Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende aynı paketi kullanıyorum. gecen hafta modemi değiştirmeleri için müşteri hizmetlerini aradım ama bir arıza olmadıkça modem değişimi yapmadıklarını söylediler. siz nasıl değişim talebini kabul ettirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_plt

bende aynı paketi kullanıyorum. gecen hafta modemi değiştirmeleri için müşteri hizmetlerini aradım ama bir arıza olmadıkça modem değişimi yapmadıklarını söylediler. siz nasıl değişim talebini kabul ettirdiniz?

Şöyle, abone olurken modemi bizim kapının üstüne yapışkanla yapıştırdılar. O yapışkan kurudu ve modem düştü. Herhangi bir arızası yok fakat wireless gidip geliyor dedim Ayrıca şuan bile modem emanet duruyor. Altına çivi çaktım , sadece 1 çivi havada tutuyor modemi Anlattım bunları işte , mümkünse bu yeni gelen modemlerden olsun dedim '' biz burdan birşey yapamayız , gelecek olan yetkili servise söyleyin '' dediler.
    Telefonu verdim , yetkili servis arayacakmış. Aradıklarında tilgın getirmemelerini eğer tilgın getiriyoruz elimizde tek bu var derlerse direk hiç gelmeyin diyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnesium

quote:

Şöyle, abone olurken modemi bizim kapının üstüne yapışkanla yapıştırdılar. O yapışkan kurudu ve modem düştü. Herhangi bir arızası yok fakat wireless gidip geliyor dedim Ayrıca şuan bile modem emanet duruyor. Altına çivi çaktım , sadece 1 çivi havada tutuyor modemi Anlattım bunları işte , mümkünse bu yeni gelen modemlerden olsun dedim '' biz burdan birşey yapamayız , gelecek olan yetkili servise söyleyin '' dediler.
    Telefonu verdim , yetkili servis arayacakmış. Aradıklarında tilgın getirmemelerini eğer tilgın getiriyoruz elimizde tek bu var derlerse direk hiç gelmeyin diyeceğim

ben de izmirdeyim.

ayni paketi kullaniyoruz.

benim de kapi ustu takilan modem yapiskani sorun cikartti.

ben de tingin hic getirmeyin dedim

ama yine de getirip tingin taktilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

Orijinalden alıntı: Magnesium

quote:

ben de izmirdeyim.

ayni paketi kullaniyoruz.

benim de kapi ustu takilan modem yapiskani sorun cikartti.

ben de tingin hic getirmeyin dedim

ama yine de getirip tingin taktilar

Bana Huawei HG253 taktılar , çok memnunum. Normalde 10 mbit alırken şuan 20mbit tarifede 25-30 mbit hız alıyorum

• Beyler bu Modem nasıldır iyi midir ? Bugun TSO dan satiş temsilcisiyle konuştum yeni bi binaya taşindik ve İnşAllah büyük ihtimal haftaya binaya Fiber kutusu takilip ayni gün içinde fiber kablolar döşenecek son hiz yoksa Ayni tarihte ttnet fiberi başlatacak ikisi rekabet halinde yani bizim binada hizmeti ilk açan 3 tane residans'in müşterisini kapacak...

Her neyse işte satiş temsilcisi geldi bugun sokağa binaya falan bakti etti, eğer dedim Fiber bağlatirsam hangi modemi vereceksiniz.. Huawei Hg 253 dedi.. Internette nereye baksam Herkes modeme sövuyo??? En iyi Modemleri buymusmus.. Dedim kimse memnun değil başka Modem vereceksiniz olur diye.. Kullanmayı bilmeyen herkes modemi kotuluyo abi dedi, bende dedim Ulan herkes Salak kullanmayı bilmiyor bi siz mi süpersiniz Modem eski bi Model, çıkalı 2 3 sene olmuş, var ki bi sorunu herkes kotuluyo dedim.. Yok abi dedi çok kaliteli bi Modem falan dedi şimdi konuyu görmüşken sorayım ne diyorsunuz iyi mi bu Modem yoksa başka Modem verin diye direteyim mi.. Insana zorla TSO fiber yerine ttnet Fiber bağlat diyolar.. ?? Şimdi binaya fiberi ilk hangisi hizmete sokarsa 3 koskoca bina o firmayi kullanacak.. İşin ucunda para olunca Nasssssssil hemen kutuyu getirip kablolari çekiyolar bu ayrintiyida kaçirmayin arkadaşlar.. Adamin dediğine göre 1 hafta içinde Hemen Fiber kutusunu getirip ayni gün içinde CAT 6 kablo bile çekeriz, bide 1.000 gb hizi almak için gerekli olan altyapiyi getireceklermiş.. Bakalim valla ben sorunsuzca hiz düşmesi falan yaşamadan 50 mb hizimi alayimda geri kalan 950 mb onlarin olsun..

