Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drgray

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Andakan

Valla benim bildiğim global garanti diye bir şey yok. Bir çok arkadas ta bu konu hakkında servisi arayıp sormuş. İlk 1 yıl garanti veriliyormu diye. Hayır demişler.

Size gidin dışardan alın biz bakarız diyecek halleri yok. Araştırmanıza gerekte yok evrensel kuraldır üreticiler ürettikleri mala üretici garantisi verirler ve dünyanın heryerinde geçerlidir.
    Sizin satın aldığınız garanti o malı ithal edenin verdiği garantidir. Bir nevi extended. Bu garantinin koşullarınıda malı onlardan alarak sağlarsınız. Yalnız o ithalatçılar sattıkları malın aynı zamanda temsilcileriyse üretici garantisi kapsamında da hizmet vermek zorundadırlar.

Yasal olarak böyle bir zorunluluk malesef yok. Ülkemiz mevzuatı resmi temsilcinin tüm ürünlere bakması gerektiğini belirtmiyor. Mevzuat nezdinde düz ithalatçı ile resmi temsilci arasında bir fark bulunmuyor. O nedenle garantiye önem verenlerin bu durumu bilerek almasında yarar var.

Özetle ülkemizde Huawei Türkiye yurtdışından alınan telefonlara garanti hizmeti vermiyor.

Bu söylediğinize göre hiçbir marka vermiyor zaten. Bahsettiğimiz garantinin huaweiyi trye getiren, dağıtan ve servis hizmeti veren firmanın verdiği 2 veya 3 yıllık yasal garanti ile alakası yok. Yasal mevzuat gereği vermek zorunda hemde ama bu yasal mevzuat salt ttk mevzuatı değil. Bu firmalar üretici garantisi verir ve servis hizmeti veren firmaların, üreticinin verdiği garantiye bakma yükümlülükleri var. Bugün Beko marka saç kurutma makinesi alıp arjantine gidip arjantindeki servisine verin bakalım ücretsiz tamir veya değişim yapacaklarmı görün.

Buda sonyden bir örnek meselahttps://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484108

Ben böyle bir yükümlülük yok diye biliyorum. Siz var olduğunu iddia ediyorsunuz. Hangi kanunun hangi maddesine dayanarak bunu söyleyebiliyorsunuz?

Üretici sizin hangi ülkeye vergi verdiğinize bakmaz, ürün banttan çıkıp tüketiciye ulaşmışsa fabrika o ürünün üretim ve defekt sorumluluğunu almış demektir. Ben hukukçu değilim ama açıp şu terimler altını okuyun kuvvetle muhtemel dediğimi bulursunuz. Ttk da uluslararası ticaret hukukuna uyuyorsa fabrika ile buradaki temsilcisi arasındaki ithalat ve servis anlaşmalarına göre sizinde dünyanın heryerinde o fabrikanın verdiği sorumluluktan yararlanma hakkınız var. Sonuçta buradaki firmayı bağlayan bi olay yok, buradaki firmanın cebinden birşey çıkmıyor hatalı ürünse zararı fabrika karşılıyor. Zaten siz bozduysanız dünyanın heryerinde tamir+işçilik+parça ücretini çatır çatır ödemek zorundasınız.

Product liability act
    Guarantee/warranty: voluntary liability of the manufacturer or seller
    Warranty between manufacturer and dealer
    Warranty: legal liability of the seller
    Law on liability for defective products (Product Liability Act - ProdHaftG)manufacturer

Huawei Türkiye kendi satmadığı ürünün garantisini vermiyor. İnsanları bilmediğiniz halde yanlış yönlendiriyorsunuz. TTK da böyle bir madde yok. Sadece TKK da var o da resmi temsilcilere bir yükümlülük tanımlamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jnky J kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sıkıntı tüm amoled ve oled kullanan cihazların yaşayabileceği sorundur. İlla ki yaşanacak diye bir şey yok. Bu kişinin telefonu yüksek parlaklıkta aynı ekranda uzun süreli tutması ile oluşabilecek bir durum. İPhone x, Samsung serileri, mate 10 pro, Google pixel 2 xl. Tüm bu cihazlar bu tarz bir ekrana sahiptir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam bu sıkıntı tüm amoled ve oled kullanan cihazların yaşayabileceği sorundur. İlla ki yaşanacak diye bir şey yok. Bu kişinin telefonu yüksek parlaklıkta aynı ekranda uzun süreli tutması ile oluşabilecek bir durum. İPhone x, Samsung serileri, mate 10 pro, Google pixel 2 xl. Tüm bu cihazlar bu tarz bir ekrana sahiptir.

