Şimdi Ara

Huawei: iOS başarılı bir bellek optimizasyonu yapıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

Android kullanıcılarının çok düştüğü bir tuzak var o da donanım tuzağı.

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

görünce kendilerinden geçiyorlar.

Bütün bunları 1500 liralık telefona koyunca onların gözünde iPhone'dan üstünbir cihaz oluyor güya. Ama gerçek öyle değil. Bütün o donanımları 1500 liralık telefona koymak için illaki bir yerlerden fedakarlık etmek gerekiyor. Ya malzeme kalitesinden ya da yazılımdan çoğu zaman her ikisinden fedakarlık ediyorlar.

Xiaomi markasını bilirsiniz. Görece ucuz ürünleri vardır ama istisnasız her ürününde piyasadaki en dandik malzemeyi kullanırlar.
    Geçmişte bu markanın Piston modeli kulaklığını kullanmıştım ama kullandıkları alüminyum piyasadaki en dandik alüminyumdu. Telefonlarının kalitesi beni şaşırtmadı.

Bisküvi gibi kırılan telefon olur mu demeyin oluyormuş..
    Alttaki videoda var. 1:50'den itibaren görülebilir.

Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum, normal bir kullanıcı neden cihazına bu tür bir işkence yapsın ? neden tüm gücü ile bükmeye, kırmaya çalışsın ? insanlar zaten telefonlarını pamuklara sarıp kullanıyor... Büyük bir fiyat farkı varsa neden insanlar bu markayı tercih etmesin ? Şahsen bu eğilme, bükülme testleri beni hiç bağlamıyor, normal bir kullanıcı için sıkıntı yaratacak bir sorun değil ki bu.

Bunlar işkence değil, cihazın dayanımını gösterir şeyler. İnsanlar zevk için yapmıyor bunu.

Foruma insanlar "telefonum büküldü/yamuldu nasıl düzeltebilirim?" diye konu açıyor. Sence bu insanlar telefonlarını bilerek tüm güçleriyle mi yamulttular? Tabi ki hayır. Kullanım esnasında ister istemez böyle şeyler oluyor. Cihaz böyle bir durumdan zarar görmeden çıkabilecek mi ben buna bakarım tabi ki.

Hatta Sony'nin bir cihazında durup dururken ekran camının çatlaması sorunu vardı malzeme ve tasarım hatası yüzünden. Bu insanlar bilerek mi kırdılar? Hiçbir şey yapmasalar bile cihazları zarar görebiliyor. Yani öyle oturup "tüm güçleriyle" bir şeyler yapmalarına gerek yok.

Bu videodaki bend test ise sırf S820 işlemcili telefonu 1200-1300 liraya satalım diye ne kadar kalitesiz bir kasa kullanıldığını gösteriyor. Kasalar tabi ki belli bir kuvvet uygulandıktan sonra bükülebilir/yamulabilir ama bu kadar da olmamalı iki saniyede resmen çubuk krakeer/bisküvi gibi paramparça oluyor kasa.

Üreticiler sırf işlemci ile göz boyamasınlar telefonların kasa kalitelerine de önem versinler, tüketiciler bilinçlensinler diye var bu videolar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Android kullanıcılarının çok düştüğü bir tuzak var o da donanım tuzağı.

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

görünce kendilerinden geçiyorlar.

Bütün bunları 1500 liralık telefona koyunca onların gözünde iPhone'dan üstünbir cihaz oluyor güya. Ama gerçek öyle değil. Bütün o donanımları 1500 liralık telefona koymak için illaki bir yerlerden fedakarlık etmek gerekiyor. Ya malzeme kalitesinden ya da yazılımdan çoğu zaman her ikisinden fedakarlık ediyorlar.

