Şimdi Ara

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ### (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.181
Cevap
58
Favori
1.296.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ###

(En Son Oy Tarihi: 3.12.2021)
Giriş
  • Gittigidiyordan 2 mat, 1 çizilmeyen, 1 tane de dandik olmak üzere 4 tane ekran koruyucu aldım. Yarın elimde olur her halde
  • Arkadaşlar bu telefonu düşünen biri olarak kullanıcılara birkaç soru sormak istiyorum.
    Şimdi eski sayfalara bak diyenlerde çıkacaktır.
    Sabırla 50 sayfadan fazlasını okudum. Pes ettim.

Ayrıca ilk sayfaya popüler uygulamalar konulsada forumun sayfalarında insanlar kaybolmasa daha iyi olmaz mı? Sonuçta bu konunun amacı bu...

Bugün cihazı sadece 1-2 dk. inceleme fırsatım oldu. En çok dikkatimi çeken şeyse arka kapağın hissedilir şekilde ısınması idi. Geçmiş sayfalarda (diğer konuyu da okudum orada da geçmiş olabilir emin değilim.) bu sorundan yakınanlar olmuş. Dokunmatiği sanırım alışık olmadığım için(daha önce tek tük elime aldıklarım hariç dokunmatik kullanmadım) sanki geç tepki veriyor gibi geldi ama herkes dokunmatiğini beğenmiş. Sanırım sorun bende :))

1.Kullanıcı sayısı epey arttığına göre kulanan arkadaşlar ısınma sorunu tüm tellerde mi var? Yoksa cihazdan cihaza değişiyor mu? Tedirginlik yaratıyor mu?
    2.Pil ömrü tam günü kurtarıyor mu? Pilde 2-3 hafta yada şarj sonra ciddi performans kaybı var mı?
    3.Cihazın kullanım kalitesi nasıl? Özelliklerin hakkını veriyor mu? Zamanla kronik sorunlar çıkarıyor mu? (Genel olarak kağıt üstünde ya da ilk ele alındığında göze batmayan hususlar, kullandıkça rahatsızlık vermeye başlayabilir. Bir de bizim toplumumuzun kullandığı malı sahiplendiğini, sanki satıcısı, tasarımcısı üreticisi gibi olmaya başladığını düşünürsek her zaman gerçekçi yorumlar gelmeyebiliyor. Yurdum insanı arabasına, telefonuna, kısaca malına kötü demez:)
    4.Yurt dışından getirilenler hariç yurtiçinde uygun fiyatlı kılıf- ekran koruyucu var mı? (Belki bir nokia modelinin 3-4 tl.ye satılan kılıfı uyuyordur?)
    5. Ekranın gün ışığı performası nasıl?(ben kapalı mekanda tatmin edici net bir ekranla karşılaştım.)

Cevap verenlere şimdiden teşekkür "arasaydın, geçmiş sayfalarda var; hazırcı olma" diyenlerden de şimdiden özür dilerim:))

• abicim inceleme fırsatını nerede yakaladın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3k0

ubermusic en iyisi bencede : ) sorunsuz olan versiyonu blogda mevcut bi göz atmanızı tavsiye ederim :)

Cok tesekkurler oldu valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3k0

ubermusic en iyisi bencede : ) sorunsuz olan versiyonu blogda mevcut bi göz atmanızı tavsiye ederim :)

banada Lazımdı :D Allah razı oLsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Bugün cihazı sadece 1-2 dk. inceleme fırsatım oldu. En çok dikkatimi çeken şeyse arka kapağın hissedilir şekilde ısınması idi. Geçmiş sayfalarda (diğer konuyu da okudum orada da geçmiş olabilir emin değilim.) bu sorundan yakınanlar olmuş. Dokunmatiği sanırım alışık olmadığım için(daha önce tek tük elime aldıklarım hariç dokunmatik kullanmadım) sanki geç tepki veriyor gibi geldi ama herkes dokunmatiğini beğenmiş. Sanırım sorun bende :))

nerede inceledin acaba ?
  • Aradığınız nerdeyse tüm HD oyunların linkiwww.googleandroid.gen.tr'de mevcut. Gangstar ve Shadow Guardian'ı indiriyorum şu an.
  • ohh be telefonu pcye bağlayıp pembe ekrandayken pcye bağladım ve bubble blash,prince persia,uno ve oyunlarını sildim kurtuldum.Rahatladım be bu oyunları şimdi sildim garantiden çıktımı telefon şimdi peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

abicim inceleme fırsatını nerede yakaladın ?

