Şimdi Ara

Huawei FreeBuds 3 hakkında her şey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
2
Favori
5.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sponsorlu içerik: Huawei FreeBuds 3 ile açık kablosuz kulaklıklarda ilk defa aktif gürültü engelleme özelliği sunuyor. Akıllı özellikleri ile ön plana çıkan kulaklığı, kutusundan çıkartıyor ve özelliklerine yakından bakıyoruz. 

• Bende görüşlerimi belirteyim.

Son 1 senedir android telefonları deniyorum ve kulaklık ihtiyacı olarak mikrofonu kaliteli diye android cihazlarla airpods 2. Nesil kullanıyordum. Apple kadar optimize çalışmada da müzik olsun telefon görüşmeleri olsun iş görüyordu. Ama oyun olarak özellikle pubg gibi oyunlarda ses geçikmesinden sebep oynamak pek keyifli değil hatta bazen sinir bozucu oluyordu. Sadece airpods lar ile değil başka markaların özellikle senheiser gibi premium markaların bile Bluetooth kulaklıkkarını denedim ama sonuç yine aynı ses geçilmeli bir oyun deneyimi.

Şunu not düşeyim araya. Airpods 2. Nesil ve airpods pro lar Apple cihazlar ile H1 çipi sayesinde 120-130 ms gibi bir gecikme ile iletişim kuruyor ve neredeyse kablolu kulaklık performansında oyun deneyimi sunuyor. 1. Nesil airpods ise 170-180ms gibi bir bağlantı hızı sunuyor Apple cihazlar ile geçilme farkediliyor ama oynanabilir seviyede.

Hauwei de freebuds 3 tanıtımın da Apple dan bile daha düşük geçikme deyip bir görsel paylaşmıştı. Oradaki görselde airpods un gecikme süresi 220ms gösterilmişti. O süre android cihazlar ile oluyor Apple cihazlar ile değil. Kendi modellerine de 190ms gecikme yazmışlar.

Gelelim kulaklığa, kutudan çıkarıp kurduktan sonra Huawei ai life uygulaması üzerinden güncelleme geldi önce onu yaptım.

Kulaklığın cihaza bağlanma hızı çok iyi kapağı açar açmaz bağlanıyor ve sarj durumları gözüküyor, airpods u android cihaz ile kullanırken sarjı göremiyorum eksiklikti ve bu kadar hızlı bağlantı kuramıyordu.

Asıl merak ettiğim oyun performansı olduğundan ilk olarak ona baktım. Freebuds 3 ü p30 pro ya bağlayıp Pubg ye girdim geçilme var ama oynanabilir seviyede gibi. Sanki 1. Nesil airpods hissi veriyor. Ama 2. Nesil ile yan yana kıyas yapınca fark çok bariz hissediliyor. Yani biraz olmuş ama tam olmamış. Sırf oyun için alacaklara yine tavsiye etmem. Eğer ki kablosuz oyun oynamak istiyorsanız tek iPhone bir cihaz.

Cihazı Apple da denedim aynı airpods 2 performansı veriyor. Huawei telefondan çok daha az geçilmeli oynatıyor.

YouTube ve Netflix te denedim herhangi bir ses gecikmesi yok.

Spotify, YouTube müzik ve tidal da denedim, kulakloğın tekini çıkarınca müzik duruyor takınca devam ediyor. YouTube da çıkarınca duruyor ama takınca devam etmiyor. Bu özellik airpods larda iPhonelarda olsa da android de çalışmıyordu.

Başka bir deneme yapıp freebuds 3 ü oneplus 7 pro ya bağladım. Hauawei ai life uygulamasını ona da kurdum. Ama ses geçilmesi Huawei cihazdan daha fazla idi. Yani başka marka android cihazlar da hauwei de çalıştığından daha verimsiz oluyor. Ayrca ilk bağlantı da sarj durumu vs gözükmüyor, ai life uygulamasından girip bakabiliyorsunuz.

Sonra mikrofon testi yaptım. Bir kaç telefon görüşmesi yaptım. Aradığım kişiler sesi çok beğendi hatta telefon ahizesinden konuşuyorum sandılar. Kulaklığı birine verip kendimi arattım mikrofonu gerçekten başarılı. Ama bu test kapalı yerde yapıldı rüzgarlı bir havada tekrar test edip konuya eklerim. Mikrofon olarak airpods tan daha iyi.

