Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axt

yazılımda değişikilik olması pek mümkün değil. çünkü az önce tekrar indirip baktım, APP dosyası 21.12.2011 23:57'de oluşturulmuş. yani ilk indirdiğimle aynı.

Kimse anlamasın diye tarihleri ve saatleri aynı yapmışlardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

yazılımda değişikilik olması pek mümkün değil. çünkü az önce tekrar indirip baktım, APP dosyası 21.12.2011 23:57'de oluşturulmuş. yani ilk indirdiğimle aynı.

bende bugün tekrar indirdim ve kurdum. Bahsettiğiniz menü bende gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: S a m a e L

Selam Arkadaşlar,
    Şuanda root'lu olarak MİUİ 1.12.16 (Android 2.3.7) kullanıyorum, bilgileri şu şekilde:

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ###
     ### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ###

Ancak huawei orjinal tam sürüm 2.3.5' e geçmek istiyorum. miui android 2.3.7' den direk olarak orjinal tam sürüm 2.3.5' e geçsek herhangi bir sıkınt olurmu? yoksa ilk önce b162 yada b163 fabrika rom yüklediken sonra orjinal tam sürüm 2.3.5'e geçmek daha mı sağlıklı olur? yoksa yükleme yapmak için farklı bir yol izlemem mi gerekiyor? Ayrıca b552 rom indirdim, bahsi geçen bu rom huawei'nin yayınladığı tam sürüm 2.3.5 rom değilmi? eğer bu değilse bana indirme linkini verebilir misiniz
    kusura bakmayın bir süredir bu konuyu takip etmiyordum

edit: imla ve ekleme

Direkt kurabilirsiniz.

2.3.5 surumu b552 degil b522 surumudur.

indirdiğim dosyanın adı tam olarak U8800+V100R001C00B522G001(Normal)(Gingerbread) ben yanlış yazdım heralde dediğiniz gibi adı b522.

Ayrıca bir sorum daha olacaktı, ben miui yüklerken root işlemini z4root ile değil, super root ile yapmıştım
    hatta root işlemini şu şekilde yapmıştım:
    quote:

1- Telefonumuzu kapatıyoruz. Ses açma ve kapama tuşlarını beraber basılı tutarak telefonu açıyoruz. Ekran mor renkli olarak açılıyor ve bekliyor.
    2- Telefonu bilgisayara bağlıyoruz.
    3- Telefonumuzda, içinde boot.img dosyanın bulunduğu klasöre gidiyoruz. Boot.img dosyanın yedeğini alıyoruz. Daha sonra değiştirmemiz gerekebilir.
    4- İndirdiğimiz boot.img dosyasını aynı yere kopyalıyoruz ve telefonumuzu açıyoruz. Açmak için pili çıkarıp takmak gerekiyor.
    Telefonunuzda root yetkisi almış oldunuz.

ben bu b522 romu yükleyince herşey sıfırlandığı için root ve ClockWorkMod siliniyor değilmi? yani daha sonra istersem root olabilir ve ClockWorkMod yükleyebilirim?

• quote:

Direkt kurabilirsiniz.

Hocam ben MIUI den 2.3.5 e direkt geçiş yapamamıştım.Önce B136 Turkey channel kurup üzerine 2.3.5 i kurabilmiştim. Sanırım boot.img ler farklı olduğu için 2.3.5 güncellemesi direkt MIUI üzerine kurulmuyor.(diye biliyorum.Çünkü bende olmadı.)
  • quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar,
    Şuanda root'lu olarak MİUİ 1.12.16 (Android 2.3.7) kullanıyorum, bilgileri şu şekilde:

Ancak huawei orjinal tam sürüm 2.3.5' e geçmek istiyorum. miui android 2.3.7' den direk olarak orjinal tam sürüm 2.3.5' e geçsek herhangi bir sıkınt olurmu? yoksa ilk önce b162 yada b163 fabrika rom yüklediken sonra orjinal tam sürüm 2.3.5'e geçmek daha mı sağlıklı olur? yoksa yükleme yapmak için farklı bir yol izlemem mi gerekiyor? Ayrıca b552 rom indirdim, bahsi geçen bu rom huawei'nin yayınladığı tam sürüm 2.3.5 rom değilmi? eğer bu değilse bana indirme linkini verebilir misiniz
    kusura bakmayın bir süredir bu konuyu takip etmiyordum

edit: imla ve ekleme

Direkt kurabilirsiniz.

indirdiğim dosyanın adı tam olarak U8800+V100R001C00B522G001(Normal)(Gingerbread) ben yanlış yazdım heralde dediğiniz gibi adı b522.

