Şimdi Ara

Huawei ascend g700 gelmiş. 750tl - puan vs. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
13
Favori
17.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bak ya yine operatör anlaşmalı diye saçma şekilde tek hat olanı gelmiş. p6 yi da saçma bir şekilde sadece Vodafone satmıştı. HUAWEI düzgün bir satıs stratejisi uygularsa iyi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade&Soul

Ben de almayı düşünüyordum; ama pili çok çabuk bittiği için vazgeçtim. Kullanmadan nereden bileceksin diyorsanız verdiğim videoları seyredin. Fiyatı ucuz olabilir; ama şimdiki telefonum HTC EVO 3D bana şarj konusunda çok sıkıntı çektirdiği için aynı sıkıntıları tekrar yaşamak istemiyorum. Ekranı da pek hoşuma gitmedi. Renkleri biraz soluk görünüyor. Bazı sitelerde konuşma süresinin 5-6 saat olduğunu yazıyor. 2-3 alışveriş sitesinden başka yerde de satılmıyor. Çok kaliteli birşey olsaydı bulunması daha kolay olurdu herhalde. Bence iyice düşünmeden karar vermeyin.

http://www.youtube.com/watch?v=cIT6kXcYUgk
    http://www.youtube.com/watch?v=syHaG9HPOYQ

Türkiyedeki kullanıcılar kalitesine bakmıyor. Markasına ve fiyatının ne kadar yüksek olduğuna bakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: N7K

quote:

Orijinalden alıntı: angajem

Sn legendim
    Malesef bu sorunuzun cevabını Hb müşteri hizmetleri mesajlaşma servisinden bende alamadım. Teleservis garanti kapsamında olabilir diye Cumartesi sipariş ettiğim ürünün iptalini gerçekleştirdim.

Ürünü arkadaşa aldık hepsiburada'dan ürün KVK garantili ürünü almadan önce Huawei Türkiye ile görüştüm ürünün mağazalarda satılmadığını sadece Turkcell ve Avea da satıldığını söylediler muhtemelen hepsiburada ve hızlıal ürüne olan yoğun ilgiden Turkcellden temin edip satışa başladılar.

+lar

internet performansı gerçekten güzel
    Malzeme kalitesi gm discovery ile aynı gibi pek fark göremedim
    arayüz basit ve kolay
    2 gb ram avantaj
    androide gececekler için ideal bir cihaz kullanıcıları memnun edecektir.
    Ekrana gelecek olursak tatmin edici parasını hak ediyor
    Ekran jelatini takılı halde geliyor

- ler
    Gps berbat datayı aktif etmeden uyduları zor buluyor(iç mekanda dışarıda denemedim)
    Turkcell logosu can sıkıcı ve Turkcell programlarının kaldırılması güzel olmuş ama
    Sarj cihazı 1 amper
    Kulaklık bildiğiniz çin malı

Sonuç Olarak

Bütçesi 750 tl olan kişiler için alınabilecek en iyi cihaz
    General mobile discovery almayı düşnenler bu cihazdan sonra gmd almaktan vazgeçsinler
    Ben telfonu General mobile elite modeline benzetiyorum
    S4 ,G2 gibi cihazları kullananlar bu cihazı almayı düşünmesin hem malzeme hemde performans olarak tatmin olmayacaklardır.

Hocam ic mekanda gpsleri bulamamasi gayet dogal canak antenleri evin icine yaparlardi yoksa bu bir eksi degil disarda acik havada bulma suresi muhim :)

• Daha önceki mesajlarımda cihazın şarj olma süresinin uzunluğundan bahsetmiştim bununla orantılı olarak tam 3 saattir wi-fi açık oyun yükleyip kuruyorum teker teker oynayıp test ediyorum sarj hala %80.

yetmez diyen varsa symbian kullansın telefonlarda kurcalayacak herhangi birşey olmadığı için sarjı çok iyi gidiyor o cihazların :)

2-3 alışveriş sitesinde satılması cihazın kötü olduğu anlamınamı geliyor? cihazı turkcell getirmiş sadece hepsiburada, hızlıalda satışa sunulmuş muhtemelen bir süre sonra bu siteler harici Turkcellin kendiside sözleşmeli olarak satışa koyacaktır diye düşünüyorum.

Dark, piranha gibi markalar daha çok bulunuyor diye dahamı kaliteli yada televizyonda ve işportada heryerde satılan çakma S3-S4ler çokça bulunuyor diye huaweiden dahamı kaliteli. Cihazın yanına tutupta G2 koyup ekranı kıyaslamadım ama Türkiyedeki telefon fiyatlarını düşününce bu fiyata bu telefon ve bu ekran gayet güzel.

Keşke bu fiyatlarda onlarca seçenek olsaydıda daha iyi ekranlı,daha iyi işlemcili,daha iyi ramli,daha iyi ekran kartlı, şarjı hiç bitmeyen bir cihaz alsaydık.

