Şimdi Ara

HTPC sistemi Amfi baglantisi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ugrastim calistim guzel bir sistem hazirladim.. Televizyona bagladim gayette guzel oldu.. piril piril ama ses cikisini amfi uzerinden sinema sistemine verdim.. Kulaklik'dan Auxc girisi ile bir guzel de bagladim..

Burdaki nokta sudur.. Bilgisayar sesleri kapali olmasina ragmen sanki elektriksel bir sorun varmis gibi bir ses var.. bıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı.. diye surekli bir ses.. Bisey seyrederken araya kayniyor ama onun disinda bas agrisi.. Bilgisayarda topraklama problemi olmadigini gayet iyi biliyorum.. Amfi de gayet duzgun bir amfi.. ama aletin topraklamasi yok.. yani toprakli priz kullanmiyor..

fikrinizi bekliyorum... o ses bir insana 3 saat zorla dinletilirse, ilgili kisinin intahara suruklenebilecegini veya ciddi psikolojik sorunlar yasayabilecegini dusunuyorum.. yardim ederseniz memnun oluyorum...

Son olarak bu amfiye DVD oynatici da ayni sekilde bagli ve ayni ses onda yok..

• Bu benim meslegim ile alakali bir soru.... hocam bilgisayarda toprak problemi olmadigindan nasil emin oldugunu anlamadim. muhtemelen ondan ama; ses kartinin mikserinden tum kanallari kapat. main ve wave haric. bunukayit modu icin de yap. bazen bilgisayar mkserindeki kanal dipses yapar. bi de simdi aklima geldi. cizirti gibi mi yoksa viyaklama gibi mi ses?
  • Bilgisayarda topraklama problemi yok cunku ben kurdum.. Bu konuda kendimi gayet iyi biliyorum..

U harfi... U sesi.. nasil anlatayim... UUUUUUUUUUUUUUUUUUU diye iste.. surekli ve sabit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 7 Aralık 2010; 9:33:29 >
  • Soyle diyeyim eger bilgisayarinda bagli bir mikrofon yokken geliyorsa kesinlikle elektrik ile alakalidir. bu garanti. iki ihtimal var. ya toprak ya kisadevre. toprak yok diyorsun o zaman kisadevre arastiracaksin. bilgisayar icinde olabilir. ya da ses kartinin inputlarindan birinde + uc temasi var. sicak uc diye de bilinir. umarim cozersin... bunlardan deilse ses kartinda sikinti var...
  • Bir de aklima yeni geldi. bilgisayarin input kanallarini kapat demistim onu denedinmi. bazen dvd/cd cd suruculeri direk iceriden ses kartina bagliyorlar. onun baglantisini kesmeyi deneyebilirsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.