Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 ANA KONU - Kullanıcılar Kulübü [Marshmallow ÇIKTI] (1140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.866
Cevap
154
Favori
719.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu twrp o değil. oreo için olan daha güncel bişey. hataları düzeltip paylaşacak geliştirici. oreo için uyumlu twrp şart olabilir emin değilim. sorarım onu.

otg için umudunu düşük tut bence

substratum genel olarak aosp tarzıyla daha uyumlu. lineage haliyle biraz problemli kaçıyor. substratum için mokee romunun adapte edilmesini beklemen gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaFleur- kullanıcısına yanıt
    Philz daha rahat ve işlevsel geliyor bana. Twrp şartsa kullanırız zaten recoverye kaç kere giricem kurduktan ayarladıktan sonra.

Otg önemli ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam,

Anladığım kadarıyla sizde custom rom kullanıyorsunuz.
    Size bir kaç sorum olacak.

Ben lineage os kurdum bu telefona.
    Konu içerisinde önerilen philz recovery ile kurdum romu.
    Romdan sonra adaptasyon ve navbar enable dosyalarını bir de gapps ile magisk kurdum tahmin edeceğiniz üzere.
    İlk başlarda her şey düzgünken, sonradan (1 hafta 10 gün sonra) telefon çok garip davranmaya başlıyor.
    Ana ekran sürekli duruyor, bazı uygulamalar ortadan kayboluyor vs.

Böyle bir şey yaşadınız mı ya da sebebi ne olabilir bir yerde okudunuz, denk geldiniz mi?

Android sürümü çok önemli olmamakla birlikte emui nin artık çok yavaş kalmasından dolayı tamamen stabil bir custom rom arıyorum ancak malesef bulamadım.
    Ya benim recovery de ya navbar ile adaptasyon dosyasında ya gappsta ya da magiskte bir sorun var sanırım.

Teşekkürler.
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Hocam adaptasyon güncel değil. Ayrıca güncel romda da hatalar olabilir.

Tavsiyem mparus romunu kullanmanız olur. 20180621 tarihli. adaptasyona gerek yok mparus romunda. navbara da gerek yok yanlış hatırlamıyorsam. mparus güncellerse siz de güncellersiniz. romda böyle bir hata yok. yine aynı sorunları yaşarsanız kullandığınız magisk modülleri veya launcher hatanıza sebep oluyor olabilir.

iyi forumlar.

Hocam mparus'un unofficial lineage olanı diyorsunuz sanırım. Onu da kurup denedim. Onda da aynı oldu. Ancak saf gibi ona da adaptasyon kurdum ben
    o romu kur hocam. adaptasyona gerek yok zaten bu cihaz için derlenmiş. navbar da ayarlanmış. ona da gerek yok. gapps ve magisk opsiyonel.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaFleur-

o romu kur hocam. adaptasyona gerek yok zaten bu cihaz için derlenmiş. navbar da ayarlanmış. ona da gerek yok. gapps ve magisk opsiyonel.
    recovery olarak ne kullanıyorsunuz? haziranda yayınlanan sürüm stabil mi? siz hangi sürümü tavsiye edersiniz? teşekkür ederim çok. valla aynı sıkıntıları yaşamazsam çok makbule geçecek. çok memnundum çünkü.
    philzden memnunsanız rom için değişmenize gerek yok. ben de philz kullanıyorum.

mparus konusundaki stable olan philz i kullanıyorum ancak belki güncel değildir belki son rom güncellemesi ile uyumlu değildir diye merak ettim hocam. teşekkür ederim cevaplar için.
  • Arkadaşlar sanırım telefonum artık çöp oldu :/
    telefonu sabahtan arabanın içinde şarjda bıraktım fakat ilerleyen saatlerde güneş gelmiş ve aşırı ısınarak kendiliğinden kapanmış.3 tuş kombinasyonuyla felan baya uğraştım açmak için fakat başaramadım.ilk başta şarj olmadı fakat sonra şarj olmaya başladı.ekranda phone locked yazısı çıkıyor.

dload klasörü oluşturup format atmayı denedim ama telefon bir türlü açılmadı.yardımcı olabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabey27

