Şimdi Ara

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ### (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.181
Cevap
58
Favori
1.296.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ###

(En Son Oy Tarihi: 3.12.2021)
Giriş

Orijinalden alıntı: GATIRCAN
    @aydoganx hocam şu parola kullanmadan girişi bi hallediver yav.

:)) Araştıralım bakalım. Bulursam yine buradan paylaşırım dostum.

quote:

Orijinalden alıntı: theturx
    Peki direkt surucuyu paylasima aciyorum icerisindeki klasorlere bi sey yapmiyorum ondan olabilir mi? Ayrica / ile mi \ile mi yazmaliyim?

Hocam benim EsFileExp ayarlarını tam olarak yazıyorum.

Server: 192.168.2.2/c (Sağa yatık / olacak)
    Username: AydoganX (Büyük küçük harf duyarlı)
    Şifre: (benim şifremin tamamı rakam, birde tamamı rakam olarak deneyin bakalım)
    Anonymous seçili DEĞİL
    Display as "ev pc c drive"

Birde ilgisi varmı bilmiyorum ama telefonum rootlu, MoDaCo custom rom yüklü ve EsFileExp'in ayarlarında ROOT özelliği aktif.

quote:

Orijinalden alıntı: osmgulmez

Arkadaşlar aynı ekranda wifi, bluetooth, gps , şebekeden data transferi vs.vs açıp kapatan bir widget ( sanırım bu ) vardı onu bulamıyorum. yada markette işimi görebileceğim bir program ismi bilen varmı... Teşekkürler ...

Aradığın Widget'in ismi "Güç denetimi". Standart widgetların içinde olması lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: antique

bu konunun adresi değişmek üzere sanırım;

Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Android Cihazlar » Android Telefonlar » Huawei » Cevap: {<<---[Huawei Ideos X5®|5MP-800Mhz-720p-3.8’’][ Ana Konu(Oyun-Program Paylaşımı)&Kullananlar Kulübü}

Bence gerekli bir değişiklikti. Güzel olmuş. Huawei markası "diğer" kısmından ayrılmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydoganx -- 18 Temmuz 2011; 17:26:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xwayter

Bende aldım. Benide ekleyebilirsiniz.

o imza ne öyle
  • arkadaşlar uzuuun lıstelerde boyle asagı ya da yukarı dogru hızlıca kaydırma yaparken arada milisaniyelik takılmalar oluyor bende sizde de var mı, ornegın kişiler listesinde, deneme imkanı olanlar denıyebılır mı?
  • 1-Ekrana eklediğim uygulama kısayolları telefonu açıp kapadıktan sonra kayboluyor. Ana ekranlarda uygulamalara kısayol veremiyor muyuz?

2- Kişiler listesi ve senkronizasyon yönetimi için uygun bir program veya yöntem varmı?

3- Bilgisayar ile marketten istediğim programları yükledikten sonra telefona atmak istiyorum. Ama Gmail hesabım olmasına, telefon ile sekronizasyon işlemini daha önce yapmama rağmen bilgisyar ile android markete giremiyorum. Hesaba kayıtlı telefon yok diyor. Firefox kullanıyorum bir tabda gmail açık diğer tabda android market açık.

4- Barkod işlemi nedir? okutmak için program kullanmak mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valhalax -- 18 Temmuz 2011; 18:15:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: valhalax

1-Ekrana eklediğim uygulama kısayolları telefonu açıp kapadıktan sonra kayboluyor. Ana ekranlarda uygulamalara kısayol veremiyor muyuz?

2- Kişiler listesi ve senkronizasyon yönetimi için uygun bir program veya yöntem varmı?

3- Bilgisayar ile marketten istediğim programları yükledikten sonra telefona atmak istiyorum. Ama Gmail hesabım olmasına, telefon ile sekronizasyon işlemini daha önce yapmama rağmen bilgisyar ile android markete giremiyorum. Hesaba kayıtlı telefon yok diyor. Firefox kullanıyorum bir tabda gmail açık diğer tabda android market açık.