Gürültü engelleme olayı fiyaskodan başka bişey değil. Bir kaç test ettim hiçbir fark göremedim. Yine test edip konuya eklerim. Daha önce anc özellikli sennheiser pxc 550 kullanmıştım.

Müzik kalitesi olarak çok kıyas yapamayacağım anlamam pek bastı tizdi, ama airpods tan da memnundum freebuds 3 te hoşuma gitti.

Renk olarak siyah aldım hoşuma gitti ama kutu acayip derecede parmak izi ve leke tutuyor, çizilme direncini zamanla göreceğiz.

Tip olarak airpods a benzesede benim kulağıma airpods daha iyi oturuyor, biraz düşecek gibi duruyor freebuds lar bakalım onu da kullandıkça göreceğiz.

Sonuç olarak kulaklık fena değil Android cihazda kullanacaksınız mikrofon sizin için önemli ise alınabilir ama amaç android de oyun oynamaksa hayal kırıklığı olabilir.
    Kulaklığı muhtemelen bütün editörlere hediye ettiler ve sponsorlu bır video olduğuna inanıyorum bütün büyük teknoloji kanallarının incelemelerine baktığım zaman kusursuz bir kulaklık olduğu kanısı oluşturuluyor
    Halbuki kesinlikle öyle değil eksik yanlarını söylemek gerekirse

Bu gune kadar her kulaklık kulagıma otururken airpods lar dahil bu kulaklık sanki kulağımdam duşecekmiş hissi veriyor ve sureklı duzeltmek kontrol etmek durumunda kalıyorum kesinlikle alınmadan önce denenmeli

ikinci sıkıntılı tarafı ıse butun edıtorlerın ballandıra ballandıra anlattıgı aktıf gurultu engelleme yazılımının sıkıntılı calıstıgı konusma yaptıgınızda aktıf gurultu engelleme acık ve ortam bıraz seslı ıse bu sefer konusmalarınızda sıkıntı cıkıyor ses de kesılmeler meydana gelıyor ve ıster ıstemez aktıf gurultu engellemeyı kapatıyorsunuz

baska bır sorun ıse aktıf gurultu engelleme her acılıp kapandıgında ıngılızce olarak aktıf gurultu engelleme acık kapalı dıye soylemesı bunu sınyal sesı olarak verseler daha ıyı olurdu

sarj kutusu buyuk gıbı gelebılır fakat cakmak cebıne rahatlıkla gırıyor en sevdıgım ve sıkıntı yasayacagımı ınandıgım olaylardan bır tanesı buydu
  • 5 para etmez tasarımı bile apple'dan çalıntı. her şeyi özenerek yapıyor bu çinliler hiç kendi tasarımları kendi ortaya koydukları bir şey olmaz mı ya? apple yapıyor baktı başarılı hemen aynısını yapalım diyorlar. apple alın geçin.
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Bknz. Oppo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test neden ipon 11 pro max ile yapılmadı??

• evet bende kulaklıkların tasarımını ilk gördüğümde demiştim kesinlikle yunus balıklarından etkilenmişlerdir diye.

• Eksi yanı - Dahili hafıza yok , spor yaparken , koşu yada basketbol oynarken , ağırlık çalışırken , yüzerken vs vs Telefon yada akıllı saat yoksa ürün birşeye yaramıyor.

E-sim geldiği zaman telefon yerine saatlerle de güzel uyum sağlayacak.

Haftada 3 gün spor yapıyorum , hala farklı bir markanın 2nci nesil kulaklığını kullanıyorum çünkü dahili hafızası var.

Kulaklığı takıp devam ediyorum yok saat yok telefon hiçbirine gerek yok 4gb hafızası bana yetiyor..

• Ben ilk şeyi söyleyeyim AirPods çakması

• Mesut bey daha once soylemistim tekrar soyluyorum airpods pro modelini de tanitir misiniz lutfen ve ek olarak daha once incelediginiz sony wf-1000x modeline kisaca deginirseniz sevinirim. Aralarindaki farki cok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6E8555A70 -- 12 Aralık 2019; 19:57:39 >
  • Kimsede demiyor ki airpodslar philips action fit çakması :) Anca kafalarında yer edecek kadar popüler olması lazım

• Tasarım, özellik olarak bir şey diyemem ama daha ucuza airpods 2 varken bu kulaklığı kimse almaz diye düşünüyorum.