Arkadaşlar sanırım telefonum artık çöp oldu :/
    telefonu sabahtan arabanın içinde şarjda bıraktım fakat ilerleyen saatlerde güneş gelmiş ve aşırı ısınarak kendiliğinden kapanmış.3 tuş kombinasyonuyla felan baya uğraştım açmak için fakat başaramadım.ilk başta şarj olmadı fakat sonra şarj olmaya başladı.ekranda phone locked yazısı çıkıyor.

dload klasörü oluşturup format atmayı denedim ama telefon bir türlü açılmadı.yardımcı olabilecek var mı?
    aynısı 2 hafta önce bizde de oldu. telefonun sarjı bitti kapandı bir daha da açılmadı. phone locked yazıyor öyle kalıyor. uğraştım ettim beceremedim gittim xiaomi mi a1 aldım bende. nette de bunun çözümünü bulamadım. önerilenler de olmuyor. bir şekilde recovery e girdim fabrika ayarlarına döndürdüm ön belleği sildim. telefon açıldı fakat wifi çalışmıyor, sim kartı görmüyor. sadece oyuncak gibi çalışıyor. yeniden başlatınca yine kilitlenip kalıyor. sanırım anakart arızası falan oldu. attım çöpe artık.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    telefonu atmaktan başka yol kalmadı gibi sanırım.
  • Arkadaşlar merhaba iyi forumlar.

telefonumun hem ahize sezi hemde normal hoparlör sesi çok az geliyor.
    özellikle ahize sesi. duymakta çok zorlanıyorum. Ne yapabilirim.
  • Arkadaşlar G7 İçin Kulaklık soketinin orjinalini nereden temin edebilirim bölgemdeki telefoncularda maalesef bulamadım soketin değişmesi gerekiyor
  • günaydın,
    huawei g7 emuı 3.1 kullanıyorum.
    5.1 lolipop var,
    3 yılı aşkındır sorunsuz kullanıyordum, genelge telefon olarak kullandığımdan, batarya şarjı 3-4 gün civarında gidiyordu.
    bu durum yaklaşık iki güne kadar hep böyle gitti. iki gündür sabah 100 de 100 şarjlı olarak başlıyor akşama kalmadan 100 de 8 e geliyor.
    herhangi bir program vs. kurmadım. saklama koşullarım sıcak ya da soğuk ortamlar değil çanta ılık ortam. sorunu bulamadım,
    kurulu olan programlara gelen güncellemeler mi yaptı yoksa ömür açısından normal mi bunu anlamadım.
    bir anda 9 saate sıfırlamaya başladı.
    yaşamış ya da tecrübe bilgi sahibi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum.

5.1 lolipop ve emuı 3.1 den memnundum.
    hertürlü orijinal eklentileri güzel çalışıyordu hala da çalışıyor, dokunma ekran açma kapama gibi.

format mı yer ya da batarya ömrünü mü tamamladı değişiklik mi istiyor
    teşekkürler

• Lineage os 14.1 kullanan arkadaşlar Internet hızınız nasıl? Bariz bir azalma var. 4g yi açınca 3g den bile daha kötü.

Düzeltme : sorunu cm 12.1 yükleyerek aştım. Lineageden daha stabil internet hızı da gayet başarılı . Ayrıca yüklediğim bir çiftlik oyununda kasmalar yaşıyordum cm 12.1 de oyun akıyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilhans -- 5 Kasım 2018; 2:41:25 >
  • Telefon 4.5 g sim kartı görmüyor böyle sorun yaşayıp sorunu çözen varmı?

• Merhabalar Huawei G7 telefonumun güncellemeden sonra sesi çok az geliyor. neredeyse duyulmayacak kadar bunu bir çözümü var mı ne yapabilirim?
  • Kilhans K kullanıcısına yanıt
    Hangi romu kurdunuz? batarya durumu nasıl?
  • dostum nfc ve otg modifiyeli bazi romlarda cakismiyor.cift tiklama basit bi uygulama ile duzeletebulrisin marketten.2tap wake up ya da 2tap 2 sleep uygulamarini ya da googleden arattir bulursin

• 
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.