Şimdi Ara

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ### (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.181
Cevap
58
Favori
1.296.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki

### HUAWEİ IDEOS X5 (U8800) Ana Konu | MIUI - Oxygen - CM7 Rehber & Root & CWM ###

(En Son Oy Tarihi: 3.12.2021)
Giriş
  • IdeosX5 ve Win7 yüklü bilgisayar arasında dosya paylaşımı yapabilmek

Son sayfalarda konuştuğumuz bir sorun olan Wi-Fi üzerinden Win7 ile IdeosX5 arasında dosya paylaşımı yapma konusunda biraz araştırdım ve aşağıdaki şekilde sorunu çözdüm. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması için paylaşıyorum.

Bu sorun Win7 ile Linux paylaşımı arasındaki bir uyumsuzluktan dolayı oluyormuş. Bildiğiniz gibi Android'de Linux tabanlı bir işletim sistemi.

- Madde madde yazmak gerekirse Win7'de şu ayarları yapmamız gerekiyor.

- Başlat çalıştıra "secpol.msc" yazıyoruz.

- Gelen ekranda aşağıda gösterdiğim ayarları seçmemiz gerekiyor.

- Bilgisayarımızda hangi dosyayı yada klasörü paylaştırmak istiyorsak ilgili dosyaya giderek paylaşım veriyoruz. Mümkünse 8 karakteri geçmeyen ve türkçe karakter içermeyen bir paylaşım ismi verirsek daha iyi olur.

- Bu işlemlerden sonra PC'yi yeniden başlatıyoruz.

- Tel.de kullandığımız program ise "EsFile EXPLORER" Marketten temin edebilirsiniz. LİNK

- Telefondan Es File explorer ile LAN yani yerel ağ sekmesine gelip "add new server" diyoruz.

- Burası önemli paylaşım adına "192.168.2.2\c" yazıyoruz.
    (Ben c sürücüsünü komple paylaştım, paylaşım adı da "c" idi. Bu kısım değişebilir yani.)
    (Doğal olarak IP adreside, sizin bilgisayarınızın yerel IP adresi olacak :) )

- Windows'taki kullanıcı adımızı ve şifremizi büyük küçük harfe dikkat ederek giriyoruz.

- Ve Win7 bilgisayarımızdaki harddiskimiz, telefonumuzdan emrimize amade İstediğiniz gibi dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Win7 64Bit ile test edildi. Gayet güzel çalışıyor

ScreenShot'lar gelsin:

• Bu telefondan almayı düşünüyorum ama ekran rengi 262k mı yoksa 16M'mi biriniz söyleyebilir mi? Netten bakınca 16M yazıyor özelliklerinde ama kullanım kılavuzunda 262k yazıyor diyen görmüştüm acaba doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10urbuyuker -- 18 Temmuz 2011; 2:27:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Orijinalden alıntı: euphoriazoca

quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

arkadaslar turkce dilinde youtube uygulaması 400 baglantı hatasını verıyor dili ingilizce yapınce duzelıyor, dili ingilizce yapmadan bunun baska bi cozumu yok mudur?

Marketten en son sürümünü indirmeyi dene.

Şu anda bende en son sürüm var ve sorun yok.

marketten baktım son surumu 2.1.6 benımki de o ya

Bende de saçmalamaya başlamış.

Root vb gibi işlem yapmışmıydın. Sanırım ondan kaynaklandı. Bende daha önce böyle bir sorun yoktu.

Yoke root falan yapmadm dostum ya

• Ekran Görüntülerim

Çok güzel bir hareketli duvar kağıdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 18 Temmuz 2011; 3:20:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10urbuyuker

Bu telefondan almayı düşünüyorum ama ekran rengi 262k mı yoksa 16M'mi biriniz söyleyebilir mi? Netten bakınca 16M yazıyor özelliklerinde ama kullanım kılavuzunda 262k yazıyor diyen görmüştüm acaba doğru mu?

