Şimdi Ara

HTPC-Oyun için ATI/nVidia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yoğun HTPC, arada sırada oyun açacak birisine hangi ekran kartını önerirsiniz?

Uzun süredir bu teknolojiyi takip etmiyorum, bir de ezbere gidip nVidia alan birisiyim ama ATI nin bu tarz kullanımlar için daha doğru bir seçenek olduğun duydum.
    Beraberinde gelen yazılım sayesinde direkt GPU yu kullanarak video formatları arasında dönüşüm çok hızlı yapılabiliyormuş ve video görüntülerinde daha yüksek kalite veriyormuş. Bu video konusu HTPC nedeni ile çok önemli bir konu olmaya başladı. HTPC meraklısı 2-3 tanıdığım ısrarla ATI diyor. Bir de foruma sorayım dedim.

Video ağırlıklı için ısrarla ATI, oyun ağırlıklı için ısrarla nVidia gibi bir yaklaşım var mı ?

HDMI standardını ne kadar yüksek seviyeden desteklerse benim için o kadar iyi (en az 1.3a/3b/3b1/3c gibi)

Görüntü kalitesi cidden çok önemli, oyun dediğim gibi az açarım. Bu yüzden yüksek performanstan çok, videosal yeteneklere yönelmiş durumdayım.

========== EKLEME ===========
    AMD CPU ile kullanılcak,
    AMD Phenom II X4 840, HDX840WFGMBOX, 3.20GHz, 6MB, 2000MHz HT, 95W, AM3 İşlemci düşünüyorum

150 USD civarında bütçe ayırdım
    ===========================

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastNomad -- 26 Nisan 2011; 10:24:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.