Şimdi Ara

Huawei Ascend P1 - U9200 (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.664
Cevap
30
Favori
301.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jawsman

Arkadaslar herkese merhaba iki gün önce bizim telefondan bir yakınıma aldım biraz inceleyelim karşılaştırayım dedim onun ki turkcell rom benim ki b229 rom var ilginçtir iki farklı ekran sanki yeni aldığımız daha parlak ve renkler daha canlı ve kamerası daha net ve parlak bilgisi olan var mı romdan kaynaklanmamaktadır diye düşünüyorum bir an telefonumdan soğudum

Rom kaynaklidir. Turkcell romuna donup tekrar karsilastirma yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

quote:

Arkadaslar herkese merhaba iki gün önce bizim telefondan bir yakınıma aldım biraz inceleyelim karşılaştırayım dedim onun ki turkcell rom benim ki b229 rom var ilginçtir iki farklı ekran sanki yeni aldığımız daha parlak ve renkler daha canlı ve kamerası daha net ve parlak bilgisi olan var mı romdan kaynaklanmamaktadır diye düşünüyorum bir an telefonumdan soğudum

Hakikaten mi hocam eğer gerçekten rom kaynaklı ise dönmeme gerek yok bir daha uğraşmak istemiyorum su an memnunum b229 dan peki niye öyle acaba sarj için ekran ışığı mı kısmışlar hadi o öyleyse kamera kalitesine ne demeli

• arkadaşlar b528 de radyo çalıştırabilen varmı? bir çok radio apk denedim fakat olmuyor... sırf bu nedenle b229 a önmek istemiyorum
  • quote:

quote:

quote:

Hakikaten mi hocam eğer gerçekten rom kaynaklı ise dönmeme gerek yok bir daha uğraşmak istemiyorum su an memnunum b229 dan peki niye öyle acaba sarj için ekran ışığı mı kısmışlar hadi o öyleyse kamera kalitesine ne demeli

Kamera yorumunu yapamıcam ama yani oda rom kaynaklı diye düşünüyorum. Yani mantıken adamlar her telefona ayrı parça kullanmazdır herhalde dimi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kamera yorumunu yapamıcam ama yani oda rom kaynaklı diye düşünüyorum. Yani mantıken adamlar her telefona ayrı parça kullanmazdır herhalde dimi :)

Yani yapmazlar ama daha önce de rastlamıştım aynı tel. İn farklı kamera kalitesine buda öylemi diye düşünüyor insan

• yazım aokp yüklemek isteyenlere

bu forumu takip etsemde üye değildim ama sırf aokp yüzünden üye oldum.tavsiye eden arkadaş belki beğenmiştir hoşuna gitmiştir ama denemelerim sonucunda gördüm ki asla b528 in yanından geçemez.öncelikle karışık olmamalı.kullanım kolaylığı olmalı.android zaten daha da gelişmek istiyorsa miui nin başlattığı huawei ile de devam eden stile geçmeli artık.hem masaüstü hem menü olmuyor her yerde aynı uygulamalar yığılıp kalıyor.oysa emui de kullandıklarını istediğin gibi yerleştir diğerlerini bir klasöre at tamamdır.aokp un emui den fazla bir artısı yok.kişiselleştirme elbette çok fakat ben önce görünüme bakarım.ve yazılımla gelen artılara.bi kaç özelleştirme için aokp boşuna geçmeyin arkadaşlar emui b528 cidden mükemmel.tabi eksikleri mevcut mesela klasorlemede uygulama kısıtlaması olmamalı
  • Millet android 5 i konusuyor biz daha resmi guncelleme bile almadik