Evet kullanım kılavuzunda 262k yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

Ekran Görüntülerim

Çok güzel bir hareketli duvar kağıdı

daha oncede gordum bu ekranları kafama acayip takılan bisey var =D yahu 3 tane saati napıosunuz =D

• quote:

Orijinalden alıntı: CeFeKa

daha oncede gordum bu ekranları kafama acayip takılan bisey var =D yahu 3 tane saati napıosunuz =D

gayet tabiki bişey yapmıyoruz ama o widget ın analog saat yerine geçen hava durumu imgesini beğenmiyorum bu şekil görsel olarak daha hoş sadece
  • quote:

Yoke root falan yapmadm dostum ya

İlginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

56 saat olmuş en son şarjdan çıkartalı.. bataryanın doluluk oranı %19..

ara ara internete girdim, uygulamaları çalıştırdım, oyunlar oynadım, telefon olarak kullandım ama hiç GPS açmadım, navigasyona dokunmadım..

benim dün 10 saat dayanabildi gps'i biraz kullandim wifi ise fazla değil. bugün 3g, wifi ve gps kullanmayacağım bakalım ne kadar gidecek şarjı.

(şuana kadar en fazla 15 saat civarini görmüşümdür)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

quote:

Orijinalden alıntı: 10urbuyuker

Bu telefondan almayı düşünüyorum ama ekran rengi 262k mı yoksa 16M'mi biriniz söyleyebilir mi? Netten bakınca 16M yazıyor özelliklerinde ama kullanım kılavuzunda 262k yazıyor diyen görmüştüm acaba doğru mu?

Evet kullanım kılavuzunda 262k yazıyor.

ekran rengi için 262bin ile 16milyon arasında birşey diyelim noktayı koyalım

• arkadaşlar telefona hep koruyucusunu hemde kılıf arıyorum güzel bildiğiniz link varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniac_ea

quote:

Orijinalden alıntı: antique

56 saat olmuş en son şarjdan çıkartalı.. bataryanın doluluk oranı %19..

ara ara internete girdim, uygulamaları çalıştırdım, oyunlar oynadım, telefon olarak kullandım ama hiç GPS açmadım, navigasyona dokunmadım..

benim dün 10 saat dayanabildi gps'i biraz kullandim wifi ise fazla değil. bugün 3g, wifi ve gps kullanmayacağım bakalım ne kadar gidecek şarjı.

(şuana kadar en fazla 15 saat civarini görmüşümdür)

gece 01.00 de şarjdan çıkardım, yattım.. wifi gps vb herşey kapalıydı..
    şu an da %77 doluluk oranını gösteriyor telefona hiç dokunmadığım halde..

edit: "battery indicator" programıyla takip ediyorum detayları..
    en son ne zaman şarj ettiğimi, bataryayı nelerin tükettiği gibi detayları gösteriyor,
    az önce baktım, arkaplanda camera360 uygulaması açık kalmış bu yüzden hızlı bi düşüş gerçekleşmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 18 Temmuz 2011; 9:15:47 >

• Marketten bisi indiremiyom
  • @
    quote:

aydoganx
    hocam ayarları yaptım, paylaşıma açtım, izinleri verdim. Telefondan ip/paylasim klasörü yazdığımda the account has no permissions hatası alıyorum. ne yapabilirim.

ek: şifre yoktu pc de şifre koydum şimdi de cannot find the server hatası veriyor. firewall kapalı. / ile denedim \ ile denedim \\pcadi\klasör olarak denedim //pcadi/klasor olarak denedim, olmadı.
    ek2:http://www.akortek.net/viewtopic.php?f=107&t=1463&start=15 ile anonim e de izin verdim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 18 Temmuz 2011; 15:34:25 >

• Fiyati yuzunden baya tuttu bu telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kesin bu telefona gelicek dimi huawei'nin resmi twetter sayfasına attıgım sonuçta 2.3 güncellemesi gelicek dediler yıl sonuna.Kesin gelicek mi sizce? sm=alala.gif]
  • Beyler guzel bir online oyun varmı mmofsp tarzunda
  • Güncelleme gelecek dendiyse gelecektir.Daha önce de açıklandı. Yani kesini nasıl olacak ki sorunuzun? Resmi ağızdan gelecek denmiş sonuçta. Fazla kurcalamanın anlamı yok yani
  • @AndroiD29 adamlar resmi twitterdan gelecek dedi bizim gelecek gelmeyecek dememiz neyi değitirir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASIMPAŞA TAYFA

Fiyati yuzunden baya tuttu bu telefon

hadi ya
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.