Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maxtreme

Huawei HG253s v23 & v35 Firmware
    https://1drv.ms/f/s!Anhq0ZLF4dL6g2w-3ZC9s9DOkXvF

v23 firmwareyi yüklerken Routerin WAN fişini çekerek Internet bağlantınızı kesin,
    Çünkü, firmware yüklemesinin hemen ardından router tekrar son versiyona güncellenecektir.
    FTP açığının temel kuralı: /mnt/USB_1_1 gibi olan FTP dizinine ../.. değeri girerek aygıtın Root dizinini göstermesini sağlamaktır.
    Bunun için FAT32 biçimlendirilmiş bir USB Flash bellek Router'a sürekli takılı olmalıdır.
    Hatırladığım kadarıyla FTP ayarlarını direk olarak Web arayüzünden değiştiremiyorduk.
    Gizli FTP ayarlarını değiştirmek için Fiddler tarzı bir HTTP debugger kullanarak POST isteklerini manipule etmemiz gerek.
    Fiddler kullanarak Automatic BreakPoints -> Before Requests
    Ayrıca bunu, benim her daim favorim olan, eski versiyon Opera v12 ile sayfa kaynak kodlarını düzenleyip-kaydederek daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Örneğin;
    192.168.1.1/html/management/mirror.asp sayfası
    Mirroring özelliğini aktif edip, ayarları kaydete bastığımızda, setcfg.cgi'ye gönderilen form POST isteği
    "InternetGatewayDevice.Services.X_Mirror.Enable" ve değer "1" bilgilerini içerecektir.
    İstek gönderisi yapılmadan hemen önce bu komutu durdurup/değiştirip değerleri FTP'in ki ile değiştirmeliyiz.

FTP Path komut ve değeri:
    InternetGatewayDevice.DeviceInfo.X_ServiceManage.FtpPath "/mnt/../.."

FTP Path dizin değerine linux home/root dizin değerini ../.. ekleyip Router'a değişikliği kabul ettirdikten sonra,
    WinSCP tarzı bir FTP programı ile 192.168.1.1 FTP adresine bağlanın. Kullanıcı ismi ve şifre ftp, port ise 21 olacak.
    FTP bağlantısı ile gelen ekranda Routerin Root dizini listelenmesi gerek.

SIP bilgileri için kontrol edeceğiniz dosya:
    var/voice/voice_cfg.ini

İşleminiz tamamlandıktan sonra tekrar son versiyon Firmware'yi yükleyebilirsiniz.

Bu yöntem, ne yaptığını bilen ve bu tarz işlerde deneyimli olan kişilere hitap etmektedir.
    Yöntem yüzeysel şekilde anlatılmıştır. Hiç bir konuda garanti veremem.
    Oluşan hata ve sorunlardan kesinlikle sorumlu değilim. Lütfen, riskleri göze aldıktan sonra işlemlere başlayın.

özür dilerim gençler buldum :D

• thor1 kullanıcısına yanıt
    hacklemişlerdir... bendeki çöpte root şifresini değiştirmiştim özel karakterli şifre yapmıştım sıfırlayınca direkt güncellediler ve root şifresi uçtu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

hacklemişlerdir... bendeki çöpte root şifresini değiştirmiştim özel karakterli şifre yapmıştım sıfırlayınca direkt güncellediler ve root şifresi uçtu...

ftp ile root şifresi alamazmıyız ?

edit: v23 de ftp trick yapıp tr069 u kapamadan ayarları otomatik güncelleştirip daha sonra ise ftp ile root şifresini alıp tr069 kapatsak süper olur. tabii ftp den şifre alınıyorsa :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hg253s -- 15 Ağustos 2016; 21:53:36 >
  • hg253s H kullanıcısına yanıt
    konudaki 35 şifresi geçerli olacak ama resetlemeden optik cihazla olan bağlantıyı kesmen gerek... wan şifresi için bir fikrim yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hg253s

quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

ftp ile root şifresi alamazmıyız ?

edit: v23 de ftp trick yapıp tr069 u kapamadan ayarları otomatik güncelleştirip daha sonra ise ftp ile root şifresini alıp tr069 kapatsak süper olur. tabii ftp den şifre alınıyorsa :D

bilgisi olan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hg253s -- 21 Ağustos 2016; 2:00:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hg255s nin wan sifresini nasil ogrenecez? Bir turlu bulamadim bir yöntem varmi cok dandik bir modem Wifi sinyal kalitesi cop

• Arkadaşlar bugün itibariyle sol fibere geçtim. HG255S modem bağladılar. Bunun root şifresini bulup voip ayarlarına kendi sip operatörümü ayarlamak istiyorum. Elimde rooter da var. Eğer yardımcı olursanız güncel root şifresini tespit edip burada da yayınlayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutytu

Arkadaşlar bugün itibariyle sol fibere geçtim. HG255S modem bağladılar. Bunun root şifresini bulup voip ayarlarına kendi sip operatörümü ayarlamak istiyorum. Elimde rooter da var. Eğer yardımcı olursanız güncel root şifresini tespit edip burada da yayınlayacağım

Hic ugrasma. Git ucuza ata adapter al onla kullan voipi.
    Root sifresini filan bulamazsin. Biz daha wan sifresini alamadik, ne rootu? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de hiç memnun değilim bu HG253 modemden. Şu an modemimde v36 firmware yüklü. Bu versiyonda şu an için wan şifresini öğrenmenin yolu yok gibi görünüyor.

