Şimdi Ara

Huawei Ascend Mate Ana Konu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.197
Cevap
18
Favori
84.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hızan

beyler telefonu rus 4.2.2 sürümüne gerçirdim fakat beğenmeyince geri dönmeyi denedim olmadı recovery mod dışında telefon açılmadı teknik servis maltepede ve kötü ün sahibi bir şirket telefonu sağlam verip bozuk alanlar olmuş ben kvkya verdim bana yakın zaten telefonun bozuk bir parçası yok yazılım yüklenecek 1 haftaya gelir dediler bakalım gelişmeleri yazarım.

dostum temiz bir sd card içerisine huawei resmi sitesinden indirdiğin 4.1.2 yazılımını dload klasörü olarak sdcard içerisine atıp akabinde telefonu kapatıp Volume - , Volume + tuşlarına parmakların basılıyken power tuşunada 3 saniye kadar basıp bırakıyorsun. Otomatik kurulum başlıyor. Bu şekilde denedinmi?

Tüm bunları yapmadan önce ön belleği temizleyipte yapabilirsin. Gene Sd kart çıkarttıktan sonra recovery modu Volume -, Volume +, Power tuşlarına basarak açın. Karşınıza çıkan recovery menüde

- wipe data/factory reset
    - wipe cache partition

seçenekleriyle önbellek dosyalarını temizleyin. (Bu seçimlere giderken yukarı aşağı gitmek için volume tuşlarını ve OK diyebilmek için power tuşunu kullanıyorsunuz)

Akabinde ilk paragrafta belirttiğim temiz bir sd card içersine atılmış dload klasörüyle yönergeleri izleyin.

Sıkıntı çıkmamalıdır.

Slmlr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemodory -- 25 Aralık 2013; 13:36:35 >

• Arkadaslar telefonu geri verebilmem icin 5 gunum kaldi .sizin ekranlarda bu renk dalgalanmasi oluyormu? Ona gore ya geri ginderecem arizali diye yada herkeste boyle diyip kullanmaya devam edecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nemodory kullanıcısına yanıt
    hocam geceden beri deniyorum
    yükleme ekranı geliyor

checking module bir sürü şey ok diyor tam olacak diyorum

checking module sytem...
    de kalıyor kapanıyor.

sabrım kalmayınca yakındaki kvk servisine verdim :)
  • balabanpictures B kullanıcısına yanıt
    hocam neden ekran dalgalansın normal bir şey değil tabiki günü dolmadan git ver elinde kalmasın.
  • hızan H kullanıcısına yanıt
    Sizde olmuyor mu ? Ekrana biraz bastirinca koselerden bi dalgalanma.laptop ekranina basinca olur ya ?

• balabanpictures B kullanıcısına yanıt
    çok fazla bastırırsan olur her ekranda
  • quote:

Cevabiniz icin tesekkur ederim sanirim sizin ekranda da oluyor.ortaya biraz daha kuvvetli basmak gerekiyor fakat ekran klavye ile birseyler yazarken de cok hafifte olsa dalgalanma canimi sikmisti.bikac arkadas daha bendede oluyor yazsa icim rahatliyacak valla.teli iki gundur kullaniyorum ama cok sevdim. Arizaliysa geri gonderirim ama herkeste varsa buda boyleymis diyip kullanmaya devam ederim. Tel duserse ekran cabuk kirilacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: balabanpictures

quote:

Cevabiniz icin tesekkur ederim sanirim sizin ekranda da oluyor.ortaya biraz daha kuvvetli basmak gerekiyor fakat ekran klavye ile birseyler yazarken de cok hafifte olsa dalgalanma canimi sikmisti.bikac arkadas daha bendede oluyor yazsa icim rahatliyacak valla.teli iki gundur kullaniyorum ama cok sevdim. Arizaliysa geri gonderirim ama herkeste varsa buda boyleymis diyip kullanmaya devam ederim. Tel duserse ekran cabuk kirilacak gibi

Bende böyle bir dalgalanma yok dostum.

Slmlr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

quote:

quote:

Slmlr.

Sert basinca olan mi yoksa hicmi dalgalanma yok?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Slmlr.

Dostum hiç dalgalanma yok. Biraz bastırdım, dahada bastırırsam zarar vereceğimden korktum ama ben göremedim öyle bişey.

Slmlr.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Slmlr.

Dostum hiç dalgalanma yok. Biraz bastırdım, dahada bastırırsam zarar vereceğimden korktum ama ben göremedim öyle bişey.

Slmlr.

Cevap icin tesekkur ederim.geri yollamaktan baska care yok. O halde :( bu sekilde biraz kiliisiz kullansam kesin ekrana birsey olur.