• ürün güzel ama rakip ürünlere göre çok pahalı,burda tutmaz..
  • Kulaklığı muhtemelen bütün editörlere hediye ettiler ve sponsorlu bır video olduğuna inanıyorum bütün büyük teknoloji kanallarının incelemelerine baktığım zaman kusursuz bir kulaklık olduğu kanısı oluşturuluyor
    Halbuki kesinlikle öyle değil eksik yanlarını söylemek gerekirse

Bu gune kadar her kulaklık kulagıma otururken airpods lar dahil bu kulaklık sanki kulağımdam duşecekmiş hissi veriyor ve sureklı duzeltmek kontrol etmek durumunda kalıyorum kesinlikle alınmadan önce denenmeli

ikinci sıkıntılı tarafı ıse butun edıtorlerın ballandıra ballandıra anlattıgı aktıf gurultu engelleme yazılımının sıkıntılı calıstıgı konusma yaptıgınızda aktıf gurultu engelleme acık ve ortam bıraz seslı ıse bu sefer konusmalarınızda sıkıntı cıkıyor ses de kesılmeler meydana gelıyor ve ıster ıstemez aktıf gurultu engellemeyı kapatıyorsunuz

baska bır sorun ıse aktıf gurultu engelleme her acılıp kapandıgında ıngılızce olarak aktıf gurultu engelleme acık kapalı dıye soylemesı bunu sınyal sesı olarak verseler daha ıyı olurdu

sarj kutusu buyuk gıbı gelebılır fakat cakmak cebıne rahatlıkla gırıyor en sevdıgım ve sıkıntı yasayacagımı ınandıgım olaylardan bır tanesı buydu

• İlaveten ses gecıkmesı ıle ılgılı oyun oynana bılecegı yonunde bu kulaklıktan once airpods 2 kullanıyordum ve ıkısı arasında ses gecıkmesınde cok buyuk bır fark olmadıgı kanısındayım kagıt ustunde olabılır fakat oyun oynarken veya vıdeo ızlerken aırpods 2 ıle cok bır fark goremedım
    Benım nacızane tavsıyem ıpohe kullanıyorsanız mutlaka aırpods android kullanıyorsanız bu kulaklıgı tercıh etmenız yonunde olacaktır

airpods un ozellıklerını (kısa yollarını ) kullanabılmenız ıcın en az bır kere apple urunune ıhtıyacınız var

• Bende görüşlerimi belirteyim.

Son 1 senedir android telefonları deniyorum ve kulaklık ihtiyacı olarak mikrofonu kaliteli diye android cihazlarla airpods 2. Nesil kullanıyordum. Apple kadar optimize çalışmada da müzik olsun telefon görüşmeleri olsun iş görüyordu. Ama oyun olarak özellikle pubg gibi oyunlarda ses geçikmesinden sebep oynamak pek keyifli değil hatta bazen sinir bozucu oluyordu. Sadece airpods lar ile değil başka markaların özellikle senheiser gibi premium markaların bile Bluetooth kulaklıkkarını denedim ama sonuç yine aynı ses geçilmeli bir oyun deneyimi.

Şunu not düşeyim araya. Airpods 2. Nesil ve airpods pro lar Apple cihazlar ile H1 çipi sayesinde 120-130 ms gibi bir gecikme ile iletişim kuruyor ve neredeyse kablolu kulaklık performansında oyun deneyimi sunuyor. 1. Nesil airpods ise 170-180ms gibi bir bağlantı hızı sunuyor Apple cihazlar ile geçilme farkediliyor ama oynanabilir seviyede.

Hauwei de freebuds 3 tanıtımın da Apple dan bile daha düşük geçikme deyip bir görsel paylaşmıştı. Oradaki görselde airpods un gecikme süresi 220ms gösterilmişti. O süre android cihazlar ile oluyor Apple cihazlar ile değil. Kendi modellerine de 190ms gecikme yazmışlar.

Gelelim kulaklığa, kutudan çıkarıp kurduktan sonra Huawei ai life uygulaması üzerinden güncelleme geldi önce onu yaptım.

Kulaklığın cihaza bağlanma hızı çok iyi kapağı açar açmaz bağlanıyor ve sarj durumları gözüküyor, airpods u android cihaz ile kullanırken sarjı göremiyorum eksiklikti ve bu kadar hızlı bağlantı kuramıyordu.