• Arkadaşlar yakın zamanda işim gereği Çin seyahatim var oradan telefon alacağımdan çok sevdiğim P1'imi satıyorum.İlgilenenler bana ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirler. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebbuzer

yazım aokp yüklemek isteyenlere

bu forumu takip etsemde üye değildim ama sırf aokp yüzünden üye oldum.tavsiye eden arkadaş belki beğenmiştir hoşuna gitmiştir ama denemelerim sonucunda gördüm ki asla b528 in yanından geçemez.öncelikle karışık olmamalı.kullanım kolaylığı olmalı.android zaten daha da gelişmek istiyorsa miui nin başlattığı huawei ile de devam eden stile geçmeli artık.hem masaüstü hem menü olmuyor her yerde aynı uygulamalar yığılıp kalıyor.oysa emui de kullandıklarını istediğin gibi yerleştir diğerlerini bir klasöre at tamamdır.aokp un emui den fazla bir artısı yok.kişiselleştirme elbette çok fakat ben önce görünüme bakarım.ve yazılımla gelen artılara.bi kaç özelleştirme için aokp boşuna geçmeyin arkadaşlar emui b528 cidden mükemmel.tabi eksikleri mevcut mesela klasorlemede uygulama kısıtlaması olmamalı

Bende bu konuda mesaj atıcaktım siz yazmışsınız. Bu gün AOKP romunu denedim ama B528 gibi değil rom yedeğimi geri yükledim B528le yola devam

• quote:

Orijinalden alıntı: zeg392

quote:

Orijinalden alıntı: ebbuzer

yazım aokp yüklemek isteyenlere

Bende bu konuda mesaj atıcaktım siz yazmışsınız. Bu gün AOKP romunu denedim ama B528 gibi değil rom yedeğimi geri yükledim B528le yola devam

Bende geçen gün aynı gün içinde iki kere AOKP kurdum ve kaldırdım. şimdi ise Bir aydır kullandığım B528 i bırakıp tekrar B229 a döndüm.

AOKP aslında güzel bir rom ama hala üstünde biraz çalışmak lazım.Ben tüm yedeklerimi taşıyamadığım için tekrar orjinal roma döndüm.Titanium ile problem yaşadım :D birde apex proyu kuramayınca vazgeçtim.

B528 i bırakıp B229 a dönmemin sebebi ise ,B528 de gps açmaksızın 3g ile konum bulamaması ve en önemlisi şirket maillerimi(exchange) senkronlayıp kullanamamam. şirket maillerimi alabilmek için mecburen 229a dönüş yaptım

Bu iki problemi saymazsak B528 muhteşem bir rom

DİPNOT: bir romdan başka bir roma geçmek hiç vakit almıyor arkadaşlar.. bana çok kolay geliyor.
    helede CWM ile yedek aldığımızsa o anki masa üstünüz ve tüm simgelerinizin o anda yedeklediğiniz halde geri geldiğini gördükten sonra hiç çekinecek bir durum yok.

hatta ben tüm romların o şekilde ayarları yapılmış programlarım kurulmuş masa üstü düzenlenmiş halde yedeklerini almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 21 Mart 2013; 15:33:43 >

• aokp nin fazlaca artisi var bu konu goreceli degil o yuzden suan cevap verme geregi duydum uygulamalar menu de ve ana sayfada yigiliyo diyosunuz, tema kaynakli cozeceginiz bi problemi rom kaynagina bagliyorsunuz huawenin temasini aokp ye monte edebilirsiniz, miui bir numara diyosaniz temasini kurunuz theme chooser gibi bi ozelligin romda olmasi muthis bisi. Ve bi muthis olan seyde cm10 a ozel mesaj programi. ve hersey stabil calisiyor gps, apn, ekran, ses vs.

• quote:

aokp nin fazlaca artisi var bu konu goreceli degil o yuzden suan cevap verme geregi duydum uygulamalar menu de ve ana sayfada yigiliyo diyosunuz, tema kaynakli cozeceginiz bi problemi rom kaynagina bagliyorsunuz huawenin temasini aokp ye monte edebilirsiniz, miui bir numara diyosaniz temasini kurunuz theme chooser gibi bi ozelligin romda olmasi muthis bisi. Ve bi muthis olan seyde cm10 a ozel mesaj programi. ve hersey stabil calisiyor gps, apn, ekran, ses vs.

aokp de içimde kalan tek şey hisuit ile pc ye bağladığımda senkron olup olmadığını deneyemedim...

senin deneme fırsatın oldumu ? hasisuit ile pc ye bağlayabiliyormusun aokp romu ile.

