Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
717
Cevap
76
Favori
170.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Keenetic marka cihazı modem olarak kullanıp TV+ izleyebilen var mı acaba?
  • Arkadaşlar konuda açtım birkaç kişiye pm de attım yok yardım eden çıkmadı.
    Bir sitede oturuyorum. Superonline fiber kullanıcısıyım. Evime duvardan direk ethernet geliyor ve hg255s wan girişine takılı. Çok fazla cihazım var ve powerline altyapısıda var evde. Hg255s acı çekiyor bu yükün altından kalkamıyor.

@fiber heaabının şifresini elde ettim. Gerçekten sağlam ve tv+ da sorun yaşatmayacak modem ve router özelliği olan bir cihaz arıyorum.

Asus dsl-ac55u modelini düşünüyorum. Hg255s i rafa kaldırıp sadece bu cihazla rahatça çıkış alabilecek miyim internete? Tv plus sorun yaşar mıyım?

Hiçbir şekilde bu işler olmuyorsa bir router alsam hg255in kablosuzlarını kapatsam teknethernet çıkışını router a bağlasam her işi router yapsa internetten kopma sorunlarım vb geçer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Arkadaşlar konuda açtım birkaç kişiye pm de attım yok yardım eden çıkmadı.
    Bir sitede oturuyorum. Superonline fiber kullanıcısıyım. Evime duvardan direk ethernet geliyor ve hg255s wan girişine takılı. Çok fazla cihazım var ve powerline altyapısıda var evde. Hg255s acı çekiyor bu yükün altından kalkamıyor.

@fiber heaabının şifresini elde ettim. Gerçekten sağlam ve tv+ da sorun yaşatmayacak modem ve router özelliği olan bir cihaz arıyorum.

Asus dsl-ac55u modelini düşünüyorum. Hg255s i rafa kaldırıp sadece bu cihazla rahatça çıkış alabilecek miyim internete? Tv plus sorun yaşar mıyım?

Hiçbir şekilde bu işler olmuyorsa bir router alsam hg255in kablosuzlarını kapatsam teknethernet çıkışını router a bağlasam her işi router yapsa internetten kopma sorunlarım vb geçer mi?
    Yukarı.
    Bende de huawei var memnun değilim. 1000-1200₺ lik modem alacağım fakat tak çalıştır olmuyormuş. Şifreyi öğrenmek gerekiyormuş. Herhangi bir fiber destekli modem alsam şifreyi öğrendikten sonra onunla bağlanabilir miyim? Alacağım 100mbit hızda azalma olur mu? Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reLo R kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl yaptınız ve alacağımız modemde ne gibi özellikler olmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: QualityDommage

Yukarı.
    Bende de huawei var memnun değilim. 1000-1200₺ lik modem alacağım fakat tak çalıştır olmuyormuş. Şifreyi öğrenmek gerekiyormuş. Herhangi bir fiber destekli modem alsam şifreyi öğrendikten sonra onunla bağlanabilir miyim? Alacağım 100mbit hızda azalma olur mu? Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhaba.
    İllaki modem almanıza gerek yok. Eger evinize RJ45 kablo geliyorsa kaliteli bir router alıp wan portunu PPOE ye cevirdiginiz zaman gayet verimli olarak calısacaktır.
    Zaten yeni nesil ax serisi routerle piyasada varken eski nesil bakmamanızı tavsiye ederim.
  • QualityDommage kullanıcısına yanıt
    Alacağınız hızda azalma olmaz, lakin firmanın verdiği modemi çıkarıp yerine kendi aldığınız router'ı takacaksanız mutlaka WAN şifrenizi bilmeniz gerekir. Superonline sanırım bir tek vermiyor şifresini ama almanın yolları var malum.

Ayrıca çoğu router'da var zaten ama gene de MAC Clone özelliği olan bir router aldıgınızdan emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Alacağınız hızda azalma olmaz, lakin firmanın verdiği modemi çıkarıp yerine kendi aldığınız router'ı takacaksanız mutlaka WAN şifrenizi bilmeniz gerekir. Superonline sanırım bir tek vermiyor şifresini ama almanın yolları var malum.