Xiaomi markasını bilirsiniz. Görece ucuz ürünleri vardır ama istisnasız her ürününde piyasadaki en dandik malzemeyi kullanırlar.
    Geçmişte bu markanın Piston modeli kulaklığını kullanmıştım ama kullandıkları alüminyum piyasadaki en dandik alüminyumdu. Telefonlarının kalitesi beni şaşırtmadı.

Bisküvi gibi kırılan telefon olur mu demeyin oluyormuş..
    Alttaki videoda var. 1:50'den itibaren görülebilir.

Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum, normal bir kullanıcı neden cihazına bu tür bir işkence yapsın ? neden tüm gücü ile bükmeye, kırmaya çalışsın ? insanlar zaten telefonlarını pamuklara sarıp kullanıyor... Büyük bir fiyat farkı varsa neden insanlar bu markayı tercih etmesin ? Şahsen bu eğilme, bükülme testleri beni hiç bağlamıyor, normal bir kullanıcı için sıkıntı yaratacak bir sorun değil ki bu.

Bunlar işkence değil, cihazın dayanımını gösterir şeyler. İnsanlar zevk için yapmıyor bunu.

Foruma insanlar "telefonum büküldü/yamuldu nasıl düzeltebilirim?" diye konu açıyor. Sence bu insanlar telefonlarını bilerek tüm güçleriyle mi yamulttular? Tabi ki hayır. Kullanım esnasında ister istemez böyle şeyler oluyor. Cihaz böyle bir durumdan zarar görmeden çıkabilecek mi ben buna bakarım tabi ki.

Hatta Sony'nin bir cihazında durup dururken ekran camının çatlaması sorunu vardı malzeme ve tasarım hatası yüzünden. Bu insanlar bilerek mi kırdılar? Hiçbir şey yapmasalar bile cihazları zarar görebiliyor. Yani öyle oturup "tüm güçleriyle" bir şeyler yapmalarına gerek yok.

Bu videodaki bend test ise sırf S820 işlemcili telefonu 1200-1300 liraya satalım diye ne kadar kalitesiz bir kasa kullanıldığını gösteriyor. Kasalar tabi ki belli bir kuvvet uygulandıktan sonra bükülebilir/yamulabilir ama bu kadar da olmamalı iki saniyede resmen çubuk krakeer/bisküvi gibi paramparça oluyor kasa.

Üreticiler sırf işlemci ile göz boyamasınlar telefonların kasa kalitelerine de önem versinler, tüketiciler bilinçlensinler diye var bu videolar.

Videolara lafım yok, markayı da savunmuyorum ama bu eğilme bükülme videoları benim alım kararıma çok büyük etki etmiyor. Verdiğiniz sony örneği yanlış aslında, orada kendiliğinden çatlayan ekrandan söz ediliyor, bu tasarım hatasıdır, ayıplı üründür.Mesela mi mix in seramik olması ve ilk düştüğünde kırılması benim için sorun, her insan telefonunu düşürebilir ama eğilme, bükülme işlerine çok takılmam. Dediğim gibi bunlar benim şahsi görüşümdür, sizinkine de saygı duyuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Samsung kendi arayuzu ne kadar RAM ve islemci ve batarya somurmekte bilseniz 4 GB yetersiz oldugunu anlarsiniz.

Samsung son yillarda agresif RAM yonetimi icin kendi icinde gomulu 3. parti bellek bosaltma programcigi vardir . Bir sure sonra birden fazla acilan uygulama veya oyun veya birden fazla acilmis web tarayicisi sekmelerinden bir baskasina gecildiginde tekrar yuklemeler Note7 de bile ortaya cikmisti ...

4 GB RAM yeterli olma halini hak eden sadece SAF Android e sahip olanlardir veya saf android e en yakin olanlardir .

Hocam htc A9 kullanıyordum, o da saf androide yakın bir telefon ama ram yönetimi tam bir felaketti, tamam telefonda 2 gb ram vardı fakat arkada hiçbir uygulama açık kalmıyordu, birini açınca diğeri kapanıyordu, şimdi çok daha eski bir cihaz kullanıyorum ama ram yönetimi A9 dan sonra çok mutlu etti beni. Bence sadece fazla ram bu sıkıntıları çözmüyor, ben bunu tecrübe ettim.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Cep telefonlarinda pentile olmayan ve 1080p full hd yeterlidir . Iphone telefonlari en fazla FULL HD .