ya birde aokp nin notification barı çok çirkin ya Stock romundaki B103-B229 un Noti. barındaki simgeler çok şık çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 21 Mart 2013; 17:36:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kotumuren

quote:

aokp nin fazlaca artisi var bu konu goreceli degil o yuzden suan cevap verme geregi duydum uygulamalar menu de ve ana sayfada yigiliyo diyosunuz, tema kaynakli cozeceginiz bi problemi rom kaynagina bagliyorsunuz huawenin temasini aokp ye monte edebilirsiniz, miui bir numara diyosaniz temasini kurunuz theme chooser gibi bi ozelligin romda olmasi muthis bisi. Ve bi muthis olan seyde cm10 a ozel mesaj programi. ve hersey stabil calisiyor gps, apn, ekran, ses vs.

aokp de içimde kalan tek şey hisuit ile pc ye bağladığımda senkron olup olmadığını deneyemedim...

senin deneme fırsatın oldumu ? hasisuit ile pc ye bağlayabiliyormusun aokp romu ile.

ya birde aokp nin notification barı çok çirkin ya Stock romundaki B103-B229 un Noti. barındaki simgeler çok şık çok güzel.

Hisuit USB ile de wifi ilede tam takır çalışmakta.
    Notification bar çok çirkin diyorsanız bi sürü tema mevcut, markete cm10 themes yazarsınız bi sürü seçenek çıkacaktır değiştirmeniz için :)

• iki gündür büyük bir sabırla telefonumu sadece telefon temel ihtiyaçları için kullandım. (konuşma mesaj ve biraz resim çekme.)
    işte sonuç aşağıdaki gibi. iki günün sonunda şarjım %55 seviyelerinde .
    Kullanım olarak 35 dakikalık bir konuşma, 10-15 adet sms yaklaşık 20 adet foto çekimi. yaklaşık 5 dakikalık oyun, biraz ıvır zıvır.%2-4 arası bir tango kullanımıda mevcut

yani telefonumuzu sacede temel ihtiyaçlar için kullanırsak ki elimizde böyle bir cihaz varken bu çok zor ben şahsen çok zor tuttum kendimi :P

telefon normal kulanda baya iyi.

Huawei Ascend P1 - U9200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 25 Mart 2013; 10:34:34 >

• Medboy nerd kayip

• Beyler giriş sayfasında ki radyo uygulaması b103 turkcell romda çalışmıyor mu ben çalıştıramadım b229 da sorun yok eğer çalışmıyorsa b103 için radyo bilen var mı bir yakınımın teli için

• quote:

Orijinalden alıntı: desalvo26

Medboy nerd kayip

Hakikaten nerede acaba iş seyahatine çıktı herhalde

• bugün bu telefonu gördüm baktım ettim gene radyo muhabbeti.daha önce LG P970 OB cihazındada radyo olduğu halde çalışmıyordu bu telefondada aynı muhabbet var.büyük markalar ile rekabet etmek için kısmen donanımı iyi tutup bir radyo lisans parası ödememek için bu kadar atraksiyona ne gerek var.

ben bugün medya markta gördüm cihazı ama radyo yok diye hemen bıraktım,o ara mağazanın satış müdürü orada idi internette telefonun özelliklerinde radyo var neden bu cihazlarda yok gözüküyor dedim,arkadaş müdür olmuş ama halen yalan söylemekten geri durmuyor,yanımda huvai müdürünü aradı oradaki vatandaşta bu telefonlarda radyo yok yazılım yükleyincede çalışmıyor zaten yasal değil demiş,ayrıca bu şirketin türkiyeye gönderdiği telefonlarda radyo çipi olmuyormuş bu yüzdende cihazlar ucuzmuş dedi.bunları bizzat bugün yaşadım.

medya marktta satılan cihazların orjinal kutularının hepsi neredeyse açık vaziyette adamlara soruyorum neden açık diye satılıyormuş alanlar beğenmeyip geri getirince tekrar satışa koyuyorlarmış sebebide buymuş,satıldığı gün daha mağazada açıyorlarmış beğenmeyip tekrar iade ediyorlarmış.

