Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 ANA KONU - Kullanıcılar Kulübü [Marshmallow ÇIKTI] (1091. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.867
Cevap
154
Favori
719.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10891090109110921093
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi geçmiş olsun hocam...ben de hala 5.1 deki sorunları halletmeye çalışıyorum. Olmadı 6.0 yükleyip onu kullanacağız mecburen.
  • Romu parçalayıp içindeki bazı dosyaları pc ile adb komutları ile flashlaman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler telefonumu 2 ay önce 4.4 geri dönüş yaptırdım 1 ay önce felan şarz cok cabuk bitmeye başladı daha sonraları bazen şarz olmamaya başladı ara sıra oluyor ama yardımcı olurmusunuz ?
  • 5.1 de bir türlü düzeltemediğim sorunlar nedeniyle mecburen 6.0'a döndüm. Yine ısınamadım, yine sevmedim. Bu nasıl iştir arkadaş ne güzel üst taraf uygulama ile aynı renk oluyor, alt tarafta sanal tuşları gizleyen gezinti çubuğunu niye kaldırırsın. Telefon sanki 5" oldu. Akıcılık desen hak getire telefon kasıntıdan çatlayacak neredeyse. Kamera 4.4 de çok iyiydi. Amiral gemisi telefonlara bile kafa tutuyordu. Her güncelleme ile daha kötü oldu. 6.0'ı beğenenler, iyi diyenleri anlamıyorum; sanki hiç 4.4 veya 5.1 kullanmamışlar telefonu direkt 6.0 ile kullanmaya başlamışlar gibi.

• Tema yapm uygulamasında temayı yapıp kaydederken sorun yaşıyorum nasıl düzeltebilirim bilen var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orjinal ekran kilitleme için Awesome Icon programını store dan indirin, ekran kilidi bölümünü bulun, ok işaretini kaldırıp tekrar okeyleyin aktif oluyor. Tesadüfen youtube da buldum, paylaşmak istedim. Diğer ikonlar için de geçerli..

• quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Hadi geçmiş olsun hocam...ben de hala 5.1 deki sorunları halletmeye çalışıyorum. Olmadı 6.0 yükleyip onu kullanacağız mecburen.

Çok teşekkürler hocam darısı başına

gerçi telefondan soğudum ben resmen , şu anda yenisini alamayacağım için kullanıyorum şubat gibi satarım artık diye düşünüyorum.
  • 6.0 nasıl yüklediniz ayarlama güncellemelerde birşey gelmiyor bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalSalute

6.0 nasıl yüklediniz ayarlama güncellemelerde birşey gelmiyor bana?

6.0 güncelleme ile gelmiyor hocam
    manuel indirip sdcarddaki dload klasorune atıp güncelleyici ile güncelleyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

quote:

6.0 nasıl yüklediniz ayarlama güncellemelerde birşey gelmiyor bana?

6.0 güncelleme ile gelmiyor hocam
    manuel indirip sdcarddaki dload klasorune atıp güncelleyici ile güncelleyebilirsiniz

nasıl peki 5.1 var bende şuan sürekli donuyor ve kasıyor facebook instagram yanıt vermeyi kesiyor kırıp atma noktasına geldim
  • RoyalSalute kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linkten romu indirin. İçerisinden çıkan dload klasörünü klasörle beraber sd karta atın. Yani dosya konumu şu şekilde olmalı sdcard/dload/update.app

Daha sonra güncellemeye gidin ve ayarlardan yerel güncellemeyi seçin. Gelen uyarıya evet diyin telefon yeniden başlayacak ve yükleme işleminin başladığını göreceksiniz. Eğer yükleme sonunda recovery ekranında kalırsa ses tuşları ile wipe data factory reset ve wipe cache yapın ( Ses tuşları yön, power tuşu seçim işlemi için kullanılır ). Bu işlemler sonucunda dahili depolamadaki tüm verilinizi kaybedeceksiniz.

Eğer 6.0 ı begenmezseniz geri dönmek için 5.1 romunu indirin ve aynı şekilde sdcard a atın. Daha sonra *#*#2846579#*#* kodunu arama ekranına girin. Sırasıyla software update, sdcard upgrade seçin ve gelen uyarıya tamam diyin.Telefon yeniden başlayarak yükleme ekranına geçecektir. Begenmezseniz 6.0 dan sorunsuz dönüş için bu yöntemi kullanmanızı öneririm.

