Şimdi Ara

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.556
Cevap
22
Favori
124.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heyt be kim demiş bizim telefonda fm radyo yok diye

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram
  • Beyler size tavsiye…
    Telefonununuzu yattiktan 1 saat sonra kapanmaya kaltiktan 2 saat önce kaldırmaya ayarlayin. Ram konusunda bütün gün rahat edersiniz. Benim 200 mbda kadar dusmustu simdi en az 400 mb

• Kardesim benim tebrik ediyorum seni adım adım cwm rom yedekleme systembackup almayi kisacasi rom islerini anlat fm radyoyu bizde kuralim

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyzorbey33

Kardesim benim tebrik ediyorum seni adım adım cwm rom yedekleme systembackup almayi kisacasi rom islerini anlat fm radyoyu bizde kuralim

yani nasıl anlatsam bende bilmiyorum kısaca şu şekilde anlatayım ilk olarak telefonu rootladım mktdroid tools 2.5.3 ü indirdim. mkdroid toolsda root diyip cwm yükleme yerinme geldim oradan telefondan boot dosyasını çek diyip ona cwm patch yaptım program telefona patch yapılmış cwm yükleyimmi diye sordu ben hayır dedim cwm eklenmiş recovery dosyasını pcye kaydettirdim. sonra sp flash tools programı ile manuel olarak sadece cwm li recovery dosyasını recovery adresine yazdırdım. dikkat ederseniz boot.img hiç dokunmadım.

direk benim recoveryi mobile uncle tools programı ile falan yüklenebilir de çalışırmı bilmiyorum denemedim. Denemek isteyen risk almak isteyen varsa buyursun

şimdi bu yaptıklarımı detaylı nasıl anlatırım bilmiyorum ben buraya cwm li recovery dosyamı koyayım yüklemek isteyen varsa yüklesin. sonuçta bende çalıştı ama sizde sorun çıkarırmı bilmem ben telefonumu daha onceden bozduğum için sp flash tools ile baya uğraştım çalışmadı hata verdi sürücüler sorun çıkardı vs. detay çok nasıl anlatacağım bilmiyorum. ama sp flash tools kullanmayı bilen bi arkadaş varsa bu telefonda kullandıysa yardımcı olurum hiç bilmeyen birisine anlatmak çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

heyt be kim demiş bizim telefonda fm radyo yok diye

hocam ellerine sağlık detaylı anlatım ve yorum bekliyoruz..

diğer romları denedin mi birde?

çalışmayan herhangi birşey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: rainhard

quote:

hocam ellerine sağlık detaylı anlatım ve yorum bekliyoruz..

diğer romları denedin mi birde?

çalışmayan herhangi birşey var mı?

4pda.ru sitesindeki başlıkta romlar var g610-u20 nin romlarını denedim birisi 4.2.2 idi cyanogenmod tarzı bi romdu herşey normal çalışıyor ikinci olarak stok g610 u20 yükledm yine herşey çalışıyor tek kusur 2 hat gözüküyor birisi boşta birisi normal sim kart çalışıyor. önemli olan cwm yüklenmemizdi yükledik artık general mobile discovery romunu bile yükleyebiliriz denemek lazım baya.

• Demekki radyo donanım da varmış öğrenmiş olduk

• Romlar Türkçemi?

• quote:

Eline koluna saglik guzel kardesim yabanciyim bu android sistemine yeni gectim androide bu telefonla basit biseymi radyoyu kurmak benim gozumde tek eksigi radyo.bu telefonda

• Uzun zamandir android telefon arayisi icerisindeyim, son zamanlarda da g610 dikkatimi cekti forumu bastan sona okudum sayilir kullanan arkadaslarin cogu memnun performansindan, ilk android telefonum olacagi icin performansdan yana memnun kalacagimdan kuskum yok, benim kafama takilan konu boyutlari malum discoveriye gore biraz kalin genis ve agir oldugu icin tasimada sorun oluyor mu, yani kot pantolon cebinde tasinabilir mi, kullanan arkadaslar yanitlayabilirse simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyzorbey33

Kardesim benim tebrik ediyorum seni adım adım cwm rom yedekleme systembackup almayi kisacasi rom islerini anlat fm radyoyu bizde kuralim

yani nasıl anlatsam bende bilmiyorum kısaca şu şekilde anlatayım ilk olarak telefonu rootladım mktdroid tools 2.5.3 ü indirdim. mkdroid toolsda root diyip cwm yükleme yerinme geldim oradan telefondan boot dosyasını çek diyip ona cwm patch yaptım program telefona patch yapılmış cwm yükleyimmi diye sordu ben hayır dedim cwm eklenmiş recovery dosyasını pcye kaydettirdim. sonra sp flash tools programı ile manuel olarak sadece cwm li recovery dosyasını recovery adresine yazdırdım. dikkat ederseniz boot.img hiç dokunmadım.

direk benim recoveryi mobile uncle tools programı ile falan yüklenebilir de çalışırmı bilmiyorum denemedim. Denemek isteyen risk almak isteyen varsa buyursun

şimdi bu yaptıklarımı detaylı nasıl anlatırım bilmiyorum ben buraya cwm li recovery dosyamı koyayım yüklemek isteyen varsa yüklesin. sonuçta bende çalıştı ama sizde sorun çıkarırmı bilmem ben telefonumu daha onceden bozduğum için sp flash tools ile baya uğraştım çalışmadı hata verdi sürücüler sorun çıkardı vs. detay çok nasıl anlatacağım bilmiyorum. ama sp flash tools kullanmayı bilen bi arkadaş varsa bu telefonda kullandıysa yardımcı olurum hiç bilmeyen birisine anlatmak çok zor.

