Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Mate 10 ve Mate 10 Pro kullanıcıları;
    5 ayrı HTC cihaz kullandım. Hepsi de amiral gemisi modeller idi. Alışkanlık olarak amiral gemisi modeller dışında almadım hiç. HTC 10 cihaz beni soğuttu. Şu anda tüketici hakem heyetinde. Muhtemelen bedel iadesi lehime sonuçlanacak. Hiç istemesem de servis hizmeti, fark ödeyerek değişim vs. gibi durumlar beni ayfon'a itmeye başladı.
    Ancak yaklaşık 1 haftadır bu cihazla ilgili neredeyse izlemediğim video, okumadığım yazı kalmadı. Kendi listemin 1.sırasına aldım.

Kullanan arkadaşlar acaba bu cihaza "tamam, olmuş" diyebiliyor mu? Açıkçası ben varsa eksik veya hatalarını bilmek istiyorum. Son kararı buna göre vereceğim. Her ne kadar yeni bir cihaz olsa ve kullanan sayısı sınırlı olsa da fikirler önemli.

HTC'den soğumuş olsam bile arayüz ve stabilitesini özleyeceğim sanırım. Huawei veya pinpon bana hatice'yi aratacak mı göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

şu cihaz 3000 seviyeelrinde olacaktı yok satardı.. huawei de fiyatları uçurdu..

En azından mate 10 Türkiye'ye gelmeliydi. Sadece lite ve pro modelini sokmaları bence hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cella

quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

şu cihaz 3000 seviyeelrinde olacaktı yok satardı.. huawei de fiyatları uçurdu..

En azından mate 10 Türkiye'ye gelmeliydi. Sadece lite ve pro modelini sokmaları bence hata.

aynen öyle mate 10 pro geldi oda çok aşırı pahalı geldi al 4400 öyle herkes veremez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andakan

telefon görüşmesi esnasında ekranı kapatma olayını bir tek siz yaşadınız sanırım. sıfırlamanızı öneririm. veya güncelleme gelince düzelicektir.
    Çekilen fotoğrafı yaklaştırdığınızda detaylar hemen hemen her telefonda kötü olur zaten. Çekmeden önce kamerayı bi silmenizi öneririm çünkü bayağı fark ettiriyor. yumuşak bez yada tişörtünüzle.
    HDR çekimle normali arasındaki farkı manzara fotoğrafında anlarsınız.
    yapay zeka çevirisinde lansmanda da zaten bitek internete ihtiyaç duymadan çektiğiniz fotoğraftaki yazıları çevirme özelliğini gösterdiler. diğerleri şuan için desteklenmiyor.
    dxomark sitesinde neyi belirtmişler bilmiyorum ama dxormark ta kamera puanı en yüksek olan 2. cihaz. 1. google pixel.
    ekran konusunda nit değeri parlaklık değeri bayağı yüksek bi cihaz ki amoled ekranlar zaten parlak olur. Renk doğruluğu sorununu da ekrandan dolayı yaşıyo olmanız yüksek ihtimal. Amoled ekranlar doğru rengi göstermez genelde.

ekran bana göre sorun değil gayet güzel, fotoğraflar yakınlaştığında örneğin samsunglardaki renk kalitesi ve netlik yok ama olduğu gibi bakarsanız çok net ve iyi görünüyor
    telefonu sıfırlamam çok zor 25 gb resim var içinde keçke hafıza kartı da olsa idi telefonun
    telefonu almamdaki en büyük etken zaten dxomark sitesi oldu ama orada da belirtmişler söylediğim sorunu inşallah güncelleme ile gider

Genel manada telefondan memnunum şu an bir güncelleme yapıyorum arkadaşın biri yöntemi yazmış yeni yazılım bakalım nasıl olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Sevgili Mate 10 ve Mate 10 Pro kullanıcıları;
    5 ayrı HTC cihaz kullandım. Hepsi de amiral gemisi modeller idi. Alışkanlık olarak amiral gemisi modeller dışında almadım hiç. HTC 10 cihaz beni soğuttu. Şu anda tüketici hakem heyetinde. Muhtemelen bedel iadesi lehime sonuçlanacak. Hiç istemesem de servis hizmeti, fark ödeyerek değişim vs. gibi durumlar beni ayfon'a itmeye başladı.
    Ancak yaklaşık 1 haftadır bu cihazla ilgili neredeyse izlemediğim video, okumadığım yazı kalmadı. Kendi listemin 1.sırasına aldım.