GPU su da cok cok guclu .

Isletim sistemi ve uygulama oyun gibi cok iyi optimize edilmis olmasi da anlamli.

One Plus 3T 6 GB RAM ile ilk ciktiginda performansi sok etmisti bir ay icinde resmi guncelleme ile sorunu cozduler . Donanim ve yazilim birbirini daha iyi idrak ederse anlamli oluyor .

Android arayuz az yada cok bulasti mi performansta dusmeler olabilir ...

Samsung en kotu ornek :

Arayuzu istedigi kadar elden gecirilsin yeni devam modeli ciktiginda arayuzu tam olarak guncellenmeyecektir sadece Android surumu guncelllenecektir ama LG Sony HTC gibi firmalar aksine arayuzu de guncellenmekte kirpilma bir katma deger arayuz yoktur ama Samsung ta cok sey yoktur olsa bile kirpilmistir . AOD olmamasi gibi AMOLED ekranlar bu ise uygun . LCD paneller gibi AOD icin ozel belli bolgeye arka aydinlatma cozumune gerek yoktur AMOLED lerde ama ne hikmetse Samsung AOD gelmeyecekmis gerekcesi uygun donanim olmamasi imis? Sanki arka aydinlatmali LCD filan kullaniliyor !!??

Bir benzetmeyi hep yaparim : Samsung kasli ve guclu ama bu ozellikleri kendi arayuzune daha fazla islem ile bataryadan calmaktadir daha fazla dahili depolama alaninda yer kaplamaktadir cozum root lu debloat etmekte onun disindakiler devre disi birakilsa da yine yer kaplamaya devam edeceektir .

O yuzden Samsung varsa onda 1 GB RAM kendi arayauzune gidecektir oyle bakilmali .

O yuzden Samsung varsa onda 8 GB dahili depolama kendi arayuzun sistem olarak gomulu yer kaplamasi olacaktir . 64 GB aliyorsun sana kalan cok az GB ...Tukettigi coktur .

Islemci - RAM hizli ve daha az enerji tuketimi istedigi kadar yeni elden gecirilmis olsun heryil o arayuz de ayrica islemciden performans calacaktir pilden de . Samsung un dahili batarya kapasitesi de daha az olarak bakilmali 500 mah eksikmis gibi ele alin ( kabaca belki de daha fazlasidir ) ...

Yillardir Samsung an ust model Android cihazlarini kullanmaktayim . Baskalarin sikayetlerini de iyi bilirim ... Turkiye deki forumlarda pek bahsedilmez : Sanirim o kadar para vermis kisiler toz kondurtmaz cihazlarina ... Herseyde oldugu gibi elbette bilincli istisnalar da vardir ama kaideyi bozmaz : / .

• Yazılım&donanım ve donanım&donanım uyumu ile alakalı her şey. Tıpkı konsollardaki gibi.
  • Ios can, android heyecandir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam sonuna kadar haklı...

• androidin ram kullanımı da iyi ancak bu huawei tarzı firmalar apple a benzetebilmek adına saçma sapan bir şekilde androidi değiştirdikleri için ram kullanımı pil kullanımı filan artıyor bugün bende nexus 5 var pilin verimliliği düştü ancak ram kullanımı filan muazzam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasaz

androidin ram kullanımı da iyi ancak bu huawei tarzı firmalar apple a benzetebilmek adına saçma sapan bir şekilde androidi değiştirdikleri için ram kullanımı pil kullanımı filan artıyor bugün bende nexus 5 var pilin verimliliği düştü ancak ram kullanımı filan muazzam.

