Şimdi Ara

HUAWEİ HG255S MODEM BAĞLANTI YAVAŞLAMA SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
2.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu kadar rezalet bir modem görmedim, zaman zaman internette kabul edilemeyecek düzeyde yavaşlamalar oluyor, önce internet hizmetinin aldığım superonline ı aradım, sinyal de sorun yok falan dediler baktılar modemi değiştirdiler ama nafile, o kadar rezalet ki 50 mbps fiber internet 1 mbps nin altına düşüyor sayfalar açılmıyor, sonradan sorunu 5 Ghz ağında olmadığını fark ettim fakat bu benim sorunumu çözmüyor çünkü 5ghz sinyali çok zayıf sadece modem bulunan yerde çekiyor. Modemi kendi paramla değiştirmek istiyorum onuda kabul etmiyorlar sorunumuda çözmüyorlar. Bu arada internet yavaşlayınca kullandığım tüm cihazlarda yavaşlıyor. Bu modemden kullanan ve böyle sorunlar yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 19 Ocak 2018; 3:26:46 >

• Çevre wifi kanallarını araştır en az kullanılan wifi kanalını seç diğer durumda kanal çakışması yavaşlatıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Otomatikte kendisi yapmıyor mu bu dediğinizi zaten, manuel moda alıp denedim dediğinizi fakat bir şey değişmedi.
  • Evet otomatik yapıyor ama pek iyi çalıştığı söylenemez o yüzden siz arayıp yapmanız daha iyi şifreleme türünü wpa2-aes olarak seçip tekrar deneyin hızı

• Bu arada 2 ghzde önemli çünkü çalıştığı frekansda yayın yapan cihaz varsa modem kendine mi geliyor de kontrol etmekten yogunlaşıyor internette yavaşlıyor

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    5 G yi komple kapatıp denesem mi faydası olur mu? Bir de şöyle bir şey var çevrede o frekansta yayın yapan modem olsa bile binanın duvarları kalın olduğu için başka bir dairede sinyal çok zayıflıyor bu nedenle kanaldan yapacağını pek sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 19 Ocak 2018; 3:40:55 >
  • 5ghz yi değil 2.4ghz yi kapatın öncellikle 5ghzyide 80mhz wpa2-aes şeklinde ayarlayıp indirme testi yapın sorun varsa kablolu test edin hala sorun var converter ya bozuktur yada kablo zedelenmiştir bende kablo ezilmişti

• Aynı modem bende de vardı. Superonline kullanıyorum. Taahhüdü yenilerken söyledim, değiştirdiler.. Kopmalar oluyordu, hatta telefonun anakartinda sorun var falan denildi. Modemi değiştirdim kendine geldi internetim. Bu arada telefona uygulama yükleyip boş sinyal aralığına baktim. Superonline kullanıyorsan eğer, ara adamları anlat derdini.. Bilgili olarak konuşursan karşıdakine dert anlatmak kolay oluyor. Önce bir arıza kaydı oluştur, daha sonra port falan değiştirecekler, sonra servis gelip modemi değiştirecek..

Ttnet falan kullanıyorsan Allah yardımcın olsun..

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Hocam anlattım zaten değiştirdiler modemi ama bu modemin kendisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ben, siz modemi değiştirdiler derken farklı model bir modem mi verdiler yoksa aynısını yenilediler mi?7
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Hocam anlattım zaten değiştirdiler modemi ama bu modemin kendisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ben, siz modemi değiştirdiler derken farklı model bir modem mi verdiler yoksa aynısını yenilediler mi?7

Aynısını değiştirdiler.. Tv paketi de almıştım turkcell tv.. Daha farklı bir modem geldi şekil olarak Ama yine aynısı sanırım

• Superonline ve Vodafone kullanan arkadaşlar Modemler özel imal edilmiş. Komşularınızla interneti paylaşmamanız için wifi sinyal kaltesi düşürülmüş siz modem üzerinden ne yaparsanız yapın modem hileli üretldiği için modem arayüzündeki yapacağınız ayarların faydası olmayacaktır. Yeni modem almanız gerekiyor.
  • Ajan_Spark A kullanıcısına yanıt
    hocam, yeni alsak ne işe yarıcak? yenisi çalışacak mı hg255s yerine? oturma odasından salona internet az çekiyor iğrenç bişeeee

• Superonline kullananlar çok şanslısınız. Aradığınız zaman dönüt oluyor, modem değiştiriliyor. Ben Superonline'dan vodafone geçtim biraz ucuz diye(geçmez olaydım. Superonline'da sorun yaşadığınız zaman anında dönüyorlar,vodafone'u kim yönetiyorsa artık çok kötü bir şirket olmuş) Bu modem yüzünden kafayı yiyeceğim. Modem de alamıyorum , kendi modeminiz olmaz diyorlar,değiştirmiyorlar. Güncelle Allah güncelle ile sallıyorlar.

• https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr

• arkadaşlar yardım amaçlı bu modemin wireless sorununu çözdüğüme inanarak sizlere yardımda bulunmak istiyorum. Artık bu sorundan superonline da bıkmıştır çünkü çok şikayetvar a da şikayet yazmışlar. Bana bir türlü ulaşıp :D hediye mi gönderirler artık bilmiyorum ama kısaca çözümü sunayım.

BENDE İŞE YARADI UMARIM SİZDE DE İŞE YARAR.

Modeminize 192.168.1.1

ile panelinize kullanıcı adınızı girerek giriş yapın.

yukarıda yerel ağ yazan menüye girince solda çıkan Kablosuz Ağ Ayarları

kısmına girin ve sadece Kablosuz Ağ 2.4 GHz'yi etkinleştir: çentigi tıklanmış olsun ve önce bunu bir kayıt edin. diğerlerini seçmeyin..

daha sonra yine yerel ağ menüsü altında solda bulunan Kablosuz Ağ Ayarları kısmına girin ve

aşağıda

Gelişmiş Ayarlar var o menü içinde

Kanal: yazan yeri 1 seçin (bir)

kayıt edin modeminizi yeniden başlatın. UMARIM SORUNUNUZ ÇÖZÜLÜR..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.