Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 ANA KONU - Kullanıcılar Kulübü [Marshmallow ÇIKTI] (1122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.867
Cevap
154
Favori
719.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU TELEFONU BRİCK YAPMAYI BECEREMEDİM. Forumda okuyorum . Rom yüklemeye çalışan arkadaşlar telefonularının brick olduğunu , servise gönderdiklerini , servisin telefona 4.4 yada 5.1 yada 6.0 yükleyip gönderdiğini söyleyen arkadaşlar var . telefonu aldığım günden buyana piyasada bulunan , yabancı sitelerde de yayınlanan her çeşit romun her versiyonunu yükledim . HEPSİNİN birbirinden farklı özellikleri var . Hepsinin ayrı sorunları var . Şimdiye kadar resmi sürümlerden daha iyi çalışan problemsiz rom görmedim .
    Rom yüklemek isteyip başarısız olan arkadaşların dikkat etmesi gereken en önemli konu yüklemek istedikleri roma uygun recovery kullanmaları.
    Alınan hataların %90 ı yanlış recovery kullanmaktan kaynaklanan hatalar .
    Stock rom yüklemenin en garanti yolu Huawei extrtör isimli program ile --system.mg---cust.img ----recovery.img ve boot.img dosyalarını çıkarttıktan sonra bunlarıhttp://www.htcmania.com/showthread.php?t=970985 sayfasında anlatılanlara uygun şekilde sayfadaki komutları kullanarak yüklemek . Hiç başarısız sonuç vermiyor . ( SAYFADAKİ KOMUTLARI KOPYALARKEN SAYFANIN DİLİNİN İNGİLİZCE OLMASINA DİKKAT EDİN . sayfa çeviren tarayıcılar komutları da çevirdiği için komutlar değişiyor ve hata veriyor .
    AYrıca yükleme yapmadan sisteminizin bir yedeğini alın .
    Telefonunuzun iç depolaması da dahil herşeyi sildikten sonra yükleme yapın .
    Fabrika ayarları dediğimiz yükleme telefonunuzu tamamen temizlemez .
    Şimdilik bu kadar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat gulay -- 8 Nisan 2017; 22:29:7 >

• Mi Band 2 veya benzeri bir şey kullanan var mı? Almayı düşünüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat gulay

BU TELEFONU BRİCK YAPMAYI BECEREMEDİM. Forumda okuyorum . Rom yüklemeye çalışan arkadaşlar telefonularının brick olduğunu , servise gönderdiklerini , servisin telefona 4.4 yada 5.1 yada 6.0 yükleyip gönderdiğini söyleyen arkadaşlar var . telefonu aldığım günden buyana piyasada bulunan , yabancı sitelerde de yayınlanan her çeşit romun her versiyonunu yükledim . HEPSİNİN birbirinden farklı özellikleri var . Hepsinin ayrı sorunları var . Şimdiye kadar resmi sürümlerden daha iyi çalışan problemsiz rom görmedim .
    Rom yüklemek isteyip başarısız olan arkadaşların dikkat etmesi gereken en önemli konu yüklemek istedikleri roma uygun recovery kullanmaları.
    Alınan hataların %90 ı yanlış recovery kullanmaktan kaynaklanan hatalar .
    Stock rom yüklemenin en garanti yolu Huawei extrtör isimli program ile --system.mg---cust.img ----recovery.img ve boot.img dosyalarını çıkarttıktan sonra bunlarıhttp://www.htcmania.com/showthread.php?t=970985 sayfasında anlatılanlara uygun şekilde sayfadaki komutları kullanarak yüklemek . Hiç başarısız sonuç vermiyor . ( SAYFADAKİ KOMUTLARI KOPYALARKEN SAYFANIN DİLİNİN İNGİLİZCE OLMASINA DİKKAT EDİN . sayfa çeviren tarayıcılar komutları da çevirdiği için komutlar değişiyor ve hata veriyor .
    AYrıca yükleme yapmadan sisteminizin bir yedeğini alın .
    Telefonunuzun iç depolaması da dahil herşeyi sildikten sonra yükleme yapın .
    Fabrika ayarları dediğimiz yükleme telefonunuzu tamamen temizlemez .
    Şimdilik bu kadar .

anlıyorum ama bizim bahsettiğimiz prosedürü zamanında 5.1 ilk çıktığı zaman yüklediğimizde de yapmıştık. O zaman sorun olmadan yükleme olmuştu. Sorun servise güç tuşu arızası nedeni ile yolladığımda servisin işgüzerlık yaparak 6.0 yüklemesinden sonra oldu. Geri dönüş konusunda huawei müşteri hizmetlerinin beni yönlendirdiği stock rom ve talimatlara göre yapıldığında söz konusu sorun oluştu.

