DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Bravemurder Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
3.519
Cevap
99
Favori
165.159
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1255 Mesaj
      22 Nisan 2018 14:56:02

Huawei Mate 10 ( Düz model 16:9) Pil Performansı

Bir süredir kullandığım telefonumun pili hakkında daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilecek kadar deneyim yaşadım. Kısaca pili ile ilgili bir değerlendirme yapmak istiyorum.

1- Uyku Performansı:
      Telefonun ekranı kapalıyken telefon neredeyse hiç pil tüketmiyor.Yaptığım üç ayrı teste günlük kullandığım tüm bağlantılar açık şekilde (wifi-bluetooth-mobil veri) akşam 12;sabah 7 saatleri arasında telefonun şarjı hiç eksilmedi. Bu anlamda telefonun bir benzerine daha rastlamadım. Övgüyü gerçekten hak ediyor.

2- Günlük Kullanım:
      Telefonun uyku performansı bu kadar iyi olunca bir iş günü içerisinde standart ullanım senaryoları içerisinde (WhatsApp, instagram, Tweeter vb..) telefon ile 4g iyi çeken bir noktada eve saat 6 gibi döndüğünüzde %50'nin üzerinde bir şarj ile dönüyorsunuz. Evde Wifi ile pil çok daha uzun dayanıyor ve ekran açık süresi çok ciddi anlamda uzuyor. Bu değerlendirmede 4g çekim performansının mükemmele yakın olduğu bir bölgelerde oturuyor ve çalışıyor olduğumu söylemek isterim. Eğer 4g çok iyi çekmeyen bir noktadaysanız performans değişecektir.

3- Oyun Performası:

PUBG ile yaptığım testlerde diğer kullanım seneryolarına göre pil performansının düşük kaldığı bir alan bu. Oyun performansı çok iyi olsa da bunu sağlamak için işlemcinin çok güç harcadığı kesin.

4- Video performansı:

Bence video izleyerek telefonun pilini bitiremezsiniz :)

5- Güç Dağılım Eğrisi:

Telefonun şarjı 100'den 0'a son derece sağlıklı ve eşit bir şeklide düşüyor. Ani düşmeler dengesiz tüketimler oluşmuyor. Yukarıdaki grafikte bunu görebilirsiniz.

Kullanım Tarzı:

Yukarıdaki grafik, ekran süresi ve açık kalma süresi bluetooth, Wifi, mobil veri açık şekilde, Samsung gear fit 2 akıllı saat sürekli bağlı olarak veri kullanımının yüzde 40 mobil 60'ı Wifi kullanılarak elde edilmiştir.

Özet:

Paylaştığım tüm bilgiler öznel bir nitelik taşımakta olup herkes için farklı şekilde sonuç gösterebilir. Telefonu alma noktasında pil performansı ile ilgili derli toplu bir kaynak bulamayan kişiler için bir başlık dahilinde paylaşılmıştır.

Bir sonraki değerlendirme kamera ile ilgili olacak..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Onbaşı
      37 Mesaj
      22 Nisan 2018 15:12:10

Aslında telefonda 4G+ gözüküyor ama turktelekom uygulamasında uyumlu değil. İnternet hızıda 3g'den hallice

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      tiestoly kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1469 Mesaj
      22 Nisan 2018 15:37:48

Pili ile alakalı çok faydalı bir yazı olmuş. Benim telefonla alakalı tek sıkıntım ekran koruyucu bulamadım. Mate 10 lite kullanıyorum, bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa cok sevinirim.

|
      |
      krizalit17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      685 Mesaj
      22 Nisan 2018 16:04:59

Hocam oyunsuz 7 saat görsem bayram edicem. Nasıl 9 saat görüyor hayret doğrusu. Donanım haber instagram chrome var . Enteresan

|
      |
      krizalit17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1720 Mesaj
      22 Nisan 2018 16:11:05

bende telekom kullanıyorum öyle birşey yok telekomun sitesinde yok der tabi çünkü resmi satışı yok ülkemizde ayrıca her 2 sim kart ta LTE desteklidir hangisine takarsanız takın farketmez
      |
      |
      choo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      685 Mesaj
      22 Nisan 2018 17:06:57

İlk başta benim de çekmiyordu 4.5 g. Mobil uygulamada ayarlardan açtım oldu.
      Şuan 4G+ yazıyor. Yanılmıyorum değil mi

|
      |
      sezar61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      6608 Mesaj
      22 Nisan 2018 19:50:50
      Arkadaşlar bugün duştayken telefon çaldı mate 10 model açmak zorundaydım suyu az kıstım telefonu açtım konuştum kapattım sonra telefon su içinde kaldı hiçbirşey olmadı sim kart yuvasında bile lastik conta var. Bu cihaz sanırım suya dayanıklı

• Binbaşı
      1720 Mesaj
      22 Nisan 2018 20:27:35

Cihazın su sıçramalarına karşı IP53 sertifikası var kolay kolay su geçirmez

|
      |
      hakangündüz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1428 Mesaj
      23 Nisan 2018 00:41:44
      Arkadaşlar merhaba, güncellemeden sonra Volte ile ilgili bir gelişme var mı? Türk telekom için özellikle?

