Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 İnceleme & Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
4.942
Cevap
32
Favori
216.398
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> Huawei Ascend P6 İnceleme & Ana Konu
Giriş
    2176 Mesaj
    Telefon oyun oynama dışında ısınıyor mu? Ahize sesinin yüksekliği ve netliği nasıl? Bir de 20 aylık ikinci eline 750 tl istiyorlar, alınır mı?

yurtdışında çıkalı bile 20 ay olmadı en fazla 12 aylıktır..
    Isınma var özellikle kitkatta çok eski sürümde bu kadar ısınmıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 5 Ağustos 2014; 9:31:56 >
    |
    |
    mert25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: papichulo

ekran hassasiyeti kaybolmuyo olurmu , jelatinin yarısını çıkar ön ekrandan jelatinli tarafı ve jelatinsiz tarafı aynı anda kullan görürsün aynı olmadığını.
    quote:

ekran hassasiyeti kaybolmuyo olurmu , jelatinin yarısını çıkar ön ekrandan jelatinli tarafı ve jelatinsiz tarafı aynı anda kullan görürsün aynı olmadığını.

sizin dediğiniz gibi olsa fabrika kendi ekran koruyucusu yapıştırmaz, nedeni ise telefonunun hassasiyetinin kayıp olmasını istermi.
    Ben aşağıdaki linkini vermiş olduğum ürünü aldım kullanıyorum.Dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım. Muhtemelen sizin kullandığınız üründe bir sıkıntı vardır...kolay gelsin...

http://www.hepsiburada.com/liste/case-4u-huawei-ascend-p6-ekran-koruyucu-ultra-seffaf-parmak-izi-birakmaz-/productDetails.aspx?productId=telkilkilcs4hp6ek&categoryId=16102

• Yarbay
    2593 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Telefon oyun oynama dışında ısınıyor mu? Ahize sesinin yüksekliği ve netliği nasıl? Bir de 20 aylık ikinci eline 750 tl istiyorlar, alınır mı?
    quote:

Orijinalden alıntı: mert25

20 aylık derken galiba 20 ay garantilimi demek istediniz, bende 20 ay garantili vodofon çıkışlı kutusunda, faturalı 2. el olarak, siyah 750 liraya almıştım. Sanalpazar üzerinden anlaştık, ürün geldi gördüm, çizik vs. yoktu. Parasını ödedim...sizde aynı yolu takip ederseniz bir sıkıntı olmaz, temizse, ve donanımsal bir
    sıkıntısı yoksa alınır. Isınma işi ise oyun oynarken ısınıyor, buda gayet doğal, nedeni ise cihazın bataryası telefonun ebatında (boydan boya) ve arka kapak alüminyum olduğu için , ısı alışverişinde bulunsun diye metal yapılmış, içerideki yani bataryadaki ısıyı dışarı verip bataryanın soğumasını sağlıyor.
    Arka kapak plastik olsaydı, bu ısı alışverişini sağlamazdı.

Aynı durumuda darbeli bir matkap alırken yaşadım. popin kısmının bulunduğu Gövdesi plastik olanlar vardı, birde Alüminyum olanları. ürünü almadan araştırdığımda yetkili servisten bilgi alayım dedim. Plastik ve Alüminyum konusunda yetkili servisin verdiği bilgi; plastik matkapı soğutmaz çok ısınır, sıkıntı yaşarsın ama Alüminyum olanla sıkıntı yaşamazsın, ısı alışverişinde
    bulunduğu için soğutmayı (ısınan popini) sağlıyor. bilgisini aldıktan sonra gittim alüminyum gövdeli olanını aldım.
    Bu bakımdan ısınma konusunu dert edinmeyelim.......Fabrikanın bir bildiği vardır, misali....

not,Düzeltme; harf hatası ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 5 Ağustos 2014; 9:57:36 >

• Yarbay
    2176 Mesaj

Evet, iyi tahmin etmişsiniz, 20 ay garantisi var olacaktı. Ben telefonda oyun oynamam, konuşurken ya da internete girerken ısınıyor mu? Özellikle konuşurken ısınan telefonları sevmiyorum, ısıdan rahatsız oluyorum. Bir de kamera performansı nasıl, idare eder mi?
    |
    |
    yimust kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

konuşurken kesinlikle ısınmıyor, internette de çok fazla kalırsanız biraz, sadece hissedersiniz....Camera bildiğim kadarıyle sony nin camerasını kullanıyor, gayet güzel.Performans derken kullanıcıya bağlı olan bir durum. Stabil çalışıyor, takılma vs. yok.Kullanımı çok güzel, menüler arası geçişler harika. Daha önce tek çekirdek telefon kullandığım için biliyorum, bu dört çekirdek işlemciye sahip olduğu için gayet seri. Kısaca menmunum. Şuanakadar bir sıkıntım yok. Dediğiniz gibi oyun oynamayı sevmediğim için oyun konusunda ki performans beni ilgilendirmiyor.
    Şıklığı yeter artar bile. Elimde gören bakmak istiyor.....hoşçakalın...
    |
    |

telefon ekran koruyucusu yapıştırılmış halde satılmıyo ki nerden çıkarıyosunuz öyle satsa gidip almazsınız bi jelatin daha.