Eyvallah üstadım verdiğin bilgi için sağolasın

Demek ki telefonu bazı şartlara uygun kullanmak gerekecek

Bir de Youtube'da bazı incelemelerde gece ve düşük ışık çekimlerinde kameranın performansı pek beğenilmemiş

Deneme şansın oldu mu hiç kamerayı düşük ışık çekimlerinde
  • DODANLI kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yardımlarınız için birde rehber sıkıntımız var onu nasıl yapacaz acaba sizide beya meşkul ettim ama kusura bakmayın andiroide geçmek gerçekten zahmetli olacak bana

Düşük ışıklı ortamda cep telefonundan iyi performans beklemek haksızlık olur. Sonuçta mercimek kadar sensör bile yok bu cihazlarda. Dslr makinası bile öncelik ışıktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam gece ya da düşük ışık performansını şöyle değerlendirelim. Gündüz ya da ışığın yeterli olduğu yerde bu cihaz sahip olduğu lenslerle inanılmaz güzel foto çekiyor. Gece ya da ışığın yetersiz olduğu yerlerde hiçbir telefondan profesyonel beklenti içine girmemek lazım. Samsung bu konuda bir tık daha iyi bir iş çıkarıyor ama bu cihazda benim işimi görüyor. En azından beğenimi kazanıyor. Bilmiyorum profesyonel bir foto bilgisine sahip değilim ama bu cihazlar çektiğim fotolar bir başka güzel görünüyor. Tabiri caizse fotolarda kalite var. Çevremde ki insanlar da bunu ifade ediyor.

• tugra14 T kullanıcısına yanıt
    Hocam icould dan rehberiniz bir pc kullanarak dışa aktarın. Gmail hesabınızı açarak kişileri içe aktar diyeceksiniz. Tüm rehberiniz Gmail hesabınıza aktarılır.

• Takip, telefonu çok beğendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam gece ya da düşük ışık performansını şöyle değerlendirelim. Gündüz ya da ışığın yeterli olduğu yerde bu cihaz sahip olduğu lenslerle inanılmaz güzel foto çekiyor. Gece ya da ışığın yetersiz olduğu yerlerde hiçbir telefondan profesyonel beklenti içine girmemek lazım. Samsung bu konuda bir tık daha iyi bir iş çıkarıyor ama bu cihazda benim işimi görüyor. En azından beğenimi kazanıyor. Bilmiyorum profesyonel bir foto bilgisine sahip değilim ama bu cihazlar çektiğim fotolar bir başka güzel görünüyor. Tabiri caizse fotolarda kalite var. Çevremde ki insanlar da bunu ifade ediyor.

Eyvallah üstadım sağolasın verdiğin bilgiler için

Senin ve diğer arkadaşların paylaştığı kullanıcı deneyimleri

bizim gibi telefon almak isteyenler için çok önemli referans noktası oluşturuyor

Tekrardan teşekkür ederim ve kullanıcı deneyimlerini bekleriz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Düşük ışıklı ortamda cep telefonundan iyi performans beklemek haksızlık olur. Sonuçta mercimek kadar sensör bile yok bu cihazlarda. Dslr makinası bile öncelik ışıktır.

Eyvallah üstadım zaten cep telefonundan Dslr performansı beklemenin doğru olmayacağının farkındayım zaten

benim demek istediğim muadillerine göre biraz daha zayıf kalıyormuş düşük ışıklı çekimlerde

Bunun için de kullanıcı deneyimlerine bakmak doğru sonucu verecektir
    Rica ederim hocam.

• Mate 10 için kılıf öneriniz varmı? Yada nereden alabiliriz?
  • nabu kullanıcısına yanıt
    İçinden çıkan kılıf işinizi görecektir. Gayet sağlam bir kılıf

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Andakan

Valla benim bildiğim global garanti diye bir şey yok. Bir çok arkadas ta bu konu hakkında servisi arayıp sormuş. İlk 1 yıl garanti veriliyormu diye. Hayır demişler.

Size gidin dışardan alın biz bakarız diyecek halleri yok. Araştırmanıza gerekte yok evrensel kuraldır üreticiler ürettikleri mala üretici garantisi verirler ve dünyanın heryerinde geçerlidir.
    Sizin satın aldığınız garanti o malı ithal edenin verdiği garantidir. Bir nevi extended. Bu garantinin koşullarınıda malı onlardan alarak sağlarsınız. Yalnız o ithalatçılar sattıkları malın aynı zamanda temsilcileriyse üretici garantisi kapsamında da hizmet vermek zorundadırlar.

Yasal olarak böyle bir zorunluluk malesef yok. Ülkemiz mevzuatı resmi temsilcinin tüm ürünlere bakması gerektiğini belirtmiyor. Mevzuat nezdinde düz ithalatçı ile resmi temsilci arasında bir fark bulunmuyor. O nedenle garantiye önem verenlerin bu durumu bilerek almasında yarar var.

Özetle ülkemizde Huawei Türkiye yurtdışından alınan telefonlara garanti hizmeti vermiyor.

Bu söylediğinize göre hiçbir marka vermiyor zaten. Bahsettiğimiz garantinin huaweiyi trye getiren, dağıtan ve servis hizmeti veren firmanın verdiği 2 veya 3 yıllık yasal garanti ile alakası yok. Yasal mevzuat gereği vermek zorunda hemde ama bu yasal mevzuat salt ttk mevzuatı değil. Bu firmalar üretici garantisi verir ve servis hizmeti veren firmaların, üreticinin verdiği garantiye bakma yükümlülükleri var. Bugün Beko marka saç kurutma makinesi alıp arjantine gidip arjantindeki servisine verin bakalım ücretsiz tamir veya değişim yapacaklarmı görün.

