Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben pro almaktan vazgeçtim. Düz versiyon alacağım. Amoled yanığıyla, kulaklık girişine parça takmakla, 18:9 ekran saçmalığıyla uğraşamam. Düz 10 tam istediğim gibi bi alet. Gönül isterdi ki 6/128 liğini alalım ama hem bulma sorunu var hemde çin versiyon bi alet almam. Mate-9 u dayıma çin versiyonu olarak aldık 1 sene oldu hala whatapp tan facebooktan bildirim gelmemesi sorunu çözülmedi. Üstüne milyon kere güncelleme gelmesine rağmen.
  • Huawei firmasına benden bir teklif

Mate 10 da gelsin Türkiye ye

MaTe 10+Huawei Watch 2 Pro yanında birlikte
    3600 TL nasıl arkadaşlar
  • Singapur dan mate 10 aldım düz 4gb. Önceki telefonum da Huawei Honor 7 idi. Huawei çok güzel alet yapmış kesinlikle alınası bir alet....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6000 liralık telefon alırken 3.5mm jack yok tribine girenleri seviyorum. Karakterini arayan sivilceli çocuk gibiler. Teknoloji ilerimi gitsin gerimi kalsın kararsızlar.
    Hiç kablosuzda ses kaybı muhabbetine de girmeye gerek yok. Type-c kulaklıklar ses kalitesini ileri taşımaya başladı bile.
    Hem zaten dinlenen muzik kaliteside yerlerde
    Wav mı dinliyorsunuz? - Yok
    Kulaklığınız altın vb lossless materyalmi? - yok
    E mp3leriniz kalitesi ne? -Yok abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: drgray

6000 liralık telefon alırken 3.5mm jack yok tribine girenleri seviyorum. Karakterini arayan sivilceli çocuk gibiler. Teknoloji ilerimi gitsin gerimi kalsın kararsızlar.
    Hiç kablosuzda ses kaybı muhabbetine de girmeye gerek yok. Type-c kulaklıklar ses kalitesini ileri taşımaya başladı bile.

Bu yazdıklarını doğru yere yazdığından emin misin kardeş? 6000 liralık telefon derken duyum mu aldın acaba mate 10 un Türkiye'de satılacağını ve 6000 lira olacağını falan? Burada konu olan düz mate 10 3000 lira civarı bir telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kheldar -- 15 Kasım 2017; 23:9:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kheldar

quote:

6000 liralık telefon alırken 3.5mm jack yok tribine girenleri seviyorum. Karakterini arayan sivilceli çocuk gibiler. Teknoloji ilerimi gitsin gerimi kalsın kararsızlar.

Bu yazdıklarını doğru yere yazdığından emin misin kardeş? 6000 liralık telefon derken duyum mu aldın acaba mate 10 un Türkiye'de satılacağını ve 6000 lira olacağını falan? Burada konu olan düz mate 10 3000 lira civarı bir telefon.

Kişisel algılamayın diye fiyat olarak iphoneları verdim.

Mate 10 pro 4200-4500 arası gelir trye. Hatta gelene kadar euro 5 tl olacak heralde o da 5000 olacak euronun bu hızıyla altı üstü 40 kuruş kaldı.
    Mate 10 zaten jack'ı var bu konuda eleştiri yapmak söz konusu değil.
    Ayrıca mate10 tr ye gelmeyecek fakat pro'nun konusu yok o yüzden buraya pro ile alakalı yazıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Mate 10 pro 4200-4500 arası gelir trye. Hatta gelene kadar euro 5 tl olacak heralde o da 5000 olacak euronun bu hızıyla altı üstü 40 kuruş kaldı.
    Ayrıca mate10 tr ye gelmeyecek fakat pro'nun konusu yok o yüzden buraya pro ile alakalı yazıyorum.

Fiyatlar konusunda bende öyle düşünüyorum umarım yanılırız.. Mate-10 zaten yurtdışı olacak mecburen eğer alınacaksa. Bakalım fiyatlar biraz daha otursun.

• Kheldar kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj yazamıyorum badem bilgi vereyim mate 10 kullanıyorum ve ekran kalitesi fotoğraf kalitesi çok güzel benim kullanımımda ekran süresi 7 saat civarı alıyorum. Gece açık sabaha kadar yüzde 3 kayıp oluyor

• https://youtu.be/lXp-4QyJpmo

böyle bir teste rastladım. biraz düşündürdü. ama arkadaşlar iyi ekran süreleri aldığını söylüyorlar. mate 10 beni de cezbetti açıkçası.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fiyatlar konusunda bende öyle düşünüyorum umarım yanılırız.. Mate-10 zaten yurtdışı olacak mecburen eğer alınacaksa. Bakalım fiyatlar biraz daha otursun.