Valla helal olsun dostum halletmissin recovery olduysa artik sorun yok demektir,sen başka bir konu basligi ac ve nazil yaptigini resimli anlat bence çok güzel olur o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyeliz

Uzun zamandir android telefon arayisi icerisindeyim, son zamanlarda da g610 dikkatimi cekti forumu bastan sona okudum sayilir kullanan arkadaslarin cogu memnun performansindan, ilk android telefonum olacagi icin performansdan yana memnun kalacagimdan kuskum yok, benim kafama takilan konu boyutlari malum discoveriye gore biraz kalin genis ve agir oldugu icin tasimada sorun oluyor mu, yani kot pantolon cebinde tasinabilir mi, kullanan arkadaslar yanitlayabilirse simdiden tesekkurler.

Kardeş babamda ve abimde disvovery var bende discovery alacaktim abim bunu önerdi ve emin ol telefonu aldıktan sonra babam ve abimde keşke huawei alsaydik dedi malzeme kalitesi urun kendini belli ediyor al pişman olmayacaksin huawei iyidir :)

• Kardeş nasil ayarliyoruz :)

• estable kullanıcısına yanıt
    Ayarlar>zamanlanmis güç açma kapatma

• quote:

Uzun zamandir android telefon arayisi icerisindeyim, son zamanlarda da g610 dikkatimi cekti forumu bastan sona okudum sayilir kullanan arkadaslarin cogu memnun performansindan, ilk android telefonum olacagi icin performansdan yana memnun kalacagimdan kuskum yok, benim kafama takilan konu boyutlari malum discoveriye gore biraz kalin genis ve agir oldugu icin tasimada sorun oluyor mu, yani kot pantolon cebinde tasinabilir mi, kullanan arkadaslar yanitlayabilirse simdiden tesekkurler.

Aynen. Telefon oldukça ağır. Ancak alisiyorsunuz zamanla.Kasa kalitesi ise cok guzel. Oyun performansıda basarili al derim ben.

• quote:

Gayet rahat ben hic zorlanmiyorum.

• quote:

cwm yüklemeyi başardım beyler
    şimdi sistem backupu almayı deniyorum bakalım alacak mı.
    nası yüklediğimi anlatacam birazdan.

hocam nerdesin ya,gelde şu konuyu aç artık ben aylardır bu olayı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

cwm yüklemeyi başardım beyler
    şimdi sistem backupu almayı deniyorum bakalım alacak mı.
    nası yüklediğimi anlatacam birazdan.

hocam nerdesin ya,gelde şu konuyu aç artık ben aylardır bu olayı bekliyorum

ben buraya recovery dosyasını koyuyorum isteyen denesin arkadaşlar.
    http://www76.zippyshare.com/v/15685942/file.html

ben bunu sp flash tool programı ile manuel yükledim. Başka programla yükleme olayını bilmem telefonunuz bozulursa sorumluluk kabul etmiyorum.
    flash tool programımın versiyonu SP_Flash_Tool_v3.1320.0.174_Secboot uyumluluk modunu windows8 ve yonetici olarak çalıştır yapın bende win 8.1 yüklü.
    sürücüleri ve programı gugıldan arayarak bulabilirsiniz.aşağıda anlattıklarım sürücüleri yüklediğinizi varsayıyorum.

işe başlamadan önce telefonun pili çıkarın pili takmadan ses kapama tuşuna basılı tutarak telefonu pc ye bağlatın ve bekleyin sürücüler yüklensin.

sonra telefonu ayırın pili hiç takmıyoruz bunları yaparken.

programı ilk açtığımızda scatter dosyası istiyor onu da mtk droid tools ile alacağınız backup içinde bulabilirsiniz.

1.üstteki window bölümünden write memory seçiyoruz
    2.write memory bolumu çıkıyor giriyoruz
    3.open raw data diyip verdiğim recovery.img seçiyoruz
    4.emmc seçiyoruz
    5.begin adrese aynılarını giriyoruz burası çok onemli tamamen aynı numaralar olmalı
    6.container yine aynı numara
    7.writememory diyip bekliyoruz

şimdi write memory dedikten sonra telefonu pilsiz olarak ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu bağayın prograrecovery i yükleyecek hata verirse yüklememiş demektir. program dandik olduüı için çok karışık hata durumları o nedenle riskli iş.

biraz karışık iş başka kolay yol bulan olursa paylaşırsa sevinirim. bende bu şekilde çalıştı sizde sorun olursa mesuliyet kabul etmiyorum.

Bende son durum bu tek kalan şey üst taraftaki çalışmayan ikinci sim ikonu onu da systemui den silmek gerekiyor ona bakarım birazdan. geri kalan herşey sanırım normal çalışıyor tam bakmadım gerçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OOOOOO -- 27 Nisan 2014; 14:10:18 >

• Selam beyler,
    Radyo için playstore'a girip Discovery FM Radyo diye arama yapar mısınız? %90 çalışır çünkü aynı işlemci ve aynı donanım var.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.