Kullanan arkadaşlar acaba bu cihaza "tamam, olmuş" diyebiliyor mu? Açıkçası ben varsa eksik veya hatalarını bilmek istiyorum. Son kararı buna göre vereceğim. Her ne kadar yeni bir cihaz olsa ve kullanan sayısı sınırlı olsa da fikirler önemli.

HTC'den soğumuş olsam bile arayüz ve stabilitesini özleyeceğim sanırım. Huawei veya pinpon bana hatice'yi aratacak mı göreceğiz.

ipaddde ios kullanmış biri olarak ios'un stabilliğine hayranımda o kadar sene android kullanan birinin ios'a dönebileceğine inanmıyorum.

pcden mp3 at yok film atalım desen yok
    dosya bile atamazsın
    atsan bulmak için ifile lazım
    jailbreaksiz gerçekten hapishane yani
    jailbreak ne zaman çıkar belli değil
    bi eski versiyona döneyim desen imkansız
    yok yazılım imzaları açılcak yok şu yok bu her programa eşek yüküyle para verip anca muzik dinlersin
    50cmlik sarj kablosu 50 lira
    sarjları desen günü çıkarmaz
    yahu benim telefon kapandıktan sonra en iyi telefon olsa nolur en basitinden birini bile arayamıyacaksam yemişim öyle telefonu en dandiği olsun ama yolda bırakmasın
    6999 liraya telefon alırsın hızlı sarjı ekstraya girer mübarek konsomatris

Şuraya binlerce daha şey sayarım özgürlüğünün ne kadar kısıtlandığıyla alakalı ve androidçi iosçu falan değilim ben işimi en az maddi zarara en efektif hangisi görüyor ona bakarım

Ios tan da uzak kalmayayım diyorsan ipad al mis gibi hem çok uzun süre sarj süresi veriyor hemde gerçekten kullanılabilir özellikleri var

• quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Sevgili Mate 10 ve Mate 10 Pro kullanıcıları;

Bence cihaz olmuş. Alınır.

• drgray kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum

• cihazı kaldırdığımızda ekranın uyanması özelliği var mı? ben bulamadım.
  • ogzsrt O kullanıcısına yanıt
    Öyle bir özellik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barce

Cihazı 5 gün önce aldım eleştirilerin çoğu yersiz. Operatör ile alacaklara tavsiye ederim. Taksitli fiyatı ile en mantıklı amiral gemisi telefon. İphone 6s in 24 taksitle 3500 lere satıldığı sistemde mate 10 pro rahatlıkla tercih edilir. Şarjı çok iyi 7 saat ekran süresi üzerinde. Eksikleri varmı mesela gece çekimi beklentimin altında ama gündüz çekimi güzel. Cihaz 4.000 tl üstü satılınca beklenti çok fazla oluyor ama dediğim gibi şu an piyasadaki en iyi 3 cihazdan biri. Bu arada swiftkey de tahmin kapatılabilir. Ekran da bence yeterli bende kısık kullanıyorum.

Marka algısı yüzünden fiyatı duyan buna bu kadar para verilirmi demekle birlikte telefonu inceledikten sonra fikri değişiyor. Ses kalitesi iyi ama kulaklıkta alçak gibi kaliteli bir kulaklıkla problem olmaktan çıkabilir. Dışa verdiği ses kaliteli. Parmak izi okuma başarılı. Donma, takılma, uygulamadan atma gibi problem ben yaşamadım.Çekim gücü zaten diğer telefonlara göre çok iyi (türk telekom hat kullanıyorum). Diğer kullandıklarımda çok sorun yaşadım.