Buda sonyden bir örnek meselahttps://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484108

Ben böyle bir yükümlülük yok diye biliyorum. Siz var olduğunu iddia ediyorsunuz. Hangi kanunun hangi maddesine dayanarak bunu söyleyebiliyorsunuz?

Üretici sizin hangi ülkeye vergi verdiğinize bakmaz, ürün banttan çıkıp tüketiciye ulaşmışsa fabrika o ürünün üretim ve defekt sorumluluğunu almış demektir. Ben hukukçu değilim ama açıp şu terimler altını okuyun kuvvetle muhtemel dediğimi bulursunuz. Ttk da uluslararası ticaret hukukuna uyuyorsa fabrika ile buradaki temsilcisi arasındaki ithalat ve servis anlaşmalarına göre sizinde dünyanın heryerinde o fabrikanın verdiği sorumluluktan yararlanma hakkınız var. Sonuçta buradaki firmayı bağlayan bi olay yok, buradaki firmanın cebinden birşey çıkmıyor hatalı ürünse zararı fabrika karşılıyor. Zaten siz bozduysanız dünyanın heryerinde tamir+işçilik+parça ücretini çatır çatır ödemek zorundasınız.

Product liability act
    Guarantee/warranty: voluntary liability of the manufacturer or seller
    Warranty between manufacturer and dealer
    Warranty: legal liability of the seller
    Law on liability for defective products (Product Liability Act - ProdHaftG)manufacturer

Huawei Türkiye kendi satmadığı ürünün garantisini vermiyor. İnsanları bilmediğiniz halde yanlış yönlendiriyorsunuz. TTK da böyle bir madde yok. Sadece TKK da var o da resmi temsilcilere bir yükümlülük tanımlamıyor.

aynen huaweiye samsung turkiye servisi bakıyormus yanılmısım kusura bakmayın.
    Huawei Mobile'da facebookta soruya öyle demiş. Başka ülkeden alınana lokal servis bakmaz demiş.https://www.facebook.com/huaweimobile/posts/880542038658807

Hamza diye bir Pakistanlı demişki benim ülkeme bu telefonu getirtmediniz bende online alıcam bunu netten. Garanti durumu nolcak diyor? International Warranty kelimesiyle sorulmuş.
    Cevap veren hesap resmi Huawei hesabı 50 milyon layklı
    Demişki nerden aldığın önemsiz garanti şartlarımıza uyuyorsa ülkendeki servise tamir için gönderirisin. Üretimden kaynaklanan hataların hallolur. Ama kendin bozduysan kusura bakma garantiye girmez demiş.

Yahu zaten 20 yıldır spot mal satan doğubank satıcılarının sahibinden.com ilanlarına bakın çatır çatır 1 yıl huawei global garantisiyle sattıgını görürsünüz.
    Daha fazlada kimseye cevap vermiycem bu konunun her açısından bin tane cevap verdim istediğiniz yerden alın başta dediğim gibi yanılmışım bozulan huaweiye apple ve samsung bakıyormuş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 12 Aralık 2017; 15:46:36 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de bugün kahverengi mate 10 pro alarak aranıza katıldım. birkaç gün kullanıp izlenimlerimi aktarmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Arkadaşlar ben de bugün kahverengi mate 10 pro alarak aranıza katıldım. birkaç gün kullanıp izlenimlerimi aktarmaya çalışırım.

Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

İzlenimleriniz bizim gibi telefonu almayı düşünen kullanıcılar için önemli

umarım güzel paylaşımlarda bulunursunuz
    Hocam çok sağlam ama kalınlaştırıyor. Bugün kılıfsız kullanıyorum çok kaygan malzemeden yapıldığı için iki elle tutuyorum valla
    İnce bir kılıf bulabilirsek cihazın görüntüsü bozulmayacak
    Ben hala cihaza alışmaya çalışıyorum S8 den sonra kullanım değişik geldi. S3 frontier saat kullanıyorum bağlantısı bir koptu bugün herşeyi silip tekrar yükleyerek çözebildim.
    Her an Note 8 e geçebilirim ama şans vermek istiyorum cihaza kafam çok karışık
    Yalnız pil efsane çok yoğun kullanımda 1.5 gün dayandı

Yeterli ışıkta bu kadar güzel fotoğraf veren telefon görmedim yalnız
    Düşük ışık mevzusu tartışılır tabi demek ki cihaz pek müdahale etmiyor.
    Dün loş ışıkta kızımın fotoğraflarını çektim biraz fazla kontrastlı gibi geldi ama düzenleme menüsünden kolayca müdahale ettim ve düzenleme menüsünü de başarılı buldum.
    Benim görüşüm kamera ve pil performansı en son eleştirilecek konular

Hocam bu sanal tuşları kaldırıp ekrana eklenen bir olay var 1 kere basınca gerı gelıyor sağa yada sola kaydırınca son kullanılan uygulamaları açıyor P10 serisindeki tuşun sanal hali yani

Bu nereden açılıyor ve kullanımı nasıl ?

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.