Hocam ama Nexus farklı bir olay Google Apple ile mücadele için o telefonu elinden geldiği kadar güzel yapnak zorundaydı. Lütfen hakkını yemeyin huaweinin doğru söylemiyor mu? iPhone 3s kullanan arkadaşım var hala bazi uygulamaları ortak kullanabiliyoruz ve ondada sıfır kasma. Apple bu işin ustası , pahalı mı orası ayrı ama ustası

• Android Apple'a benzemeye çalışıyor diye bir şey yok aslında.

Olan şey endüstri trendleri dediğimiz şey. Androidler de endüstri trendlerini takip ediyor. Ama Apple ondan daha önce takip ettiğinden hatta bizzat kendisi bu trendlere yön verdiğinden Android Apple'ı taklit ediyor/benzemeye çalışıyor gibi görünüyor.
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Android'in geleceği yok demek bariz şekilde komik Neye göre yok diye sorarlar

Apple'ın stabilite oyunu bakalım asıl daha ne kadar devam edecek. Bir yanda Windows gibi kullanılabilen Android, diğer yanda dış dünyaya komple kapalı iOS.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xtrud kullanıcısına yanıt
    Widget ve always on display için fazladan belleğe ihtiyaç yok. Onların tüketeceği bellekten ne olur allasen? Genelde Symbian kullanmamış kitle bunları yenilik zannediyor. Kendileri açısından yenilik(!) olan ama aslında eksik kapatmaktan başka bir şey olmayan, yıllardır Symbian'da kullandığım özelliklerin şimdi Android'e geldiğini ve bunların yenilik olarak millete yedirildiğini görünce gülüyorum. Gerçi iOS'te hâlâ olmaması daha beter. Samsung ve LG'nin yaptığı gibi Apple da bu özelliği getirdiğinde kendileri bulmuş gibi lanse edecek. Zaten double tap özelliği ilk kez N9 ile geldi. Daha sonra LG G3 ile kendi bulmuş gibi millete yedirdi bunu. Symbian cihazlar bu özellikleri 128 MB bellek ile yapabiliyorlardı. Demem o ki iOS'in bellek konusundaki optizimizasyon başarısının kısılmış özelliklerle alakası yok. Bu tamamen iki işletim sisteminin altyapısal durumlarıyla alakalı bir şey.

Always on display demişken ufak bir bilgi vereyim. Bu özellik Symbian'da Nokia 7650'den beri olan bir özellik. 7650'nin çıkış tarihine bakarsanız Symbian'ın ne kadar zamanın ötesinde yenilikler sunduğunu görebilirsiniz. Android'e bu özellik 2016'da getirildi. Çekmecede duran N86'dan always on display.

Huawei: iOS başarılı bir bellek optimizasyonu yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sizin bu mantıkla ısırılmış elma neden işlemciyi geliştiriyorda size gönderiyor.işletim sistemini daha iyi yapmaya çalışşın yeni işlemciye yeni pile gerek yok. değilmi. olaya sadece hız yönünden niye bakılıyor pil performansı ekran çözünürlüğü görünümü kamera ... artı fiyat yenmiş elma hangilerinde önde bi hız stabilll

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Pil performansında zaten iOS Android'e göre daha iyi. 1800 mAh ile bir günü çıkarabiliyorşar. Aynı pili Android'e koy yarım gün gitmez. Apple işlemciyi tasarlar başkasına yaptırır. Tıpkı bir mimarın binayı tasarlayıp inşaatını amelelerin yapması gibi. Umarım anlamışsındır. Hız yönünden bakılması çok normal. Çünkü hız denilen şey kullanıma en çok etki eden etmenlerden biri.