Dediğim gibi operatör ile taksitle alacaklara tavsiye ederim taksitli fiyatı ile avantajlı olabiliyor. Ayda 50 tl fark vererek note 8 alınırmı tartışılır, zevk meselesi ama ben almazdım.

Merhabalar, Türk telekom ve vodafone da henüz satış yapılmaya başlanmadı. Sadece Turkcell de var. Türk telekoma mail attım, mağazalarına sordum ama herkes bi haber. Adamların hedefi ıphone ve Samsung satmak bence. Siz bir yakınınız üzerinden Turkcellden mi aldınız. Ya da geçiş yapıp öyle mi aldınız bilgi verirseniz çok makbule geçer.

• blackice_serkan kullanıcısına yanıt
    Geçmiş sayfaları incelerseniz farklı kullanıcıların deneyimleri size az çok bilgi verecektir.

Ama genel anlamda kısacs tekrar yazayım.

Kamera dxomark ta ilk üçte. YouTube da bir çok inceleme var. Hem önde hem arkada portre modu olan bir kaç cihazdan biri. Kamerasından memnun olmayan kişi yoktur yazacağım ama illaki çıkacaktır.

Pil kısmında amiral gemileri içinde rakibi yok gibi. İPhone 8 Plus, X, note 8, Sony xz premium, HTC u11 gibi cihazları kullandım ve kıyaslamayı ona göre yapıyorum.

Ekran bazı arkadaşlar note 8, s8 Plus a göre düşük bulduklarını söylemişler doğrudur bu cihazlarla yan yana koyduğunuzda bu farkı hissedersiniz. Ben bu telefonu kullanmaya başlayınca ekran parlaklığının düşüklüğü dikkatimi bile çekmedi. Güneş altında dahi rahat kullanılan bir ekranı var. Kaldı ki hdr10 destekli bir panelin kötü olduğunu söylemek bile abes kaçar.

Tasarım konusunda bu cihaza çirkin diyecek adam ya kördür ya da tasarım anlayışı çok farklıdır.

Şebeke, WiFi çekim gücü zaten en güçlü cihazlardan. Huawei bu konuda her zaman iyiydi.

Ses, hem ahize hem hoparlörler stereo ve güçlüler. Kulaklık çıkışını B&O nun bende ki kulaklığı ile denedim şahsen beğendim.

Edit: Servis kalitesinden bahsetmiyorum bile.

Başka merak ettiğiniz bir şey olursa sorun biliyorsa cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 15 Aralık 2017; 14:56:17 >

• Fiyat konusunda indirim şart.Açıkçası telefonu inceledim evet fena değil beklentileri karşılayabilecek bir telefon yalnız fiyatının telefonu mu o tartışılır. Note 8 gibi bir model yerine s8 plus ile kıyaslamak daha doğru olur ki onunda fiyatı bir hayli düştü neredeyse aralarında 1000 tl fark var.Samsung kasa olarak hala daha şık bana göre.Bir takım kendine göre avantajları da var keza mate 10 pro'da birçok nokta da avantajlı.Diğer bir önemli husus mate 9 ile olan farkı.Mate 9'dan ne kadar artısı var bu telefonun derseniz ben çok fazla sayamıyorum.Ufak tefek eksikleri bile var hafıza kartı desteği gibi.Aralarında fiyat farkı ise bir hayli yüksek.Evet telefon güzel ama fiyatı biraz tuzlu...
  • en yeni updateleri en hızlı şekilde alabilmemiz için kurulum yöntemi paylaştım ama arada kaynayacak muhtemelen. konunun ilk mesajına eklenirse iyi olur.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130378950

konu sahibi, bu telefona sahip değil ise başlığı devralabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drgray

quote:

Orijinalden alıntı: Jnky

quote:

Orijinalden alıntı: GRETACASH

Gece Modu... Filtresiz, efektsiz..

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Geniş Açıklık Denemesi..

