Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 3 senedir. 2 tane farklı modemle (linksys ve şimdide asus) superonline bağlantımı kullanıyordum. Bugün aniden internet gitti. 253s'i takınca çalışıyor. Asus'u bağlayınca çalışmıyor artık... Kullanıcı adı ve şifre doğru. Superonline farklı bir çakallık mı yaptı acaba? Son bir kaç günde başına böyle bir durum gelen başkası var mı?
  • Üstteki mesajda yazdığım sorunla hala uğraşıyorum. Yarın da biraz vakit ayıracağım... Yinede bir çözüm bulamazsam. Change.org'da kampanya başlatmayı düşünüyorum. Ayrıca bütün modem, router firmalarının yetkililerine mail yoluyla ulaşıp bu konuda neden aksiyon almadıklarını soracağım. Superonline'ın yaptığı tekelcilik ve yasal olarak suç olmalı. Asus'un, Linksys'in, TP-Link'in vb. firmaların modem satışını engelliyor. Çok ucuz bir bedelle huawei'den modem temin edip, karşılıklı çıkar sağlıyorlar. Hem tüketici hemde rakip firmalar mağdur oluyor.
  • Hg253s var, sürüm güncel, wan şifresini ilk mesajdaki yöntemle hala öğrenebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Hg253s var, sürüm güncel, wan şifresini ilk mesajdaki yöntemle hala öğrenebilir miyim?

Evet. Bütün sayfalara tek tek bakarsanız bir tanesinde maxtreme'in paylaştığı bir link var. Oradan en eski versiyonu download edip cihaza atın. Sonra password kısmına sağ tıklayıp "öğeyi incele" - "inspect element" deyin. Sağ tarafta açılan pencerede "password" yazan yeri "text" olarak değiştirip entera basın. Şifrenizi görebilirsiniz.
  • HG253s için;

1- admin hesabı ile girin.
    2-http://192.168.1.1/html/management/admin_account.asp sayfasını açın.
    3- Console kısmına bu kodu yapıştırın ve enter'a basın.
    var UserInfo = new Array(new stUserInfo("InternetGatewayDevice.UserInterface.X_Web.UserInfo.1", "Root"), new stUserInfo("InternetGatewayDevice.UserInterface.X_Web.UserInfo.2", "admin"), null); 
    var sptUserName = "Root";
    var sysUserName = "Root";
    var curUserName = "Root";

function SubmitParam(type) {
    var newPassword = getValue('cfmPassword');
    var xmlhttp = CreateXMLHttp();
    var url = "setcfg.cgi?x=InternetGatewayDevice.UserInterface.X_Web&RequestFile=/html/content.asp";
    var xmlParaList = "x.UserInfo.1.Userpassword=" + newPassword;
    xmlhttp.onreadystatechange = function() {
    if (xmlhttp.readyState == 4) {
    alert(eval("gVarModOk"));
    top.location.replace('/html/content.asp');
    }
    }
    xmlhttp.open('POST', url, true);
    xmlhttp.send(xmlParaList);
    top.previousPage = '/html/management/admin_account.asp';
    }

4- İstediğiniz şifreyi girin ve değiştire basın.
    5- Yeni Root hesabı ve şifrenizle giriş yapın.

Sanıyorum v30'a kadar her sürümde çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: iamlegendfb

Üstteki mesajda yazdığım sorunla hala uğraşıyorum. Yarın da biraz vakit ayıracağım... Yinede bir çözüm bulamazsam. Change.org'da kampanya başlatmayı düşünüyorum. Ayrıca bütün modem, router firmalarının yetkililerine mail yoluyla ulaşıp bu konuda neden aksiyon almadıklarını soracağım. Superonline'ın yaptığı tekelcilik ve yasal olarak suç olmalı. Asus'un, Linksys'in, TP-Link'in vb. firmaların modem satışını engelliyor. Çok ucuz bir bedelle huawei'den modem temin edip, karşılıklı çıkar sağlıyorlar. Hem tüketici hemde rakip firmalar mağdur oluyor.

Asus ac87u modem alıp hg253s'ten kurtulmak istiyordum. Ürünü aldıktan sonra ortada kalırsam kötü olur. Kararsız kaldım şu an. Bu ürünle başarılı şekilde hala internete erişen var mı hg253s'i tamamen aradan çıkararak ?

• Arkadaşlar son durum nedir HG255 yerine modem takabilen oldu mu yoksa hala otomatik güncelleme ile devre dışı mı kalıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: iamlegendfb

Yaklaşık 3 senedir. 2 tane farklı modemle (linksys ve şimdide asus) superonline bağlantımı kullanıyordum. Bugün aniden internet gitti. 253s'i takınca çalışıyor. Asus'u bağlayınca çalışmıyor artık... Kullanıcı adı ve şifre doğru. Superonline farklı bir çakallık mı yaptı acaba? Son bir kaç günde başına böyle bir durum gelen başkası var mı?