Bu arada ya 50 mb yada 100 mb paketi kullanacağım, bu Modem 100 mb hizi kaldırır mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Alfa 036h ile 25mbit tarife bant genişliği 20/40 ;
    Mesafe 8,9 metre. mod b/g

Dns sorununuda çözdükmü iş biter, cat6 denemesi yaparım bir kaç güne..
    Netbook hızlansın biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelOfDeath55

HG253 modemimle ilk zamanlar çok memnundum istediğim portlari sorunsuz bir şekilde açıyordu taki modem arayüzünde açtigim portlari port scanner ile taradigim zaman closed olarak gösterene kadar.

Sonra benim modem ile imtihanim başladı defalarca port açmama ragmen modem arayüzünde açtıgım portlari kullanamiyordum.

Son çare olarak musteri hizmetlerini aradim bana 10 taneden fazla port açtilar hepsini modem arayüzünde görüyordum ama port scanner ile tarattigim zaman closed çıkıyordu.

Bir sorun olduğunu anladılar gelip modemimi ayni model başka bir modem ile değiştirdiler.Tekrar port açmayi denediğim zaman aynı sorunla tekrar karşılaştik.Ben tekrardan musteri hizmetlerini aradim durumu izah ettim.ellerinden bir şey gelmedigini soylediler dedim ben şimdi portmu açamıyacakmiyim?

malesef size alternatif bir yol sunamiyoruz şimdilik dediler.

Sizce ben şimdi ne yapayım çıldırmak üzereyim sorunu görüyorlar ve çözümleyemiyorlar yorumlarinizi bekliyorum arkadaşlar

:)
    hocam sen yanlış mantıktasın.
    modemden port elle açılmaz. sana bunu kim öğrettiyse yanlış öğretmiş. portu program açar. mesela x bir programı çalıştırdın port kapısını o açar. senin modemden port açma die anladığın sadece ağ üzerinde gelen dataları programlara göre pclere dağıtılması için yönlendirme işlemi.
    portscaner le tarattım closed yazıo diye yönlendirme yapılmadığınımı sanıyorsun. o porta ait uygulama çalışmadığı sürece o kapı açık görünmez.
    boşuna stres yapma...

• Mesajım bulunsun. Olurda ileride bir sorunla felan karşılaşırsam direk buradan sizlerle iletişime geçerim An itibariyle Turkcell Superonline Teknik Destek ekibi evime gelip eski modemimi götürüp bu modemden taktılar
  • Daha önce Turkcellsuperonlineın verdiği pirelli modmei kulanuyordum 50 mb hızım vardı ve ps4 de online da kopma olmaması için port açmıştım sorunsuz kopmadan çalşıyordu bügün bu modemi verdiler eski modemi aldılar gene ps4 için port değerlerini girdim ama nba ve fifa da online maça girerken çok bekletiyor diğerinden 30 saniyede açılan online match menüsü şimdi 2 oyunndada en az 5 dk bekledikten sonra açılıyor bu modeme için extra bi ayar mı yapmamız lazım acaba ? Pirellide böyle bişey yoktu çünkü
  • Arkadaşlar merhabalar, aynı modem bendede var fakat ev içinde 2 oda yandan modem çok düşük sinyal seviyesinde çalışıyor. elimde airties rt205 adsl modem var. bunu ev içinde access point olarak kullanabilirmiyim? kullanabilmem mümkünse eğer ayarları nasıl yapacağım ve her hangi bir eksisi olurmu güvenlik açısından?

cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
  • USB üzerinden FTP özelliği sadece aynı ağ üzerinden gerçekleşebiliyor değil mi?
    Ben modeme harddisk bağlayıp dışardan bir bağlantı ile ulaşmak istiyorum.
    Bu modem için bu mümkün mü?