Ayrıca sanırım servis yazılımsal olarak çözemeyecek gibi sorunu. Çünkü huawei genel merkezden bilgi \ onay bekleniyor diyor. Anakart değişimi yapacaklar galiba? İyimi olur kötümü bilemiyorum.

• http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1304563 linkte verilen romu nasıl kuaracaz bilemedim. Yada hangi recovery programı ile kurmalıyız twrp ile denedim olmadı. Philz-Touch recovery telefonuma kurmaya çalışıyorum ama siyah ekranda kalıyor recovery açılmıyor ekrana dokunuyorum telefon titriyor. Bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyukara -- 9 Nisan 2017; 14:20:18 >
  • Servis yazılım sorununu çözemedi, müşteri hizmetleri aradı beni, sorunun google kaynaklı olduğunu yazılımsal olarak çözümünün olmadığını, 6.0 yükleyerek geri yollayacaklarını söyledi. Mecbur kabul ettim. Artık hayırlısı olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU ROMU BEN DE Kurmak istedim ama kuramadım.hiçbir recovery ile kurulmuyor.şu anda lineage 14.1 deyim gayet iyi . romu 4.4.4 üzerine kurmayı hiç denemedim .15-20 gün 14. 1 kullandıktan sonra4.4 üzerine kurmayı dene olursa bilgi ver.
  • murat gulay M kullanıcısına yanıt
    Hocam 5.1 üzerine kurmayı denediniz mi B350 romu olduğunu belirttiğini farkettim. Emui arayüzü beğeniyorum o yüzden stock yada düzenlenmiş stock romlar kullanmayı istiyorum. Keşke biri stock 6.0 romu düzenlese de şu kasmaları falan yaşamasak iyi olur.
  • stock romlarda temiz kurulumla hiç kasma yaşamıyorum . gayet stabil çalışıyor.tüm bildirimler sıkıntısız geliyor,kamera gayet güzel ses iyi. klavye olarak türkçe klavye isimli uygulamayı kullanıyorum.
  • hayır 5.1 üzerine denemedim.10 gün boyunca fırsatım olmayacak. deneyebilirsen dene .
  • Cheetah return romunu twrp 2.8.7 ile kurdum ve şu an o romdayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam biraz kullandıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum çok vaktim olmuyor benim denemeye tavsiye ederseniz deneyeyim. Peki 5.1 üzerine mi kurudunuz hocam nasıl kurabildiniz anlatırsanız. Evet temiz 6.0 kurulumu yaptım şuan memnunum fakat zamanla nedense yavaşlıyor gibi gelmişti telefon. Bir de farklı tarayıcılar denememe rağmen geç bağlanıyor sitelere wifi de bende mi sorun var bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyukara -- 13 Nisan 2017; 0:49:43 >
  • XuQa X kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bir huawei hesabınız olması lazım yoksa site üzerinden oluşturabilirsiniz.

https://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index

Burdan huawei hesabınızla giriş yaptıktan sonra gerekli kısımları doldurun ve commit butonuna basın. Hemen aşağıda bootloader kilidiniz çıkacak.
  • egowest kullanıcısına yanıt
    Kodu aldım çok teşekkür ederim.

• temiz kurulum mu yaptın ? 5.1 üzerine mi yükledin ?
  • Merhaba.

"16gb MicroSD class10 sdhc-I" hafıza kartı g7 ile sorunsuz çalışır mı? Özellikle tecrübesi olanlar yazabilirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: diyapman

Merhaba.

"16gb MicroSD class10 sdhc-I" hafıza kartı g7 ile sorunsuz çalışır mı? Özellikle tecrübesi olanlar yazabilirse sevinirim.

çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DokuzKuyrukluTilki

quote:

Orijinalden alıntı: diyapman

Merhaba.

çalışır.

Teşekkür ederim yanıt için. Kartın kullanım performansı ve kart kullanınca telefonun performansında oluşacak herhangi bir yavaşlama için ne diyebilirsiniz?
  • DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıt için. Kartın kullanım performansı ve kart kullanınca telefonun performansında oluşacak herhangi bir yavaşlama için ne diyebilirsiniz?
  • diyapman D kullanıcısına yanıt
    class 10 bir sd kart kullanacaksınız. Herhangi bir sorun olmaz. Hız konusunda da endişeniz olmasın. Min 30 mb/s yazma hızınız olacak tahminen, performansa olumsuz bir etki yaratmaz ama yinede sd kartı sadece depolama amaçlı kullanın. Programları sd karta taşımayın.
  • murat gulay M kullanıcısına yanıt
    Miui rom kuruluydu. Temizlikleri yapıp direk kurdum. (Cevap gecikmesi için özür dilerim, malum referanduma kilitlendik)
  • 
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.