bu satıcılar kendilerini ya çok akıllı zannediyor yada bunlara bu abuk sabuk cevapları iyice ezberletiyorlar.ben bu mm mağazalarından bir daha birşey almamaya karar verdim kafalarına göre takılıyorlar benden söylemesi.1 değil 3 değil 5 değil hep aynı muhabbet,sonuç olarak düzgün bir firma ile anlaşıp ürün alırken herşeyi a dan z ye araştırmadan artık iğne bile almam.

bu cihaz fena değil ama yarın alsam radyosu normal çalışan bir rom yükleme şansım varmı,başlığı okumaya çalıştım ama herkes bir birinden alıntı yapmış bir türlü tam bilgi alamadım boşu boşuna başlık şişmiş.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

not: motorola atrix mm'da 599 tl ama vitrindeki cihaz kutularının hepsinin orjinal etiketi sökük vaziyette neyin peşinde bu adamlar anlamak mümkün değil.

• hocam bıldıgım kadarıyla sadece b528 de radyo yok diğer romlarda bi şekilde var veya yükleniyor
    ayrıca bu telefonda şu anda b528 kullanıyorum fazla uygulama yükledim hafıza doldu diye telefonu fabrıka ayarlarına çevirdim su anda face whatsapp yandex harıtalar mx player yuklu ve 400 mg yer kaplıyor ayarları sıfırlamadan önce bu kadar degıldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGP970OB

bugün bu telefonu gördüm baktım ettim gene radyo muhabbeti.daha önce LG P970 OB cihazındada radyo olduğu halde çalışmıyordu bu telefondada aynı muhabbet var.büyük markalar ile rekabet etmek için kısmen donanımı iyi tutup bir radyo lisans parası ödememek için bu kadar atraksiyona ne gerek var.

ben bugün medya markta gördüm cihazı ama radyo yok diye hemen bıraktım,o ara mağazanın satış müdürü orada idi internette telefonun özelliklerinde radyo var neden bu cihazlarda yok gözüküyor dedim,arkadaş müdür olmuş ama halen yalan söylemekten geri durmuyor,yanımda huvai müdürünü aradı oradaki vatandaşta bu telefonlarda radyo yok yazılım yükleyincede çalışmıyor zaten yasal değil demiş,ayrıca bu şirketin türkiyeye gönderdiği telefonlarda radyo çipi olmuyormuş bu yüzdende cihazlar ucuzmuş dedi.bunları bizzat bugün yaşadım.

medya marktta satılan cihazların orjinal kutularının hepsi neredeyse açık vaziyette adamlara soruyorum neden açık diye satılıyormuş alanlar beğenmeyip geri getirince tekrar satışa koyuyorlarmış sebebide buymuş,satıldığı gün daha mağazada açıyorlarmış beğenmeyip tekrar iade ediyorlarmış.

bu satıcılar kendilerini ya çok akıllı zannediyor yada bunlara bu abuk sabuk cevapları iyice ezberletiyorlar.ben bu mm mağazalarından bir daha birşey almamaya karar verdim kafalarına göre takılıyorlar benden söylemesi.1 değil 3 değil 5 değil hep aynı muhabbet,sonuç olarak düzgün bir firma ile anlaşıp ürün alırken herşeyi a dan z ye araştırmadan artık iğne bile almam.

bu cihaz fena değil ama yarın alsam radyosu normal çalışan bir rom yükleme şansım varmı,başlığı okumaya çalıştım ama herkes bir birinden alıntı yapmış bir türlü tam bilgi alamadım boşu boşuna başlık şişmiş.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

not: motorola atrix mm'da 599 tl ama vitrindeki cihaz kutularının hepsinin orjinal etiketi sökük vaziyette neyin peşinde bu adamlar anlamak mümkün değil.

Kardeşim açıklamalar için tşkkrlr şöyle yardımcı olayım sana telefonun turkiye versiyonunda yani turkcell b103 rom yüklü versiyonda radyo yok dün giriş sayfasında ki uygulamayı yükledim bir yakınımın telefonuna çalıştıramadım ama bir arkadaş turkcell roma yükledim çalıştım demişti ancak huawei nin bu tel için Global genel romu b229 da sorun yok şu anda benim telefonda bu rom yüklü ve radyo çok güzel çalışıyor

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.