Şimdi Ara

HTC Wildfire S Anakonu (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.713
Cevap
39
Favori
520.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hay allah ya. 2 GB hafıza kartım var zaten EX4'e bayaa hafıza ayırdım ama çok fazla kullanmıyor keşke görünür alanı biraz arttırsaymışım. Şimdi adam akıllı müzik atamıyorum, SD Kartı'da yeniden düzenlersem bütün uygulamaları kaldırmam falan gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

quote:

Orijinalden alıntı: erkuc

quote:

Arkadaşlar en sorunsuz ve HTC sense arayüzü kullanan rom hangisidir?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432259

Ben bu romu kullanıyorum. herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Hocam nasıl kurulur yazarmısınız ben pek anlamıyorumda

m1ndh4x8r rom NASIL YÜKLENİR

1:
    ROM'u SD Kart'a at
    Minitool Partition Tool'u kullanarak aşağıda gördüğünüz formatlarda hafıza kartınızı değişime uğratın. NOT: SD Kart Okuyucusuyla yapıcaksınız bu işi telefonu bilgisayara bağlayarak değil.
    İlki-FAT32 - Hafıza kartınızın boyutu el verdikçe
    2nd-Ext4 - 2GB'dan fazla olmasın
    3rd-Linux Swap - Benimki 512MB
    Hepsi "primary" işaretlenicek.

2.
    In CWM recovery
    Wipe Factory, Data, Cache and Wipe Dalvik Cache işlemlerini yap
    Zip from SD Card'dan yükle
    Yeniden başlatmayı bitirdiği zaman
    Ayarları uyarla
    Link2SD app'ini aç ve ex4'ü seç
    Nofrills CPU programıyla cpu'yu istediğiniz hıza overclock edin, önerilen min400 mhz max806 mhz
    Sonra tekrar yeniden başlatın.

Yanlız bu rom ingilizce onu söyleyelim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar en sorunsuz ve HTC sense arayüzü kullanan rom hangisidir?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432259

Ben bu romu kullanıyorum. herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Hocam nasıl kurulur yazarmısınız ben pek anlamıyorumda

m1ndh4x8r rom NASIL YÜKLENİR

1:
    ROM'u SD Kart'a at
    Minitool Partition Tool'u kullanarak aşağıda gördüğünüz formatlarda hafıza kartınızı değişime uğratın. NOT: SD Kart Okuyucusuyla yapıcaksınız bu işi telefonu bilgisayara bağlayarak değil.
    İlki-FAT32 - Hafıza kartınızın boyutu el verdikçe
    2nd-Ext4 - 2GB'dan fazla olmasın
    3rd-Linux Swap - Benimki 512MB
    Hepsi "primary" işaretlenicek.

2.
    In CWM recovery
    Wipe Factory, Data, Cache and Wipe Dalvik Cache işlemlerini yap
    Zip from SD Card'dan yükle
    Yeniden başlatmayı bitirdiği zaman
    Ayarları uyarla
    Link2SD app'ini aç ve ex4'ü seç
    Nofrills CPU programıyla cpu'yu istediğiniz hıza overclock edin, önerilen min400 mhz max806 mhz
    Sonra tekrar yeniden başlatın.

Yanlız bu rom ingilizce onu söyleyelim

Hocam benim anlatımımı gören paylaşsın m1ndh4x8r reyizin indirilme sayısını arttıralım

• <bootloader> [ERR] Command

hatası alan varmı ?
  • merhaba arkadaşlar. en son 60 lı sayfalara kadar takıp edebılmıstım sayfayı sonrasında okul yogunlugu vb derken pek bakamadım ve bayagı paylasım olmus.kısa ve oz bır sorum olacak kullanıcı arkadaslara. cıhazın root ve rom unu degıstırmeden ve tabı s-off yapmadan uygulamaları hafıza kartına tasımanın yada dahılı hafızanın yenı bır yontemı bulunmus mudur . bunun ıcın ne yapmak gereklıdır? tele herhangı bır oyun vb yuklemedım. sadece navıgasyon ve tr ıng sozluk gıbı bır kac kucuk uygulama ve kelıme ezberlemek ıcın ufak bır program bulunmaktadır. sımdıden tum cvplar ıcın tesekkur ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: biolog_hakan

merhaba arkadaşlar. en son 60 lı sayfalara kadar takıp edebılmıstım sayfayı sonrasında okul yogunlugu vb derken pek bakamadım ve bayagı paylasım olmus.kısa ve oz bır sorum olacak kullanıcı arkadaslara. cıhazın root ve rom unu degıstırmeden ve tabı s-off yapmadan uygulamaları hafıza kartına tasımanın yada dahılı hafızanın yenı bır yontemı bulunmus mudur . bunun ıcın ne yapmak gereklıdır? tele herhangı bır oyun vb yuklemedım. sadece navıgasyon ve tr ıng sozluk gıbı bır kac kucuk uygulama ve kelıme ezberlemek ıcın ufak bır program bulunmaktadır. sımdıden tum cvplar ıcın tesekkur ederım

Şöyle bir anlatım vardı. Bu konuda da geçmişti, şahsen denemedim ama bir çok yerde paylaşıldığına göre işe yarıyordur:

quote:

Yüklememiz gereken dosyaları ****.

