Şimdi Ara

Huawei: iOS başarılı bir bellek optimizasyonu yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei: iOS başarılı bir bellek optimizasyonu yapıyor

Apple iPhone modellerinin kendi döneminde her zaman performans olarak rakiplerinden önde olduğu bilinen bir gerçek. Bunun en büyük sebebi de yazılım ve donanım uyumunu iyi sağlaması. Huawei de Sezar’ın hakkını Sezar’a veriyor ve Apple’ın bu konudaki başarısına atıfta bulunuyor.

RAM kapasitesi belirleyici değil

Huawei yöneticisi Lao Shi, sosyal medya hesabından Android telefonlarda 4GB RAM belleğin akıcı bir sistem için yeterli olduğunu ve 6GB RAM belleğin çok da gerekli olmadığını ifade etti. Bazı Huawei telefonlarında 6GB RAM seçeneği olmasına rağmen bu açıklamayı yapan Shi, 4GB bellekli Huawei telefonlarının 6GB RAM barındıranlara göre daha iyi çalıştığının da altını çizdi.

Shi, büyük RAM kapasitelerinin neden gereksiz olduğunu anlatmak için de Apple’ın iPhone 7 serisine atıfta bulundu. Shi, iPhone 7 serisinde 2GB RAM ve 3GB RAM tercihleri olmasına rağmen optimizasyonlar sayesinde çok akıcı bir sisteme kavuştuğunu dile getirdi.

Random Access Memory kısaltması olan RAM, bilindiği üzere aktif uygulamaların belirli bölümlerini üzerinde depoluyor ve işlemcinin bu kısımlara çok daha hızlı bir şekilde erişmesini sağlıyor. RAM kapasitesinin artması her ne kadar akıcılığın da artması şeklinde anlaşılsa da, özellikle akıllı telefonlarda 4GB RAM üzerinde çıkmanın gereksiz olduğu düşünülüyor. Hatta fazla RAM kapasitesinin daha fazla güç tüketimine neden olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Apple 32GB’lık iPhone 6 modelini satışa sunuyor

Aslında 4GB RAM konusu daha önce de gündeme gelmişti ve pek çok üretici bu sınırı geçmek niyetinde değil. LG, Sony, HTC halen amiral gemilerinde 4GB tercihini koruyor. Samsung da Galaxy S8 serisinde 4GB RAM kapasitesi kullanacak. 6GB RAM kapasitesi biraz daha pazarlamaya yönelik olarak işe yarıyor. 

• Huawei'n Apple ram optimizasyonunu çok iyi yapıyor demesine bişey dediğim yok haber yalan diyen de yok. Kızdığım şey ve forumdaki herkesin delirdiği şey Apple haberlerini sürekli Ekrem'in yapması ve hep Apple'ı üstün gösterme çabaları, kullandığı kelimeler, kendi görüşleri. Bir editör bu kadar fanboy olamaz. Geçen Ekrem'in hazırladığı Google-Apple'n adının geçtiği bir haber vardı rastgeldiysen görmüşsündür kullandığı kelimeyi tam olarak hatırlamıyorum ama forumda mesaj yağmuruna tutulmuştu o haberi bulabilirsem ve sen Ekrem'e ait haberlere bir göz atarsan yorumları da okuyarak ne demek istediğimi anlarsın.
  • 6 ve 8 GB ram olayı gerçekten gereksiz şu anlık. Akıllı telefon piyasasının asıl gelişim göstermesi gereken alan pil konusu. Pili bir günü zor çıkaran akıllı cihazların ram kapasitesinin 8 GB olması çok bir artı sağlamaz kullanıcıya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 8 Mart 2017; 14:31:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şuraya bir buton koyun editörleride oylayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttahmettt -- 8 Mart 2017; 20:8:33 >
  • "Apple iPhone modellerinin kendi döneminde her zaman performans olarak rakiplerinden önde olduğu bilinen bir gerçek." NE KADAR İTİCİ BİR CÜMLE BU YA

