Şimdi Ara

# HTC WİNDOWS PHONE 8X ANA KONU # ORJİNAL WP 8.1 GÜNCELLEMESİ GELDİ # (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.579
Cevap
24
Favori
191.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uğur4105
    sana şöyle söyleyim lumia 920-925 neyse 8x de o dur bu telefonların özellikleri aynıdır bence düşünme bile al derim...

Bende 8X var, eşimde 925.

925 ile 8X her iki markanın WP cephesinde aynı ayarda cihazları olsa da; 925 daha yeni bir model olmanın da avantajıyla 8X'den her konuda üstün diyebilirim, hatta kağıt üzerinde fark az gibi görünse de günlük kullanımda 2 cihaz arasında dağlar kadar fark var.

925'in 8X'e göre üstünlükleri :
    1. Kamerası bariz biçimde daha iyi ve optik görüntü sabitleyici var,
    2. Pil ömrü bariz biçimde daha uzun,
    3. Ekran gün ışığında çok daha iyi okunabiliyor (8X'in ekranı gün ışığında okunamıyor zaten!),
    4. Nokia uygulamaları (sadece Glance bile başlı başında bir tercih sebebi).

8X'in 925'e göre üstünlükleri :
    1. Beatsaudio sayesinde kulaklıkla kullanırken daha iyi ses kalitesi.

Eğer bu iki telefon yakın fiyatlara satılsa idi, 1 sn bile düşünmez 925'i tercih ederdim; 8X ancak fiyatı nedeniyle 925'e tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 20 Haziran 2014; 13:01:54 >
  • Ekran jelatini için ttec plus mı microsonic mi tercih etmeliyim kullananlar varsa yorum yapabilirlermi ?
    Bu arada ekran 3-4 yerden çizildi benim telefonda mı sorun var anlamadım millet jelatinsiz kullanıyor çizik yok benimki 1 kere düştü hemen çizildi.
  • Iki tane onemli sorum var:

1cisi, telefonla konusurken, durduk yere mikrofon kesiliyor ara ara. Baskasinda oluyor mu bu yoksa sadece bende mi? Mikrofonun ses ayari paso degisiyor.

2cisi, telefona official olarak 8.1 geldimi? Bu developer surumunden nasil cikicam eger geldiyse? Yani artik 8.1 icin developer degil de normali olsun istiyorum, hatasiz vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LasciateSperanza

Iki tane onemli sorum var:

1cisi, telefonla konusurken, durduk yere mikrofon kesiliyor ara ara. Baskasinda oluyor mu bu yoksa sadece bende mi? Mikrofonun ses ayari paso degisiyor.

2cisi, telefona official olarak 8.1 geldimi? Bu developer surumunden nasil cikicam eger geldiyse? Yani artik 8.1 icin developer degil de normali olsun istiyorum, hatasiz vs.

1. sorun bende de mevcut konuşmanin ilk saniyelerinde sesim boğuk geliyormuş, bi' 5 saniye sonra düzeliyor. ama son günlerde bu sorun yok, çünkü "alo sesin gelmiyor" demiyor artık kimse aynı sorun tekrar ortaya çıkar mı göreceğiz

henüz kararlı sürüm gelmedi. geldiğinde ise geliştirici sürümden çıkmanıza gerek yok, normal güncelleme yapar gibi kararlı sürüme güncelleyeceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

quote:

sana şöyle söyleyim lumia 920-925 neyse 8x de o dur bu telefonların özellikleri aynıdır bence düşünme bile al derim...

925 ile 8X her iki markanın WP cephesinde aynı ayarda cihazları olsa da; 925 daha yeni bir model olmanın da avantajıyla 8X'den her konuda üstün diyebilirim, hatta kağıt üzerinde fark az gibi görünse de günlük kullanımda 2 cihaz arasında dağlar kadar fark var.

3. Ekran gün ışığında çok daha iyi okunabiliyor (8X'in ekranı gün ışığında okunamıyor zaten!),

Eğer bu iki telefon yakın fiyatlara satılsa idi, 1 sn bile düşünmez 925'i tercih ederdim; 8X ancak fiyatı nedeniyle 925'e tercih edilebilir.

Hocam 8x'in ekranı gün ışığında rahat okunuyor diye övüldü hep orta parlaklıkla bile amoledden daha iyi göründüğünüü söyleyenler bile vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik
    Hocam 8x'in ekranı gün ışığında rahat okunuyor diye övüldü hep orta parlaklıkla bile amoledden daha iyi göründüğünüü söyleyenler bile vardı.

Kimin söylediğini bilmiyorum ama özellikle iki cihazı yan yana getirip baktım ve gün ışığında benim ekran bariz biçimde daha zor okunuyordu. Hatta bu başlıkta da bir arkadaş yanılmıyorsam 820 ile yan yana fotoğraflarını çekip koymuştu, orada da 8X bariz biçimde daha zor okunuyordu. Filmlden olabilir mi diyeceğim ama eşimin telefonunda da film var. Zaten amoled'in en büyük avantajı gün ışığında rahat okunması diye biliyorum, bu durumda sonucun Lumia lehine olması normal.
    Benim gözlemlerim bu yönde.

