Şimdi Ara

Huawei HG253 Wireless Gücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
23.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese hayırlı pazarlar. Ben taze fiber abonesiyim ama bir sorunum var bir türlü çözemedim. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

SOL'den verilen HG253 modemi salona kurdum. Fakat 20m mesafede arka odada bulunan masaüstü bilgisayarımın wireless alıcısı tek çizgi sinyal alabiliyor. Masaüstü bilgisayarımın dibinde adsl döneminden kalma TP-link TD-W8960N modem var fakat bu adsl modemi access point olarak tanıtamadım Huawei modeme. Sizce ne yapmam gerekiyor. Hangi model access point satın almam gerekiyor. Amacım evin heryerinde sorunsuz olarak çeken bir internet bağlantısının olması. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: vassili_zaitsev

Arkadaşlar herkese hayırlı pazarlar. Ben taze fiber abonesiyim ama bir sorunum var bir türlü çözemedim. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

SOL'den verilen HG253 modemi salona kurdum. Fakat 20m mesafede arka odada bulunan masaüstü bilgisayarımın wireless alıcısı tek çizgi sinyal alabiliyor. Masaüstü bilgisayarımın dibinde adsl döneminden kalma TP-link TD-W8960N modem var fakat bu adsl modemi access point olarak tanıtamadım Huawei modeme. Sizce ne yapmam gerekiyor. Hangi model access point satın almam gerekiyor. Amacım evin heryerinde sorunsuz olarak çeken bir internet bağlantısının olması. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler...

Ne yazık ki huawei modemler cok dandik içten anten olunca birde tek anten 4 dpi cok zayıf...Ama n sertifikalı olduğunda dolayı kullanmak zorunda kalıyorum(50 mbps hızı anca n protokölü ile alabiliyorum).Elinde ki tp-link modemin acess point özelliği varsa tp-linkin modem ayarlarından girip DHCP etkisiz hale gtirmen lazım...Cünkü iki modem birbirine bağlayında ikisi bu yüzden cakışabiliyor.Huawie'de dhcp etkin olacak.Böyle tp-linkin modem özelliği kapanıyor.Sadece access point olarak calışır.Umarım sorunun cözülür.Başka access point almana de gerek yok.

• büyük umutlarla aldık kullanıyoruz sonuç hüsran oldu karşı çapraz dairemden N chipset li laptopla 1 diş cekim alıyo. 2 üst katından da öyle. sıradan bir AP ye göre cok yetersiz. Sadece ev içi kullanım için bu modem. Anten olmayışı işi batırmış
  •  Huawei HG253 Wireless Gücü

Evin en uzak köşesinde aldıgım deger bu 20 mbps baglantı hızım n desteklı laptop ıle 24 mbps gordu.Daha uzak mesafeden test edebilme sansım olursa onuda yazarım buraya arkadaslar.
  • Çokta güzel ,çokta iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superonline'ın verdiği cihazlar arasında en kullanışlısı ve en yüksek performanslısı, benim denemelerime göre, Huawei. Kablosuz performansının menzili konusunda birşey diyemem ama maksimum hız konusunda süper. N wireless olmasından dolayı tabi. Ayrıca PSN'de yaşadığım kesilmeleri de bu modemle aştım. Oyunlarla daha yüksek performans alıyorum online'da. Menzil sorunlarınızı access point alarak çözmeniz daha iyi olur. Sakın Huawei router'ınız varken firmadan başka bir router talep etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Superonline'ın verdiği cihazlar arasında en kullanışlısı ve en yüksek performanslısı, benim denemelerime göre, Huawei. Kablosuz performansının menzili konusunda birşey diyemem ama maksimum hız konusunda süper. N wireless olmasından dolayı tabi. Ayrıca PSN'de yaşadığım kesilmeleri de bu modemle aştım. Oyunlarla daha yüksek performans alıyorum online'da. Menzil sorunlarınızı access point alarak çözmeniz daha iyi olur. Sakın Huawei router'ınız varken firmadan başka bir router talep etmeyin.

Kabloluda nasıl peki kablolu TILGIN kullanıyorum kabloluda performansı TILGIN'dan iyi midir TILGIN ile max performans alıyorum ama. 20 mbit.
  • Kablolu konusunda gözle görülür bir fark olacağını sanmıyorum performans konusunda. Cihazların kablolu performansları birbirlerine yakındır. Kablosuzda Huawei en iyisidir ama. Menzilde de maksimum hızda da, N wireless sayesinde güzel performans alıyorsunuz. Keşke harici ve değiştirilebilir anteni olsaydı. O zaman tam anlamıyla bir router olurdu Huawei.

Ekleme: Bu arada aklıma geldi, eski router'larda ethernet bağlantıları maksimum 100 Mbps oluyor bildiğiniz gibi. Huawei'de de öyle ama kablosuz olarak daha yüksek hızlara ulaşmanız mümkün. Ağ için konuşuyorum. Wireless N ile 300 Mbps hızlara ulaşmak mümkün kağıt üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eu5 -- 23 Nisan 2012; 12:50:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Kablolu konusunda gözle görülür bir fark olacağını sanmıyorum performans konusunda. Cihazların kablolu performansları birbirlerine yakındır. Kablosuzda Huawei en iyisidir ama. Menzilde de maksimum hızda da, N wireless sayesinde güzel performans alıyorsunuz. Keşke harici ve değiştirilebilir anteni olsaydı. O zaman tam anlamıyla bir router olurdu Huawei.

