Şimdi Ara

HTPC üzerinden CAT5 kablo ile film izlemek... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Nas kullanımı yerine ağ paylaşımından da halledebilirsiniz. Windowsun ağ hızı, işlemci yükü vs unsurları var tabi.
    Nas4free fi tarihli bir bilgisayar üzerinde bile kurulabilen çok hafif bir işletim sistemi.
    Ben veri bilgisayarımı usb uzerine yüklü nas4free ile nas cihazı haline dönüştürüp ağdan o şekilde izliyordum.
  • Bende kurduğum AMD Htpc ile Imac bilgisayarı ethernet den bağlayıp mac den (Mac OS X) torrent ve altyazı dosyalarını küt diye yollamak istiyorum AMD nin dahili HDD sine. Birde SSH açmak istiyorum. Yakında böyle bir işe girişeceğim. Internet bende kullanmıyorum. Çünkü makinede sadece openelec var. Internet kullansam yapabileceğim şeyler en fazla online video sitelerine takılmak yt açmak vs. olacak. Birde belki torrent indiririm altyazı indiren addonları filan yüklerim ama ne gerek var. Torrentleri zaten sürekli htpc nin hemen dibindeki mac den indiriyorum. Altyazıları da manuel buluyorum birkaç dk da. Ha internet olsa zarar mı ederim? Tabii ki etmem ama benim kablosuz ağ kartı çalışmıyor modeli Tp Link WN727N. Bunu openelec de çalıştırmayı beceremedim benim için çok lüzumlu olmadığı için uğraşmıyorum. ADSL modemde başka oda da olduğu için oradan buraya kablo uzatmak kirlilik yaratır. Ama HTPC ile aynı odada olan bilgisayardan (Eth portu) oraya bir kablo çekmek sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 29 Eylül 2014; 19:50:50 >
  • Akşam HTPC yi kurdum ve çalıştırdım.
    Konfigürasyon şu şekilde:
    Kasa: Cooler Master Elite 110 Mini-ITX Siyah Tower
    CPU: Intel i7 4770K
    Anakart: Gigabyte Z97N-WIFI Intel Z97 1150 Soket DDR3 3300MHz O.C.
    SSD: Samsung 120GB 840 Evo Sata3 2.5'' 95K IOPS
    GPU: Powercolor R7 265 TurboDuo 2 GB 256Bit GDDR5 DX11.2
    RAM: Corsair Vengeance 8 GB 2 x 4 GBDDR3 1600 MHz
    PSU: CORSAIR CP-9020060-EU CX600M 600W 80+ Bronze tak çıkar
    İşlemci Fanı: Noctua NH-L9i 95mm
    Microsoft All In One Siyah Media Klavye

Düğmeye basınca birkaç saniye içinde açılıyor masaüstü. Bu yönüyle harika,
    Kasadan çok hafif bir ses geliyor, Büyük ihtimal cooler master kasanın ön tarafındaki
    12 cm lik fandan geliyor o ses. Onu da ileride değiştirirsem, ses duyulmayacak hale gelecektir.

Salondaki HTPC yi çalışma odasındaki Masaüstü bilgisayara CAT6 kablo önce doğrudan (modemsiz) ile sonra
    modem aracığılyla bağladım.
    İki bağlantıda da masaüstün PC den HTPC ye 110 - 120 MB/sn gibi hızlarda transfer yapabildim.
    PC deki bütün diskleri ağda paylaşıma açtım ve oradaki en yüksek bitrate li bluray ve remux filmeri dahi
    takıntısız izleyebildim.
    Yani her şey çok yolunda :)
  • opuslandia kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz hayırlı olsun. Canavar bir htpc oldu :-)

Bu arada iki pc'yi cat6 kablo ile modem aracılığıyla bağladığınızda aktarım hızı nasıl oluyor merak ettim. Onu da bildirirseniz bu konuda bilgi olmuş olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem aracılığyla bağlayınca hızımda hiç değişme olmadı diyebilirim.
    120 MB/sn hızlara kadar çıkıyor. 110 MB aşağı düşmüyor.
    Veri aktardığım disk seagate barracuda, onun çalışma hızı, iletim hızını kısıtlıyor olabilir.
    İki SSD arasında belki çok daha hızlı transfer olabilir.
    Bir ara masa üstü PC deki SSD ile HTPC SSD si arasında transfer denemesi yapıp, farkı göreceğim.

Bu arada cat6 kablo "crossover" bağlantı şeklinde:

turuncu55'e tavsiyelerinden dolayı teşekkür ediyorum.

HTPC üzerinden CAT5 kablo ile film izlemek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opuslandia -- 30 Eylül 2014; 11:14:37 >
  • opuslandia kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bu arada sorduğum sorunun cevabı zaten önceki mesajda varmış ama ben anlamamışım :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.