Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.764
Cevap
7
Favori
59.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaslar disa programindan whatsapp acamiyorum surekli numarayi yaziyorum sms gonder diyorum network error falan diyo cozumunu bilen varmi
  • Ya arkadaslar disa programindan whatsapp acamiyorum surekli numarayi yaziyorum sms gonder diyorum network error falan diyo cozumunu bilen varmi
  • biraz araştırdım bulduklarım hayret verici

http://forum.donanimhaber.com/m_83732590/tm.htm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1506952

http://lewarom.weebly.com/

general mobile discovery için sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: yevkumen

Ya arkadaslar disa programindan whatsapp acamiyorum surekli numarayi yaziyorum sms gonder diyorum network error falan diyo cozumunu bilen varmi

Sebeke sorunu demek ust panona asagi cek bi bak
  • Beyler stok roma nasil donebilirim peki?
  • Ustad sebeke full cekiyo anlamadim gitti
  • skenderbeu S kullanıcısına yanıt
    Rom&Root konusuna bir göz gezdirin..
  • selam,
    uzun bir hikaye olacak biliyorum
    -once ry09iu kendi kendime bize hiç kazık atmadı dedim
    -sim kart hatalarını forumda okudugum kadari ile genelde fiziksel arıza olarak algıladım
    -miui ve lewa zip dosyalarını ve programlarını tek tek inceledim
    -bir sürü forum okudum
    -lewa yı performans miui yi görsel olarak övdükleri için dur dedim belki bizim oyunseverler bunu sever deyip kendimi feda etmeye karar verdim
    -sonuçta kurmaya karar verdim verdim ve kurdum (ancak tavsiye etmiyorum nedenlerini okuyunca anlayacaksınız)

-ilk olarak nasılsa tr degil diye B125 kurdum ve ingilizce olarak kurulumu tamamladım(sadece wifi ve google hesaplarını kurdum ve başka hiç bir şey yapmadım)
    -telefonu root edip recovery i kurdum
    -kendimce nasıl olsa yeni tel oldu,wipe yapmasamda olur dedim ve install zip from sd card ile lewa yı flashladım.

macera başlıyor

-bekle allah bekle açılmıyor ,logoda takıldı kaldı ,acaba wipe mı yapsaydım dedim
    -wipe yapmak için teli kapatıp recovery modda açtım ,aman allahım ÇİNCE
    bir recovery menu
    -tamam dedim bu iş olmayacak en iyisi dload klasörünü devreye sokmak ve tekrar miui kurmak dedim ama...
    -hayır olmadı çünkü sd kart okuma hatası ve telefon kilitli(locked)hatası verdi
    -biraz ugraştım bir kaç kez denedim olmadı en sonunda kendi recovery sine gireyim dedim ve uğraşa ugraşa huawei recovery açıldı ,aman allahım ne mutluluk
    -önce sd kartı gördü ama ben önce wipe data factory reset ve wipe cache yapayım sonra kurayım dedim ve wipe ları bitirdim.
    -dön başa dload klasörünü yükleyim dedim ,aman allahım sd card okuma hatası yine var ,ne yapsam olmuyor,düşün düşün ,dur bakalım şimdi wipe ları yaptım belki açılır dedim
    -çok şükür AÇILDI ama ÇİNCE
    -neyse telefona alışıgız .kör topal dil seçeneklerini buldum(tr yok) ve ingilizce yaptım
    -eeee bir tane google application yok ne olacak şimdi derken sagolsun xda ordan 4.2.2 google app zip dosyasını bulup flashladım AMA ÖNCE çin recovery den kurtulmak gerkiyordu ve kendi recovery mizi kurdum ,kuruldu ,açıldı,çalıştı
    -google app zip dosyasını flashladım
    -tüm programlar açıldı ve çalıştı
    -hemen sim kartı kontrol etmek için rehberi yükledim ve sonuçta tamam çalışıyor
    -şu an tanışma aşamasındayız henüz ekran görüntüsü almaya sıra gelmedi daha bilmiyorum neyi nasıl yapacagımı ,bunları yazıyorum çünkü şu an teli hanım kullanıyor lak lak yapıyor
    -yakın zamanda lewa henüz bizler için hazır degil gibi geldi bana ,bunu zorda olsa ve ŞANS FAKTÖRÜ ile kurabildim şimdilik kurmayı kişisel olarak tavsiye etmiyorum
    -daha sonra övülen performansı ile birlikte ekran görüntüsü vermeye çalışırım

