Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lobbyye odalara girdikten bir 10 saniye sonra atiyor kanaldan eğer sizde öyle bir sorun yoksa sizin versiyondan falan yüklesek ve düzeltsek çünkü takimim var ve online oyun oynuyoruz teamspeak'e çok ihtiyacim oluyor.

Versiyonum:V100R001C01B029

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

quote:

Orijinalden alıntı: orackle

Merhaba tüm girişler routerin arkasında mı?
    Ben suan Pirelli kullanıyorum duvara asılı sekilde. Duvara astığım için girişlerde sıkıntı olmuyor. Huawei ile değiştirirsem aynı sekilde kullanabilirmiyim?

Girişler arkasında ama duvara asmak için özel askı aparatı var, kutunun içinden çıkıyor.

Tesekkurler. Mümkünse resmini koyabilir misiniz?

• V100R001C01B027 firmware ile deneyebilir misiniz?

Müşteri hizmetlerini arayarak firmware güncelleştirmesi yapılabiliyor sadece.
  • hocam bendede 10 sn sonra atma sorunu var eger sonu 27 ile biten versiyonu bıze ulastırabılırsen çok makbule gecer.

• Bu modemle ilgili çok ilginç bir problem yaşıyorum. Evde yurt dışından gelen Belinea marka celeron işlemcili, xp işletim sistemli bir laptop vardı. O cihazla modeme bağlandığımda bir süre sonra kablosuz bağlantıyı kesiyor. Bağlı olan diğer cihazlarında bağlantısı düşüyor. Bir iki dakika geçtikten sonra bağlanıyoruz ama bu devamlı tekrarlanıyor. O cihazı kapattığımız zaman kesilmeler falan hiç olmuyor. Cihaza windows7 kurdum driverları falan yükledim kısa bir süre için kopma olmadı gibi ama bu seferde cihaz mavi ekran vermeye başlayınca tekrardan xp kurmak zorunda kaldım. Sorun hala devam etmekte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: firozat

Bu modemle ilgili çok ilginç bir problem yaşıyorum. Evde yurt dışından gelen Belinea marka celeron işlemcili, xp işletim sistemli bir laptop vardı. O cihazla modeme bağlandığımda bir süre sonra kablosuz bağlantıyı kesiyor. Bağlı olan diğer cihazlarında bağlantısı düşüyor. Bir iki dakika geçtikten sonra bağlanıyoruz ama bu devamlı tekrarlanıyor. O cihazı kapattığımız zaman kesilmeler falan hiç olmuyor. Cihaza windows7 kurdum driverları falan yükledim kısa bir süre için kopma olmadı gibi ama bu seferde cihaz mavi ekran vermeye başlayınca tekrardan xp kurmak zorunda kaldım. Sorun hala devam etmekte...

belki denemişsindir çoktan ama benim lenovo t410'da da aynı kesilme sorunu vardı, wireless driverlarını update edince düzeldi. hp'den son driverları denemeni tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deblod

belki denemişsindir çoktan ama benim lenovo t410'da da aynı kesilme sorunu vardı, wireless driverlarını update edince düzeldi. hp'den son driverları denemeni tavsiye ederim.

Güncellemeyi denedim olmuyordu.. HP değil cihazın markası. Wirelles kartı Ralink marka. USB wirelles taktım yinede düşme yapıyor. Sadece kendisi düşse neyse. Diğer laptop, PS3, Telefonlar hepsini kablosuz ağdan düşürüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: firozat

quote:

Güncellemeyi denedim olmuyordu.. HP değil cihazın markası. Wirelles kartı Ralink marka. USB wirelles taktım yinede düşme yapıyor. Sadece kendisi düşse neyse. Diğer laptop, PS3, Telefonlar hepsini kablosuz ağdan düşürüyor..

Şunu denediniz mi?

Durum -> Aygıt -> Kablosuz Ağ Ayarları

Burada Kanal var, bunu Otomatik'e alıp deneyin olmazsa 6 numaralı kanalı deneyin.

Bu olmazsa Temel -> WLAN ayarlarından Modu 802.11 b/g seçin, N olması sıkıntı yaratıyor olabilir. İnanmayacaksınız ama ben N'i açınca torrent hızım çok düşüyordu.

• Az önce kanalı otomatikten 11e aldım kendi laptopumdan ama diğer cihazı açıpta kopma oluyormu denemedim daha. Olmazsa 6. kanalıda denerim.. N desteğinide kapatır denerim ama benim cihazda N desteği var özellikle bu modemi istemiştim..
  • Beyler şöyle bir sorun belirteyim:

DECT telsizlerinizi modeme kablosuzdan bağladığınızda telefona arayan bilgisi gitmiyor, cevapsız aramaları takip edemiyorsunuz. Superonline'a şikayet ettim, ekip göndermediler onun yerine müşteri temsilcisi arayıp ekip göndermenin bir işe yaramayacağını, şu an bu konuda genel bir sorun olduğunu ve merkeze ilettiklerini; soruna bir çözüm bulduklarında iletişime geçeceklerini söyledi.

