Şimdi Ara

Huawei G8 Ana Konu (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.699
Cevap
19
Favori
87.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zorbeygeciti Z kullanıcısına yanıt
    Ben böyle bi sıkıntı yaşamadım

• İndirdim ama yine update.app şeklinde dosya😞😞 @Taha0194

isiniyor hocam G8 G7 ye göre bariz olarak daha fazla isiniyor özellikle oyunlarda ısınma oluyor. Çok fazla değil ama sarja takınca da isiniyordu benim telefon. Problem olacağını sanmam.

• arkadaşlar bu G8 in başına bir şey gelirse G7 deki gibi ses arttırma ve eksiltme tuşlarına birde power tuşuna basarak yükleme yöntemiyle yüklenecek bir rom varmı? varsa link paylaşabilirmisiniz. biraz araştırdım bulamadım
  • Yok işte maalesef:( Ben de arıyorum custom rom. Bulunca eklerim buraya :(
  • Arkadaşlar iyikide p8 almamışım. Hırla p8 ile ilgili şikayet var. Kimse memnun değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: fvzfvz

Ustat bi site var ordan bilgileri girip actim bootloader kilidini. Huawei ye yazmistim ama cevap atmadilar. Ararken buldum bir site. Bulayim tekrar buraya da koyarim eger acmak isteyen olursa. Sonra root yaparken tum romu sildi. Hic acilmiyor simdi. Twrp kurmustum. Tekrar eski recovery e dondum ama hep failed hatasi veriyor. Tabi yedek falan da almamistim😞😞 tr cihazi evet. Simdi bi aratayim bu verdigin koda gore. Yuklersem root twrp stock rom kurulum herseyi burda genis genis anlatirim ki kurmak rootlamak isteyen olursa bi yol gosterici olur👍 saolasin kardesim baya yordu bu huawei beni ya😞😞

fvzfvz kardeş ne yaptınız telefonu rom yükleyebildiniz mi? aynı şeyleri bende yaşadım. Nerde bulacagız bu türkiye romunu
  • Arkadaşlar urun bence harika motorola razr xt910 dan geçtim pişman değilim ;) motorola olsaydı tabiki moto alırdım ama lenovo getırmıyor mağlesef tr pazarına plastik getırıyor onun için metal g8 tercih ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada antutu puanı 39841. Sarjı yoğun ekran açık kullanımı 10 saat normal kullanım 1,5 gun ara sıra internete gır çık 2,5 gun gidiyor. Aliexpressden metal kılıf siparıs verdım 2 dolar+kdv

• Merhabalar,
    XDA forumundan takip ediyorum GX8 konusunu ve CM 13 yani Marshmallow 6.0.1 çalışmaları başlamış . Takipteyim. Henüz doğru düzgün açıklama yapılmadıkça bu telefonda rom root işlerine girmemenizi tavsiye ederim.
    Edit : Düzenleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih.yalta -- 28 Şubat 2016; 21:23:32 >
  • Kılıf için link verebilir misiniz?
  • g8 de çift tıkla ekran açma ve kapama var mı?
    bir de ahize sesi nasıl?
  • Kardeş merhaba. Sıkıntı etme her şey kontrolümüz altında :) takriben bir buçuk haftalık sürecin sonunda hallettim. Anlatayım sen de kurtul :) Yıllardır rom root vs işleriyle uğraşıyorum ama huawei yordu beni:) Hallettim çok şükür. Biraz işler karışık. Sırayla uygularsan anlattıklarımı sıkıntısız hem de b170 romunu kurabilirsin. Tr romundan bi parça daha iyi diyebilirim. Ama öyle aman aman bir değişiklik yok. Ben buraya dosyaları da eklemek istiyorum ama nasıl ekleniyor bilmiyorum. Normalde forumlarda vs pek takılmıyordum ama madem çözdük olayı birkaç kişiye de faydamız olsun. Birisi bana yardım ederse elimdeki dosyaları nasıl nereye yükleyeceğimi, root twrp yükleme ardında rom vs anlatayım.
  • var kardeş.
  • sadece açma var ama.
  • Dostum çözdüm ben, çok uğraştırdı ama sıkıntı yok rootlu telefonumla musmutluyum artık :)
  • Değerli arkadaşlar merhabalar;

Bir buçuk iki haftaya yakın telefonum brick olmuştu. Tabi alalı 3 hafta oldu. Alır almaz root vs işlerine girince tüm romu silindi. Yedek de almamıştım tabi.
    Neyse servise verdim servis dedi yazılımla dışarıdan oynanmış yapamam. Board değişmesi gerekiyor. 590 tl tutar o da. Çünkü yazılım yüklenmiyor dedi. Ben de teli geri aldım. Ben bu işi azimle hallederim diye. Ama iyi de tırstım board öldüyse durup dururken 600 tl daha gidecek

Şimdi arkadaşlar gelelim nasıl yapacağımıza. İndirmeniz gereken dosyaları yükledikten sonra aşağıda link olarak vereceğim. ( O kadar bu işlerle uğraşıyorum ama nasıl dosya yükleneceğini hala bilmiyorum )

Arkadaşlar Huawei’nin sistemi biraz farklı. Ses kısma ve power düğmesine basarsanız fastboot modunu açıyor. (Samsunglardaki odin mod) Ses açma ve power tuşuna basarsanız recovery modunu açıyor ki bu Samsung ve LG lerden biraz daha farklı bir çeşit.

