Şimdi Ara

Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
3
Favori
10.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
148 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haberin saçmalık olduğuna inanıyorum Çinde yaşayan biri olrak buna ihtiyaç duyulmasını gerekterecek bi durum yok id kartları ve telefanları msjalara kadar tekip edebiliyorlar zaten takip etmek istedikleri taktirde her türlü ederler yani bilmiyorum artık sanki haber yapmak için haber yapıyorasunuz gibi geliyor bana.

• blood.army kullanıcısına yanıt
    Burada dh editörlerini eleştirmeye çalışmak yerine gidin araştırın o zaman. Avrupa basını, ABD basını bu haberlerle dolu. Türkiye'de uydurulan bir haber değil. Biz de onlardan öğreniyoruz zaten.
    Baskıcı yönetim yüzünden, çinde yaşayıp da o koskoca ülkede, hangi bölgenin, şehrin hangi haberini doğru ve net bir şekilde öğreneceğinizi sanıyorsunuz? Öğrendiğiniz haberin doğruluğu yada yanlış olduğunu nasıl bileceksiniz peki ?
    Halen covid-19'la ilgili bilgileri bile dünyadan sakladığı, tüm bilgileri paylaşmadığı için o baskıcı yönetim töhmet altında, suçlamalara cevap veremiyor ?
    Tüm bu durumlar ortadayken, sırf çinde yaşıyorsunuz ve siz duymadınız, görmediniz diye, yalan mıdır bu haberler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinar -- 16 Ocak 2021; 0:21:30 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

+1. şu oppo denen takozu elden çıkartınca iphone ya da samsung alacağım. tamam firmalar ucuz diye çin'de üretim yaptırıyor olabilirler ancak ben de artık menşei çin olan firmalardan uzak durmaya çalışacağım. bilgilerim çin'e gideceğine amerika'ya gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimdeki Huawei'yi satma kararı aldım. Yemin ederim !

• ProfXavier kullanıcısına yanıt
    Neyse en azından akp liler gibi yeni huwaei alip kırmayacaksın....
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zburock -- 18 Ocak 2021; 0:27:9 >
  • zburock Z kullanıcısına yanıt

Türkçe hocanıza selamlar.  

• Çin'de üretmek başka. Çin kuruluşu firma başka. Aradaki farkı anlamadığınız için daha fazla yazıp kafanızı karıştırmayalım. -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 16 Ocak 2021; 2:7:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Yazıklar olsun. Masum insanları böyle fişlemek büyük rezalet. Uygur Türkleri konusundaki tavrından dolayı Huawei'i kişisel olarak boykot ediyorum.

Cola, yı boykot ederken fanta içenler gibisin :)

• Senior34 S kullanıcısına yanıt

DH'ye üye olup ilk mesajı benim mesajıma cevap olarak mı attın ! ahahahahaha

• ProfXavier kullanıcısına yanıt
    Kendini birşey sanmana gerek yok. profilimde sorun var o sayi degismiyor. O bir de senden kaynakli degil. Uyelik tarihimde kocaman yazilmis. Finans forumlarında yorumlarima bakabilirsin. O kadar issizsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senior34 -- 16 Ocak 2021; 3:15:5 >
  • Senior34 S kullanıcısına yanıt
    Kim yapmış onu merak ettim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei'yi şiddetle kınıyorum. Çevremi de bu konuda bilgilendireceğim. BOYKOT!

• Amerika bile bukadar ırkçılığa girmedi.. devletten de adım bekliyoruz, boykot yetmez. Birileri dur demesi lazım

• bak sen şu Huawei ye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlarda her türlü sahtekarlık, kurnazlık, çalma-kopyalama ne arasan var. 1 yıl kadar önce ekonomist bir abimiz, çin ülkelerin büyük projelerine ödeyemeceği kredileri verip iç işlerine karışmasından bahsediyordu. Misal Türkiye bu konuda sesini çıkaramadı buna benzer bir örnek. Şuan ki bir hedefleride ucuz iş gücü olarak gördüğü afrikaya hastaneler ve okullar yapıyor. Bu tamamen duygusal olamaz. Çin tüm dünya için bir tehlike oluşturuyor.

• tespit etmesi çok kolay aslında 1)Işid marşı söylüyorsa 2)tespih+ak47'le ile geziyorsa 3)arap alfabesi kullanıyorsa bölgesel olarak en yüksek asgari ücretlerden birini almasına rağmen amerika destegiyle terör eylemi yapıyorsa

uygurdur

Not: Globalist diktaya karşıyım globalist diktanın merkezi çindir fakat bu dikta Amerikayı ve avrupayıda içten ele geçirmiştir covid bahanesiyle globalistler tüm gücü ele geçirmişlerdir bknz: merkel,Joe biden, bill gates,jack dorsey,mark zuckerberg, sadece çin düşmanlığı yapmak kör bir hareketdir tüm globalist new world diktasına karşı olmak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ocak 2021; 15:53:6 >
  • 5 yıldır Doğu Türkistan'da kelimenin tam anlamıyla soykırım yaşanıyor, Huawei kameralardan yapay zekâ/yüz tanıma yazılımıyla Uygurları tespit edince biraz gündeme geliyor. Uygurlar bildiğin Auschwitz gibi binlerce ayrı toplama kamplarında tutuluyor. Çin Hükümeti kendisi "Biz 8.5 milyon Uygur'u yeniden eğitim kamplarından geçirdik" diyor. Bu kamplarda akla hayale gelmedik fiziki ve psikolojik işkenceler yaşanıyor, beyinler yıkanıyor, günde 11 saat sınıflarda sürekli propagandaya maruz kalınıyor, kadına da erkeğe de tecavüz ediliyor, kadınlar zorla kısırlaştırılıyor. İslâm'la ilgili her şey yasak, "Allah" diyeni alıp götürüyorlar, daha geri gelmiyor. Uygurların organlarını daha canlıyken kesip çıkarıp zengin Arap ülkelerine satıyorlar. Bazı Uygurlar köle olarak büyük markaların Çin fabrikalarında çalıştırılıyor. Çin Devleti İslâm'ı bir hastalık olarak görüyor ve kökünü kurutmaya da kararlı. Çin İslâm için ABD'den bile daha büyük bir tehdittir. İslâm alemi uyumaya devam ediyor. Daha doğrusu Çin tarafından verilen kredi ve yapılan yatırımlarla satın alınmış durumda. Afrika dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 16 Ocak 2021; 10:59:28 >

• Huawei bir anda herkesin sempatisini kazanmaya başlamıştı.Şimdi tam tersi oluyor.
  • Omo huawei, oppo, xiaomi horoko çok hozlo tolofonlor orotoyor. oyroco cok ocoz.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.