Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimki ile aynı hocam benimde gunduz 4g akşam eve gelince wi fi 7 saat civarı ekran süresi veriyor. Yalnız bu dısardayken hava güneşli ise ekran baya parlamak zorunda kaldığı için süreyi etkiliyor. Bu bile etkili.

Bir de arkadaşlar li-ion piller i şarjı ederken tamamen bitmesini beklemeyin 25 lere falan düşünce takın bu pil türü araştırmalara göre şarjkolik. Şarja takıldıkça batarya hücreleri canlı kalıyor. Bu 0_100 arası kullanmaktan daha sağlıklı imiş. Bir de çok hızlı doluyor pil bitiyor diye sıkıntı etmeyin 30 dk takın iş tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç foto örneği
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Ne yaptığınızı zannediyorsunuz mate 10 beyciğim😊

• Hocam bir şey fark ettim. Wifi açık mobil veri açık takılıyorum. Evden ayrılınca yani wifi olmayınca mobil veriye geçiyor ve misafirliğe geldim. Wifi var evde ama şifre bilmiyorum tabi bağlanmayınca kendi kendine wifi kapatmış. Ben daha önce bunu hiç görmedim. Açık kalırdı. Bağlanmazsa bile öle beklerdi. Enteresan. Sizde de böyle mi

• Arkadaşlar kayıtsız Mate 10 almayı düşünüyorum 4/64lük bu cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim şarj süresi çok mu kötü? Alma diyecek kadar telefondan çeken var mı ? Birde şu ekrandaki gezinti tuşlarını uygulama içerisine girildiğinde şeffaf yapma yöntemi var mı videoları izledim çok kötü gözüküyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaresma_o3 -- 22 Nisan 2018; 1:10:24 >
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    hocam o olay mate 10 ve serisine özel değil p10 plus kullanıyorum bendede durum öyle diyelimki her ikiside açık (mobil veri ve wifi) kayıtlı wifi ağına bağlısınız ve oradan ayrıldınız cihaz wifiyi kapatıyor mobil veriden devam ediyor aynı yere geldiniz yada cihazınızda kayıtlı bulunan wifilerden herhangi birinin olduğu yere geldiniz wifi kendini açıp bağlanıyor alt yada orta seviye modellerde varmı bilmiyorum ama üst seviye cihazlarda bu var
  • instagram ve facebooktan biri paylaşim yaptığında uyarı veriyor bunu nasıl kapatacağim
  • Hocam dün gece oturuyorum evde. Tv izlerken teli kenara bıraktım. Hiç ellemedim yarım saat. Birden yüzde 4 düştü. İnanamadım hiç birşey yapmadım. Çizelgesi aşağıda. Güç kullanımı bile yok. Bir yorum var mı
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

• maşallah hocam bu ne ya,ben 6 saati goruyorum max.

• Bu kullanım senaryosuyla şarjı bitirdim akşama detaylı bir pil değerlendirmesi yapacağım..

Bir uygulama güncellemesi neyin yapılmıştır. Dün gece telefonu %40 şarj ile bırakmıştım. Altı buçuk saat sonra hala %40'taydı...

• Hocan ben de gece yüzde 1 kayıp ile kalkıyorum genelde. Ama bu dediğiniz gibidir muhtemelen

• Arkadaşlar Merhaba. Yeni bir mate 10 kullanıcısı olarak bi sorunum var. Turktelekom telefon için 4.5g uyumlu değil diyor. Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu?

Büyük ihtimalle wifi ayar menüsü altındaki Wifi+ özelliği aktif durumda kullanıyorsunuz.
    Wifi+ ile telefon stabil wifi bağlantısı ya da bağlanamadığı bir wifi ağı bulunca otomatik olarak wifiyi kapatıp mobil veriye geçiyor.
    Standart düzende kullanmak istiyorsanız wifi+ özelliğini deaktif yapın.
  • ilyasklc İ kullanıcısına yanıt
    Tidal'la ilgili sorun yurtdışı forumlarda da tartışılmıştı; telefonda hi-fi desteği var ancak Tidal'in uygulamayı güncellemesi bekleniyormuş.
  • choo C kullanıcısına yanıt
    Çift hat ya hocam. 1. Bölmeye takın bir de

• Lomax. kullanıcısına yanıt
    Böyle daha iyi değil mi. Enerji tasarrufu açısından

Kesinlikle :) ama belki standart düzende manuel açıp kapamayı tercih ederseniz diye belirttim.
  • *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Huawei Mate 10 ( Düz model 16:9) Pil Performansı

Bir süredir kullandığım telefonumun pili hakkında daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilecek kadar deneyim yaşadım. Kısaca pili ile ilgili bir değerlendirme yapmak istiyorum.

1- Uyku Performansı:
    Telefonun ekranı kapalıyken telefon neredeyse hiç pil tüketmiyor.Yaptığım üç ayrı teste günlük kullandığım tüm bağlantılar açık şekilde (wifi-bluetooth-mobil veri) akşam 12;sabah 7 saatleri arasında telefonun şarjı hiç eksilmedi. Bu anlamda telefonun bir benzerine daha rastlamadım. Övgüyü gerçekten hak ediyor.

2- Günlük Kullanım:
    Telefonun uyku performansı bu kadar iyi olunca bir iş günü içerisinde standart ullanım senaryoları içerisinde (WhatsApp, instagram, Tweeter vb..) telefon ile 4g iyi çeken bir noktada eve saat 6 gibi döndüğünüzde %50'nin üzerinde bir şarj ile dönüyorsunuz. Evde Wifi ile pil çok daha uzun dayanıyor ve ekran açık süresi çok ciddi anlamda uzuyor. Bu değerlendirmede 4g çekim performansının mükemmele yakın olduğu bir bölgelerde oturuyor ve çalışıyor olduğumu söylemek isterim. Eğer 4g çok iyi çekmeyen bir noktadaysanız performans değişecektir.

3- Oyun Performası:

PUBG ile yaptığım testlerde diğer kullanım seneryolarına göre pil performansının düşük kaldığı bir alan bu. Oyun performansı çok iyi olsa da bunu sağlamak için işlemcinin çok güç harcadığı kesin.

4- Video performansı:

Bence video izleyerek telefonun pilini bitiremezsiniz :)

5- Güç Dağılım Eğrisi:

Telefonun şarjı 100'den 0'a son derece sağlıklı ve eşit bir şeklide düşüyor. Ani düşmeler dengesiz tüketimler oluşmuyor. Yukarıdaki grafikte bunu görebilirsiniz.

Kullanım Tarzı:

Yukarıdaki grafik, ekran süresi ve açık kalma süresi bluetooth, Wifi, mobil veri açık şekilde, Samsung gear fit 2 akıllı saat sürekli bağlı olarak veri kullanımının yüzde 40 mobil 60'ı Wifi kullanılarak elde edilmiştir.

Özet:

Paylaştığım tüm bilgiler öznel bir nitelik taşımakta olup herkes için farklı şekilde sonuç gösterebilir. Telefonu alma noktasında pil performansı ile ilgili derli toplu bir kaynak bulamayan kişiler için bir başlık dahilinde paylaşılmıştır.

Bir sonraki değerlendirme kamera ile ilgili olacak..

Aslında telefonda 4G+ gözüküyor ama turktelekom uygulamasında uyumlu değil. İnternet hızıda 3g'den hallice

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.