Şimdi Ara

HTC Windows Phone 8X Türkiye'de 'Tüm detaylarıyla bu videoda' video inceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
8.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 8 li tablet daha merak uyandırıcı geliyor

• 8s'de 512 mb ram var ve wp8 kullanıyor
    lumia 800 ve 900'un wp8 almamasının sebebi ramin 512mb olması değil miydi?
  • Wp8 cihazlar (htc,nokia) neden kalın üretiliyor ? iki markanın cihazlarıda tasarım olarak birbirine çok benziyor.

• Ben güzel bir inceleme olmuş telefonun işlemcisine atıp tutmayın bence çükü sadece tek bir işmeci üzerinden gitmeleri doğru bir politika ki Apple'da cihazlarında bu politikayı uyguluyor bu bize aynı işlemciden çok daha fazla verimlilik ve çok daha fazla stabilizasyon elde etmemezi sağlıyor bu şekilde S4 işmeci ile telefonumuz az enerji tüketirken 4 çekirdekli telefonların yanına yaklaşabilen performanslar verecek ben uygulamaların iPhone'daki gibi daha optimize olacağını düşünüyorum çünkü tek bir işlemci var ve buda uygulamların daha kaliteli ve hızlı çalışması anlamına geliyor androide göre

• Arayüzü beğenmedim. Bu windows 8 bence tam bir tabletlik.
  • stabilite olarak resmen akıyor bu telefon. Eğer yeterli uygulama desteği olursa gayet iyi.

2gb ram li androidden daha hızlı olacağı kesin ayrıca. sonuçta ios daha az donanımla daha hızlı ve akıcı iken bu platformda da bunu düşünmüşler.

• Daha iyi pil süresi, donanım dostu (özellikle ram) bir os olduğunu biliyorum...

merak ettiğim hususlar şöyle :

1-internet deneyimi ne ölçüde başarılı ? Açmak gerekirse ,flash tabanlı siteler ,ya da vimeo vb. yapıdaki siteler , eklentisi ve yönlendirmesi bol sitelerde internet kullanımı ne ölçüde başarılı sizce?

2-Gps kullanımı hakkında bilginiz var mı? Gps için yeterli uygulamalar mevcut mu win8 markette? Örneğin şebeke/internet gerektirmeyen yalın gps modülüyle çalışabilen igo adlı bir uygulamayı androidde kullanabilmekteyim ,buna benzer yapıda çalışabilecek uygulamalar olur mu sizce ...

3-uygulama marketi ,android ve ios'a oranla ne oranda , ikisinde de belli başlı uygulamalar dışında çöp yazılımlar bulutlaşmış vaziyette ,ancak öyle de olsa günü ya da zamanı kurtarıcı uygulamalar mevcut , ilerisi iççin uygulama marketin nasıl olacağı hakkında bir öngörünüz var mı ?

4-Önemli bulduğum diğer hususta ,telefon ile windows işletim sistemi arasındaki senkronizasyon durumu ,telefon ile bilgisayar birbirine tam entegre hale geldi mi sizce?

Bu arada video inceleme oldukça doyurucuydu

Teşekkürler.

• htc bayağı iyi bi iş çıkarmış gerek tasarımı gerek donanımı gerekse işletim sistemi olsun müthiş. beklentiler karşılanmış denilebilir.

• ben evet diyorum :)

• One X kullanıyorum, uzun süredir de Android kullanıcısıyım. Ara yüzü çok hoşuma gitmedi ama iyi bir seçenek olacağı kesin Windows Phone işletim sistemli telefonların. Tüm bunlar kullanıcılar için ön yargılı olmak çok manasız. Ne kadar rekabet olursa biz bu rekabetten en güzel şekilde faydalanırız.
    Eskiden Nba live serisi vardı tekti ve güzel diyorduk, 2k bir girdi piyasaya live serisini sildi piyasadan. Kimse de live diye tutturmadı, rekabet olacak ki iyi bir şeyler çıksın ortaya.

