Şimdi Ara

Huawei HG658 V2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elinde B022 veya daha güncel firmware olan var mı

• +Evet ben de istiyorum. Bu arada bu modemde kablolu hız testi yapınca 73mb , modemin yanından wifi ile test yapınca 43mb çıkıyor. var mı wifi ayar tavsiyesi olan? niye bu kadar fark var ki arada

• kraymon K kullanıcısına yanıt

Çözüm buldun mu

• aykut.. kullanıcısına yanıt

hocam bildiğim kadarıyla turkcell superonline olan hg658 v2 modemlerde son sürüm b021.

vodafone olanlarda ise b022 hatta onların model numarasında ektra olarak c harfi var hg658c v2 şeklinde

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt

Hâla fena bir modem değil günümüze göre ama yavaş yavaş sanki diyor ki değiştir beni.

• aykut.. kullanıcısına yanıt

Bu modemin olayı hat kalitesini artırması haliyle de ulaşılabilir maksimum hızı artırması. Bu modem sadece modem olmalı. Router tarafı rezalet olduğu için bu cihazı köprü modunda kullanmak gerekiyor. OpenWRT bir router ile pekiştirince harika oluyor. Yani sadece gelen DSL sinyalini internete çevirecek başka bir işlevi olmayacak. Bu modem takılıyken 100mbps görüyorum ama broadcom chipsetli zyxel takılıyken 80mbps. Tek kötü tarafı artık güncelleme almıyor haliyle DSL tarafı zamanla eskiyor. Tabii modemler her dolapta farklı sonuçlar veriyor başkasının dolabında mesela lantiq chipsetli modemler bu modeme göre daha iyi sonuçlar veriyordu forumda gördüğüm kadarıyla. Herkesin dolabı farklı e haliyle DSLAM ile en uyumlu rn yüksek hızı veren chipseti bulmak deneme yanılma işi. Mediatek markasının rezalet performans verdiği kesin ama diğer Lantiq, Broadcom ve bu modemin kullandığı Triductor chipsetleri güzel sonuçlar veriyor. Bu modemin Yanına router olarak Xiaomi AX3200 alınabilir fiyat performans OpenWRT. SQM ile bufferbloat sorunu çözülür fiber kalitesine yakın bir deneyim elde edilir VDSL’de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 26 Temmuz 2023; 13:7:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.