Ekleme: Bu arada aklıma geldi, eski router'larda ethernet bağlantıları maksimum 100 Mbps oluyor bildiğiniz gibi. Huawei'de de öyle ama kablosuz olarak daha yüksek hızlara ulaşmanız mümkün. Ağ için konuşuyorum. Wireless N ile 300 Mbps hızlara ulaşmak mümkün kağıt üzerinde.

Diğer bir konuda Lan portlarının gigabit desteklediği belirtilmişti tekrar kontrol edebilir misiniz?

• Kontrol ettim, gigabit değil cihaz üzerindeki portlar. Kullanma klavuzunda da yazmıyor zaten öyle oldukları.
  • evimin duvarları perde beton çok büyük bir evim yok ama synology nas alıp orda depolayıp agdan apple tv ve wd tv ye goruntu aktarmak ıstıyorum.

superonlıne pırellı modemım var. bırkac delık acıp kablolu baglantıya gecmeyı ve tv altına bır ethernet cekıp, hubla ordakı dıgıturk, apple tv, playstatıona,

ınternet vermeyı ve aynı agda olacak nas storage dakı hd medyaları dagıtmak ıstıyorum. (Burdakı hub ı da elektık hattına homeplug baglayarak arka odaya

da ınternet vermek nıyetındeyım)

Sorum su huawei modem butun bu ıslerı kablo olmadan yapabılır mı sızce?

Resımdekı duzen anlattıgım basıt kullanımın bıraz daha karmasık halı ancak fıkır verecektır..

Kapının sagındaki elektrık panosu (Tv ve arka odalar aynı hatta)
    Kapının solundaki modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 24 Nisan 2012; 17:52:17 >

• home plug la falan neden ugrasıyon abi aynı evin sınırları içerisinde "n" standartı gayet iyi, ben 65m uzaktan 10mbit hıza ulaşabilecek şekilde sinyal alıyordum.(b/g standartı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: premium_uye

home plug la falan neden ugrasıyon abi aynı evin sınırları içerisinde "n" standartı gayet iyi, ben 65m uzaktan 10mbit hıza ulaşabilecek şekilde sinyal alıyordum.(b/g standartı)

Yukardaki planda modeme yakın salonda tam ceken ınternet, yatak odasına 1 cekıyor.

Sorun da bu zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimaron

quote:

home plug la falan neden ugrasıyon abi aynı evin sınırları içerisinde "n" standartı gayet iyi, ben 65m uzaktan 10mbit hıza ulaşabilecek şekilde sinyal alıyordum.(b/g standartı)

Yukardaki planda modeme yakın salonda tam ceken ınternet, yatak odasına 1 cekıyor.

Sorun da bu zaten..

modem de yada wifi kanal ayarlarında sorun olabilir mi? Dediğim gibi modem benim karşı dairemde en uzak odada ben ise zemin katta en uzak odada %35 sinyal alıyorum hemen hemen 1dis e tekabül ediyor. Akşam bant ayarlarına bakarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sorun da bu zaten..

modem de yada wifi kanal ayarlarında sorun olabilir mi? Dediğim gibi modem benim karşı dairemde en uzak odada ben ise zemin katta en uzak odada %35 sinyal alıyorum hemen hemen 1dis e tekabül ediyor. Akşam bant ayarlarına bakarım

ilginize tesekkurler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 25 Nisan 2012; 10:10:43 >

• ben memnunum 25 mbit gördüm kablosuzda aramızda 2 duvar var ama
  • quote:

quote:

Sorun da bu zaten..

Huawei, diğer cihazlara göre daha iyi sinyal almanızı sağlar ama sorunu kökten çözer mi bilemiyorum. Bunu denemeden bilmek imkansız. Bazen metrelerce uzaktan harika çekerken bazı evlerde diğerinin yarı mesafesinde çok az sinyal alabiliyor. Sanırım etraftaki sinyallerden, duvarlardan falan kaynaklı bu sorun.

•  Huawei HG253 Wireless Gücü

arada en az 10 gaz beton duvar,50-60 metre mesafe var ve binada 10dan fazla kablosuz modem var bunlara ragmen tracer cektiğimde kesintisiz çekmekte. bence modem de sorun olabilir. firmware atmak gerekebilir.
  • superonline ile gorustum. Modemi degistirecekler. Gelismelerle ilgili bilgi verecegim...
  • Selamlar,

SOL 20Mbit / 100Gb paket'ini Istanbul'da kullaniyorum. Antalya'da da bizimkilerin evine kurdurttum 20Mbit / 50Gb olan paketten..

Malesef yukarida bazi arkadaslarin belirttigi durum bizde de mevcut.. Modem salon'da kurulu ve an itibariyle sadece salon, balkon, mutfak ve tuvaletten sinyal alabiliyoruz Iceriki odalara gittigimizde kablosuz agi hic gormuyor. Hatta biraz once superonline musteri hizmetlerini arayacakken, onlar beni aradilar memnun musunuz diye.. Durumu belirttim, ilk 48 saat icin firmware guncellemeleri vs olacaktir, bunlar normaldir, eger devam ederse teknik servislerimize durum bildirirseniz gelip yardimci olacaklardir dediler..

Ben pek duzelecegini dusunmuyorum ve eger tavsiyeniz varsa iceriki odalar icin access point benzeri bir kurulum yapmayi dusunuyorum.
    Nasil yapariz, tavsiyeniz varsa cok sevinirim.

Modem'in modeli HG253.

Tesekkurler,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.