Ayrıca çoğu router'da var zaten ama gene de MAC Clone özelliği olan bir router aldıgınızdan emin olun.
    Arkadaşlar çok uzun zaman oldu. Şifremi aldım gerekli işlemleri yapıp modemimi değişmiştim. Elektrikler gidip gelince sanırım modem yine sıfırlandı. Nereye giriyorduk bu kullanıcı adı ve şifreyi ben unuttum.

• quote:

Orijinalden alıntı: QualityDommage

Hocam nasıl yaptınız ve alacağımız modemde ne gibi özellikler olmalı?
    https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg253s-wan-internet-sifresi-ogrenme--99599747-27

Adresindeki yönergeleri izledim vec yaptım. Sanal server kurarak yani. Şuan Keenetic GİGA kullanıyorum ve memnununum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

▬▬▬▬▬ Superonline(Fiber)'da WAN ÖĞRENME (EN KOLAY YÖNTEM) ▬▬▬▬▬

Dostlar diğer tüm servis sağlayıcılar modem arayüzünde gireceğiniz @fiber, @ttnet, @millenicom, @turknet ile biten kullanıcı adı şifre bilgilerinizi verirken s.online m.h'ni arasanız dahi size bu bilgileri vermiyor ve dolayısıyla farklı modem kullanamıyorsunuz.

• İndirilmesi gereken imaj dosyası:
      https://drive.google.com/uc?id=1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji&export=download

• Alternatif link:https://yadi.sk/d/sZUeP-ojLtWUHg

• Alternatif link 2:https://www.mediafire.com/file/tvttaxm0ktmm1nn/sandbox.ova/file

• İmajı açabilmeniz için Virtualbox:https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Virtualbox'u kurup açtıktan sonra dosya-imajı içe aktar diyerek indirdiğiniz imaj dosyasını açıyorsunuz. Sandbox'a iki kez tıklayıp üstteki menüden aygıtlar/ağ/ağ ayarları bölümüne girerek görseldeki şekilde ethernet sürücünüzü(dikkat Wi-fi sürücüsü DEĞİL) gösteriyorsunuz ve kablo bağlı yapıyorsunuz. Ardından ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarın ethernet çıkışına bir ucunu modemin WAN girişine(ethernet/LAN girişi değil dikkat) takıyorsunuz. Modemi güç tuşundan kapatıp açtığınızda kullanıcı ve şifreniz ekranda görüntüleniyor

Lütfen burada anlatılanları art niyetli şekilde kullanmayınız. Tamamen bilgi amaçlıdır

Çok teşekkür ederim. Sayenizde esaret sona erdi.

• Merhaba,

Superonline WAN şifresiyle Asus RT-AC3200'e model routerda PPPOE bağlantısı kullanan var mı? Hernedense, kullanıcı adı ve şifreyi girmeme ve MAC clone yapmama rağmen bağlantı kaydedilemiyor (apply düğmesi çalışmıyor) ve internete bağlantı kurulamıyor.

Yardımcı olabilerseniz çok makbule geçecek, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: RealMegamoz

Merhaba,

Superonline WAN şifresiyle Asus RT-AC3200'e model routerda PPPOE bağlantısı kullanan var mı? Hernedense, kullanıcı adı ve şifreyi girmeme ve MAC clone yapmama rağmen bağlantı kaydedilemiyor (apply düğmesi çalışmıyor) ve internete bağlantı kurulamıyor.

Yardımcı olabilerseniz çok makbule geçecek, teşekkürler.

Arayuz sorunu varsa ad blocker kapatmyi deneyin ya da farkli browser deneyin.