Asıl merak ettiğim oyun performansı olduğundan ilk olarak ona baktım. Freebuds 3 ü p30 pro ya bağlayıp Pubg ye girdim geçilme var ama oynanabilir seviyede gibi. Sanki 1. Nesil airpods hissi veriyor. Ama 2. Nesil ile yan yana kıyas yapınca fark çok bariz hissediliyor. Yani biraz olmuş ama tam olmamış. Sırf oyun için alacaklara yine tavsiye etmem. Eğer ki kablosuz oyun oynamak istiyorsanız tek iPhone bir cihaz.

Cihazı Apple da denedim aynı airpods 2 performansı veriyor. Huawei telefondan çok daha az geçilmeli oynatıyor.

Spotify, YouTube müzik ve tidal da denedim, kulakloğın tekini çıkarınca müzik duruyor takınca devam ediyor. YouTube da çıkarınca duruyor ama takınca devam etmiyor. Bu özellik airpods larda iPhonelarda olsa da android de çalışmıyordu.

Başka bir deneme yapıp freebuds 3 ü oneplus 7 pro ya bağladım. Hauawei ai life uygulamasını ona da kurdum. Ama ses geçilmesi Huawei cihazdan daha fazla idi. Yani başka marka android cihazlar da hauwei de çalıştığından daha verimsiz oluyor. Ayrca ilk bağlantı da sarj durumu vs gözükmüyor, ai life uygulamasından girip bakabiliyorsunuz.

Sonra mikrofon testi yaptım. Bir kaç telefon görüşmesi yaptım. Aradığım kişiler sesi çok beğendi hatta telefon ahizesinden konuşuyorum sandılar. Kulaklığı birine verip kendimi arattım mikrofonu gerçekten başarılı. Ama bu test kapalı yerde yapıldı rüzgarlı bir havada tekrar test edip konuya eklerim. Mikrofon olarak airpods tan daha iyi.

Gürültü engelleme olayı fiyaskodan başka bişey değil. Bir kaç test ettim hiçbir fark göremedim. Yine test edip konuya eklerim. Daha önce anc özellikli sennheiser pxc 550 kullanmıştım.

Müzik kalitesi olarak çok kıyas yapamayacağım anlamam pek bastı tizdi, ama airpods tan da memnundum freebuds 3 te hoşuma gitti.

Renk olarak siyah aldım hoşuma gitti ama kutu acayip derecede parmak izi ve leke tutuyor, çizilme direncini zamanla göreceğiz.

Tip olarak airpods a benzesede benim kulağıma airpods daha iyi oturuyor, biraz düşecek gibi duruyor freebuds lar bakalım onu da kullandıkça göreceğiz.

Sonuç olarak kulaklık fena değil Android cihazda kullanacaksınız mikrofon sizin için önemli ise alınabilir ama amaç android de oyun oynamaksa hayal kırıklığı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 15 Aralık 2019; 14:55:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Preo MS18 kulaklık aldım. Evde iken tv den ses görüntü den sonra geliyor. Müzik dinlerken güzel. Ancak şehir içi ulaşımda zaman zaman çok ciddi kesilmeler oluyor. Telefonu kalaklığın L/R tarafına yapıştırdığımda bile titreşimli kesilmeler oluyor. Askeriye, karakol, Karayolları bölgelirinin civarında giderken çok sık oluyor. Birde aynı yerden geçiyorum işe giderken, ya yeni biri geliyor otobüse yada bir aracın etkilediğini düşünüyorum sesi kesiyor. bunun ile bilgi verebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cnytkyz

Bende görüşlerimi belirteyim.

Tam olarak istediğim cevapları yazmışsınız çok teşekkür ederim iPhone kullanıyorum bu cihazı almayı düşünüyordum ama sizin yorumlarınızdan sonra biraz soğudum açıkçası. Özellikle AI Life kurulamadığı için Aktif Gürültü Engelleme özelliğini pek kullanamayacağız sanırım. Yine apple kendi ürünleri ile devam ettirme zorunluluğuna devam ediyor.

• smt_190760 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, Apple kullanıyorsanız 2. Nesil airpods çok daha mantıklı bir seçim olur. Hemde fiyatı daha uygun.

• Anladığım kadarıyla parasının hakkını vermiyor

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Aynen onu alacagim artik.. android telefona gecme sansim yok :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haylou GT1 Plus modelini de inceler misiniz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.