Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 Ekran Kırıldı, Dokunmatik Çalışıyor. Değişim Ucreti? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
16.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Shalesh

eğer elektroniğe biraz yatkınsanız aliexpressden 25 dolara alıp takabilirsiniz
    ben servise gönder gel haftalarca telefonsuz kalmayayım diye telefoncuya 180tl ya yaptırdım pişman oldum güzel takamadı yapıştırıcı felan sürmeden yapmış
    arkdaşım kırdı aynı şekilde benden sonra
    çinden 70tlye ekran aldık bir de bant sapasağlam çok güzel yaptım çok aşırı elbecerim olmadığı halde baya güzel oldu hiç belli bile olmadan
    gidip servise 280 vermeyin bence veya suriyeli telefonculara 180 lira
    eğer dokunmatik çalışıyorsa 2 hafta idare edin çinden 2 haftaya geliyor 70tl yakendiniz takın yanında tornavida felan da veriyorlar zaten
    bi de 1mm double sided adhesive tape diye aratın o da 1dolar felan sapasağlam kendiniz yapın video da atayım yardımı dokunsun
    https://www.youtube.com/watch?v=6NXRb_nTz1k&index

aynen katılıyorum arkadaşa. Bende elektronik ürün , elektronik yedek parça ve kıyafet dahil bir sürü ürünü ebay ve aliexpressden satın alıyorum. En geç gelen ürünüm bir ayda falan gelmişti. Hatta bir haftda geldiği bile oluyor. Ekranı sağlam bir telefonun sırf dokunmatik kırıldı diye komple parçasını değiştirmek mantıklı değil zaten. Ancak arkadaşın dediği gibi elinizin biraz dahi olsa yatkın olması şart. Yoksa astarı yüzünden pahalıya gelebilir hatta cihazınızı kullanılamaz hale bile getirebilirsiniz.

• Hocam o ekran sağlam olup dokunmatik değiştirme olayı LCD siyle digitizer ı yani dokunmayı algılayan camı bütünleşik olmayan cihazlarda oluyor özellike biraz kalınca olan cihazlarda.
    Mesela iPhone 4 4s veya Nokia lumialar gibi
    Onlarda aşırı hayvanlık yapıp iç taraftaki görüntü veren LCD yi kırmadığınız sürece sadece dış camı yani o dokunma algılayan digitizer ı değiştirmeniz gerekiyor ekran kırılması durumunda o parça da 5-6 dolara satılıyor. S3 ünkini 3-4 dolara bile görmüştüm.

Ama bizim cihaz ince bir cihaz ve LCD yle digitizer birleşik yapılmış hani düştüğünde genelde hep o öndeki cam kırılıyor bunula birlikte sağlam olan LCD de mecburen değişiyor zaten ekran o kadar ince ki çıkarınca farkedersiniz LCD ve camı ayrı yapsalar telefonu bu ince tasarlayamazlarmış. LCD yi de kırdığınızda anlıyorsunuz zaten sıvısı akıyor gibi oluyor görüntü dağılıyor renkler bozuluyor ekranda şeritler beliriyor. Ben LCD sağlam cam kırık şekilde bir süre kullandım sonra kendim sökerken zaten atıcağım diye biraz hayvanlıkla söktüğüm için LCD de kırıldı görüntü bozuldu çözünürlük birden tüplü televizyona döndü pikseller sayılmaya başladı :)
    Çoğu kıran arkadaş benim gibi sadece ön camı kırıyor ama mecburiyetten o parçayla birleşik olan kırmadığımız LCD nin parasını da veriyoruz.

• Arkadaşlar geçmiş olsun.
    Ekrana temperli çam taktirin.
    Ve kasko yaptirin.
    Media markta iki yıllık kasko
    200 TL bir yıllık 120 TL

Cam kırılması
    Sıvı teması
    Çalınması ( gasp ve kapı kırılmasını vs içerir polis çağırıp tutanak tutulmalıdır . poliçeyi okuyun )

Hepsini içerir.kafam rahat.
    İki yıl kaskom var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu nisanda acmisim ekimdeyiz ve ben hala kirik ekrsnla kullaniyorum. Artik bazi noktalarda sararma oluştu. Ama devam boyle. Cokts dert etmemek lazjm gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet Sadece Dokunmatiği Alarak Probleminizi Çözebilirsiniz. Saç kurutma makinesi ve ince kartvizit ile kendiniz yapabilirsiniz. Loca yapıştırıcıyı 3 Defa 2 Dakikalık seanslar ile kurutun ilerde akma baloncuk yapma gibi probleminiz olmaz.

Violet Lazer veya Ultraviyole Lamba ile kurutmanız gerekir. Sökerken Yan tuşların Flex kablosuna dikkat edin.

Huawei G7 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 185 TL
    Turkcell T60 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 250 TL
    TURKCELL T50 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 220 TL
    iPhone 6 Yeni Cam Değişimi 150 TL
    Samsung S4 S5 Note 3 Yeni Cam Değişimi 150 TL
    General Mobile 4G Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 240 TL
    Turk Telekom TT175 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 240 TL
    Avea İnTouch 4 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 200 TL
    LG G3 Yeni Cam Değişimi 180 TL
    Xiaomi Mi4 Yeni LCD Yeni Cam Değişimi 250 TL
    Sony Xperia Z2 Yeni Cam Değişimi 180 TL

http://www.cnkelektronik.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf Servisi -- 23 Mart 2016; 3:40:19 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.