• quote:

- ler
    Gps berbat datayı aktif etmeden uyduları zor buluyor(iç mekanda dışarıda denemedim)...

Hiç iç mekanda GPS mi denenirmiş? GPS'in mantığına aykırı bir durum zaten. Uyduya bağlanabilmesi için açık havada, arada hiçbir engel olmaması gerekir.

İç mekanda zaten hiç uydu bulmaz, internet ya da şebeke üzerinden yaklaşık konum bulabilir ancak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 8 Haziran 2014; 12:08:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

- ler
    Gps berbat datayı aktif etmeden uyduları zor buluyor(iç mekanda dışarıda denemedim)...

Hiç iç mekanda GPS mi denenirmiş? GPS'in mantığına aykırı bir durum zaten. Uyduya bağlanabilmesi için açık havada, arada hiçbir engel olmaması gerekir.

İç mekanda zaten hiç uydu bulmaz, internet ya da şebeke üzerinden yaklaşık konum bulabilir ancak....

Haklılık payınız var ama söyle bişey var kullandığım g2 aynı yerde uydu buluyor.
  • quote:

Haklılık payınız var ama söyle bişey var kullandığım g2 aynı yerde uydu buluyor.

Anlıyorum, ama işte G2'de kapalı mekanda uydu değil de ağ üzerinden konum buluyordur. Aslında bu özellik telefonun GPS çipinden ya da özelliğinden bağımsız. G700'de ayarlar menüsüne girdiğinizde GPS ile ilgili ayarlara bakın, orada A-GPS ve ağ üzerinden GPS gibi seçenekler olması lazım, onları kapalı ise açın. Ama tabiki ağ üzerinden bulduğu konum ortalama 300 mt yanılma payı içerir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx1018

Daha önceki mesajlarımda cihazın şarj olma süresinin uzunluğundan bahsetmiştim bununla orantılı olarak tam 3 saattir wi-fi açık oyun yükleyip kuruyorum teker teker oynayıp test ediyorum sarj hala %80.

yetmez diyen varsa symbian kullansın telefonlarda kurcalayacak herhangi birşey olmadığı için sarjı çok iyi gidiyor o cihazların :)

2-3 alışveriş sitesinde satılması cihazın kötü olduğu anlamınamı geliyor? cihazı turkcell getirmiş sadece hepsiburada, hızlıalda satışa sunulmuş muhtemelen bir süre sonra bu siteler harici Turkcellin kendiside sözleşmeli olarak satışa koyacaktır diye düşünüyorum.

Dark, piranha gibi markalar daha çok bulunuyor diye dahamı kaliteli yada televizyonda ve işportada heryerde satılan çakma S3-S4ler çokça bulunuyor diye huaweiden dahamı kaliteli. Cihazın yanına tutupta G2 koyup ekranı kıyaslamadım ama Türkiyedeki telefon fiyatlarını düşününce bu fiyata bu telefon ve bu ekran gayet güzel.

Keşke bu fiyatlarda onlarca seçenek olsaydıda daha iyi ekranlı,daha iyi işlemcili,daha iyi ramli,daha iyi ekran kartlı, şarjı hiç bitmeyen bir cihaz alsaydık.

İNternette gezerken, video oynatırken herhangi bir yavaşlama, takılma var mı hocam? Nasıl 2-3 günlük izlenimleriniz?

• Huawei mate kullandim 3 ay kadar.Samsung un s4 modeline kadar hepsinden daha kalitelu bir isciligi var.Abartmiyorum mate in yaninda samsung un o modeline kadar olan tum modeller pazarda satilan oyuncak telefon gibi duruyor. Yazilim destegi onemli degil onemli olan stabil olmasi.

• Bence Samsung Türkiyede haddinden fazla abartılıyor bu yüzdende fiyatları çok abartı. Samsung bu modele gayet komik modeller satarken Huawei böyle fiyat/performansı mükemmel ürünler satabiliyor.
  • hocam normalde wi-fi net performansı gayet iyiydi ancak 3gden girerken çok yavaşladı Vodafone hattı Turkcell ile değiştirince mesele çözüldü. Güzel cihaz hocam bu fiyatlarda birşey arıyorsanız iyi cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx1018

Bence Samsung Türkiyede haddinden fazla abartılıyor bu yüzdende fiyatları çok abartı. Samsung bu modele gayet komik modeller satarken Huawei böyle fiyat/performansı mükemmel ürünler satabiliyor.

2 Ay önce Uzak doğudaydım. En çok tercih edilen Markalar Sony ve Lg, Daha sonra IP ve Samsung geliyor. Avrupa ve Amerikada belki farklılık gösteriyordur.

LG tasarım ve malzeme kalitesi, işcilik olarak Samsung'dan bir adım önde son 1 yıldır. Samsung Note ve S4 alan arkadaşlarımın tümünde sanki taşa sürtülmüş gibi tahribat var. orası burası soyulmuş. Milyarlar verecem sonra çirkin çirkin elimde dolaştıracam olmaz öyle şey.