• Huawei gizliden Android'i gömmeye başlamış. Kendi işletim sistemlerini geliştirdiklerine dair haberler vardı.
  • Xiaomi Redmi note 3 Pro kullanıyorum. 3 GB RAM Şimdilik yeterli görünüyor. Hadi 4 GB olsun. Hafıza olarakta 64GB+Micro SD olmalı. İşlemciler zaten iyi oldu. Snapdragon 650 ile tık demiyor. 820 ve üzeri cok daha iyilerdır. Son 1-2 yıldır telefon kameralari da iyi iş çıkarıyor. Bu konuda sony,Huawei ve samsung fena değiller. Gelelim kanayan yaramiz pil konusuna. Pil konusu bazı kişilere yetsede mesela 4000 mah olmasına rağmen bana yetmiyor. Tabi ekran parlaklığıni full kullanıp oyunda oynuyorum. Bence minimum artık bi 10000 mah değerinde yapsınlar.

• mehmetgirgin M kullanıcısına yanıt
    Cümle itici gelebilir ama yanlış bir cümle değil.

• Benim bilgisayarım 4GB. Koskoca Windows 4GB ile çalışıyorsa Android altı üstü telefon işletim sistemi için 4 üzeri gereksiz zaten. Apple daha 4GB telefon çıkarmadı. Muhtemelen çıkacak iPhone modeli de 3GB olacak.

• Shi biz bunları biliyoruz zaten Huawei'de yönetici de değiliz üstelik.

• Gün Bey'e sesleniyorum, lütfen şu editörü alın karşınıza konuşun. Apple ödeme mi yapıyor sizin haricinizde, babası mı ortak şirkete bir sorun ya. Bu kadar olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

Gün Bey'e sesleniyorum, lütfen şu editörü alın karşınıza konuşun. Apple ödeme mi yapıyor sizin haricinizde, babası mı ortak şirkete bir sorun ya. Bu kadar olamaz.

Niye bu kadar kızdınız. Bence de doğru bir haber, şuanda Huawei p7 kullanıyorum 2,5 yıllık bir cihaz ve 2gb ram var, aynı zamanda iPad mini var (ilk nesil), iki cihazımda eski olmasına rağmen, hatta iPad mini daha eski olmasına rağmen, bazı uygulamaları daha seri çalıştırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android kullanıcılarının çok düştüğü bir tuzak var o da donanım tuzağı.

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

görünce kendilerinden geçiyorlar.

Bütün bunları 1500 liralık telefona koyunca onların gözünde iPhone'dan üstünbir cihaz oluyor güya. Ama gerçek öyle değil. Bütün o donanımları 1500 liralık telefona koymak için illaki bir yerlerden fedakarlık etmek gerekiyor. Ya malzeme kalitesinden ya da yazılımdan çoğu zaman her ikisinden fedakarlık ediyorlar.

Xiaomi markasını bilirsiniz. Görece ucuz ürünleri vardır ama istisnasız her ürününde piyasadaki en dandik malzemeyi kullanırlar.
    Geçmişte bu markanın Piston modeli kulaklığını kullanmıştım ama kullandıkları alüminyum piyasadaki en dandik alüminyumdu. Telefonlarının kalitesi beni şaşırtmadı.

Bisküvi gibi kırılan telefon olur mu demeyin oluyormuş..
    Alttaki videoda var. 1:50'den itibaren görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 8 Mart 2017; 15:25:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

Gün Bey'e sesleniyorum, lütfen şu editörü alın karşınıza konuşun. Apple ödeme mi yapıyor sizin haricinizde, babası mı ortak şirkete bir sorun ya. Bu kadar olamaz.

Niye bu kadar kızdınız. Bence de doğru bir haber, şuanda Huawei p7 kullanıyorum 2,5 yıllık bir cihaz ve 2gb ram var, aynı zamanda iPad mini var (ilk nesil), iki cihazımda eski olmasına rağmen, hatta iPad mini daha eski olmasına rağmen, bazı uygulamaları daha seri çalıştırıyor.

Huawei'n Apple ram optimizasyonunu çok iyi yapıyor demesine bişey dediğim yok haber yalan diyen de yok. Kızdığım şey ve forumdaki herkesin delirdiği şey Apple haberlerini sürekli Ekrem'in yapması ve hep Apple'ı üstün gösterme çabaları, kullandığı kelimeler, kendi görüşleri. Bir editör bu kadar fanboy olamaz. Geçen Ekrem'in hazırladığı Google-Apple'n adının geçtiği bir haber vardı rastgeldiysen görmüşsündür kullandığı kelimeyi tam olarak hatırlamıyorum ama forumda mesaj yağmuruna tutulmuştu o haberi bulabilirsem ve sen Ekrem'e ait haberlere bir göz atarsan yorumları da okuyarak ne demek istediğimi anlarsın.