Şimdi birinci formül, sd kartınıza “dload” diye bir klasör oluşturuyorsunuz. Ve netten indirdiğiniz romun içinden çıkan UPDATE.APP dosyasını bu dload klasörünün içine atıyoruz. Daha sonra sd kartımızı telefonumuza takıyoruz ve ses açma tuşuna ve power tuşuna basılı durarak telefonu recovery modunda açıyoruz. Zaten açılır açılmaz hemen yükleme işlemi başlıyor. Tabi bu normal yöntem. Eğer telefonun cache, cust vs dosyaları zarar görmediyse.

Asıl bomba ve brick olmuş telefonu nasıl kurtarırız sorusunun cevabına gelelim. Ben bu bir haftalık süreçte telefonu açamıyordum hiç. Birinci yöntemde hep install failed hatası alıyordum ki serviste telefonun board u arızalanmış diye yükleme yapamadı.

Önce bootloader kilidini açmanız lazım netten araştırırsanız bir site var. Telefonun imei seri no vs bilgilerini girdiğinizde size bootloader kilidini veriyor. Aşağıda anlattığım twrp yükleme işleminden önce bootloader kilidini açacaksınız. Onun da komutu fastboot oem unlock XXXXXXXXXXXXXXX (XXX ler bootloader kodu)

https://hwid5.vmall.com/oauth2/portal/cloud_login.jsp?lang=en-us&validated=true&service=http%3A%2F%2Femui.huawei.com%2Fen%2Fplugin.php%3Fid%3Dhwlogin%3Avalidate%26ru%3Dhttp%253A%252F%252Femui.huawei.com%252Fen%252Fplugin.php%253Fid%253Dunlock%2526mod%253Ddetail&loginChannel=22000000&reqClientType=2023&adUrl=http%3A%2F%2Femui.huawei.com%2Fen%2Fsource%2Fplugin%2Fhwlogin%2Flogin.php

Bu siteden Bootloader kodunu alın.

Evet arkadaşlar burası önemli;

Telefonumuzu önce ses kısma ve power tuşuna basılı durarak fastboot konumuna alıyoruz. Minimal abd programımızla fastboot konumuna erişim sağlayacağız.
    Zipli HuaweiG8 dosyasını masaüstüne olduğu gibi çıkarın. İsmi aynı kalsın yani. Dosyanın içindeki Minimal abd programının içindeki cmd.exe programını çalıştıralım. Çalıştırmadan önce driverlar var içinde minimal abd driver ı ve hisuit. Hisuiti mutlaka kurun. Cmd.exe çalışmazsa bilgisayarınızdan aramaya basarak cmd.exe komut dosyasını bulun ve kopyalayıp masaüstündeki HuaweiG8 dosyasının içine atın.

Evet şimdi çalıştırdığımız cmd.exe nin satırına fastboot device yazın ki telefonunuzu bilg. Görüyor mu kontrol edin. Yazılar gelecek uzunca. Geldiyse sorun yok görmüştür.
    Ardından yine satıra şu komutu yazın : fastboot flash recovery twrp.img
    Birkaç saniye içinde yüklenecektir.

Ardından sd kartımızın içine aşağıda verdiğim süpersu.zip recoveryb170.zip ve b170 romunu zipli bir şekilde atalım.

Ardından telefonumuzu power tuşuna basılı durarak kapatalım. Şimdi ses açma ve power tuşuna basılı durarak recovery modunda açalım. Karşınıza mavi twrp ekranı gelecek.

İşlem sırası:
    1-supersu.zip i flashlayalım.

2- b170 romu flashlayalım.

3- recoveryb170.zip i flashlayalım.

Şimdi arkadaşlar recoverb170.zip stock recovery si telefonun. Eğer en son onu flashlamazsak telefon tekrar açıldığında hep twrp ekranında kalıyor ve asla tel açılmıyor. Biz romu yükledikten sonra yeniden başlatmadan recovery i değiştirdiğimiz için yani stock recovery e döndüğümüz için twrp artık gelmeyecek. Ayrıca bazen yine stock recovery açılıyor. Orda vipe dalvik cache format işlemlerini yapıp yeniden başlatırsanız telefonunuz tertemiz başlayacak.

Anlatılanların tamamı haftasonu denenmiş ve başarıya ulaşılmıştır. Takılan olursa yardımcı olabilirim.
    Ha sonra yine yükleme yapmak isterseniz ilk formüldeki gibi dload klasörüne update.app dosyasını atarak rom kurabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlar custom rom maalesef G8 için şu an yok. Olsaydı bu kadar yormazdı emin olun

Haydi bakalım rootlu daha stabil ispanya romlu G8’iniz hayırlı olsun Telefon düzeldiği için sonra istediğiniz stock romu kurabilirsiniz. Bir arkadaş dosya yükleme işini anlatırsa dosyaları da yükleyip linklerini koyayım buraya. Herkese kolay gelsin

• idemo kullanıcısına yanıt
    http://m.aliexpress.com/item/32600315118.html

Cok az ısınma var gayet normal.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.