Fiyatlar belli aslında.
    Avrupa piyasası euro cinsinden, asya piyasası dolar cinsinden fiyatlanmış.
    Haliyle dubaide falan avrupaya göre %15 daha ucuz.
    Düz 10 alacaksanız mutlaka bir tanıdığınıza aldırtın ben geçen sahibinden.com da gördüm. Dubaide 2100 tl düz mate10. Burada 3500 e satıyorlar. Üretici kazanmıyor o kadar el insaf.

• herkese selamlar ,

Dayanamayıp MATE 10 cihazı bu akşam üstü satınaldım. Hızlıca halen kullandığım P10+ ile gördüğüm farklarını sayayım.

ARKA KAMERALAR : ( Kendi ekranlarında gördüklerim,pc veya tv de test etmedim)

Mate 10__ daha gerçekçi renkleri gösteriyor.Dolayısıyla bir tık soluk gibi geliyor ilk başta. RAW modu eklenmiş,pro ayarlar için geçerli.

P10+ __ daha canlı ,daha yoğun kontrast olarak görünen.

ÖN KAMERALAR :

Mate 10 _ Kesinlikle birkaç kat daha iyi P10+ tan.
    P10+ _ mate serisine göre özellikle gün ışığında çok vasat kalıyor ön kamera.

EMUİ 8 arayüzü her zaman ki gibi akıcı,basit ve kullanışlı. Bir kaç ufak değişiklik gelmiş çok inceleyemedim.

Mate 10 kasa olarak parlak ve parmak izi tutan yüzeyi var,yanında gelen kılıfta şeffaf ve aynı. Acil kaymaz bir kılıf ihtiyacı var.

MATE 10
    SES : hoparlör sesi p10+ a göre biraz daha artmış. Ahizeyi henüz test etmedim.
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 3 ayrı mod koymuşlar ( HD , FHD, WQHD ) bir de akıllı çözünürlük var.
    PARMAK İZİ : aynı hassasiyete sahip fakat alan olarak P10 plus tan daha da küçülmüş tuş.
    GÜVENLİK VE GİZLİLİĞİN içine PRİVATE SPACE diye bir uygulama gelmiş. Çok bakmadım ama sanırım size özel ikinci bir cihaz gibi oluyor telefon.İki farklı ana ekrana dönüş sağlayıp açan kişiye göre ilave google gibi hesaplar kurabiliyorsunuz.
    PROJEKSİYON diye bir özellik gelmiş.bir kablo vasıtasıyla farklı ekranlara yansıtma yapıyor sanırım.

Kullandıkça yorumlarım ,sorularınız olursa da cevap vermeye çalışırım.
    (Fotoğraflar mi mix 2 ile çekilmiştir.)
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ü s t a D -- 16 Kasım 2017; 1:50:37 >

• Ü s t a D kullanıcısına yanıt
    Ekran kalitesi ve batarya süresinden bahsederseniz çok iyi olur.. Hayırlı olsun telefonunuz.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

1- Parmak izi okuyucu tuş P10 Plus'da olduğu gibi kullanılıyormu yani basılı tutunca uyguladan cıkıyor 1 kere basınca geri geliyor gibi?

2- P10 Plus benım ıcın ıdeal agırlık ve boyutta Mate 10 cepte ve elde P10 Plus'dan sonra nasıl geldi?

3- Parlak arka yüzey metal kasaya göre nasıl duruyor?

4- 6 gb ram'den sonra 4 gb ram nasıl geldi ve sızce P10 Plus'dan geçmeye gerçekten deger mi

Asıl Soru:

Gerçekten onca para verip P10+ tan Mate10 a geçmeye değer mi? o derece bir fark, iyileştirme var mı?
  • darthskywalker kullanıcısına yanıt
    eğer fiyat 128 lik için ise çok iyi değil mi
  • Soru yağmuru :)

• Öncelikle benim gibi iki büyük takıntınız yoksa P10+ tan mate 10 geçmek çok akıllıca değil 🙈

P10+ ta zorlandıklarım > ön kamera kötü oluşu(arkadaşlarımla grup buluşmalarımız çok olur ve selfie çekeriz)

Ekran boyutundan sebep klavyeyi hızlı ve doğru karakter kullanamamam.

4- 6 gb ram'den sonra 4 gb ram nasıl geldi ve sızce P10 Plus'dan geçmeye gerçekten deger mi ?

Henüz yoğun olarak zorlayamadım makineyi.Ben p10+ta aynı anda autocad dosyası , excel word mail gibi bir çok işi aynı zamanlamalarla yapıyorum ve makine hiç kasmıyor.

Mate 10 yeni nesil işlemci olduğu için muhtemelen yakın performans sergileyecektir.

3- Parlak arka yüzey metal kasaya göre nasıl duruyor?

