Şimdi Ara

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.557
Cevap
22
Favori
124.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

cwm yüklemeyi başardım beyler
    şimdi sistem backupu almayı deniyorum bakalım alacak mı.
    nası yüklediğimi anlatacam birazdan.

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

hocam nerdesin ya,gelde şu konuyu aç artık ben aylardır bu olayı bekliyorum

ben buraya recovery dosyasını koyuyorum isteyen denesin arkadaşlar.
    http://www76.zippyshare.com/v/15685942/file.html

ben bunu sp flash tool programı ile manuel yükledim. Başka programla yükleme olayını bilmem telefonunuz bozulursa sorumluluk kabul etmiyorum.
    flash tool programımın versiyonu SP_Flash_Tool_v3.1320.0.174_Secboot uyumluluk modunu windows8 ve yonetici olarak çalıştır yapın bende win 8.1 yüklü.
    sürücüleri ve programı gugıldan arayarak bulabilirsiniz.aşağıda anlattıklarım sürücüleri yüklediğinizi varsayıyorum.

işe başlamadan önce telefonun pili çıkarın pili takmadan ses kapama tuşuna basılı tutarak telefonu pc ye bağlatın ve bekleyin sürücüler yüklensin.

sonra telefonu ayırın pili hiç takmıyoruz bunları yaparken.

programı ilk açtığımızda scatter dosyası istiyor onu da mtk droid tools ile alacağınız backup içinde bulabilirsiniz.

1.üstteki window bölümünden write memory seçiyoruz
    2.write memory bolumu çıkıyor giriyoruz
    3.open raw data diyip verdiğim recovery.img seçiyoruz
    4.emmc seçiyoruz
    5.begin adrese aynılarını giriyoruz burası çok onemli tamamen aynı numaralar olmalı
    6.container yine aynı numara
    7.writememory diyip bekliyoruz

şimdi write memory dedikten sonra telefonu pilsiz olarak ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu bağayın prograrecovery i yükleyecek hata verirse yüklememiş demektir. program dandik olduüı için çok karışık hata durumları o nedenle riskli iş.

biraz karışık iş başka kolay yol bulan olursa paylaşırsa sevinirim. bende bu şekilde çalıştı sizde sorun olursa mesuliyet kabul etmiyorum.

Bende son durum bu tek kalan şey üst taraftaki çalışmayan ikinci sim ikonu onu da systemui den silmek gerekiyor ona bakarım birazdan. geri kalan herşey sanırım normal çalışıyor tam bakmadım gerçi.

yaptığın açıklamada kafama takılanlar oldu hocam tek tek yazayım sen düzel olmadı oraları

işe başlamadan önce telefonun pili çıkarın pili takmadan ses kapama tuşuna basılı tutarak telefonu pc ye bağlatın ve bekleyin sürücüler yüklensin.

sonra telefonu ayırın pili hiç takmıyoruz bunları yaparken.

programı ilk açtığımızda scatter dosyası istiyor onu da mtk droid tools ile alacağınız backup içinde bulabilirsiniz.

burada ki sonra telefonu ayırın derken pc bağlantısını kes anlamındamı söylüyorsun???

1.üstteki window bölümünden write memory seçiyoruz
    2.write memory bolumu çıkıyor giriyoruz
    3.open raw data diyip verdiğim recovery.img seçiyoruz
    4.emmc seçiyoruz
    5.begin adrese aynılarını giriyoruz burası çok onemli tamamen aynı numaralar olmalı
    6.container yine aynı numara
    7.writememory diyip bekliyoruz

2.write memory bolumu çıkıyor giriyoruz dediğin şey scatter dosyası değil mi hocam

kusura bakma anlatım güzelde bazı eksiklikler var gibi geldi bana yanlış birşey yapmayalım diye yazdım

sağolasın dostum açıklama için ama ayrı bir konu aç bence herkes faydalansın(forum dışındanda)bende yedek almıştım romun ama patch olayını anlayamadığım için yarıda öylece bıraktım sen açıklama yapmışsın zaten burda dikkat çekmek istediğim yer açıklamanın üstünebüyük harflerle yapılan işlem sonucu mesuliyet size aittir diye yaz hocam kafan ağrıyabilir bu yüzden ben çok biliyorum psp ile uğraşırken 2007'de makinayı göçertenleri