Ayrıca bir sorum daha olacaktı, ben miui yüklerken root işlemini z4root ile değil, super root ile yapmıştım
    quote:

1- Telefonumuzu kapatıyoruz. Ses açma ve kapama tuşlarını beraber basılı tutarak telefonu açıyoruz. Ekran mor renkli olarak açılıyor ve bekliyor.
    3- Telefonumuzda, içinde boot.img dosyanın bulunduğu klasöre gidiyoruz. Boot.img dosyanın yedeğini alıyoruz. Daha sonra değiştirmemiz gerekebilir.
    4- İndirdiğimiz boot.img dosyasını aynı yere kopyalıyoruz ve telefonumuzu açıyoruz. Açmak için pili çıkarıp takmak gerekiyor.

ben bu b522 romu yükleyince herşey sıfırlandığı için root ve ClockWorkMod siliniyor değilmi? yani daha sonra istersem root olabilir ve ClockWorkMod yükleyebilirim?

isimde + olmaması gerekiyordu sanırım ama yinede kodlar tutuyor.

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDM2NDk=

bu linktekini indirmeniz gerekiyordu, doğru mu?

• quote:

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDM2NDk=

@hardcrss

Nereden indirdiğimi hatırlamıyorum ama huaweinin kendi sitesinden indirmemiştim,
    tamam sizin verdiğiniz linkten baştan indireyim ne olur ne olmaz. ayrıca diğer sorum hakkında bir malumatınız varmıydı acaba?

quote:

quote:

3- Telefonumuzda, içinde boot.img dosyanın bulunduğu klasöre gidiyoruz. Boot.img dosyanın yedeğini alıyoruz. daha sonra değiştirmemiz gerekebilir.

edit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mundt -- 18 Ocak 2012; 17:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thundermax

quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

bende bugün tekrar indirdim ve kurdum. Bahsettiğiniz menü bende gelmedi.

o zaman çok büyük bir ihtimalle telefondaki bir ayar o menünün aktif olmasına yarıyor. biraz kurcalayalım mutlaka buluruz.

• quote:

quote:

@hardcrss

Nereden indirdiğimi hatırlamıyorum ama huaweinin kendi sitesinden indirmemiştim,
    tamam sizin verdiğiniz linkten baştan indireyim ne olur ne olmaz. ayrıca diğer sorum hakkında bir malumatınız varmıydı acaba?

quote:

quote:

3- Telefonumuzda, içinde boot.img dosyanın bulunduğu klasöre gidiyoruz. Boot.img dosyanın yedeğini alıyoruz. daha sonra değiştirmemiz gerekebilir.

edit..

Siliniyor. Tekrar root ve cwm islemlerini yapmalisiniz.

• @hardcrss
    Çok teşekkür ederim
  • arkadaşlar bu videodaki rom hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdurmus

arkadaşlar bu videodaki rom hangisi?

Launchere benziyor
  • quote:

B163 cin romundaki huawei launchere benziyor hatta o :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

quote:

bir şeyler buldum bu galibahttp://android.modaco.com/topic/344415-huawei-launcher-lockscreen/ b162 çin romu yazıyor

• quote:

quote:

quote:

bir şeyler buldum bu galibahttp://android.modaco.com/topic/344415-huawei-launcher-lockscreen/ b162 çin romu yazıyor

Bence bu b163 ilk sayfada linki vardi son cikan 2.2romu sistem 2.2.2 icinde 2.3.5te olan huawei music,appinstaller ve benzeri uygulamalar var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence bu b163 ilk sayfada linki vardi son cikan 2.2romu sistem 2.2.2 icinde 2.3.5te olan huawei music,appinstaller ve benzeri uygulamalar var

Launcherın linkini buldum içinde bi kaç apk daha var ben gibi beğenenler içinhttp://www.multiupload.com/OIG886LQXO

• Arkadaslar telefon ile internette gezerken batarya cok isiniyor neredeyse elimle tutamayacagim ayni sorunu yasayan var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

Arkadaslar telefon ile internette gezerken batarya cok isiniyor neredeyse elimle tutamayacagim ayni sorunu yasayan var mi ?

3 saat araliksiz kablosuz baglantida bile isinmiyor, bataryaniz problemli olabilir.

• benim tlfn sapitti iyce wifi yi açtım dondu reset attı açıldı kendi hava durumu videgeti yüklenmedi hata verdi yine kendi kendine reset attı inş devam etmez bu olaylar iyce canımı sıkmaya başladı tlfn.
  • Arkadaşlar imei silinme sorununu %50 oranda çözdüm.

şöyleki system/bin klasörü altindaki "sh" adli dosyada imei var.Bu dosya üzerinden çalismalar yapilirsa imei silinmesini çözeriz.

• b522 için kerneller var mı? bataryayı koklayan :D oxygen i özledim :S
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.