Pilde iOS iyi. Ekran çözünürlüğü ise gereksiz 2K/4K gibi çözünürlüklerle kandırmacadan ibaret. 1080p üstü çözünürlükler 5" ekranlar için gereksiz. Ayrıca sistem kaynaklarını da gereksiz yere fazla tüketiyor. 2K ekranlı telefon alıp normal kullanımda 720p kullananlar var. Demek ki 720p bile o boyuttaki bir ekranda gözü rahatsız etmiyorsa 1080p üstü gereksizdir.

Ayrıca iPhone serisi kamerada gayet de başarılı. Özellikle de dinamik aralık, beyaz dengesi ve renkleri işleme konusunda çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Rakibi bile kabul etti ama android sevdalıları kabul edemedi.

Sevdalılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Widget ve always on display için fazladan belleğe ihtiyaç yok. Onların tüketeceği bellekten ne olur allasen? Genelde Symbian kullanmamış kitle bunları yenilik zannediyor. Kendileri açısından yenilik(!) olan ama aslında eksik kapatmaktan başka bir şey olmayan, yıllardır Symbian'da kullandığım özelliklerin şimdi Android'e geldiğini ve bunların yenilik olarak millete yedirildiğini görünce gülüyorum. Gerçi iOS'te hâlâ olmaması daha beter. Samsung ve LG'nin yaptığı gibi Apple da bu özelliği getirdiğinde kendileri bulmuş gibi lanse edecek. Zaten double tap özelliği ilk kez N9 ile geldi. Daha sonra LG G3 ile kendi bulmuş gibi millete yedirdi bunu. Symbian cihazlar bu özellikleri 128 MB bellek ile yapabiliyorlardı. Demem o ki iOS'in bellek konusundaki optizimizasyon başarısının kısılmış özelliklerle alakası yok. Bu tamamen iki işletim sisteminin altyapısal durumlarıyla alakalı bir şey.

Always on display demişken ufak bir bilgi vereyim. Bu özellik Symbian'da Nokia 7650'den beri olan bir özellik. 7650'nin çıkış tarihine bakarsanız Symbian'ın ne kadar zamanın ötesinde yenilikler sunduğunu görebilirsiniz. Android'e bu özellik 2016'da getirildi. Çekmecede duran N86'dan always on display.

Huawei: iOS başarılı bir bellek optimizasyonu yapıyor

Nokia be!

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Android'de dandik bir widget ekleyince bellek tüketimi 20MB fırlıyor. 64 MB RAM ile Windows Mobile'da kaç tane Widget tutardık, birkaç yüz KB yerdi çoğu. :) Savurganlık var Android'de savurganlık...
  • telefon satma piyasasının hala büyük karlar getirdiği ortamda yazılımda buna uygun davranış kalıpları geliştiriyor.yani bu bi danışıklı dövüş adeta.yada al gülüm ver gülüm durumları var.

ama telefon satışlarının kesileceği bir dönemde yazılımda buna uygun hareket edecek ve donanımı iyileştirecek hamleler üzerine gidecektir.

pc sektörü çökmüş durumda.bu durumun telefon sektörününde başına gelmesi işten bile değil.pc de hala win7 kullanılıyor büyük çoğunluk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

Android'in geleceği yok demek bariz şekilde komik Neye göre yok diye sorarlar

Apple'ın stabilite oyunu bakalım asıl daha ne kadar devam edecek. Bir yanda Windows gibi kullanılabilen Android, diğer yanda dış dünyaya komple kapalı iOS.

Ben insanların neden iOS'a mecbur kaldıklarını anlattım. Android kağıt üstünde yapabilecekleri evet bugün bir PC deneyimi yaşatıyor ama bunların ne kadarını stabil bir şekilde yapıyor. İnsanlar bunlardan daha çok kararlı bir sistem, iyi teknik servis, güncelleme ve ekosistem istiyorlar. İstedikleri bu değil.

• Ram optimizayonu daha iyi diyede gidip daha fazla para vermeye gerek yok 6 GB Olsun iphone kadar pahalı olmasın

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.