Mümkün değilse ben para ile dışardan router alsam daha mantıklı olur mu? (model de önerebilirsiniz)

• Sizlerdeki hg253 modem firmware versiyonu kaç bendeki V100R001C01B023 sürekli wifi takılıyor. modemi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsendil

Daha önce Turkcellsuperonlineın verdiği pirelli modmei kulanuyordum 50 mb hızım vardı ve ps4 de online da kopma olmaması için port açmıştım sorunsuz kopmadan çalşıyordu bügün bu modemi verdiler eski modemi aldılar gene ps4 için port değerlerini girdim ama nba ve fifa da online maça girerken çok bekletiyor diğerinden 30 saniyede açılan online match menüsü şimdi 2 oyunndada en az 5 dk bekledikten sonra açılıyor bu modeme için extra bi ayar mı yapmamız lazım acaba ? Pirellide böyle bişey yoktu çünkü

Bende ps4 kullanıyorum herşey otomatik hiçbir ayar yapmadım sadece geçen hafta bf4 girerken start menüsünden sonra siyah ekranda kalıyordu bunun içinde ps4 e google dns verdim sorun çözüldü fifada sadece dün gece pro club oynarken düştü o kadar başka sıkıntı çıkarmadı çok şükür

• wifi üzerinden bağlantıda cihaz 11g ise 54Mbps, 11n ise 150Mbps hızı kendine bağlanan cihazlara paylaştırır. Yani evin içinde 10 cihazı birden aynı anda kullanıyorsanız 150Mbps'den 15Mbps hız anca alırsınız. Kablolu bağlantıda ise cihaz portları switch olduğu için hg253 için 100Mbps, hg253s için 1000Mbps alabilirsiniz.
  • 50 MB paket kullanıyorum ve Wifi ile 25-30 MB hız alıyorum. Frekans kanalı vs bir sürü şey denedim olmadı. Kablo ile 55 MB hız alıyorum.

SOL müşteri hizmetlerini aradım, yaptığımız testlerde ortalama 23 MB hız verdi. Gelip bakmaları gerek diye düşünürken "Wireless bağlantınız 20 MB altındaysa teknik servis gönderebilirim aldığınız hız normal problem yok" dedi Bana taahhüt edilen kablo ile bağlantıda 50 MB vermekmiş. 25-30 MB Wireless için normal değerlermiş. Çevresel faktörler yüzünden hızım düşüyormuş. "Gelmeden test etmeden nasıl karar verdiniz çevresel faktörler olduğuna? Gelip bakmanız lazım" diyorum, "Hızınız bu seviyede ise teknik servis gönderemem" diyor.

Çıldırmamak elde değil böyle birşey olabilir mi? Şimdi Wireless ile 50 MB alamayacaksam bu paketi kullanmamın ne anlamı var?

Bu Modem için hızı artırmamın başka yolu var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugbayseker

Arkadaşlar merhabalar, aynı modem bendede var fakat ev içinde 2 oda yandan modem çok düşük sinyal seviyesinde çalışıyor. elimde airties rt205 adsl modem var. bunu ev içinde access point olarak kullanabilirmiyim? kullanabilmem mümkünse eğer ayarları nasıl yapacağım ve her hangi bir eksisi olurmu güvenlik açısından?

cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

güncel
  • Ben ğs4 te bu modemi kullanıyorum 2 gündür sıkıntı çıkarıyor devamlı server kopması vs mtu dns ne vermem gerekiyor yada başka çözümü varmı bu işin arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: tamehliyetsiz

Ben ğs4 te bu modemi kullanıyorum 2 gündür sıkıntı çıkarıyor devamlı server kopması vs mtu dns ne vermem gerekiyor yada başka çözümü varmı bu işin arkadaşlar

PS4'de hiç kopma yaşamadım. Ama manuel IP verdiğimden beri bağlantım daha iyi. En azından FIFA 14'de rakip bulma sorunum yok artık.

Öncelikle PS4 ağ ayarlarından sabit IP verin. Verdiğiniz bu IP için modem arayüzüne girerek port açın ve dmz'yi aktif edin. Bunları nasıl yapacağınızı ve hangi portları açacağınızı farklı konulardan bulabilirsiniz. Veya akşam kendi ayarlarıma bakarak size bilgi verebilirim.

Bir de kablo ile bağlantı çok daha sağlıklı. Bilmiyorum siz kablo ile mi bağlıyorsunuz..
  • Arkadaslar,

Bu modeme uygun Access Point (ve/veya kopruleme) cihazlari nelerdir acaba?

Ana Modemden farkli odada bulunan TV, Uydu alicisi, vb gibi sadece kablolu internetle calisan aletleri internete baglamak icin...

Kullanan arkadaslar tavsiyelerini yazabilir mi bir zahmet?

Tesekkurler
  • stranger32 S kullanıcısına yanıt
    Ben hg253s için receiver bağlantısı olarak tplink wr702 kullanıyorum. tp link tarafında birden fazla cihaz bağlandığında ilk başta sorun olmuyor. Ardından tp link kapanıp açılınca hg253 te bir kilitlenme oluyor. firmware upgrade denedim olmadı. Çözülmedi her seferinde modemi kapayıp açıyorum. Fikri olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.