Muğla TİM de inceledim. Bir iş için gitmiştim, eleman kendi telefonunu verdi. Gitmeden önce aramıştım, demo telefon var demişlerdi ama eleman kendi telini verdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

abicim inceleme fırsatını nerede yakaladın ?

Muğla TİM de inceledim. Bir iş için gitmiştim, eleman kendi telefonunu verdi. Gitmeden önce aramıştım, demo telefon var demişlerdi ama eleman kendi telini verdi.

ben de Timlere teşhir koydular sanmıştım

• quote:

Arkadaşlar bu telefonu düşünen biri olarak kullanıcılara birkaç soru sormak istiyorum.

Ayrıca ilk sayfaya popüler uygulamalar konulsada forumun sayfalarında insanlar kaybolmasa daha iyi olmaz mı? Sonuçta bu konunun amacı bu...

1.Kullanıcı sayısı epey arttığına göre kulanan arkadaşlar ısınma sorunu tüm tellerde mi var? Yoksa cihazdan cihaza değişiyor mu? Tedirginlik yaratıyor mu?
    2.Pil ömrü tam günü kurtarıyor mu? Pilde 2-3 hafta yada şarj sonra ciddi performans kaybı var mı?
    3.Cihazın kullanım kalitesi nasıl? Özelliklerin hakkını veriyor mu? Zamanla kronik sorunlar çıkarıyor mu? (Genel olarak kağıt üstünde ya da ilk ele alındığında göze batmayan hususlar, kullandıkça rahatsızlık vermeye başlayabilir. Bir de bizim toplumumuzun kullandığı malı sahiplendiğini, sanki satıcısı, tasarımcısı üreticisi gibi olmaya başladığını düşünürsek her zaman gerçekçi yorumlar gelmeyebiliyor. Yurdum insanı arabasına, telefonuna, kısaca malına kötü demez:)
    4.Yurt dışından getirilenler hariç yurtiçinde uygun fiyatlı kılıf- ekran koruyucu var mı? (Belki bir nokia modelinin 3-4 tl.ye satılan kılıfı uyuyordur?)
    5. Ekranın gün ışığı performası nasıl?(ben kapalı mekanda tatmin edici net bir ekranla karşılaştım.)

Cevap verenlere şimdiden teşekkür "arasaydın, geçmiş sayfalarda var; hazırcı olma" diyenlerden de şimdiden özür dilerim:))

1- evet telefon biraz ısınıyor ama aşırı değil her telefondaki kadar sadece...
    2-pi ömrü benimgibi aşırı kullanan için 1 günü zor çıkarıyor ama dün öğle şarzdan çıkardım 1.5 gün oldu daha yarıya inmedi 2 hafta oldu alalı gün geçtikçe bataryası iyiye gidiyor
    3-bütün özelliklerini dibine kadar kullanıyorum face-gmail-twitter-HD oyunlar-tema herşeyi hakkını sonuna kadar veriyor emin olabilirsin kamerası gündüz çok iyi gece ise videosu çok kötü
    4- hocam kılıf konusunda samsung galaxy ve galaxy 2 nin kılıflarına bakın diğerleri dar geliyor ve telefonu çıkarırken kapak çıkabiliyor ben gezmiştim bayağı kılıf için sadece bi tim de buldum oda 35 lira dedi almadım babam textilci bana mükkemmel bi kılıf yaptı deriden onu kullnıyorum.. :D
    5-bence gayet yeterli ben parlaklığı otomatik kullnıyorum sensör kendi açıp kapatıyor gayet yeterli geliyor bana

• Ben sarj 1 gunde bitiyor :) valla pek bişey yaptıgımda söylenemez. Sizdede varmı böyle bir sıkıntı...

Birde klavyede yazı yazamıyorum bunun başka çresi var mı? 5800 alışınca bunda çok zorlandım halada alışamadım. ne önerirsiniz.
  • arkadaslar bende swype ilgili bir sorun var soyleki giris yonteminden swype secince klavye geliyor ve kayboluyor yazi yazamiyorum ayarlardan bakayim dedim yine dil ve klavye de swype ayarlar secenetiklayinca ekran kararip tekrar ayni ekran geliyor herhangi bir menu acilmiyor. telefon root'lu ve orjinal rom kullaniyorum swype tekrar kurmayi denedim yine olmadi.
    Bu konuda yardimci olacak kimse yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Ben sarj 1 gunde bitiyor :) valla pek bişey yaptıgımda söylenemez. Sizdede varmı böyle bir sıkıntı...