Bir yerden başka bir modem buldum, onda v23 firmware var. Henüz bağlamadım wan portundan firmware günceller diye.

Bu konu altındaki root şifreleriyle giriş yapamadım. Root ile girip tr069'u devre dışı bırakıp öyle wan portuna bağlamayı düşünüyordum.

Bir de bu modemin MAC adresi farklı, wan portuna bağlarsam hattım banlanır mı?

Ne önerirsiniz?

• hocam h255s modem de turkcell ip tv ayarlarını yapamıyorum h253s de ki ip tv ayarlarını h255s girdim ama turkcell tv çalıştıramıyorum yardımcı olurmusunuz
  • parladi P kullanıcısına yanıt
    TURKCELL TV+ cihazını bağlayınca otomatik ayarlanıyor yada sistem ayarlıyor...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Ayarlanmiyor. hatta tam tersi, modemi takip kullanici adi sifreyi girince aninda sifreyi degistirdi. Mac adresini bile klonlamama ragmen bunu yapiyorsa superonline ile ugrasmam bu saatten sonra.

• arkadaşlar hg253s e sahibim v36 firmware yüklü. Firmware düşürerek alamaz mıyız bu fiber kullanıcı adı şifreyi ? alırsak farklı bir modeme mac clone yaparak kullanıcı adı ve şifreyi kullandığımızda AKK yi aşabiliyor muyuz ? Gerçekten haddinden fazla sorun oluyor bu AKK denilen saçmalık. Xiaomi Wifi Router 3 almayı düşünüyorum eğer kullanıcı adı ve şifreyi alabilirsem. Bu routerda wan portu var. termilanden cıkan cat5 i wan portuna bağlayıp kullanıcı adı sifre ve mac adresini klonlayarak kullanılabilir mi sizce? Modem vasat. Wifi cekım guvu vs port bile açamıyoruz hg253s de. müsteri hizmetlerindeki bayanda beceremedi. Sizce olur mu ne diyorsunuz arkadaşlar?
  • GencayHalis G kullanıcısına yanıt
    Olmuyor maalesef. Ben asus ac68u uzerinde kullanici adi ve sifremle giris yaptim. Mac adresini bile klonlamama ragmen gene engellediler modemi. Modemle beraber internete baglandim butun hersey calisti ama aninda guncelleme ile modemi devre disi biraktilar. Aldigimiz modemi artik router olarak kullaniyoruz.

• Evine cat6 kablo yerine fiber gelip GPON Terminale a girenler sorun yaşamıyorlarmış. GPON terminalden çıkan cat6 kabloyu routera baglayıp mac clonlama dahi yapmadan internete çıkabiliyorlarmış. Sizin dairenize fiber kablo mu geliyor yoksa bir cat6 kablo mu ?
  • GencayHalis G kullanıcısına yanıt
    Bende cat6 kablo var. fiber kablo binanin altindaki terminale geliyor.

• merhaba arkadaşlar 1-2 sayfa önce yazmıştım yöntemi ama tam açıklayıcı olmamış heralde biraz daha ayrıntılı yazıyorum

maxtreme arkadaşın verdiği v23 firmware ı hg253s router a yükleyin internete bağlanır bağlanmaz cat6 kabloyu routerdan sökün eğer hızlı olunmazsa yazılımı tekrar güncelliyor cihaz sonra kullanıcı adı ve şifre yazan yerde sağ tıklayıp kaynağı görüntüle deyin kullanıcı adının yanında yazıyor şifre çok basit bir yöntem v23 yazılımın bir açığı

sadece hg253s routerda denedim hg253 te denemedim denerseniz modeme yazılım uymayabilir belki ama denemedende bilemeyiz
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    yazılımı kendilerine göre özel olarak ayarlatmışlar huawei bundan utanıyor olsa gerek...
  • bekir_sahin_38 kullanıcısına yanıt
    Ben dediginiz sekilde yaptim. Kullanici adi ve sifreyi aldim. Hatta mac adresini bile kopyalayip yeni modemle baglandim. Fakat 1-2 dakika icinde guncelleyip modemi devredisi birakti.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    çakallar seri numarasından yada gizli kimlik işaretinden anladı heralde... otomatik sistem...
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.