Huawei'de böyle bir şey yok, Çok estetik son modelleri gerçekten. Ama insanlar Çin malı diye kafalarına takmış bir toka yürüyorlar. Huawei, lenova,Zte markaları şuan Dünyanın en iyi Bilişim firmalarının başında. Fason üreticiler ile kimse karıştırmasın. HTC'de bir Çin Markası ( Taiwan Çin'dir) ona bakılırsa.

Türkiye desteği konusuna gelirsek, Bu konuda LG ve Nokia çok iyi düzeyde Samsung belki Telpa'dan sonra toparlarmıştır ama Ben Galaxy Nexus'dan sonra bu Teknik servis olayından dolayı samsung'dan epey soğudum. Diğer çinli markalarında diğerlerinden eksik kaldığını düşünmüyorum.

Bence Korkmadan Huawei ve Zte markaları tercih edilebilir.

• huawei tabletini kullandım ürün ve huawei Türkiye gayet başarılı buna rağmen kvk tam bir rezalet. Huawei Türkiye tabletin satış sonrasında tüm maillerime cevap vermiş çözüm üretmiş ama servisini verdikleri kvk firması müşteriyi hiç dikkate almadığı için Huawei Türkiye kendi bünyesinde bir servisi mutlaka oluşturmalı o zaman bak neler oluyor ( asus ve toshibanın da ürünlerini kullandım servis olayını aşmışlar tam profesyonel )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elnino19 -- 10 Haziran 2014; 16:04:45 >
  • elnino19 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bizim tanıdığa Huawei Vision modelini almıştık 20gün serviste kaldı tamir etmeden geri göndermişler. 20 Mayısta tekrardan servise verdiğimiz ürün hala serviste malzeme bekliyor. Tüketici mahkemesine vereceğim bunları.
  • Geçen sene 1800TLye S3 alan arkadaşım bu telefonu görünce hemen dikkatini çekti telefonu çok beğendi fiyatını duyuncada şok oldu. Elindeki S3e baktım bu cihazın yanında cidden çok sönük duruyordu. S4 alan arkadaşım cihazdan özellikle şarj yönünden hiç memnun değil.

Türkiyede bütün servislerin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Huawei kesinlikle fiyat performans ürünleri üretiyor Kvkdan kurtulup ülkemizde adam gibi kendi servis ağını kurarsa bu fiyatlarla diğer markalarıda hizaya getirir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elnino19

huawei tabletini kullandım ürün ve huawei Türkiye gayet başarılı buna rağmen kvk tam bir rezalet. Huawei Türkiye tabletin satış sonrasında tüm maillerime cevap vermiş çözüm üretmiş ama servisini verdikleri kvk firması müşteriyi hiç dikkate almadığı için Huawei Türkiye kendi bünyesinde bir servisi mutlaka oluşturmalı o zaman bak neler oluyor ( asus ve toshibanın da ürünlerini kullandım servis olayını aşmışlar tam profesyonel )

Evet Asus bu konuda asmis resmen.

Satis sonrasi destegi ne kadar iyi olursa bir firmanin okadar yol alir.Huawei satislari yukselirse o da servis destegini gelistirecektir sanirim

• fx1018 kullanıcısına yanıt
    Bende Bimcell var, şüpheye düştüm şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

Bende Bimcell var, şüpheye düştüm şimdi

Bimcell bildiğim kadarıyla Avea altyapısı kullanıyor. Ben avea ile kullanıyorum telefonu, hiç bir sıkıntı yok... Çeken yerde sorun yok tabi, avea' nın çekmediği veya az çektiği yerde en üst düzey telefon olsa yine nafile...

şimdiye kadar hep 1 gb ramli telefonlar kullandım... Yeterli diye düşünüyordum.. 2 gb ram tam bir konformuş... Benim de fikrim değişti artık, android için standart ram 2 GB dır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baraka77 -- 11 Haziran 2014; 14:21:46 >
  • baraka77 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgiler için. Çok kararsızım, bir yandan masrafa girmeyeyim diyorum, bir yandan da artık yenileme zamanı geldi diyorum telefonu. İşyerinin verdiği Blackberry Curve var 2g, Turkcell hatlı, hiçbir işe yaramıyor, bir de aylık 4 gb interneti var, anca iş maillerini okumaya, cevaplamaya yarıyor :)

Kendi hattımsa Bimcell ve 1.nesil Samsung Galaxy. İşyerinden blackberry yerine android veya iphone verselerdi dert tasa olmayacaktı ama mecburen ayrı hat kullanıyorum.
  • Arkadaşlar telefonu bir süredir kullanıyorum. Burada çoğu şeyler yazılmış. Bende kendimce mini bir inceleme yaptım bakmak isteyen, bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşları beklerim. Eksik bilgiler varsa tamamlarız

http://forum.donanimhaber.com/m_92857061/f_//tm.htm#93095275

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aegean-Man -- 11 Haziran 2014; 23:00:45 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.