Şimdi Ara

HTPC Kasa için güç kaynağı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem aşşağıdaki gibi elimde 400w highpower güç kaynağım var ekran kartı kullanmadığım için güç kaynağımın yeteceğini ustalar söylemişlerdi fakat şöyle bir sorunla karşılaştım anakartın güç girişi 8 pin güç kaynağındaki soket ise 4 pin o yüzden güç kaynağımı değiştirmek istiyorum bana 150x86x140mm ölçülerinde 80+ serisi bütçemi aşmayacak ve sisteme ilerde ekran kartı takmak istediğimde beni yarı yolda bırakmayacak kaliteli bir güç kaynağı tavsiyesinde bulunurmusunuz.

Bütçe : 200-230 arası

Sistem;
    Gigabyte GA-Z87M-D3H
    Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz CL9 (2X4)
    İntel Core i5 4670K
    Samsung 840 Evo 120GB SSD
    Silverstone ML03B Kasa

• byazem kullanıcısına yanıt
    80+ plus prizden çekilen gücün fazlalığı ve boşa harcanan güçtür. Bir nevi elektrik parasından tasarruf. 500W bir Psu 12V kanalından toplam 33A ( 396W ) verebiliyor.Bu yeterli değer. Bu Psu toplam değerin neredeyse %80 ini sağlayabilmiş demektir bu psu da bu rakamlar, işlemci anakart için en önemli şeydir. bunu kimse söylemiyor. Bu ürün bu kadar fiyatı düşmüşken bence alınmalıdır. http://www.gold.com.tr/high-power-eco-series-600w-aktif-pfc-guc-kaynagi_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadaş orhan -- 2 Ocak 2014; 0:01:33 >
  • dadaş orhan kullanıcısına yanıt
    Bu ürünün 80+ sertifikası yok benim gördüğüm kadarı ile.

Corsair CX750M bu ürüne baktım aklımda şuan için bu ürün var nasıldır acaba?
    cx750 de cızırtı ses sorunu yaşayanlar oldu şans meselesi ne çıkacağı bilinmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReSpAwN_22 kullanıcısına yanıt
    Bütçemide zorlamak istemiyorum 250tl max bütçe ayırabilirim
    Kaliteli markalardan biridir. Fakat sertifikası olmayan ürünleri kötü zannetmeyin. sadece ayrı bir ek özelliktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: byazem

Bütçemide zorlamak istemiyorum 250tl max bütçe ayırabilirim

seasonic M12 620 modeli baya bir tavsiye edildi forumda ona göz atın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReSpAwN_22 -- 2 Ocak 2014; 4:10:26 >
    150x86x140mm standatına uymuyor malesef
    Enerji verimliliği bana göre önemli bir konu zaten elimde highpower 400w eco var yani highpower kalitesiz bir ürün değil sadece almışken 80+ serisi alayım dedim
    Evet. Psu en önemli şeydir bir al, pir al.

Bende bu yüzden 80+ serisi ve birazda ileriye dönük bir tavsiye istedim.
  • quote:

Bende bu yüzden 80+ serisi ve birazda ileriye dönük bir tavsiye istedim.

bir kaç yabancı foruma göz attım genelde ya seasonic x-400 yada silverstone strider 400 kullanmışlar sanırım kasanın basık yapısından dolayı diğer psular sığmıyor elinizdeki highpower sığıyor mu kasaya denediniz mi hiç ?

Elimdeki highpower şuan kasanın içinde takılı kasama normal ATX psu lar sığıyor ne yazıkki yeni üretilen psu lar normalin üzerine çıkmaya başladılar.

CX750 12 volttan 62amper veren hakiki 750w güç kaynağı.
  • Dostum şu an mobil olduğum için tam detaylı bakamıyorum. Fakat sizin ki gibi ince bir htpc kasada kesinlikle modüler psu kullanmalısınız. İnventusta istediğiniz gibi +80 verimlilikli 500w Corsair psular var. Fiyat olarak da 200tl civarında. İsterseniz aşağıdaki linkten bir inceleyin.

http://inventus.com.tr/mi_products/ProductList.aspx?DTID=41&fp0=3%7C%22Var%22

Kendim htpc için gd05 modelini kullandığım halde modüler olmayan psu yüzünden kasa içi bildiğin kablo yığını şeklinde. Bu sebeple kesinlikle modüler psu tercih etmelisiniz

• quote:

Sistem aşşağıdaki gibi elimde 400w highpower güç kaynağım var ekran kartı kullanmadığım için güç kaynağımın yeteceğini ustalar söylemişlerdi fakat şöyle bir sorunla karşılaştım anakartın güç girişi 8 pin güç kaynağındaki soket ise 4 pin o yüzden güç kaynağımı değiştirmek istiyorum bana 150x86x140mm ölçülerinde 80+ serisi bütçemi aşmayacak ve sisteme ilerde ekran kartı takmak istediğimde beni yarı yolda bırakmayacak kaliteli bir güç kaynağı tavsiyesinde bulunurmusunuz.

Bütçe : 200-230 arası

Sistem;
    Gigabyte GA-Z87M-D3H
    Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz CL9 (2X4)
    İntel Core i5 4670K
    Samsung 840 Evo 120GB SSD
    Silverstone ML03B Kasa

Cooler Master silent pro Gold 550w tavsiye edebilirim.

cpu girişi 4+4 8 pin boyutu 150 x 140 x 86mm, 80+ plus Gold ve 5 yıl garantili

http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=10054&product_name=Silent%20Pro%20Gold%20550W

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rs-550-80gaj3-eu-rs-550-silent-pro-gold-80plus-550w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=68559

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Bu profil ile öneri yapmanız ne kadar etik olur tartışılır. Başka marka önermeyeceğiniz ortada. Sorunu olana yardım edin, soruları cevaplayın, yeni ürünü tanıtın ama şunu alın demek mantıklı değil bence.
  • LUZz kullanıcısına yanıt
    sanırım arkadaş o firmanın ürününü önererek yardımcı olmaya çalışmış bence bir sakıncası yok firmalarının 4+4 pin güç girişi ve istediğim ölçülerde bir ürüne sahip olduğunu belirtmiş tabiki alıp almamak bana kalmış birşey.

Fakat sorunumu şu şekilde çözdüm şimdilik 4pin güç girişini taktım sadece bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalıştı zaten sistemde ekran kartı olmadığı için bir müddet idare deceğini düşünüyorum belli bir zaman dilimi sonunda kasamı değişip ekran kartı takviyesi yapacağım zaman o zaman güç kaynağı alırım diye düşündüm şuan için tek 4pin güç girişi ile hiç bir sorun olmadan çalışıyor sistemim umarım sıkıntı çıkmaz bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadaş orhan

80+ plus prizden çekilen gücün fazlalığı ve boşa harcanan güçtür. Bir nevi elektrik parasından tasarruf. 500W bir Psu 12V kanalından toplam 33A ( 396W ) verebiliyor.Bu yeterli değer. Bu Psu toplam değerin neredeyse %80 ini sağlayabilmiş demektir bu psu da bu rakamlar, işlemci anakart için en önemli şeydir. bunu kimse söylemiyor. Bu ürün bu kadar fiyatı düşmüşken bence alınmalıdır. http://www.gold.com.tr/high-power-eco-series-600w-aktif-pfc-guc-kaynagi_u

Fiyatt olarak uygun ama ses seviyesi nasıl acaba ?

• oks03 O kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.