kullandığınız jelatinin bi özelliği yok gidipte bi ayrıntısı varmış gibi link vermişsiniz de aynı ürünün 10 tanesi 20 TL , tanesi 2 TL'ye geliyo, bitaneye 20 TL vermişsiniz o yüzden normal size çok iyi gelmesi.
    |
    |

telefonun tek sıkıntısı aşırı ısınması kullanırken. Görüşmelerde bi sıkıntı yok , ikinci eline 750 TL çok 600-650 ye baksanız daha iyi olur
    |
    |

Orijinalden alıntı: yimust

kesinlikle ekran hassasiyeti kayıp olmuyor....Hatta eldiven kullanımı seçeneğini de aktif et, hassasiyet artsın....Bence en şık tarafı arka kapak jelatini. Tamamen orijinal fabrikasyon kaplama gibi oldu. Sanki arka kapağı komple naylonumsu bir şeyle kaplamış oluyorsun....

quote:

kesinlikle ekran hassasiyeti kayıp olmuyor....Hatta eldiven kullanımı seçeneğini de aktif et, hassasiyet artsın....Bence en şık tarafı arka kapak jelatini. Tamamen orijinal fabrikasyon kaplama gibi oldu. Sanki arka kapağı komple naylonumsu bir şeyle kaplamış oluyorsun....

arka kapak jelatinini nereden aldınız.. ?

• Yarbay
    2593 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fblist23

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

mrb, link;

http://www.hepsiburada.com/liste/case-4u-huawei-ascend-p6-ekran-koruyucu-ultra-seffaf-parmak-izi-birakmaz-/productDetails.aspx?productId=telkilkilcs4hp6ek&categoryId=16102

• Yarbay
    2593 Mesaj
    quote:

telefon ekran koruyucusu yapıştırılmış halde satılmıyo ki nerden çıkarıyosunuz öyle satsa gidip almazsınız bi jelatin daha.

kullandığınız jelatinin bi özelliği yok gidipte bi ayrıntısı varmış gibi link vermişsiniz de aynı ürünün 10 tanesi 20 TL , tanesi 2 TL'ye geliyo, bitaneye 20 TL vermişsiniz o yüzden normal size çok iyi gelmesi.
    quote:

birincisi, xperia ray cihazım vardı onda orijinal fabrikasyon ekran koruyucusu vardı, ondan biliyorum,
    ikincisi, siz gidip ucuz bir ekran koruyucu alırsanız, ondan sonra dersinizki ekran hassasiyeti kayıp oluyor, bende derimki; kalitesiz ekran koruyucusu tabiki ucuz olacak...
    benim aldığım ürün ön ve arka, linkte verdim.... NEKADAR EKMEK OKADAR KÖFTE....slm.lr.

• Teğmen
    138 Mesaj

şaka gibisin vallahi tamam dünyanın en iyi jelatinine sen sahipsin heryerini bantlaa aman bişey olmasın sana aldığın ürüne 10 katı para verdim demiyosun da başka ürünlere kalitesiz diyosun aldığın üründe çin malı bilmiyosun belki söyliym ve diğerlerinden bi farkı yok. 10 tanesini bu verdiğin 1 tanesi fiyatına almak istersen sor adres söylerim rahat olabilirsin bu konuda
    |
    |

sevsinler sizi, 100-150 lirayada ekran koruyucusu var, onlarda galiba 2 liradan satılan ekran koruyucuları.....
    sonra ben demedimki en iyi ekran koruyucusunu aldım, orta sıradan bir koruyucu kullanıyorum.Bir şikayetim yok dedim. Oysa siz şikayette bulundunuz.Bende aldığım ürünü önerdim.

söylediğiniz ekran koruyucularını aldıkmı sizin gibi demezmiyim ekran hassasiyeti kayıp oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 5 Ağustos 2014; 23:28:16 >
    |
    |
    papichulo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

quote:

mrb, link;

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

mrb, link;

teşekkürler..
    |
    |

• Yüzbaşı
    335 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uykuludonanim

3G kullanıyorum, sanırım sadece benim telefonda bu sorun var. Çünkü çoğunluk internet hızından gayet memnun
    quote:

3G kullanıyorum, sanırım sadece benim telefonda bu sorun var. Çünkü çoğunluk internet hızından gayet memnun

Kaç zamandır yazayım diyorum buraya birr türlü fırsatım olmadı.
    Ben AVEA kullanıyorum 3G yi ya görüyorum ya göremiyorum belirsiz.. internet hızından bıktım usandım.. 2G de kullanmasamda büyük şehirin göbeğinde olsamda çok zayıf,,

speedtest test sonuçları 2,5- 4mbit arası çıkıyor.,, işin içinden çıkamadım wifide sorun yok..