• Telefon olarak 1 seneyi aşkın android kullanıyorum. PC'de de 1 aydır Win8 pro.
    Burada sadece mağaza konusuna değineceğim. Win8 de mağaza 1 aydır statik bir şekilde duruyordu, en fazla 3-5 uygulama eklendi son 1 ayda. Fakat 26 ekim resmi çıkış tarihi ile beraber mağaza fevkalade hareketlendi.
    Son 1 haftada bi anda TV kanalları (atv-Ntv-star vs.), Gazeteler (hürriyet-Sabah-HT vs.), İş bankası uygulamasa, yemeksepeti, Furuit ninja, Angry birds (görmesem şaşardım), Tivibu, Tuneinradio, Google search, Skype ... eklendi ve listeye hergün yenileri ekleniyor.
    Şahsi görüşüm, mağaza konusunda İos ve Android den epeyce geç çıkmasına rağmen, kısa zamanda bu açığı kapatacaklardır. Resmi çıkışla birlikde PC de hergün mağazayı ziyaret ediyorum, yeni ne eklemişler diye, her gün ayrı bi uygulama indiriyorum.
    Bu konuda endişelenenler merak etmesin, dediğim gibi W8 de yakında mağaza konusunda yakalar Android ve İos'u.

• Windows ile entegre, USB arayuzlu, flash uyumlu, evrenesel olarak uyumlu, kolay baska programa ihtiyac duymayan baglanti sekli,

Apple varken normal bir fiyatla bu ozellikleri sunan bir telefonu neden alayim ki? Think different agalar think different.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stabillik ve hız açısından gerçekten windows olayı aşmış ama arayüzde iyileştirmeler yapmaları gerekir yani uygulamalarin bi liste gösterimi yanında tablo vb değişik alternatifleri de sunması gerekir belki de alacağı güncellemelerle bu sorunları aşar.

• Htc bir dünya markasıdır,öncelikli olarak kaliteye önem verir Windows phone 8x bunu gösteriyor ve müzik teknolojisi en iyi olan telefondur ayriyetten yazılımın microsoft olması avantaj

• quote:

Orijinalden alıntı: boffin

Telefon olarak 1 seneyi aşkın android kullanıyorum. PC'de de 1 aydır Win8 pro.
    Burada sadece mağaza konusuna değineceğim. Win8 de mağaza 1 aydır statik bir şekilde duruyordu, en fazla 3-5 uygulama eklendi son 1 ayda. Fakat 26 ekim resmi çıkış tarihi ile beraber mağaza fevkalade hareketlendi.
    Son 1 haftada bi anda TV kanalları (atv-Ntv-star vs.), Gazeteler (hürriyet-Sabah-HT vs.), İş bankası uygulamasa, yemeksepeti, Furuit ninja, Angry birds (görmesem şaşardım), Tivibu, Tuneinradio, Google search, Skype ... eklendi ve listeye hergün yenileri ekleniyor.
    Şahsi görüşüm, mağaza konusunda İos ve Android den epeyce geç çıkmasına rağmen, kısa zamanda bu açığı kapatacaklardır. Resmi çıkışla birlikde PC de hergün mağazayı ziyaret ediyorum, yeni ne eklemişler diye, her gün ayrı bi uygulama indiriyorum.
    Bu konuda endişelenenler merak etmesin, dediğim gibi W8 de yakında mağaza konusunda yakalar Android ve İos'u.

bu güzel bir haber.

• Tasarım Nokia'nın aynısı ayrıca sistem özellikleri de hiç iyi değil. 512 mb ram 'e windows xp yükleyin artık .

• mesut çevik TTnet ve superonline raklamlarına inat uydunet kullanıyo onu da görmüş olduk :).

• arayüz çok iğrenç. sbp el atarsa kullanılabilir bir sistem olabilir ama...

• android atılmaz mı 8X'e atılsa varya manyak olur

• 8x lumia 920 ..8s xperia telefonlarinin kopyasi olmus..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.