Selam,
    mikrotik sorunsuzca çalışıyor bende. MAC adresini klonlamıştınız değil mi?
    MAC adresi ve PPP user&passwd dışında ekstra bir kontrol yapamaz teknik olarak bence.
  • HG255s inin şifre bulabilen varmı ne yaptıysam olmadi?
  • hg255s kullanıcısyım. bugun ikinci el hg253s aldım versiyonu duşuktu ztn amacım şifreyi modem arayuzunden almaktı ancak modem mac adresi ve s/n nosu farklı oldugu için internete bağlanmadı. dolayısı ile sonuç hüsran.
    müşteri hizmetlerini aradım ve modem değişikliği talep ettim. modem düşük versiyon oldugu için modem değişikiliğini sistem onaylamıyor dediler maalesef.
  • templier19 T kullanıcısına yanıt
    modem marka model yazılım ve seri nosunu yollayacak şekilde modifiye edilmiş olmalı... farklı modemi mac clone bile olsa o şekilde tespit ediyor...
    https://www.change.org/p/superonline-superonline-fiber-internette-modem-k%C4%B1s%C4%B1tlamas%C4%B1-kalkmal%C4%B1
  • HG253s'de bir türlü IPTV çalıştıramadım, bazen çalışıyor onda da donuk donuk gösteriyor. SIP ve diğer herşey kusursuz neden olduğunu bulamadım bir türlü. Kendi fabrika ayarlarına döndüğüm zaman sorun hemen ortadan kalkıyor.
  • Zeebani kullanıcısına yanıt
    modemde nat ayarında port yönlendirmesi yapman gerekiyor o olmayınca düzgün çalışmıyor... HDM_CR_00E0FC_EC2108V5_2108-01D3-13019020 WAN2_INTERNET TCP 1024 1024 7547 0 192.168.1.23 ip atamasını boşta olan ip olacak şekilde yap...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankenshta -- 13 Mart 2017; 22:38:39 >
  • muratozcirpici kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Netgear ile sonuc alabildiniz mi? Ben de netgear r9000 almayi dusunuyorum. Tesekkurler

• Merhaba , uzun ugraslar sonucu hg255s modemimi 253s ile degistirdim. 3 kere aradim , en son insan evladi birine denk geldim. Dun modemi degistirdiler. Hemen aksam en eski surumu yukleyip , sifremi aldim. Simdi kaldi yeni router almak. Mac adres klonlamadan kullanilmiycagindan apple airport extreme alamiyorum sanirim. Linksys wrt1200ac alip , openwrt diyarina bir giris yapmak istiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: templier19

Merhaba , uzun ugraslar sonucu hg255s modemimi 253s ile degistirdim. 3 kere aradim , en son insan evladi birine denk geldim. Dun modemi degistirdiler. Hemen aksam en eski surumu yukleyip , sifremi aldim. Simdi kaldi yeni router almak. Mac adres klonlamadan kullanilmiycagindan apple airport extreme alamiyorum sanirim. Linksys wrt1200ac alip , openwrt diyarina bir giris yapmak istiyorum :)

Bende hg253s ile değiştirdim 255s i. v23 kurdum maxtreme sağolsun.
    Firefox a indirdiğim Unhide Passwords eklentisi ile şifreli yerde yazan PPPoE şifresini aldım. 7 tane rakamdan oluşan 1234567 gibi bir şifre.

Airport extreme webden yönetimi olmayan (benim bildiğim?) ve pahalı bir cihaz.
    Ona para bayılana kadar amazon almanyadan Netgear R6400 alın. Bende r6300 modeli var dahili antenli.

https://www.amazon.de/R6400-100PES-Wireless-802-11ac-Dual-Band-LAN-Ports/dp/B013SCBIV6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1490974348&sr=8-1&keywords=r6400

İçine bunu kurun

https://github.com/koolshare/firmware/tree/master/merlin_8wan_firmware/R6400

Asuswrt-merlin in port edilmiş hali. Canavar gibi.

mac clone + user/pass ile dünden beri kullanıyorum sorun yok.
    Port 80 dahi açık şu an. Dmz çalışıyor adam gibi.

• muratai kullanıcısına yanıt
    ben n55u ve n66u cok kullandım kagıt üzerinde cok guzeller ama memnun kalmadım bazen kopmalar hatta modem arayuz sayfasının acılmadıgı zamanlar bile oldu.

dipnot olarak bilgi vermek isterim. superonline eve ethernet kablosu gelcek sekılde fiber internet kullanıyorum. sifremi aldıktan sonra mac adress klonlamadan ve hg253s ı tamamen aradan cıkartarak , AirPort Extreme kullanmaya basladım.

iyi gunler dilerim...
  • templier19 T kullanıcısına yanıt
    Hocam klonlamadan nasıl kullandınız engellenmiyor mu?

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    3 saat once fln kurdum. klonlamadım, engellemedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Hocam klonlamadan nasıl kullandınız engellenmiyor mu?

Evinize fiber geliyorsa, yani ONT varsa, Airport extreme kullanabilirsiniz. MAC adresi klonlamaya gerek yok. Kendim kullanıyorum.

Eve fiber gelmeyenler, yani ethernet kablosu gelenler, dediklerine gore MAC klonlama gerekiyor. Kullananlara danışmalı.

Airport avantajı, Mac varsa Bonjour Sleep Proxy ile uzaktan uyandırabiliyorsunuz, farklı bir router kullanana kadar değerini bilmiyordum. Hala var mı bilmiyorum ama iOS cihazlarda da uyurken notification almama vs gibi sorunlar olmuyor, tıkır tıkır stabil calısıyor.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.