Bu fotoğrafta 8X'in 920'den bile kötü olduğu görülüyor ki 920 amoled değil :
     # HTC WİNDOWS PHONE 8X ANA KONU # ORJİNAL WP 8.1 GÜNCELLEMESİ GELDİ #

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 20 Haziran 2014; 13:56:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

8.1 nokialarla birlikte aynı terihlerde gelirmi?

birde nokianın uyglamaları, mix radio, here nagivasyon , htc telefonlarda çalışıyormu?

evet gelecek.....here drive+ ve 1-2 tane nokia uygulaması sorunsuz çalışıyor....

Hocam nasıl çalışıyor Here+ Drive anlamadım...Bende lisans sorunu mcc=286 hatası veriyor...Avea Sim olduğu içinmi anlamadım
    Windows 8.0 var bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bing tarayıcı, hiç bir şey bulamıyor,
    http://www.bing.com/hp?mobref=0&setmkt=tr-TR

Maxthon browser öneririm..Şahane birşey
  • Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    8.1 ile çalışıyor hocam 8.0 da çalışmıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. chemist

8.1 ile çalışıyor hocam 8.0 da çalışmıyor....
    8.0'a kurmak isteyenler için :

http://www.windowsphoneturkiye.info/nasil-yapilir/nokia-uygulamalarini-htc-telefonlara-nasil-kurariz/

NOT: Ben Here Drive+ ve Xpress yükleyebildim, diğer Nokia uygulamaları yüklenmedi ama geçici bir sorun da olabilir. Xpress'i yüklemeye de uğraşmayın çünkü açılışta donanım kontrolü yapıyor ve çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bing tarayıcı, hiç bir şey bulamıyor,
    http://www.bing.com/hp?mobref=0&setmkt=tr-TR

Maxthon browser öneririm..Şahane birşey

Teşekkür,
    şimdi yükledim,
    ama hâlâ tarayıcım bing,
    Google, süper tool programının içinde de var dı zaten,
    bunu varsayılan yaratıcı nasıl yağıcaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Haziran 2014; 16:01:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

8.0'a kurmak isteyenler için :

http://www.windowsphoneturkiye.info/nasil-yapilir/nokia-uygulamalarini-htc-telefonlara-nasil-kurariz/

NOT: Ben Here Drive+ ve Xpress yükleyebildim, diğer Nokia uygulamaları yüklenmedi ama geçici bir sorun da olabilir. Xpress'i yüklemeye de uğraşmayın çünkü açılışta donanım kontrolü yapıyor ve çalışmıyor.

Nokia Cinemagraph yazılmış ama Yüklenmiyor mu o, çünkü gerçekten kullanmak istediğim bi uygulama
  • Ben sadece 1 kez denedim, Cinemagraph hata verdi ve yükleyemedim.
  • Kulaklık arayanlar Teknosa da philplerde %50 indirim var bakabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Kulaklık arayanlar Teknosa da philplerde %50 indirim var bakabilirler

philips she3000 bk modelini 14,90 tl ye almıştım çok çok memnunum orjinal kulaklığı bozulmuştu zorunlu aldım
  • quote:

Ben sadece 1 kez denedim, Cinemagraph hata verdi ve yükleyemedim.

wp8.0 da iken fiddler2 ile yüklemiştim format atınca gitti ama hatta kullandım güzel bir uygulamaydı....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Kimin söylediğini bilmiyorum ama özellikle iki cihazı yan yana getirip baktım ve gün ışığında benim ekran bariz biçimde daha zor okunuyordu. Hatta bu başlıkta da bir arkadaş yanılmıyorsam 820 ile yan yana fotoğraflarını çekip koymuştu, orada da 8X bariz biçimde daha zor okunuyordu. Filmlden olabilir mi diyeceğim ama eşimin telefonunda da film var. Zaten amoled'in en büyük avantajı gün ışığında rahat okunması diye biliyorum, bu durumda sonucun Lumia lehine olması normal.
    Benim gözlemlerim bu yönde.

Bu fotoğrafta 8X'in 920'den bile kötü olduğu görülüyor ki 920 amoled değil :
     # HTC WİNDOWS PHONE 8X ANA KONU # ORJİNAL WP 8.1 GÜNCELLEMESİ GELDİ #

hocam burada önemli olan ekran parlaklığı ayarı, ben orta seviyede bile gün işiğinda ekranı görebiliyorum. yüksek seviyede ise hiç sorun kalmaz heralde. acaba iki telefonun ekran seviyesi aynı mı? ona bakmak lazım.
  • quote:

quote:

8X in kulaklık sesi dışında şıklığıda tercih sebebidir
    böylesine şık tasarım piyasada pek yok. görenler bi daha bakıyo :)
  • Charlie Chaplin kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, umarim bu sorun kararli surunde kalmaz ve sadece yazilimsaldir. 8.1 gelsin gorucez artik hala gelemedi
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    ön kamerasını unutmayın 2.1 mp f2.0 lens var 1080p video çekiyor üstelik
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.