Otomatik Mod...

Özellikle gece çekimi oldukça iyi sayılır

Gerçekten telefonun kamerası çok iyi bir seviyede

Sağolasın üstadım fotolarının devamını bekleriz

Youtube incelemelerine takılmayın hiç. Birçoğunun sizden veya teknoloji ile ilgilenen insanlardan bir gram fazla bilgisi yok. Bedava para kazanıp kan emiyorlar. Gidin kendiniz mağazada inceleyin daha çok doğru fikre sahip olursunuz.

Adama incelemelik telefon gelmiş üstünden 1 ay geçmiş, zahmet edip inceleme çekmiş. Söylediklerini aynen aktarıyorum. Baş harfi T...S... olan bir web sitesi.

-Uygulama çekmecesi yokmuş bu dezavantaj. (adam telefonu karıştırmamış bile bu kadar uzak olaydan yuh be yuh)

-Samsung'un gece çekimlerine göre kötü. (telefon şu an tüm dünyada bu kadar konuşuluyorsa bunu f/1.6 leicasına, gündüz ve gece çekimi performansına borçlu) Techradardan recombusuna kadar reklam yapmayacak birçok bağımsız reviewda bile en çok konuşulan kamera ve npu

-Ois kötüymüş yürürken sallanıyormuş (cihazın tek rgb kamerasında ois var bu mallar monochrome kameranın çalıştığı fpsde video çekmişler. Haliyle ois kapalı ve ois kötü demişler :D )

-En komiğide şu, bu cihazda niye EMUI var saf android olsa iyi emui çok kasıyormuş çok karışıkmış :D ( Huawei duysa intihar edecek adamların en iddialı olduğu konulardan biri emui ve nerdeyse her açıdan özelleştirip ios stabilitesi kazandırmışlar ve bu mal incelemeci arkadaş emui ye çamur atıyor)

Bu yüzden incelemelere fazla takılmayın. Gidin mağazada inceleyin kendi gözünüzle görün ve deneyimleyin.

Hepsi için demesek de çoğunluğu sizin bahsettiğiniz gibi üstadım

O yüzden ben Youtube incelemesi yerine

buradaki kullanıcı deneyimlerini daha çok önemsiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Andakan

hocam gece çekim modu var. orda isoyu 100 saniyeyi 2saniye ye veya daha yüksek saniyelere ayarlarsanız inanılmaz fotoğraflar çıkarırsınız ortaya. Emin olun instagramda çok örneği var.

Eyvallah üstadım artık kanaat getirdim ki

şu anda piyasada en iyi kameraya sahip cep telefonlarından biri bu telefondur
  • DODANLI kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilgi ve yardımınız için. Benim HTC 10, 1 yıl olana kadar tam bir canavardı. Ekran-kasa oranı ve çerçeve inceliği rekabeti sonradan çıkmaya başladığı için ona "en sonunda yapmış adamlar" diyordum. Ancak yaşadığım batarya ve ölü pixel sorunu, distribütörün hiç olmaması (garantili cihaz) servisin ise berbat hizmeti beni soğuttu.

Bahsettiğiniz videoların hemen hepsini izledim. Aslında tüm özellikleri fazlasıyla iyi. Benim kafama takılan arayüz. HTC'nin müthiş kullanıcı dostu bir arayüzü var. Cihazın arızalı olduğu şu süreçte idareten samsung kullandım, beni android'den soğuttu. Herhangi bir arama, ayar vs. yapmak için çok az dokunma ile istediği yere htc'de ulaşıyordum. Yukarda mesajlardan birinde bir arkadaş "görüşme yaparken kulaktan çekince ekran açılmıyor" diye. Mesela bu örnek. Telefon çantada iken zil sesinin yüksek çıkıp, elinize alınca azalması. Telefon çalarken ters çevirince sessize alması gibi arayüzün içerdiği bu veya benzer kolaylıklar Huawei'de var mıdır, bunu merak ediyorum.