İBRET İSTERSEN ÖLÜM YETER, O DA YETMEZSE CEHENNEM YETER!!!!
    • Binbaşı
      1720 Mesaj
      23 Nisan 2018 00:47:37

Türk Telekom destek vermedikçe Volte'yi açmanın bir mantığı yok root yapıp açsanız bile operatörün mutlak desteklemesi lazım
      |
      |
      Reis-ül Küttab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      23 Nisan 2018 02:59:50

Boyle ust duzey cihazlara ve ust duzey markalara nasil destek vermiyorlar akıl sır erdiremiyorum

|
      |
      sezar61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İBRET İSTERSEN ÖLÜM YETER, O DA YETMEZSE CEHENNEM YETER!!!!
    • Teğmen
      115 Mesaj
      23 Nisan 2018 13:29:53
      Telefonu çok fazla kurcalayan birisi değilim. İnternete girmem gerekmedikçe 3g daima kapalıdır. Ekran parlaklığını el ile ayarlarım. ekran çözünürlüğüm her zaman WQHD dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İyotluTuz -- 23 Nisan 2018; 13:32:15 >

AMD FX 8120 3.1 GHZ///MSI 990FXA-GD65///GIGABYTE GTX 670 O.C.///CORSAIR XMS3 1600 MHZ 2*4GB///SEAGATE BARRACUDA 1TB///COOLER MASTER HAF 922 XM///PHILIPS 21.5///LOGITECH G105///LOGITECH G400

• Binbaşı
      1255 Mesaj
      23 Nisan 2018 13:49:07

Aslında bu paylaşımları ilk sayfaya taşıyabilsek süper olacak. Farklı kullanım alışkanlıklarına ait süreler aydınlatıcı olacak.

|
      |
      İyotluTuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      685 Mesaj
      23 Nisan 2018 15:00:31

Hocam 4g lte falan da mı kullanmıyorsunuz. Yani anladığım kadarıyla 3g internet kullanıyorsunuz. İnternete gireceğiniiz zaman açıp sonra kapatıyorsunuz. Wifi da aynı şekilde. Gprs sürekli kapalı. Bu şekilde kuklanım ile 9. 5 saat. Gayet iyi.

|
      |
      İyotluTuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      115 Mesaj
      23 Nisan 2018 16:34:03

evet 4g yi hiç kullanmıyorum. 3g gayet yeterli. 3g yi ve wifi yi sadece internete gireceğim zaman kullanıyorum. diğer zamanlar hep kapalı.
      |
      |
      Bahsedilenler: tiestoly

AMD FX 8120 3.1 GHZ///MSI 990FXA-GD65///GIGABYTE GTX 670 O.C.///CORSAIR XMS3 1600 MHZ 2*4GB///SEAGATE BARRACUDA 1TB///COOLER MASTER HAF 922 XM///PHILIPS 21.5///LOGITECH G105///LOGITECH G400
    • Binbaşı
      1720 Mesaj
      23 Nisan 2018 21:19:01
      Dün akşam ve bugün çektiğim bir kaç kare özellikle portre modunu kullanmadan yakım çekimlerde portre modundaymış gibi resim çekebilirsiniz

otomatik mod

GECE MODU

GÜNDÜZ MANZARA OTOMATİK MOD

OTOMATİK MOD

PORTRE MODU

|
      |

• Yüzbaşı
      295 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      NHTSRC

23 Nisan 2018 21:28:45
      s.a ark telefon almak uzereyım bu modelımı alayım yoksa pro modelınımı
      |
      |

bilgisayarım amd fx 6300 anakart msı 970 gamıng ekran kartı asus r93804gb
    • Binbaşı
      1963 Mesaj
      24 Nisan 2018 11:34:07
      SÜREKLİ instagram,watsapp arka planda çok yer kapliyor diyor,bunlari kapattiğimda arkaplanda yer kaplamasın istiyorum ne yapmalıyım
      |
      |

her konuda acemi
      asla geç değildir
      Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına - Hz Mevlana
    • Binbaşı
      1963 Mesaj
      24 Nisan 2018 11:39:32
      Huawei Mate 10 pro tuşların işlevleri nedir
      üçgen,yuvarlak ve kare ne işe yarıyor

her konuda acemi
      asla geç değildir
      Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına - Hz Mevlana
    • Yarbay
      2698 Mesaj
      24 Nisan 2018 12:56:28

Üçgen geri tuşu,yuvarlak ana ekrana dönme tuşu,kare de arkada çalışan uygulamaları görme ve ister tek ister hepsini sonlandırma tuşu işlevlerini görüyor

|
      |
      tacimmüdür kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayat Seninle Daha da Güzel Canım Oğlum Mustafa Buğra,Evine ve Dünyaya Hoşgeldin Canım Kızım Zeynep Duru..

DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası

Reklamlar
SEO
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.