Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler 2.3 geçmeyi düşünüyorum cmw kurulabilen 2.3 sürümü 518 miydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budamigoldiil -- 21 Ocak 2012; 22:43:45 >
  • Telefondan sogudum artik ya. Ne kadar ozellik o kadar dert.

Telefon bazen reset atarsa sebekeye baglanmiyor. Durum kismina giris yapinca hata veriyor. İmei kismi gozukmuyor.

Birkac kez yeniden baslatinca yada bataryayi cikarinca duzeliyor. Param olsa atacam cope valla sim karti gittim dandik 1200 a taktim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Telefondan sogudum artik ya. Ne kadar ozellik o kadar dert.

Telefon bazen reset atarsa sebekeye baglanmiyor. Durum kismina giris yapinca hata veriyor. İmei kismi gozukmuyor.

Birkac kez yeniden baslatinca yada bataryayi cikarinca duzeliyor. Param olsa atacam cope valla sim karti gittim dandik 1200 a taktim

hocam x5 konusuna ilk girdiğimde senin yardımlarınla bilgi sahibi oldum.
    şimdi böyle mesajını görünce inan üzüldüm.

daha öncede dediğim gibi, ne kadar çok kurcalarsak o kadar dert açıyor.
    fakat benim sana şahsi görüşüm orjinal 2.2 rom kur ve fazla gerekmedikçe kurcalamadan kullan. veya;
    performans rom 9.1 benim telefonu çok sevdi. ellemiyorum şimdilik. sende bir tane seç normal şekilde kullanmana bak.
    biliyorumki bende çok kurcalasam telefon elimde kalacak.
    forumu takip ediyorum ama dediğim gibi seçtim bir rom kullanıyorum..

• quote:

Telefondan sogudum artik ya. Ne kadar ozellik o kadar dert.

Bana sorarsan da 2.3.5 sıkıntı yaratıyor ise 2.2 kurup üzerine MIUI CM7 veya Oxygen kur.Rahat rahat kullan.Ama telefondan da daha fazla beklenti içine girme.Aslında sana söylüyorum ama lafım biraz da kendime ve hepimize.Daha neyi beklediğimizi,ne istediğimizi ben de çözemedim.Ama nedense hep bir açlık var.Sanki cihaz ayamı gidecek.Olacağı maksimum bu işte aslına bakarsan. :)
  • öyle valla sürekli rom değiştiriyoruz ama niye değiştiriyoruz bende anlamadım.

performans rom kurduğumda bir süre sonra telefon bir programı 2 dakikada zor açıyor, bellek doluyor.

oxygen denemek istiyorum aslında ama işte bozmakta istemiyorum artık, ne yapacağım bilemedim.
  • quote:

öyle valla sürekli rom değiştiriyoruz ama niye değiştiriyoruz bende anlamadım.

performans rom kurduğumda bir süre sonra telefon bir programı 2 dakikada zor açıyor, bellek doluyor.

oxygen denemek istiyorum aslında ama işte bozmakta istemiyorum artık, ne yapacağım bilemedim.

MIUI istiyorsan en son çıkan mengluole 2.1.20 32 kernelli yani 2.2 için olanı kur bana göre MIUI pt den daha iyi sanki aşağı yukarı bir buçuk saat oldu daha kuralı ama eline alınca telefonu hissediyorsun farklı yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

quote:

MIUI istiyorsan en son çıkan mengluole 2.1.20 32 kernelli yani 2.2 için olanı kur bana göre MIUI pt den daha iyi sanki aşağı yukarı bir buçuk saat oldu daha kuralı ama eline alınca telefonu hissediyorsun farklı yani.

dediğin rom link varmı?
    2.2 üzerinemi kuruluyor?
    Turkçemi?
    özel msj atarsan sevinirim hocam.

orjinal rom bölümünde olduğumuz için öm dedim yanlış anlama

• quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

quote:

dediğin rom link varmı?
    2.2 üzerinemi kuruluyor?
    Turkçemi?
    özel msj atarsan sevinirim hocam.

orjinal rom bölümünde olduğumuz için öm dedim yanlış anlama

cevabını bende istiyorum

• b163 rom için güncel Clockworkmod'i nereden bulabilirim??
  • merbaba arkadaslar markette easy batery saver diye bir program var %50 arttiriyormus pili herkes övgü dolu sözlerle bahsetmiş bende indirdim fakat bir sorum olacak. telefonumda advanced task killer ve juice deffender de yüklü faydasi yada zarari olur mu uyumlu calisirlar mi?
  • arkadaşlar telefonum rom kurarken unpacking ekranında donup kalıyor, dün akşam update failed yazıyordu rom kurmaya girince ama bugünyeni kartla denedim onu geçti kurulumun en başında donup kalıyor hata vermeden... ne yapabilirim sizce? recovery e girmiyor, mavi ekran geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: savgan36

arkadaşlar telefonum rom kurarken unpacking ekranında donup kalıyor, dün akşam update failed yazıyordu rom kurmaya girince ama bugünyeni kartla denedim onu geçti kurulumun en başında donup kalıyor hata vermeden... ne yapabilirim sizce? recovery e girmiyor, mavi ekran geliyor

Pcye takip pembe ekran dosyalarini yukleyeceksin,buyuk ihtimal onlar silindi ve yine buyuk ihtimal imeinde sizlere omur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler cwm den backup almak ne kadar sürüyor ? cwm ekranından backup and restore dedim ve backup a bastım..tam yarım saatdir bekliyorum hiç bir oynama yok..alttaki loading flnde dolmuyor.. önceden hiç almadıgım için donup donmadıgınıda bilmiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Orijinalden alıntı: savgan36

arkadaşlar telefonum rom kurarken unpacking ekranında donup kalıyor, dün akşam update failed yazıyordu rom kurmaya girince ama bugünyeni kartla denedim onu geçti kurulumun en başında donup kalıyor hata vermeden... ne yapabilirim sizce? recovery e girmiyor, mavi ekran geliyor

Pcye takip pembe ekran dosyalarini yukleyeceksin,buyuk ihtimal onlar silindi ve yine buyuk ihtimal imeinde sizlere omur...