• Arkadaşlar merhabalar telefonun fiyatı düşmesiyle benimde almak istediğim hayallerimi süsleyen telefon haline geldi motorola atrix kullanıyrm cok memnunum fakat gel gör ki güncelleme almadı aynı sorunla karşılasır mıyım diye korkuyorum sanki hiç 4.4 kitkat güncellemesi almayacak gibi geliyor paramı çöpe atmak istemıyorum cihazla ve güncellemeyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.
  • yok mu şu forumda 4 2 2 den 4 1 2 ye dönen
  • quote:

Orijinalden alıntı: marmarali85

arkadaşlar bende ascent mate sahibiyim artık.
    kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı. telefonda mesaj yazarken q-a-z tuşlarının olduğu yerde yani ekranın sol tarafında bu tuşlara dokununca ekranda dalgalanmalar oluyor. hani lcd tvlerin ekranına bastırınca renk dalgalanması olurya ondan işte. ekranın ortasına birazdaha sert basınca ekranın sağ ve solundan iki yerden birden oluyor. hadi ekran ortasına biraz kuvvetli basınca olur dicem ama telefonun ekranına bastırmadan sadece mesaj yazarken bu durumun olması hatalı mı üretildi sorusunu aklıma getirdi. konuda başka arkadaş bu sıkıntıdan bahsetmemiş. telefonu internet sitesinden aldığım için bu arıza ise hemen değişim için göndereceğim. acil yardımlarınızı rica ediyorum.

Normal ve az daha fazlası dokunmalarda ekranın hiçbir bölgesinde en ufak bir dalgalanma olmuyor. Sırf merakımdan ne kadar bastırınca oluyor diye denedim; hiç bir zaman basmayacağım kuvvete geldiğimde sadece kenarlarda dalgalanma oldu.

• yido2 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için çok teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: isokocak

Arkadaşlar merhabalar telefonun fiyatı düşmesiyle benimde almak istediğim hayallerimi süsleyen telefon haline geldi motorola atrix kullanıyrm cok memnunum fakat gel gör ki güncelleme almadı aynı sorunla karşılasır mıyım diye korkuyorum sanki hiç 4.4 kitkat güncellemesi almayacak gibi geliyor paramı çöpe atmak istemıyorum cihazla ve güncellemeyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.

Dostum telefon şu anda 4.1.2 sürümle geliyor, rusya resmi sitesinden indirdiğimiz yazılım ile 4.2.2 yükselttim. Bence 4.4 gelirse güzel olur, ki geleceği söyleniyor, ama gelmezse de dünyanın sonu değil. Ortalama 2–3 senede bir telefon değiştirdiğimizi düşünürsek 4.2.2 şimdilik yeterlidir diye düşünüyorum.

• bugün iş dönüşü bimeks e uğradım. orada teşhirde bulunan ascent mate in ekranıda aynı benimki gibi biraz bastırınca dalgalanma yapıyordu. normal ,bastırmadan kullanımda aynı benimki gibi çok az dalgalanma yapıyor.
    ekran siyahken görülebiliyor. beyaz ekranda belli olmuyor. kullanan arkadaşlar mesaj yazarmış gibi ekrana dokunduklarında (siyah ekranda ) dalgalanma oluyormu ? deneyip yazabilirmisiniz.
    biraz kuvvetli bastırınca olması normal ama hafif dokunmada olmaması gerek.
    forumda iki arkadaş bende olmuyor yazmış ama benim ve bimeksteki teşhirde bulunan urunde oluyor. hemde birebir aynı. şimdi iki üründe mi hatalı yoksa normali mi bu. size zahmet ekran siyahken,duvar kağıdını siyah yaparak deneyebilirmisiniz. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • telefon 4 1 2 yüklerken çöktü @hızan arkadaşımıza da aynı şey oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtyg kullanıcısına yanıt
    dönmiyeydin iyidi ama dokunmatik berbattı hocam resmen algılamıyordu kafayı yerdim hayırlısı artık telefonu sağ salim alayımda :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isokocak

Arkadaşlar merhabalar telefonun fiyatı düşmesiyle benimde almak istediğim hayallerimi süsleyen telefon haline geldi motorola atrix kullanıyrm cok memnunum fakat gel gör ki güncelleme almadı aynı sorunla karşılasır mıyım diye korkuyorum sanki hiç 4.4 kitkat güncellemesi almayacak gibi geliyor paramı çöpe atmak istemıyorum cihazla ve güncellemeyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.

Dostum telefon şu anda 4.1.2 sürümle geliyor, rusya resmi sitesinden indirdiğimiz yazılım ile 4.2.2 yükselttim. Bence 4.4 gelirse güzel olur, ki geleceği söyleniyor, ama gelmezse de dünyanın sonu değil. Ortalama 2–3 senede bir telefon değiştirdiğimizi düşünürsek 4.2.2 şimdilik yeterlidir diye düşünüyorum.

Bende Atrix kullanıyorum
    Sürüm halen 2.3.4
    4.2.2 ilede iki sene geçer illaki

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.