Huawei sitesinden direk indirme linki

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91447&version=362984&siteCode=tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: egowest

Aşağıdaki linkten romu indirin. İçerisinden çıkan dload klasörünü klasörle beraber sd karta atın. Yani dosya konumu şu şekilde olmalı sdcard/dload/update.app

Daha sonra güncellemeye gidin ve ayarlardan yerel güncellemeyi seçin. Gelen uyarıya evet diyin telefon yeniden başlayacak ve yükleme işleminin başladığını göreceksiniz. Eğer yükleme sonunda recovery ekranında kalırsa ses tuşları ile wipe data factory reset ve wipe cache yapın ( Ses tuşları yön, power tuşu seçim işlemi için kullanılır ). Bu işlemler sonucunda dahili depolamadaki tüm verilinizi kaybedeceksiniz.

Eğer 6.0 ı begenmezseniz geri dönmek için 5.1 romunu indirin ve aynı şekilde sdcard a atın. Daha sonra *#*#2846579#*#* kodunu arama ekranına girin. Sırasıyla software update, sdcard upgrade seçin ve gelen uyarıya tamam diyin.Telefon yeniden başlayarak yükleme ekranına geçecektir. Begenmezseniz 6.0 dan sorunsuz dönüş için bu yöntemi kullanmanızı öneririm.

Huawei sitesinden direk indirme linki

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91447&version=362984&siteCode=tr

Teşekkürler kasma olayı 6da kalkior mu

Sizin yaşadıgınız instagram ve facebook sorununu 5.1 bende yaşıyordum. Çok sinir bozucu. Özellikle instagram da gezerken birden yanıt vermemesi. 6 da bunların hiçbirisyle karşılaşmadım. Sadece bunlar için bile kalınır diyebilirim. Ama genel olarak performansa bakarsak 4.4 e yaklaşamaz 4.4 çok iyiydi. 5.1 le benzer performansı var bana göre.
  • quote:

Sizin yaşadıgınız instagram ve facebook sorununu 5.1 bende yaşıyordum. Çok sinir bozucu. Özellikle instagram da gezerken birden yanıt vermemesi. 6 da bunların hiçbirisyle karşılaşmadım. Sadece bunlar için bile kalınır diyebilirim. Ama genel olarak performansa bakarsak 4.4 e yaklaşamaz 4.4 çok iyiydi. 5.1 le benzer performansı var bana göre.

Anladım hocam instagram kasmasın yeter aşağıya her çektiğimde donuyor siz eski sürüm mü kullanıyorsunuz şuan?
  • quote:

quote:

Anladım hocam instagram kasmasın yeter aşağıya her çektiğimde donuyor siz eski sürüm mü kullanıyorsunuz şuan?

ben de 6.0 da sadece dün meraktan apk olarak yuklediğim google'in klavye uygulaması olan gboard kilitleniyor onun dışında sorun yok gibi
  • Özellikle çift tıklamayı çok aradığım için 6.0'a dönüş yaptım. Önceden satın aldığım Nova Launcher prime ve Snapcat camera HDR yükledim. Telefon biraz kendine geldi. Nova da çift tıklama ile ekranı uyutma da var. Yine de aklım hala 5.1 ve 4.4 de kaldı. Hayırlısı artık böyle devam edeceğiz. Olmadı hanımı kandırabilirsem ona aldığım Xiaomi mi5'i isterim. Ona da G7'mi veririm.😁

• Bu arada telefonu 5.1 yükleyerek hayata döndürdükten sonra Huawei'ye bir mail gönderdim. Bugün cevap göndermişler. Yazdığım mail ve cevabı şu şekilde;