Android SDKhttp://uploaded.to/file/zwsbnab2

Bilgisayarınızda C sürücüsüne girin ve android adına bir klasör oluşturun ardından indirmiş olduğunuz android-sdk_r12-windows.zip dosyasının içindeki android-sdk-windows klasörünü android klasörünün içine atın.

Bu adresteki zip dosyasını indirin ve içindekileri android klasörüne atın.

Javahttp://java.com/tr/download/

Eğer telefonunuz HTC marka ise, HTC Synchttp://uploaded.to/file/kf5chzbo adresine tıklayın ve indirin, programı bilgisayarınıza kurun, telefonu bağlayın bir kere, telefonu görsün ardından silin.

Eğerki Samsung marka isehttp://uploaded.to/file/afp7rsv6 adresine tıklayın indirin ve kurun. Ardından telefonu bağlayın telefonu görsün ardından kesinlikle silin çünkü bağlantıda sorun çıkartıyor.

Eğerki Vodafon 858 ise;

http://uploaded.to/file/a0bylm0v adresinden dosyayı İndirin. Daha Sonra Telefondan Veri Akışını "Başlatmadan" Torres Aygıtı Gelecek Aygıtı Bu Driver İle Tanıtın.

Diğer marka bir model ise, gelen cd den driverları kurun. Genellikle senkronize programları oluyor. Program driverları kendi kuruyor.

- Telefonunuzda Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme ye gelin ve hata ayıklama modunu aktif edin.

- Telefonunuzu usb kablo ile sadece şarj modunda bilgisayarınıza bağlayın.

- Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

Ekrana cd C:\android yazıp entera basın. Buradan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Daha sonra adb devices yazıp enter a basın, ekrana aşağıdaki resimdekine benzer bir yazı çıkacaktır.

Ekrana adb shell pm setInstallLocation 2 yazın ve enter a basın.

İşlemler tamamlandı, artık yükleyeceğiz tüm uygulamalar hafıza kartına yüklenecek. Önceden yüklemiş olduğunuz uygulamalarıda Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet e girip hafıza kartına taşımak istediğiniz uygulamaya girip, hafıza kartına taşı ya basarak taşıyabilirsiniz.
    Eğerki bu işlemi geri almak istiyorsanız, adb shell pm setInstallLocation 0 yapabilirsiniz.

-ALINTIDIR-

• quote:

Orijinalden alıntı: Pyloge

quote:

Orijinalden alıntı: yakopsi

quote:

2.3.5 i kurdum şimdilik bunla idare ediyorum bende şu root ve s off işi daha kolaya düşer uğraşmak istiyorum .

arada benim bi sorum olucak program konusunda

1: .pls dosyalrını dşnleyebilceğimiz program var mı
    2: deklanşöre basarak foto çekebilceğimiz program var mı?

?

Deklanşör yok ki basasın

Playlist dosyalarını aktarmayı hiç denemedim fakat eğer playlistteki bütün müzikler telefonunuzdaysa aynısından "PowerAMP"de oluşturabilirsiniz.

hocam deklanşör derken kapama tuşunu kastediyorum tabiki

birde pls dosyaları playlist değil radyoların pc üzerinden dinlendiği dosyadan bahsediyorum poweramp çalıştırmıyor.

quote:

quote:

quote:

2.3.5 i kurdum şimdilik bunla idare ediyorum bende şu root ve s off işi daha kolaya düşer uğraşmak istiyorum .

?

sanirim winamp acar plsleri

winamp açmıyor malesef ne saçma iş anlamadım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pyloge

quote:

quote:

?

Deklanşör yok ki basasın

Playlist dosyalarını aktarmayı hiç denemedim fakat eğer playlistteki bütün müzikler telefonunuzdaysa aynısından "PowerAMP"de oluşturabilirsiniz.

hocam deklanşör derken kapama tuşunu kastediyorum tabiki

birde pls dosyaları playlist değil radyoların pc üzerinden dinlendiği dosyadan bahsediyorum poweramp çalıştırmıyor.

quote:

quote:

quote:

?

sanirim winamp acar plsleri

winamp açmıyor malesef ne saçma iş anlamadım

:) konuyu tam okumadan cevap yazmışım :) edit....

https://market.android.com/search?q=radio+player&c=apps bunları denedinmi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YvzTRK -- 15 Ocak 2012; 14:44:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nokiauser

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ryzz

HTC kendi orjinal güncellemesinden sonra şarjında olumlu bir artış farkediyorum siz ne düşünüyorsunuz?

arkadadaşım belki mesajlarımı görmüşsündür..60 saat sonunda şarja koydum..