• RealMegamoz R kullanıcısına yanıt

Selam. Ben hem ac68u,hem ac88u hemde ax88u ile kullandım. Tavsiyem fabrika ayarlarına geri donup guncel firmware ile yukseltmeniz. Sonrada yeniden denemeniz yonunde olacaktır.

Eger wan portunu calıstıramazsanız 1 numaralı porta girerek o portu ppoe ye cevirebilirsiniz. Bu arada internet dısında hangi hizmeti alıyorsunuz bilmiyorum ama eger sadece internet diyorsanız mac adresini kopyalamaya bile gerek duymayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: predatorg

Bu amaçla Keenetic Extra DSL modemi kullanmaya çalışmayı düşünüyorum

Hocam bende de aynı modem var. Aktif olarak kullanıyor musunuz?

• Merhabalar,

Keenetic Exra DSL modemim var. Kullanıcı adı ve şifreyi öğrendikten sonra cihazı nasıl kullanabilirim acaba? Bildiğim kadarıyla cihazda WAN portu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Merhabalar,

Keenetic Exra DSL modemim var. Kullanıcı adı ve şifreyi öğrendikten sonra cihazı nasıl kullanabilirim acaba? Bildiğim kadarıyla cihazda WAN portu yok.

Merhaba.

Wan portuna gerek yok. 1. portu ppoe ye cevirebilirseniz internete sorunsuz baglanırsınız. Daha once adsl modem ile soyledigim sekilde kullandım ben.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Hocam konunun uzağındayım biraz. O portu nasıl pppoeye çevirebiliyoruz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt

Aynı model modeme sahip olmadıgım icin su sekilde diye birsey diyemiyorum ama genel arayuz hepsinde aynı olması lazım. Ben yinede degiştirmeniz ve sifrenizi yazmanız gereken yerleri teorik olarak gostereyim daha sonrasında siz uygulamasını yaparsınız. Burada onemli olan sizin modemin ethernet portlarının ppoe ye donup donmedigi olacaktır.

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

Edit: tamam cevabı buldum. Buradaki linkten soruların cevabını bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdeliruzgar -- 14 Ekim 2020; 14:25:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Aynı model modeme sahip olmadıgım icin su sekilde diye birsey diyemiyorum ama genel arayuz hepsinde aynı olması lazım. Ben yinede degiştirmeniz ve sifrenizi yazmanız gereken yerleri teorik olarak gostereyim daha sonrasında siz uygulamasını yaparsınız. Burada onemli olan sizin modemin ethernet portlarının ppoe ye donup donmedigi olacaktır.

Edit: tamam cevabı buldum. Buradaki linkten soruların cevabını bulabilirsiniz.

Bendeki arayüz de aynısı. PPPOE'yi seçip, kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum, MAC clone'u da yapıyorum, ancak apply düğmesine basınca hiçbir şey olmuyor.

Bu arada ben kabloyu WAN girişine takmıştım, ethernet girişlerinden birine mi takmalıydım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealMegamoz -- 15 Ekim 2020; 14:13:4 >
  • RealMegamoz R kullanıcısına yanıt

Birinci ethernet soketine takip arayuzden o soketi ppoe ye cevirip deneyin. Kaydetmemesi ilginç.

• Arkadaşlar merhaba bendede 255s modem var. Soracağım soru konu altında konuşulan bir problem değil yada istediğim çözüm farklı olabilir ama konuyu bastan sona okuyunca burdaki arkadaşların bilgileri konusunda bir inanç duydugum için sizlerden yardım istemek istedim. Şu lanet 255 ile tek derdim evde en uzak odada cekimi dusuk olması ve ara ara kablosuz bağlantının kopması bu yüzden kac tane pes online macım gitti hatırlamıyorum. Aynı zamanda tv+ da kullanıyorum.
    Şifre öğrenmekle uğrasmadan baska bir modem alsam. Mevcut 255 i kablosuz kullanıp bütün kablolu dagıtım işini bu modemden yapsam olur mu ? Baglantı kopma ve uzak odadaki dusuk cekim problemini cözebilirmiyim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.