4- Barkod işlemi nedir? okutmak için program kullanmak mı gerekiyor?

Ayarlar -> Hesaplar senkronizasyon buradan google hesabini eklersen senkronizasyon ve market sorunun cozulmus olur. Markette barcode scanner yazarsan programa Ulasirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 18 Temmuz 2011; 18:26:23 >

• Bu es file explorer isini kafaya taktim ben. Yapmazsam rahat edemem.
  • quote:

Ayarlar -> Hesaplar senkronizasyon buradan google hesabini eklersen senkronizasyon ve market sorunun cozulmus olur. Markette barcode scanner yazarsan programa Ulasirsiniz.

dun gece aynı ayarlarla giremedim. simdi tekrar denedim sorun yok. sanırım ilk denediğimde market hesabım etkinleştirilmemişti. Tekrar denedim oldu. yine de tesekkurler.

1- Bilgisayardan yükle dedikten sonra telefona aktarma yapılıyor. Marketten direk bilgisayara apk olarak indirmek mümkün mü?

2- Kişiler google ile senkron yapılıyor orda sorun yok. Çok sık mail gönderdiğim için önemli önemsiz 1200 üzerinde kişiyi telefona aktardı. Ben hi suite ile düzenledim. Gmail ve telefondaki kişilerin Hi suite ile düzenlenmiş şekline getirmek mümkün mü?
    bilgisayardan telefona vCard olarak gönderirim ama tekrar gmail senkronu sonrasında düzenlediklerim gmaildekilerle değiştirilmez mi?

3- Samsung TWizard yukledikten sonra Ekrana eklediğim uygulama kısayolları telefonu açıp kapadıktan sonra kayboluyor. Ana ekranlarda uygulamalara kısayol veremiyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valhalax -- 18 Temmuz 2011; 18:54:09 >

• Arkadaşlar bu telefona 6300 daki kayıtlarımı nasıl aktarabilirim ? Bi program vs var mıdır ?
    Not:kayıtlar telefonun hafızasında yüklü..
  • arkadaşlar PES 2011 ve ASPHALT 6 oyunlarını bulan arkadaşlar paylaşabilirlermi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Arkadaşlar bu telefona 6300 daki kayıtlarımı nasıl aktarabilirim ? Bi program vs var mıdır ?

Nokia pc suit ile vcard olarak dışarı alabilirsin X5 içine VcardIO ile alabilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam. Pc suit her bir rehber kaydını ayrı vcf dosyası olarak kaydediyordu. Yani her no için teker teker aktarma işlemi yapman gerekebilir.

Bu işlemleri denemedim. VcardIO farklı bir sorun çıkartabilir.

Bir diğer yöntemde sim kart hafızasına tümünü kopyalayıp X5'e öyle taşıyabilirisin.
    Ama o zamanda tek kişi altındaki telefon kayıtlarının her birini ayrı ayrı kayıtlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 18 Temmuz 2011; 19:20:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydoganx

quote:

Oturum açma şifresi olmadan girmenin yolu yok mu? 6 senedir şifre koymadığım pc ye şifre mi koyacağım bunun yüzünden. Bir de laptop da home premium var. secpol.msc yok onda regeditten falan yapamaz mıyız?

@Hobar selam
    Home Premium bir çok konuda kısıtlı imkan sunuyor.
    Win7 HOme için ayarlarını tam olarak bilmiyorum ama "Anonymous Login" gibi bir izin verme yeri bulabilirsen, çalışabilir.
    Çünkü EsFile Explorer'da anonymous login için bir bölüm var. Username ve şifre yazılan yerin alt kısmında anonymous login işaretine TİK koyarsak bu şekilde girebilir.
    Denemek lazım. Dediğim gibi home premium kurulu olmadığı için net olarak yardımcı olamıyorum.