Güncellemeden sonra neler yaptınız acaba? Fabrika ayarlarına dondunuz mu? Yüklü uygulamalar ne ve telefonu kullanma sıklıgınız ne acaba?
    ben günde 200 mesaj alıp bi o kadarda gönderiyorum mesela.
  • Güncellemeyi yaptığımdan beri 3 kez fabrika ayarlarına döndüm, hafıza kartını yavaş biçimlendirdim hala cihazım eskisinden yavaş, şarj konusunda hiç bir iyileşme göremedim, benim cihaz bombok oldu rootlasakmı napsak
  • CM7 nin tek problemi vardaki kısayollardan açılan mobil internet. Diğer bir problem ise şarjı çok tüketiyor. gece %100 sarjdan alıyorum. Hiç karıştırmadan o sekilde bırakıyorum. Sabah kalktıgımda sarj 85 90lara kadar düşüyor. Orjinal romda sabah %100 geri alıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

CM7 nin tek problemi vardaki kısayollardan açılan mobil internet. Diğer bir problem ise şarjı çok tüketiyor. gece %100 sarjdan alıyorum. Hiç karıştırmadan o sekilde bırakıyorum. Sabah kalktıgımda sarj 85 90lara kadar düşüyor. Orjinal romda sabah %100 geri alıyordum.

cihazda oc felanmı var cm7 için şarj süresini uzatıyor diye duydum ama
  • bu wildfire s 2. eli bu aralar ne kadar satmayi dusunuyorum kahramanmarasta alicak varsa siyah ciziksiz full kutulu 1 gb hafiza karti ile vericem

yeniden walkmane donus yapicam bu sikti ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EskiyeNi

quote:

CM7 nin tek problemi vardaki kısayollardan açılan mobil internet. Diğer bir problem ise şarjı çok tüketiyor. gece %100 sarjdan alıyorum. Hiç karıştırmadan o sekilde bırakıyorum. Sabah kalktıgımda sarj 85 90lara kadar düşüyor. Orjinal romda sabah %100 geri alıyordum.

OC varmış 787mhz yazıor. Set on boot. Hep açık yani. O kadar etkiler mi ya overclock. Stok değere çektim bakalım fark edecekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 15 Ocak 2012; 19:30:45 >

• bi sayfa önceki bi arkadaşın tavsiye ettiği romu yükledim telefon bi nebze olsun rahatladı cm7ye göre. ama benim problemim hafıza kartından kaynaklanıyo sanırım telefona oc yapsam bile yavaş çünkü data2sd kullanıyorum 1.5gb olarak ve hafıza kartı class 2 sanırım bundan dolayı oluyo bu yüzden class 10 hafıza kartı almayı düşünüyorum bi de öyle bi deniyim bakalım nolcak
  • quote:

quote:

quote:

OC varmış 787mhz yazıor. Set on boot. Hep açık yani. O kadar etkiler mi ya overclock. Stok değere çektim bakalım fark edecekmi

Cm7 iyi dersen bende cihazı rootlucam

• iyidir iyi
  • ya bu root mesajları arasında çok basit kaçıcak benim sorum ama yapamıyorum napayım

telefon hafızasındaki kayıtları sime geçiremiyo muyuz ya sd karta geçirdim ama içim hiç rahat değil. bişi olsa telefona sim bomboş.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Cm7 iyi dersen bende cihazı rootlucam

CM7 şu anda en iyisi benim şarj sorunumda yok, bütün gün kurcalıyorum, oyunlar wifi açık bazen 3g vs.vs. overclock ta var tabi.her gün en az 30 dk görüşmemde var.... akşamda %20 falan kalıyor bitsin diye abuk subuk şeylerle uğraşıyorum :)

size tavsiyem O.c yaparken governors seçeneğini "ondemand" olarak ayarlayın ve cpu hızınıda en düşük 120 yüksek 806 mhz bırakın...

ondemand özelliği cpu ihtiyaç duyduğunda hızlanmasını sağlayacaktır, diğer türlü sürekli 806 mhz te çalışacaktır,buda pilin çabuk tükenmesine sebebiyet veriyor.

ayrıca bende akşam doldurup sabah şarjdan aldığımda hala %100 oluyor...çok fazla kurcalamasam eminimki 2 gün gidecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy_05

ya bu root mesajları arasında çok basit kaçıcak benim sorum ama yapamıyorum napayım

telefon hafızasındaki kayıtları sime geçiremiyo muyuz ya sd karta geçirdim ama içim hiç rahat değil. bişi olsa telefona sim bomboş.

gmail ile senkr. yaptıysanki kurulumda gmail adresini yazdığında cihaz otomatik yapıyor gmailde rehberin vardır.
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.