ARKADAŞLAR YUKARIDA Kİ İŞLEM SONUCU TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR,KİMSEYİ SUÇLAMAYIN SONRA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 27 Nisan 2014; 15:44:30 >

• Cevap yazan arkadaslara tesekkur ediyorum, marka,kalite,uygun fiyat denince huawei acik ara onde, bir iki haftaya alicam bende, alinca goruslerimi yazarim forumdaki uzman arkadaslar radyo isini de halletmeye calisiyorlar daha ne isteyelim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ara bu işlemleri vodafone 945 için uygulardik kullananlar bilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://mega.co.nz/#!vkZGXajS!E0gI3juWdk8mZ6IBpAHgrmzMiaIhzDBpAo8c6ZJbI-Y buda senin kullandığın flash tool'un indirme linki
  • quote:

https://mega.co.nz/#!vkZGXajS!E0gI3juWdk8mZ6IBpAHgrmzMiaIhzDBpAo8c6ZJbI-Y buda senin kullandığın flash tool'un indirme linki

oncelikle flash tool ile kendi orjinal recovery dosyanı yazdırmayı dene başarılı olunca benimkini dene burdaki zor kısım flash toolu kullanmak çok saçma bir program kaç gün uğraştım çalıştırmak için. sürücüler falan uyumsuz oluyor bazen o nedenle biri çözerse flash tool kullanmasını anlatırsa burada iyi olur.

bu arada ikinci sim göstergesini de kaldırdım status bardan şimdilik sadece kilit ekranında ve telefon açıldığında 2. slotta sim yok diye bir kerelik uyarı veriyor çok sorun olmasada bunlarıda çözdükmü tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OOOOOO -- 27 Nisan 2014; 17:21:19 >

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Calismadi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyzorbey33

Kardesim benim tebrik ediyorum seni adım adım cwm rom yedekleme systembackup almayi kisacasi rom islerini anlat fm radyoyu bizde kuralim

yani nasıl anlatsam bende bilmiyorum kısaca şu şekilde anlatayım ilk olarak telefonu rootladım mktdroid tools 2.5.3 ü indirdim. mkdroid toolsda root diyip cwm yükleme yerinme geldim oradan telefondan boot dosyasını çek diyip ona cwm patch yaptım program telefona patch yapılmış cwm yükleyimmi diye sordu ben hayır dedim cwm eklenmiş recovery dosyasını pcye kaydettirdim. sonra sp flash tools programı ile manuel olarak sadece cwm li recovery dosyasını recovery adresine yazdırdım. dikkat ederseniz boot.img hiç dokunmadım.

direk benim recoveryi mobile uncle tools programı ile falan yüklenebilir de çalışırmı bilmiyorum denemedim. Denemek isteyen risk almak isteyen varsa buyursun

şimdi bu yaptıklarımı detaylı nasıl anlatırım bilmiyorum ben buraya cwm li recovery dosyamı koyayım yüklemek isteyen varsa yüklesin. sonuçta bende çalıştı ama sizde sorun çıkarırmı bilmem ben telefonumu daha onceden bozduğum için sp flash tools ile baya uğraştım çalışmadı hata verdi sürücüler sorun çıkardı vs. detay çok nasıl anlatacağım bilmiyorum. ama sp flash tools kullanmayı bilen bi arkadaş varsa bu telefonda kullandıysa yardımcı olurum hiç bilmeyen birisine anlatmak çok zor.

hocam tebrik ediyorum ki ben telefonu vodofoneden almaya üşenen adam onları yapacak ..

• quote:

quote:

https://mega.co.nz/#!vkZGXajS!E0gI3juWdk8mZ6IBpAHgrmzMiaIhzDBpAo8c6ZJbI-Y buda senin kullandığın flash tool'un indirme linki

oncelikle flash tool ile kendi orjinal recovery dosyanı yazdırmayı dene başarılı olunca benimkini dene burdaki zor kısım flash toolu kullanmak çok saçma bir program kaç gün uğraştım çalıştırmak için. sürücüler falan uyumsuz oluyor bazen o nedenle biri çözerse flash tool kullanmasını anlatırsa burada iyi olur.

bu arada ikinci sim göstergesini de kaldırdım status bardan şimdilik sadece kilit ekranında ve telefon açıldığında 2. slotta sim yok diye bir kerelik uyarı veriyor çok sorun olmasada bunlarıda çözdükmü tamamdır.