Ananonim kullanıcılar everyone izinleri uygulanmasını etkinleştirdim. Bu sefer de the account has no permission diyor. yani izin yok. Home premium olandan bahsetmiyorum şu an ultimate yüklü masaüstüne şifresiz bağlanmaya çalışıyorum

Win7 ultimate için

Denetim masası - ağ ve internet - ağ ve paylaşım merkezi - gelişmiş paylaşım ayarlarını açıp

(yada ağ simgesi sağ klik ağ ve paylaşım merkezi - gelişmiş paylaşım)

en alttaki parola korumalı paylaşımı kapat seçeneğini seçersen bilgisayara bağlanmak için şifre sormaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 18 Temmuz 2011; 19:27:40 >

• Bu konu nereye gidiyor böyle yaw. Her gelen bi soru sorup gidiyor konunun yaklaşık %90 ı felan sorulardan ibaret ,

Arkadaşlar lütfen önce google dan araştıralım bulamazsak buraya yazalım. Mesela hala root nedir ? ne işe yarar gibi sorular soranlarvar. Google a "root nedir" diye yazdığınız zaman yüzlerce türkçe açıklama, anlatım var. Lütfen yapmayın konuyu çöp etmeyelim.

bu arada bunu komadan olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ko8e_Bryant
    Cihazın müzik dinletme performansını da pek başarılı bulmadım. Belki de daha iyi bir kulaklıkla denemeli, bilemiyorum.

X5 ile gelen kulaklık kaliteli bir kulaklık değil.
    Creative kulaklık ve PowerAmp ile gayet iyi ses verdi.
  • konuyu bulamadım bi an =D
  • forum nereye taşındı ki? dur sorularımı tekrar yapıştıriim, belki cevaplayan çıkar.

quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

Orijinalden alıntı: fuki5353

Bir telefonu alınca insan en fazla ne kadar mutlu ve memnun olabilir... O Kadar Yani... :)

Bunlarda Benim Ss'lerim... (Bayağı Uğraştım)

İstek Gelirse Nasıl Yaptığımı Ve Araç Gereçleride Yazarım...

arkadaşım çok hoş olmuş nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim. bir de daha önce de sormuştum, bazı sıkıntılarım var, yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbet:

1. örneğin gelen mesajları, interneti, ya da hesap makinesi ayarlar vb şeyleri açtığımda telefon elimde dik olduğu halde uygulama yatay açılıyor. elimde bir süre dik tuttuktan sonra ve geç düzeliyor. bunun bir çözümü var mı?

2. arka plan uygulamalarını kapatsın diye advanced task killer 2.0 yükledim fakat tüm uygulamaları kapattıktan bikaç saniye sonra yine bakıyorum ve o uygulamaların çoğu arka planda yine açılmış. yani sürekli ad. task killer programını açıp elle bu işlemi yapacak mıyız, başka çözümü yok mu? ben açmadığım halde bu programlar neden açık görünüyor?

3. yasaklı sitelere giriş yapmak için nasıl bir yöntem izlemeliyim?

4. bilgisayardaki gibi bazı dosyaları gizli dosya yapabilir miyim?

5. ekstra şarj aleti ve pil alsam bir zararı olur mu telefona?

6. bir de herhangi bir navigasyon programı çalıştırdığımda internet kotamdan yer mi? cevap evetse bunu önlemenin bir yolu var mı?

7. tv programı yükledim. izlemek çok kotaya mal olur mu?

8. evdeki internette sürekli kopmalar yaşıyorum. hatta baen uzun süre bağlanamıyor. bunun için bir çözümden bahsedilmişti ama şimdi bulamıyorum. sade bir şekilde anlatacak bir arkadaş çıkarsa çok sevinirim. zira oldukça acemiyim.

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

arkadaşım çok hoş olmuş nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim. bir de daha önce de sormuştum, bazı sıkıntılarım var, yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbet:

1. örneğin gelen mesajları, interneti, ya da hesap makinesi ayarlar vb şeyleri açtığımda telefon elimde dik olduğu halde uygulama yatay açılıyor. elimde bir süre dik tuttuktan sonra ve geç düzeliyor. bunun bir çözümü var mı?