**Bu arada avea mobil APP. da cihazda cihaz 3G destegi yok görünüyor.
    model: P2S
    3G Desteği : Desteklemiyor.

**forumlarda aveanın huawei 1800mhz destek sıkıntısı var gibi yazılar yazılmış.

avea kullanıphttp://www.speedtest.net/ sonuçlarını ekran alıntısını paylaşabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rraistlinn -- 8 Ağustos 2014; 4:14:43 >

[[CORSAIR Force 3.0 SSD // AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache // GIGABYTE 880GA-UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866MHz (O/C) DVI&HDMI Anakart // KINGSTON 8GB (2x4GB) KIT DDR3 //SAPPHIRE VAPOR-X HD 5770 1GB GDDR5]] c==(:::::raistlin::::::>
    +1100100100011001010001001010101111100001001001010001010101000000101010101010101010101000+

• Çavuş
    96 Mesaj

ben çözümü, internete çok girmeyerek buldum. Çok girince zaten ısınıyor. hangi tarayıcı kullanırsanız kullanın ısınıyor. Bu telefonun özelliği tasarımının çok güzel olması. Tarayıcı olarak; opera classic, dolphin, maxtron tarayıcılarını denedim. Ama hiçbiri chrome'un yerini tutmadı, yine chrome'a döndüm.
    İnternet bazen durup dururken kopuyor. 3g'yi kapatıp yeniden açınca düzeliyor. Çok aktif olarak huawei mediapad 7 youth kullanmıştım, bu sorunların hiçbiri yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rraistlinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tarayıcıdan dolayı mı bilmiyorum internet hızı düzeldi bende. mediapad 7 youth'daki safya yükleme hızı yok ama beni rahatsız edecek bir yavaşlık da yok. ilk aldığımda hızdan dolayı çok memnuniyetsizdim.
    wifi olarak birkaç kez denedim, 3g kullanıyorum çoğunlukla. wifi'de medipad, 9 +-2 ağ görüyor. p6, 2 +-1 ağ görüyor

|
    |
    rraistlinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar bu ısınma mevzu bir çok telefonun konusunda defalarca yazılıyor fakat birincisi metal alaşımlı telefonlar "hissiyat" olarak daha fazla ısınıyor gözükür plastiklere göre, ikincisi ısınma değerleri zaten teste tabii tutulmuş ilk sayfada incelemede grafiği var bu değerlerin üzerine çıkmaz.
    Kısaca forumda hemen her telefonun konusunda bu tarz sorunlardan bahsediliyor fakat bir sorun değil, yüksek frekansta çalışan günümüz işlemcileri için normal değerler.
    Bugün yükte 40 dereceye yakın çalışır hemen hemen tüm işlemciler.
    Bakın 4K video çekim yapan telefonlar 10 saniye sonra aşırı ısınma uyarısı verip uygulamayı kapatıyor, sizinde cihazınız anormal derecelere çıkarsa sistem kendini korumak adına telefonunuzu ya kapatır ya uygulamayı sonlandırır yada hata verir.

|
    |
    324 Mesaj
    P6 cihazim satiliktir 600 tl dir cep tel 05464602122 sadece istanbul dan satılık tir

|
    |

merhaba.
    Ekranın altındaki sanal tuşları kaldırabiliyor muyuz (root işlemi gerektirmeden, root'u bilmiyorum). Sanal tuşlar ekranı gereksiz yere küçültüyor bence.
    Biz ekranın alt kısmına dokununca sanal tuşlar aktif olsa, diğer zamanlarda tuşlar gizlense güzel olur bence.
    quote:

merhaba.
    Ekranın altındaki sanal tuşları kaldırabiliyor muyuz (root işlemi gerektirmeden, root'u bilmiyorum). Sanal tuşlar ekranı gereksiz yere küçültüyor bence.
    Biz ekranın alt kısmına dokununca sanal tuşlar aktif olsa, diğer zamanlarda tuşlar gizlense güzel olur bence.

Ekranin altındaki tuşları kaldıra biliyoruz root yapmana gerek yok ayarlar gezinti çubuğunu ac yeterli ordan kapat tuşları all in one marketten kur onu kullan

Reklamlar
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.