Birde klavyede yazı yazamıyorum bunun başka çresi var mı? 5800 alışınca bunda çok zorlandım halada alışamadım. ne önerirsiniz.

Smart keyboard pro tavsiye ediyorum. Ayarlarıyla biraz oynayarak tuşları büyütebiliyorsunuz.
  • dartyde teşhir varmıdır diye gidip baktım da yokmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Ben sarj 1 gunde bitiyor :) valla pek bişey yaptıgımda söylenemez. Sizdede varmı böyle bir sıkıntı...

çok ilginç, 5800'dan sonra bunda uçmaya başladım demen gerekirdi aslında

swype ile yazmayı dene, istediğin harfe doğru parmağını sürüklemen yeterli, bildiğimiz T9 sözlüğün dokunmatiğe uyarlanmış hali gibi.. çok rahat edersin fazla komplike sözcük kullanmadıkça. Ayrıca telefonu yan tutarsan tuşlar oldukça büyüyor. kalem almak dışında yapıcak başka birşey de yok sanırım. :)

• quote:

Arkadaşlar bu telefonu düşünen biri olarak kullanıcılara birkaç soru sormak istiyorum.

1) Isınma sorunu var ama tedirginlik yaratmayacak düzeyde. İpod Touch 4g'de HD oyun oynarken bununla aynı ya da daha fazla ısınıyordu.
    2) Pilde 3-4. şarjdan sonra sanki biraz toparlanma oldu bende. b137-r5 rom yükledim şu an pil daha iyi gidiyor. Sadece konuşup nette 2g ile gezinirseniz 1 günü çıkarır. Olmadı Japon malı pil de alabilirsiniz.
    3) Cihazda şu ana kadar şükürler olsun dert olacak hiç bir sorun yaşamadım. Ancak wifi ile ilgili bir sorunu olduğu çoğu kullanıcı tarafından dile getiriliyor.
    4) Sanalpazar ve Gittigidiyor üzerinden silikon kılıf ve ekran koruyucu temin edebilirsiniz. Biraz daha beklerseniz(yaklaşık 1 hafta) pdateknoloji.com'da da ekran koruyucu satılacak. Fiyatı ise tanesi 3 TL, 4 tanesi 10TL gibi bir şey olacak.
    5) Gün ışığında parlaklık sondayken tatmin ediyor. Ancak İpod Touch 4g'deki kadar iyi değil.

• arkadaslar bende swype ilgili bir sorun var soyleki giris yonteminden swype secince klavye geliyor ve kayboluyor yazi yazamiyorum ayarlardan bakayim dedim yine dil ve klavye de swype ayarlar secenegine tiklayinca ekran kararip tekrar ayni ekran geliyor herhangi bir menu acilmiyor. telefon root'lu ve orjinal rom kullaniyorum. swype tekrar kurmayi da denedim yine ayni sorun devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprcn

arkadaslar bende swype ilgili bir sorun var soyleki giris yonteminden swype secince klavye geliyor ve kayboluyor yazi yazamiyorum ayarlardan bakayim dedim yine dil ve klavye de swype ayarlar secenegine tiklayinca ekran kararip tekrar ayni ekran geliyor herhangi bir menu acilmiyor. telefon root'lu ve orjinal rom kullaniyorum. swype tekrar kurmayi da denedim yine ayni sorun devam ediyor.

Aynı dertten muzdaribim. Ancak slideit keyboard kullanırsanız o kalvyede de bu özllik var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 2 Ağustos 2011; 20:31:07 >
  • @kanmet

ben de yaklaşik 1 haftadir kullanıyorum genel olarak memnunum

telefonun arka kisminda bir isinma oluyor gerçekten ama telefonu cok kurcalayinca rahatsiz edici düzeye ulaşıyor.

pil ömrü konusunda daha önce akıllı telefon (mpx 200 ü saymazsak) kullanmadigim icin bana cok kisa geldigini söyleyebilirim. ama bunun genel olarak akilli telefonlarin problemi oldugu söyleniyor.
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.