• Rakibi bile kabul etti ama android sevdalıları kabul edemedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın da reis Android linux üzerinde çalışan sistem. Program arttıkça coşuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

Android kullanıcılarının çok düştüğü bir tuzak var o da donanım tuzağı.

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

Bütün bunları 1500 liralık telefona koyunca onların gözünde iPhone'dan üstünbir cihaz oluyor güya. Ama gerçek öyle değil. Bütün o donanımları 1500 liralık telefona koymak için illaki bir yerlerden fedakarlık etmek gerekiyor. Ya malzeme kalitesinden ya da yazılımdan çoğu zaman her ikisinden fedakarlık ediyorlar.

Xiaomi markasını bilirsiniz. Görece ucuz ürünleri vardır ama istisnasız her ürününde piyasadaki en dandik malzemeyi kullanırlar.
    Geçmişte bu markanın Piston modeli kulaklığını kullanmıştım ama kullandıkları alüminyum piyasadaki en dandik alüminyumdu. Telefonlarının kalitesi beni şaşırtmadı.

Bisküvi gibi kırılan telefon olur mu demeyin oluyormuş.. Alttaki videoda var.

Birde xiaomi mi5s i kirsana öyle.bir tek mi5 in kasasi sağlam değil.o da adamlar en iyi işlemciyi koymuşlar kamera güzel bir çok özelliği var maliyet az olsun diye kasadan kismislar 1200-1300 liraya sd820 li bir telefon gostersene bana.armor tipi kılıf tak Kralı gelse kıramaz o telefonu. Az kafanızı çalıştırın yav yiğidi öldürün hakkını yemeğin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flag SHİP Killer -- 8 Mart 2017; 15:16:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Amiral

quote:

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

Birde xiaomi mi5s i kirsana öyle.bir tek mi5 in kasasi sağlam değil.o da adamlar en iyi işlemciyi koymuşlar kamera güzel bir çok özelliği var maliyet az olsun diye kasadan kismislar 1200-1300 liraya sd820 li bir telefon gostersene bana.armor tipi kılıf tak Kralı gelse kıramaz o telefonu. Az kafanızı çalıştırın yav yiğidi öldürün hakkını yemeğin.

Mi5s de ondan çok farklı değildir. Mi5s kasasının metal olması seni yanıltmasın. Videoyu biraz daha izlediysen sorun kasanın dışı değil zaten içinde..

O işlemciyi 1200-1300 liralık telefonda bulmanın bedeli bisküvi gibi kırılan kasalarda gizli yani.

• quote:

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

Gelmiş yine bir çift çekirdek hayranı.
    Ya arkdaşım git bir xiaomi telefon al incele bak sonra yaz bu dediklerini kullanmadan kafadan atmayla olmuyor bu işler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Amiral

quote:

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

Mi5s de ondan çok farklı değildir. Mi5s kasasının metal olması seni yanıltmasın. Videoyu biraz daha izlediysen sorun kasanın dışı değil zaten içinde..

O işlemciyi 1200-1300 liralık telefonda bulmanın bedeli bisküvi gibi kırılan kasalarda gizli yani.

Mis in kasasi yekpare olduğu için aynı sorun olacağını düşünmüyorum 1200-1300 liraya sd410 yada MTK li telefon kullanmaya devam edin.Dedigim gibi sağlam bir kılıf ile o telefonu kralı kıramaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

quote:

678675654 GHz işlemci
    QHD ekran
    789776756 Gb RAM

Gelmiş yine bir çift çekirdek hayranı.
    Ya arkdaşım git bir xiaomi telefon al incele bak sonra yaz bu dediklerini kullanmadan kafadan atmayla olmuyor bu işler.

Yukarıdaki videoda her şey bu kadar açıkken hala al incele mi diyorsun yani? Ben alıp inceleyince ne olacak? Çok farklı bir sonuç mu çıkacak? Kraker gibi kırılan kasa yerine çelik kasa mı bulacağım nedir cidden?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.