Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 ANA KONU - Kullanıcılar Kulübü [Marshmallow ÇIKTI] (1132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.867
Cevap
154
Favori
719.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11301131113211331134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cleven12

arkadaşlar bana huawei g7 orjinal recovery lazım nerden bulabilirim

ROM attın düzeltme işi ise uğraşma olmuyor denedim ben servise vereceğim sen de ver yazılımı onlar atsın 50 60 bir şey isterler dedi buradaki servislerin hepsi.
  • DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    yoo hallettim kardeş varsa bi sıkıntın söyle sanada yardımcı olayım
  • edit:
    5.1e dönme konusunda hangi rehberi takip etmeliyim ? LOS 14.1deyim.
    ayrıca cihaza sony music yükleyebilen oldu mu ? clearaudio çalıştıramadım birtürlü. ya ses bozuluyor ya da hiç değişmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur- -- 19 Eylül 2017; 19:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaFleur-

edit:
    5.1e dönme konusunda hangi rehberi takip etmeliyim ? LOS 14.1deyim.
    ayrıca cihaza sony music yükleyebilen oldu mu ? clearaudio çalıştıramadım birtürlü. ya ses bozuluyor ya da hiç değişmiyor.

Sende depolama hatası var mı hocam? Bende de yüklü hata veriyor. Orjinal roma da dönemiyorum bir türlü.
    nasıl bir hata tam olarak ?

bazen files uygulaması garip garip hatalar veriyor. o zaman root explorerdan işimi görüyorum. bazen de tam tersi oluyor.
    edit :https://forum.xda-developers.com/ascend-g7/how-to/huawei-g7-unbricking-restoring-stock-rom-t3624370
    şu talimatları takip ederek 5.1 kurmayı deneyeceğim. basit görünüyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur- -- 19 Eylül 2017; 20:16:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bazen files uygulaması garip garip hatalar veriyor. o zaman root explorerdan işimi görüyorum. bazen de tam tersi oluyor.
    edit :https://forum.xda-developers.com/ascend-g7/how-to/huawei-g7-unbricking-restoring-stock-rom-t3624370

SD kart dahili olarak biçimli ama depoalam hatası var uygulama falan yüklemiyor wp insta twitterdan başka.

• quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

quote:

SD kart dahili olarak biçimli ama depoalam hatası var uygulama falan yüklemiyor wp insta twitterdan başka.

hiç bulaşmadım o işe.
    sd kart harici depolama bende.
    ama izinlerle alakalı bi hata oldu dün. uygulamalar hafızaya yazamıyordu. root explorer falan da iyi çalışmıyordu. bikaç bişey denedim. şuan normal gibi.
    heralde orjinal romu atarsak, herşey sıfırlanır izinler de düzelir. zaten 5.1de izin sorunu olacağını sanmıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

quote:

hiç bulaşmadım o işe.
    sd kart harici depolama bende.
    ama izinlerle alakalı bi hata oldu dün. uygulamalar hafızaya yazamıyordu. root explorer falan da iyi çalışmıyordu. bikaç bişey denedim. şuan normal gibi.
    heralde orjinal romu atarsak, herşey sıfırlanır izinler de düzelir. zaten 5.1de izin sorunu olacağını sanmıyorum.

Dahili yapmayınca uygulamaları yüklemiyor dahili yaptım yine yüklemiyor böyle bir sıkıntı oldu bende.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2684384

hocam şunu denediniz mi ?

los developer optionsda enable local terminal var. direk onu kullanabilirsiniz.

• LaFleur- kullanıcısına yanıt
    Hocam, Marshmallow sürümünden direk olarak resmi sitesindeki yazılım ile KitKat'a düşebiliyor muyuz? Cihazın bootloader kilidi kapalı doğal olarak root yok. Stock olarak Marshmallow kullanılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onu deneyip brick edenler var cihazı. tecrübeli değilseniz bulaşmayın o işe. ama 5.1e dönülüyor sanırım

• LaFleur- kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim cevap için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar ekran kilidi koydum(sekil)bunu kaldirmak istiyorum ama bi turlu bulamadim.android 6.0 yuklu.yardim edermisiniz?