Sayın Müşterimiz, Müşteri Hizmetleri kanalımız aracılığıyla bizlere göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz. Sizler için sağlayabileceğimiz her türlü destek ve iyileştirme çalışmaları için yeni öneri ve ihtiyaçlarınızı bizlerle paylaşmaya devam etmenizi rica ederiz. Tarafımıza iletmiş olduğunuz ayrıntılı geri bildirim için çok teşekkür ederiz. Huawei Çözüm Merkezi olarak tüm istek, görüş ve şikayetlerinizi değerlendirmekte ve gereken birimlere iletmekteyiz, marka değerimizi güçlendirmek ve müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek adına tüm gücümüzle çalışmaktayız. Cihazınız ile ilgili destek almak istediğiniz an, Türkiye'nin her yerinden 444 79 88 no'lu telefon üzerinden Huawei Çözüm Merkezi müşteri hizmetleri bölümüne ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek tüm problemleriniz ile ilgili etkin destek sağlayabilirsiniz. Huawei Çözüm Merkezi çalışma saatleri resmi tatil günleri hariç, hafta içi 09:00-18:00 arasıdır. Yapılan aramalar şehiriçi tarifesinden ücretlendirilir. Müşteriye ayrılan zaman en değerli üründür anlayışı ile sizlere en iyi hizmeti vermek için iletişimimizin devamlı olmasını dileriz. Saygılarımızla; Huawei Çözüm Merkezi Huawei Türkiye

--- Original Message ---

FROM:vahdetaskin@hotmail.com

SENT:10/12/2016 18:19:00

To:Huawei Turkey-Mailbox

SUBJECT:Mail Support

SubjectName:Şikayetler

CategoryName:Servis Davranışı

UserName:Vahdet Aşkın

Email:vahdetaskin@hotmail.com

Country:Turkey(土耳其)

Product:Huawei Ascend G7 L01

Purchase Date:2015-01-13

Content:Merhaba Üç kez tekraralayan arıza nedeniyle değişen Huawei G7 model telefonuma orijinal yazılım yüklerken telefon kapanmış ve tekrar açılmamıştı. Yetkili servis Cihan Elektronik firması sorunun yazılım yüklemeden kaynaklandığını tesbit ve kabul etmesine rağmen telefonumu garanti dışında bırakmış, anakart arızası olduğunu ve sadece parça ücreti olarak 525 TRY ödemem gerektiğini ifade etmişti. Onarımı kabul etmeden cihazımı geri istedim. Servisin anakartı arızalı dediği telefonuma yine sizin sitenizden indirdiğim 5.1 Lollipop yazılımını yükleyerek onardım. Telefon şu an birkaç sorun dışında sıkıntısız çalışıyor. Yetkili servisin yazılımsal onarım ve müdahale konusunda yetersiz olduğunu düşünüyorum. Basit bir yazılımsal müdahale ile onarılabilecek telefonumu anakartı arızalı diyerek garanti dışı bırakmaları tam bir sorumsuzluktur. Huawei Türkiye olarak yazılımsal destek noktasında da ürünlerinizin arkasında durmanızı talep ediyor ve bekliyorum. Özellikle yazılımla ilgili arızalarda sizin daha fazla insiyatif almanızı, bütün kontrolü ve kararları yetkili servise bırakmamanızın müşteri memnuniyeti açısından daha isabetli olacağı kanaatindeyim. İyi Çalışmalar
    Ben 6 kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşadım. Arada kasılmalar filan oluyor ama yapacak birşey yok.
  • quote:

Ben 6 kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşadım. Arada kasılmalar filan oluyor ama yapacak birşey yok.

5.1 de telefon yavaş şarz olmaya başladı babamın samsung s3ünden bir farkı yok kasma konusunda soğudum nete girmeye akşam deniyeceğim olmadı anneme verip artık bi iphone alacagım
  • Telefon surekli kasiyor, kotu diyenler neden boyle oluyor cozemedim. Telefonu tam 2 yildir kullaniyorum ve 6 surumu yuklu. Hiçbir sekilde kastigini gormedim, masallah diyelim. Sadece artik ram, uygulama boyutlari arttigi icin ilk performansini gosteremiyor. Onceden bir uygulamayi arka plana attiginizda 2-3 gün sonra actiginizda kaldigi yerden devam ediyordu, yeniden acilmiyordu. Bence parasini hak eden ender telefonlardan.
  • 
Sayfa: önceki 10891090109110921093
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.