• caylakmudur C kullanıcısına yanıt
    lewa os kuruktan sonra benim gibi telefonun sim kartı görmeyen kişiler olduğunu gördüm.Belki benimki tesadüfte olabilir,sim kartı biraz zorlayarak çıkarıp sonra taktım.Araştırınca lewoda bu sorunu yaşayanları görünce uyarma gereği duydum.Miui ve orijinal romlarıda yüklemek çare olmadı.
  • headspring kullanıcısına yanıt
    selam,

uyarılarına şiddetle katılıyorum,zaten senin uyarıların olmasa bende teli kaybedebilirdim,inan bana bu lewa os şu an P6 için kurulacak bir rom değil

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2127032

ama ben bu link ,senin uyarıların ve diğer okuduklarıma rağmen denemek istedim çünkü ,kurmazsak ne olduğunu anlayamazdık degilmi ,bu durumdada geliştiriciler problem görmeyecekti.biz bir kaç kişi bunu yaptık sonuçlarıda yazdık
    Araştırırken sizinde söylediğinizhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2127032 bu linkteki Sim Card Error - Sim card is not getting detected (Sim Kart Hatası - Sim kartı görmüyor) hatasını gördükten sonra telefonumda fiziksel değil rom kaynaklı sorun olma ihtimalini düşünmeye başladım zaten.Ama bu konuda internette herhangi bir çözümede şuan ulaşamadım.
  • bunlar ekran görüntüleri ,bir konuda düzeltme yapayım Türkçe dil seçeneği (belki B125 kaynaklı)var ama aktif olmuyor,çince,ingilizce karışık ve birkaç Google programı Tr oluyor,genel olarak isinma ve wifi kopma sorunu görmedim pil sanki biraz hızlı eriyor ama belkide ben kurcalıyorum ve wifi sürekli açık,görsel olarak tema çok az ve miui nun yanına varamaz,kullanım olarak çok zor değil biraz kurcalayınca alışıyorsun ,ofis programı çalışmadı kaldırdım yerine başka ofis kurdum çalıştı,şu ana kadar önemli herhangi bir sorunla karşılaşmadım,biraz daha hızlı olduğunu söyleyebilrim ,ram konusunda inanın (memeory booster)kullanılan rami 315 gördüm ama bu sadace genel programlar ve bir kaç diğer program(titanium,sd maid,andromizer vs)
     Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi Huawei Ascend P6 Miui V5 Yükleme Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caylakmudur -- 6 Ocak 2014; 14:16:16 >

• işte benimde sorunum ilk resimde gördüğünüz "sd card no" sebebini halen bilmiyorum ancak file maneager da sorun yok sd card ı görüyor ,okuyor hatta program bile kuruluyor ama........,geriye dönebilecekmiyim bilmiyorum şimdilik korkuyorum ellemiyorum,aklıma gelen tek çözüm ise benim sd card yeni nesillerden ,eski telefondaki sd card söküp sadece dload kalsörünü yükleyip buna yüklersem ne olur göreceğiz ,şimdilik korku dağları bekliyor
    :)) Güç + Ses arttırma azaltma tuşuna basıldığında sd kartı tanıyıp dload klasöründen romu yüklemiştim ben.Usta fazla uğraşma Lewa os la.Şuan hazır değil ve sorunları çok olan bir rom.

Görev sonlandırma çubuğu göze hoş gelen bir görünümde bana göre.
    dostum ne kadar uğraşmışsın yaw.sitede yorumları okumadınmı yüklemeden önce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

1) Whatsapp çözümü için şu an tek yol Disa kullanmak, ben epeydir kullanıyorum bir sıkıntı yaşatmadı.
    2) Kamera uygulaması orijinaldir.
    3) Ben hiçbir Miui sürümünde ön kamera sorununa denk gelmedim.

çok sağol hocam
  • lionhearts kullanıcısına yanıt
    okudum tabiki ama genede duramadım ,bence oyun severler bu rom için ugraşşınlar derim çünkü ram olayı gerçekten çok iyi ,eger bu rom oyun severleri tatmin ederse ki bana göre öyle görünüyor ,onlar lewa hazır olunca miui yerine bunu kullansınlar ,tabiki biraz daha sabretmeleri gerekiyor,
    bu telefon bir harika olacak beklesinler diyorum
  • headspring kullanıcısına yanıt
    az kaldı, biraz daha bekliyecegim ,akşam evde bir deneme daha yapmak istiyorum, sd card sorununu çözmek lazım en azından geliştiricilere biraz daha bilgi verebilirim belki
    inşallah adam ederlerde güzel güzel kullanırız.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.