• blackice_serkan kullanıcısına yanıt
    HTC nin son yıllarda cihazlarında sürekli problem yaşadığı aşikar. Piyasadaki durumunda da belli. Huawei arayüzü hızlı ve güzeldir. Akıllı yardım adı altında bir çok özelleştirme mevcuttur. Cihazı elinize aldığınızda zil sesi azalır. Bu özellik uzun zamandır var Huawei de. Apple iPhone X e koydu bu özelliği. Ters çevirince sessize alır. Kulağınıza götürdüğünüzde açılır. Mesajınıza saniye ekleyerek isterseniz ayarladığınız saniye içerisinde iptal edebilirsiniz. Ve benzeri özellikleri mevcuttur

• Kamera için Mesut Çevik inceleme yayınlamış

https://forum.donanimhaber.com/yok-boyle-kamera-huawei-mate-10-pro-kamera-testi-vlog--130384350

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Kamera için Mesut Çevik inceleme yayınlamış

https://forum.donanimhaber.com/yok-boyle-kamera-huawei-mate-10-pro-kamera-testi-vlog--130384350

Vitaminsiz incelemeler pek sağlıklı değil hocam. Youtube'da çok daha yararlı videolar mevcut.

Sizi tenzih ediyorum, sakın üzerinize alınmayın.

• Kimse fiyat kısmında aman aman düşüş beklemesin. Şu an yurtdışı cihaz getirip satışa koyduğunuzda son kullanıcıya cazip gelmiyorsa Huawei Tr satış fiyatını gayet bonkör belirlemiş demektir. Şu an yurtdışında ortalama 3250-3500'e maledeceğiniz bir cihazı getirip buraya 250tl kayıt ekleyip satmaya kalksanız 3500-3750tl'e maletmiş oluyorsunuz.250şer lira kar koysanız 3800-4000 arasına satmak zorundasınız. İsteyen sahibinden ilanlarına baksın.
    4400'e peşin fiyatına taksit imkanı varken kimse o parayı cash vermek istemez. Ha kendiniz gidin gezin alın o kısmı apayrı bir mesele ama tr fiyatı ideal. Belki 150-200 tl daha uygun tutulabilirdi. 4199-4249 olabilirdi.

Şu an açıp ebayden Mate 9 pro fiyatlarına bakın 575-600 dolarları görürsünüz. Geçen sene çıktığında 800euro/800 dolar bandında çıkmıştı. Yani 1 senede maks indiği fiyat 200-225 dolar olmuş. Burada da 3 ay beklerseniz 3900-4000 bandına gelecektir ama euroda dolarda oynamalar olursa o bile gerçekçi olmayabilir. Ayrıca %10luk düşüş için 3-4 ay beklenirmi bunun kararını ihtiyaçlarınız belirler.

Hafıza kartı olayını da eksiklik olarak görmekten vazgeçin artık. Adam amiral gemisine bok atan kullanıcı görmek istemediği için o desteği vermiyor. Çift sim takmışken bir okuyucu koyması zor değil. Hatta normalde o desteği kaldırmak için orjinal ürettiği parçada modifikasyon yapıp maliyetini arttırıyor adamlar. Ama sen gidip telefona 800 euro verip hafıza kartının en dandiğini alıp 2 gün sonra apple ile kıyaslayıp yavaş bu telefon dedirtmemek için koymuyor o desteği. Gerçi en iyisinide koysan android sistemde sdcard okumak için sistem kendini sürekli rewrite yapmak zorunda olduğundan her türlü yavaşlamaya neden oluyor. İlla hafıza kartı istiyorsan mate 10'a koydum ama o benim öncelikli cihazım değil git onu kullan diyor.
    Zaten 128GB hafızalı cihaz, hafıza kartını ne yapabilirsiniz merak ediyorum. Dünyadaki tüm akıllı telefon kullanıcılarının milyonda biri telefonunda ciddi ve profosyonel manada 128GB'dan daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyorsa Allahta böyle düzenin belasını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 15 Aralık 2017; 15:44:28 >

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.