P10+ kesinlikle duruşu , kalite hissi , kasa yapısıyla çoook daha önde .

2- P10 Plus benım ıcın ıdeal agırlık ve boyutta Mate 10 cepte ve elde P10 Plus'dan sonra nasıl geldi?

Mate 10 , p10 dan sonra elde biraz büyük gibi duruyor henüz alışamadım.benim ellerim fırıncı küreği gibi büyük o yüzden alışırım 2 güne 🤣 cepler için zaten kış geldi sorun yok 👍

1- Parmak izi okuyucu tuş P10 Plus'da olduğu gibi kullanılıyormu yani basılı tutunca uyguladan cıkıyor 1 kere basınca geri geliyor gibi?

Parmak izi okuyucu ikisindede çalışma mantığı aynı ve uyarlanabilir.İlave bi özellik daha gelmiş ama çözemedim.

Asıl Soru:

Gerçekten onca para verip P10+ tan Mate10 a geçmeye değer mi? o derece bir fark, iyileştirme var mı?

Asıl cevap : bırak p10+tan geçmeyi bence Mate 9 dan bile mate10 a geçmeye değmez.😏

Batarya süresi illa ki mate 10 daha fazladır diye düşünüyorum.

Belki kullandıkça fikrim değişir ama hala sim kartlarım p10+ ta takılı.👍

Umarım cevaplar tatmin etmiştir arkadaşlar,bu benim kullanım şeklime göre cevapları içeriyor tabii ki sizin kullanımlarınız farklı olabilir.

Cevaplar için teşekkür ederim P10 Plus ile devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

herkese selamlar ,

Dayanamayıp MATE 10 cihazı bu akşam üstü satınaldım. Hızlıca halen kullandığım P10+ ile gördüğüm farklarını sayayım.

ARKA KAMERALAR : ( Kendi ekranlarında gördüklerim,pc veya tv de test etmedim)

Mate 10__ daha gerçekçi renkleri gösteriyor.Dolayısıyla bir tık soluk gibi geliyor ilk başta. RAW modu eklenmiş,pro ayarlar için geçerli.

P10+ __ daha canlı ,daha yoğun kontrast olarak görünen.

ÖN KAMERALAR :

Mate 10 _ Kesinlikle birkaç kat daha iyi P10+ tan.
    P10+ _ mate serisine göre özellikle gün ışığında çok vasat kalıyor ön kamera.

EMUİ 8 arayüzü her zaman ki gibi akıcı,basit ve kullanışlı. Bir kaç ufak değişiklik gelmiş çok inceleyemedim.

Mate 10 kasa olarak parlak ve parmak izi tutan yüzeyi var,yanında gelen kılıfta şeffaf ve aynı. Acil kaymaz bir kılıf ihtiyacı var.

MATE 10
    SES : hoparlör sesi p10+ a göre biraz daha artmış. Ahizeyi henüz test etmedim.
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 3 ayrı mod koymuşlar ( HD , FHD, WQHD ) bir de akıllı çözünürlük var.
    PARMAK İZİ : aynı hassasiyete sahip fakat alan olarak P10 plus tan daha da küçülmüş tuş.
    GÜVENLİK VE GİZLİLİĞİN içine PRİVATE SPACE diye bir uygulama gelmiş. Çok bakmadım ama sanırım size özel ikinci bir cihaz gibi oluyor telefon.İki farklı ana ekrana dönüş sağlayıp açan kişiye göre ilave google gibi hesaplar kurabiliyorsunuz.
    PROJEKSİYON diye bir özellik gelmiş.bir kablo vasıtasıyla farklı ekranlara yansıtma yapıyor sanırım.

Kullandıkça yorumlarım ,sorularınız olursa da cevap vermeye çalışırım.
    (Fotoğraflar mi mix 2 ile çekilmiştir.)

Hocam merhaba,

Mi Mix 2'ye de sahipsiniz sanirim. Tam aradigim kisiniz.

Mate 10 siparisim gelmedi, ebayden full refund aldim.

Mi mix 2 ile HM 10 arasinda kaldim. Siz hangisini secerdiniz? 6GB Mate 10 ile arada TL ile 1300 lira gibi de bir fark var.

Cevabiniza gore aliexpresten siparis edecegim. :)

Not: Yurtdisindayim, kargo sorunu yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type R -- 16 Kasım 2017; 21:52:32 >

• Hocam ben Huaweiciyim , xiaomi de güzel makine ama huawei nin emui arayüzünü seviyorum,kamerasını seviyorum , seviyorum da seviyorum işte 😎👍

Mi mix 2 yi de bir arkadaşım zorla verdi elimize 🤣 ama iade edeceğim kısmetse 👍

Bu arada mi mix2 nin ekran kasa oranı da efsane olmuş.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.