neyse beyler ben karışmayım bu olayı radyosuz idare ederim artık

• quote:

Orijinalden alıntı: yavbuneyav

erikleri nası götürdüğünü de anlat

• Aekadaşlar iyi akşamlar.
    Vodafone a geçmek için başvuırdum.
    39 tl ye 1 yıllık taahhütlü 500 dk + 500 sms + 2 GB .. ancak tel i fodafone dan almayacağım.
    HB de yarın sona erecek kampanyalar var oradan alacağım ancak beyaz ı yok siyahını alacağım mecburen kısmet artık.
    öncelikle hediye kartı ile 9 ay a kadar taksit yapılıyor.
    Sepete başka şeyler de ekleyip 750 tl. yi bulunca 75 lira hediye çeki var haziranda 150 liralık alış-verişte kullanılabilecek.
    Ayrca 750 tl yi aşınca maksimum karta 75 lira da puan da var.
    vodafone dan alsaydım aynı tarifeye 49 tl / 2 yıl ödeyecektim ve 30 eylülde 2 GB, 1 GB olacaktı.

Artık bu gol olsun , ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alireisdhf

quote:

quote:

Bu is radyo isi değil ki,önemli olan başka ROM atabilecek olmaktir

• quote:

heyt be kim demiş bizim telefonda fm radyo yok diye

Arkadaşım inşallah telefonunu değiştirmezsin.Senini gibi 2-3 tane daha olsa tamamdır bu iş.Bu arada emeğine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farbi -- 28 Nisan 2014; 3:12:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki başka romla noldu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: yavbuneyav

Aekadaşlar iyi akşamlar.
    Vodafone a geçmek için başvuırdum.
    39 tl ye 1 yıllık taahhütlü 500 dk + 500 sms + 2 GB .. ancak tel i fodafone dan almayacağım.
    HB de yarın sona erecek kampanyalar var oradan alacağım ancak beyaz ı yok siyahını alacağım mecburen kısmet artık.
    öncelikle hediye kartı ile 9 ay a kadar taksit yapılıyor.
    Sepete başka şeyler de ekleyip 750 tl. yi bulunca 75 lira hediye çeki var haziranda 150 liralık alış-verişte kullanılabilecek.
    Ayrca 750 tl yi aşınca maksimum karta 75 lira da puan da var.
    vodafone dan alsaydım aynı tarifeye 49 tl / 2 yıl ödeyecektim ve 30 eylülde 2 GB, 1 GB olacaktı.

Artık bu gol olsun , ne dersiniz

Banada beyaz kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cpurss79 -- 28 Nisan 2014; 9:13:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazin değeri 1000 TL oldufarkli bir kullanım olacak arayüz değişecek en önemlisi de performans artisi olacağidir(oyunlarda FPS artişi) Tabi bu roma gore değişir ha birde radyo olayi var iste

• rus sitesinde lewaos var onu deneyeceğim bir kaç güne. romda türkçe dil varmı orası sorun yoksa discoveryden alırız bakmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OOOOOO -- 28 Nisan 2014; 9:26:25 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazin değeri 1000 TL oldufarkli bir kullanım olacak arayüz değişecek en önemlisi de performans artisi olacağidir(oyunlarda FPS artişi) Tabi bu roma gore değişir ha birde radyo olayi var iste

İyiymiş peki bu dillerde turkce varmı?

• quote:

rus sitesinde lewaos var onu deneyeceğim bir kaç güne. romda türkçe dil varmı orası sorun yoksa discoveryden alırız bakmak lazım

Hocam ricam pcdede telefondada yüklü olması gereken programların indirme linkini atın.

• @sendomi dediki ben yapacam anlatımı falan dedi
  • quote:

rus sitesinde lewaos var onu deneyeceğim bir kaç güne. romda türkçe dil varmı orası sorun yoksa discoveryden alırız bakmak lazım

Dostum bende flashtool'u açinca scatter dosyasini istemiyor direkt olarak nasil olacak bu is,alttaki kodlar senin yaptiginin aynisi olacak degilmi uncle üzerinden mi direkt gomeyim mi acaba ordan yüklüyor ama yine elimde kalmasinsen nasıl geri yuklemistin yazilimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 28 Nisan 2014; 9:47:48 >

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.