2. arka plan uygulamalarını kapatsın diye advanced task killer 2.0 yükledim fakat tüm uygulamaları kapattıktan bikaç saniye sonra yine bakıyorum ve o uygulamaların çoğu arka planda yine açılmış. yani sürekli ad. task killer programını açıp elle bu işlemi yapacak mıyız, başka çözümü yok mu? ben açmadığım halde bu programlar neden açık görünüyor?

3. yasaklı sitelere giriş yapmak için nasıl bir yöntem izlemeliyim?

4. bilgisayardaki gibi bazı dosyaları gizli dosya yapabilir miyim?

5. ekstra şarj aleti ve pil alsam bir zararı olur mu telefona?

6. bir de herhangi bir navigasyon programı çalıştırdığımda internet kotamdan yer mi? cevap evetse bunu önlemenin bir yolu var mı?

7. tv programı yükledim. izlemek çok kotaya mal olur mu?

8. evdeki internette sürekli kopmalar yaşıyorum. hatta baen uzun süre bağlanamıyor. bunun için bir çözümden bahsedilmişti ama şimdi bulamıyorum. sade bir şekilde anlatacak bir arkadaş çıkarsa çok sevinirim. zira oldukça acemiyim.

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler....

1- menü / ayarlar / ekran / ekranı otomatik döndür seçeneğindeki işareti kaldır, yani seçili olmasın

2- menü / ayarlar / uygulamalar / uygulamaları yönet sekmesinden istemediğin uygulamaları durmaya zorlayabilirsin

6- menü / ayarlar / konum ve güvenlik / GPS uydularını kullan seçeneğini işaretlersen sadece GPS'i kullanırsın, onun hemen altındaki Hızlı GPS'i kullan seçeneğini de işaretlersen internet vericileri sayesinde daha hızlı uyguya bağlanırsın ancak interneti de kullanmış olursun.. Hızlı GPS'i kullanmazsan uyduya bağlanmak epey zaman alıyor ama interneti kullanmamış olursun

7- online tv izleme, youtubedan video izleme gibi aktiviteler tabi ki fazla fazla veri akışı demektir, haliyle kotayı hızlıca bitirir

benim bildiklerim bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 18 Temmuz 2011; 20:05:35 >

• Kardeş cevap için teşekkür ederim. 1 numaralı sorunu sizin dediğiniz gibi çözersek bu sefer gerçekten ekranın yatay halini almasını istediğimizde ne yapacağız? yani sizce bu benim telefona özgü bir sorun mu (tel elimde dik durduğu halde mesela hesap mak. açtığımda yatay açılması)? bu sorunu yaşayan başkaları yok mu? servise göndermeli miyim sizce?
  • Arkadaşlar set cpu ile profillerimi düzenledim telefon çok hızlı çalışıyor ancak çağrı geldiğinde eski windows mobile cihazlardaki gibi zar zor açılıyor, benzer durumu yaşayan varmıdır? Iki ayrı firmware denedim aynı durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Arkadaşlar bu telefona 6300 daki kayıtlarımı nasıl aktarabilirim ? Bi program vs var mıdır ?

Nokia pc suit ile vcard olarak dışarı alabilirsin X5 içine VcardIO ile alabilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam. Pc suit her bir rehber kaydını ayrı vcf dosyası olarak kaydediyordu. Yani her no için teker teker aktarma işlemi yapman gerekebilir.

Bu işlemleri denemedim. VcardIO farklı bir sorun çıkartabilir.

Bir diğer yöntemde sim kart hafızasına tümünü kopyalayıp X5'e öyle taşıyabilirisin.
    Ama o zamanda tek kişi altındaki telefon kayıtlarının her birini ayrı ayrı kayıtlıyor.

tşk ederim dostum sim karttan aktarmak daha kolay ve antıklı gibi geliyor ..

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufhazerhan

quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

arkadaşlar forumdan ve googledan arattım ama tatmin edici bir cvp alamadım. bu telefon android 2.3e update edilebiliyor mu?

1 veya 2sayfa oncesine baksan olmadigini fakat geleceginin solendigini bilirdin ...

sağol dostum öğrenmiş oldum.
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.