Not: Kabloluda bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 13 Haziran 2012; 21:07:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkndgr

Beyler şöyle bir sorun belirteyim:

DECT telsizlerinizi modeme kablosuzdan bağladığınızda telefona arayan bilgisi gitmiyor, cevapsız aramaları takip edemiyorsunuz. Superonline'a şikayet ettim, ekip göndermediler onun yerine müşteri temsilcisi arayıp ekip göndermenin bir işe yaramayacağını, şu an bu konuda genel bir sorun olduğunu ve merkeze ilettiklerini; soruna bir çözüm bulduklarında iletişime geçeceklerini söyledi.

Bende öyle bir sorun yok. Arayan numara ve cevapsız aramalar telefonda görünüyor.
  • quote:

quote:

Bende öyle bir sorun yok. Arayan numara ve cevapsız aramalar telefonda görünüyor.

Yok hocam zaten herkeste olacak diye bir şart yok Sadece böyle bir sorun yaşayan arkadaşları bilgilendirmiş olalım.

• Ben xbox kullanıcısıyım ve nat tipim moderate gösteriyo nasıl open yapacağım onu anlatabilirmisiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Yok hocam zaten herkeste olacak diye bir şart yok Sadece böyle bir sorun yaşayan arkadaşları bilgilendirmiş olalım.

Dediğiniz sorun bende de var.

• quote:

Şunu denediniz mi?

Durum -> Aygıt -> Kablosuz Ağ Ayarları

Burada Kanal var, bunu Otomatik'e alıp deneyin olmazsa 6 numaralı kanalı deneyin.

Bu olmazsa Temel -> WLAN ayarlarından Modu 802.11 b/g seçin, N olması sıkıntı yaratıyor olabilir. İnanmayacaksınız ama ben N'i açınca torrent hızım çok düşüyordu.

6. Kanalda denedim olmadı, N zaten kapalıymış bende diyorum benim bu cihaz arka odalarda neden iyi çekmiyor N kapalı konumdan açığa getirdim yine kopmalar devam etti..
    Bir türlü düzeltemedim, çok ilginç ve bi o kadarda saçma bir problem oldu bu

Bu arada bizim panasonic marka telefonda da arayan numarayı göstermiyor ama kablolu olanda gösteriyor. El ünitesi ile alakalı bir durum olabilir belkide..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firozat -- 14 Haziran 2012; 0:01:00 >

• Superonline Müşteri Hizmetleri'ne göre bu sorun üzerinde çalışıyorlarmış, çözüm bulunca bildireceklermiş. Kablosuzda böyle bir sorun varmış, bir süreliğine kablo ile kullanmamızı tavsiye ettiler. Şu an yapacak bir şey olmadığını da söylediler.

Edit: Bu arada sorunu yaşayan arkadaşlar yine de sorunlarını müşteri hizmetlerine iletsinler, belki çözüm daha kısa sürede gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Haziran 2012; 0:57:28 >
  • quote:

Superonline Müşteri Hizmetleri'ne göre bu sorun üzerinde çalışıyorlarmış, çözüm bulunca bildireceklermiş. Kablosuzda böyle bir sorun varmış, bir süreliğine kablo ile kullanmamızı tavsiye ettiler. Şu an yapacak bir şey olmadığını da söylediler.

Edit: Bu arada sorunu yaşayan arkadaşlar yine de sorunlarını müşteri hizmetlerine iletsinler, belki çözüm daha kısa sürede gelir.

oldu, salondan odaya kablo çekeyim hemen.

• quote:

quote:

Superonline Müşteri Hizmetleri'ne göre bu sorun üzerinde çalışıyorlarmış, çözüm bulunca bildireceklermiş. Kablosuzda böyle bir sorun varmış, bir süreliğine kablo ile kullanmamızı tavsiye ettiler. Şu an yapacak bir şey olmadığını da söylediler.

Biz daha önce TT kullandığımız için kablo hattı olduğundan bize sorun yok Sizinki kötü işte.

• quote:

quote:

quote:

Biz daha önce TT kullandığımız için kablo hattı olduğundan bize sorun yok Sizinki kötü işte.

Bende sıkıntı yok, LEnovo driverları sonrası sıkıntı gitti.
    Hız ile ilgili sıkıntıyı ise Wireless Kanal secimi ve 802.11N'i iptal ederek düzelttim.

Superonline'ın tavsiyesiyle dalga geciyordum sadece.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende sıkıntı yok, LEnovo driverları sonrası sıkıntı gitti.
    Hız ile ilgili sıkıntıyı ise Wireless Kanal secimi ve 802.11N'i iptal ederek düzelttim.

Superonline'ın tavsiyesiyle dalga geciyordum sadece.

Torrent'daki hız sorunundan mı bahsediyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.