Dün akşamdan beri uğraşıyordum ve sonunda sonuç verdi.... belki benim durumumda olanlar için bir çözüm olur,
    3 farklı karttan rom kurmayı denedim update failed verdi, recovery ve telefonun açılışı mavi ekrandaydı,
    çözüm olarak şöyle uyguladım, herhangi bir linux live cd sinden (ben ubuntu kullandım), pembe ekrana getirip bilgisayara bağlayınca hem image dosyalarını görüyor hem de bütün partitionları, ordan internal sd kartın olduğu 2.0 gb lık partition a rom dosyasını attım ve kuruluma geçtim, sürpriz bir şekilde oldu...
    imei gitsin hocam önemli değil onun yedeği vardı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SilentNight78

beyler cwm den backup almak ne kadar sürüyor ? cwm ekranından backup and restore dedim ve backup a bastım..tam yarım saatdir bekliyorum hiç bir oynama yok..alttaki loading flnde dolmuyor.. önceden hiç almadıgım için donup donmadıgınıda bilmiyorum ?

beyler biri yardım etsin :S napmalıyım ? ekran öylece kaldı CWM backupda..
  • Beyler orjinal 2.3 teyim ilk basta sarj fazla gidiordu gun gectikce stabillesiyor. Suan 2gun15saat %36 kaldi.gunde en az 2 saat wifi 10dk gorusme.vee 10larca blip.me den mesaj atorm. Blip.me olmasna ragmen sarj bukdr gidiosa..
    Beyler orj 2.3 teym.sorunsuz suan.sarjda guzel daha ne isterimki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 22 Ocak 2012; 15:41:30 >
  • quote:

quote:

beyler cwm den backup almak ne kadar sürüyor ? cwm ekranından backup and restore dedim ve backup a bastım..tam yarım saatdir bekliyorum hiç bir oynama yok..alttaki loading flnde dolmuyor.. önceden hiç almadıgım için donup donmadıgınıda bilmiyorum ?

beyler biri yardım etsin :S napmalıyım ? ekran öylece kaldı CWM backupda..

Tahmini 4 dk surmeli. Bataryayi cikari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

Beyler orjinal 2.3 teyim ilk basta sarj fazla gidiordu gun gectikce stabillesiyor. Suan 2gun15saat %36 kaldi.gunde en az 2 saat wifi 10dk gorusme.vee 10larca blip.me den mesaj atorm. Blip.me olmasna ragmen sarj bukdr gidiosa..

dostum konusma kalıtesi olarak nasıl memnun musun?

Arkadaşlar bu soruyu genel olarak stock ginger kullananlar cvplarsa sevinirim. Bir de geçtiğimiz aylarda düşük ses sorunu ile ilgili bi arkadasımız telefonun arkasındaki 2. microfonu kapayınca sorun cozuluyor demıstı, bu tekniği deneyen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundermax

2.3.5 18.12.2011 tarihli yazılımda sinyal gücünde sürekli değişim vardı. aynı yerdeyken 4 çubuk biranda 2 oluyor yada hat tamamen gidiyordu.hattım turkcell
    bende sırasıyla
    - U8800%20V100R001C00B138SP04%28Normal%29.rar ile 2.2. ye döndüm ( imei yedeği almıştım. Ancak imei sıfırlama olmadı.)
    problem devam ediyordu. Bu arada ayarlarda mobil ağlar --> yanlızca 2g ağları seçtim. PROBLEM gitti.
    - sonra tekrar 2.3.5 'i yükledim. Tabi tekrar aynı sorun. yanlızca 2g ayarları kullan diyince tekrar problem düzeldi.

Sinyal problemi yaşayan arkadaşlar deneyip sonucunu yazabilirlermi ?

Bu bir sorun değil normal bir durumdur. 3g sinyalinin düşük olması baz istasyon bazında sayıca 2g ye nazaran daha az olmasından ve 2 nesil arasındaki farklardan kaynaklanır. 3g sinyalleri 2g ye karşı özellikle kapalı mekanlarda daha güçsüzdür ve genel olarak sinyal seviyesi düşük olabilir. Bulunduğunuz bölgede 3g vericiye sahip baz istasyonu 2g ye göre daha uzak olduğundan sinyalin azalması gayet normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

Beyler orjinal 2.3 teyim ilk basta sarj fazla gidiordu gun gectikce stabillesiyor. Suan 2gun15saat %36 kaldi.gunde en az 2 saat wifi 10dk gorusme.vee 10larca blip.me den mesaj atorm. Blip.me olmasna ragmen sarj bukdr gidiosa..

bende bayağı rom denedim ama yine döndüm dolaştım orjinal 2.3.5 e döndüm. Özellikle wifi ile 3g net paylaşımı özelliğini şıppandanak sorunsuzca açılıp çalışması ve sıfır sorun orjinalde kalmamda etkili oluyor. 2.3.5 üzerine çıkan miui romunda bariz belli olan kalitesiz ses düzeltilmedikçe orjinalden vazgeçmeyi düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.