• 6.0dan
    5.1e dönmeye çalıştım. 3tuş olayı çalışmadı. ben de fastboot üzerinden flashladım boot recovery system diye. şimdi emui ekranı çıkıyor optimizing system diyor sonra tekrar başa dönüyor. var mı cihazı kurtarmanın bir yolu ? custom recovery atabilir miyim ?
    edit: 3 tuş kombinasyonunu tekrar denedim cihaz başarıyla boot oldu. kenarda dursun belki aynı durumu yaşayan olur. kesinlikle 6.0 önermiyorum. recoveryler uyumsuz. geri dönüş sorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur- -- 6 Ekim 2017; 15:53:19 >
  • arkadaşlar bu akşam bir anda imei numaram silindi. reset falan çektim ama fayda etmiyor *#06# de boş gözüküyor ayarlardan telefon hakkındaya giriyorum imei ordada yok. ne yapmam lazım acil
  • Custom rom yüklemek istiyorum fakat Philz-Touch recovery telefonuma kurmaya çalışıyorum ama siyah ekranda kalıyor recovery açılmıyor ekrana dokunuyorum telefon titriyor. Bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

Edit: Sonunda kendim çözdüm. Benim gibi çözüm arayanlara yardımcı olması için yazıyorum, telefonuma 6.0 kurulu iken Philz-Touch recovery kurduğum zaman(donanım haber xda, htc mania vs. hangi versiyonu olursa olsun) siyah ekrandan başka birşey çıkmıyordu. Orjinal 6.0 recovery üzerine 5.1.1.'i kurdum, herhalde 5.1.1. ile aynı recovery kullanıyorlarmış ama telefon açılmadı ve sonra Philz-Touch recovery kurdum hem telefon 5.1.1. olarak açıldı downgrade yapmış oldum hemde Philz-Touch recovery açıldı ve custom romları denemiş oldum.

Custom romlarla ilgili deneyimim stabil bir rom maalesef oluşturulamamış hep yarım bırakılmış durumdalar, bence en güzeli orjinal romlar bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyukara -- 10 Ekim 2017; 10:27:4 >
  • Arkadaşlar yeğenimin kullandığı G7 de önce telefonun arama kısmı yok oluyor sonra da telefon kapanıyor ve bir daha açılmıyor. Sizce ne olmuş olabilir.
  • 5.1 yüklü telefonuma usb bağladıktan sonra çıkarmak istediğimde bilgisayarlardaki gibi donanımı güvenle kaldır vs varmı? çünkü usb yi çıkardığımda hata alıyorum
  • Telefon bootloopda kaldığı ve artık uğraşacak güç ve vakit kalamdığı için telefonu Fixsmart Ankara'ya yolladım pazartesi günü. Salı günü aradılar "Anakart değişecek 407 TL ücreti onaylıyor musunuz?" Hayır telefon açılıyordu anakartı sağlam boş yere ne anakart değiştirtirim ne de o parayı öderim diyip geri istedim. Bu sabah telefon elime ulaştı direk şarja taktım telefon titredi güç verdiğimde ise logo geldi kombinasyonla Philz ekranına girip gezebiliyorum. Anakart senden benden sağlam yani. Başka gönderebileceğim bir yer var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Evde kendim nasıl çözerim?

Şimiden teşekkürler. Fixsmart dolandırıcıdır.
  • Fixsmart dolandırıcıdır batarya degisimi icin yolladım bana diyorlar ki ekran da degismesi gerekiyor dediler ne alakaysa sormadım yollayın geri dedim 305 tlye 400 ekler telefon alırım FİXSMART HALİYLE HUAWEİ DE BİTMİŞTİR BENİM İÇİN

Dostum bana özelden mesaj at kod yardımıyla telefonunu düzeltebiliriz

• 
Sayfa: önceki 11301131113211331134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.