Şimdi Ara

HTC U11 ümit verici işler yapıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Demek istediğim bunlar değildi almak almamak değil bilgilendirme için yazdım o yazıyı hiçbir teknoloji markete veya büyük internet sitesine artık Htc telefon gelmiyor ben de bunun için sordum Htc Destek ekibine verdikleri cevap o yönde oldu raflarda görmek istiyor insan böyle bir marka varken Samsung'un sayısız gereksiz cihazı dolduruyor rafları ve internet sitelerinin vitrinlerini.
  • S8 öneren fanboylar domates renkli ekranları ile hava atıyor olmasın. Güncelleme ile düzeltilmiş(-miş).

Sarı ekran niye düzeltilemedi bir türlü de bu böyle bir güncelleme ile çözülmüş süsü verildi.

Şimdi güncelleme ile yazılımı bozma devri bitti 2 sene sonra S8 lerin ekranı domates e döner kazara (!). Millet önce root ile garantiyi feda etmeye razı geldi knox geldi millet iyi donsun öyle kullanalım dedi bu sefer de tutup knox secure uygulamalarını bozmaya başladılar. Diğer hiçbir üretici bu yola başvurmuyor. Bir Netflix resmi uygulaması bir de bankalar max uyarı veriyor cihazınıza yetkisiz yolla yazılım yüklemesi gerçekleştirildi diye.

Super LCD nin renk skalası katbekat iyi. En azından böyle kronik renk atmaları yok.

U11 o cam işlemesi ile bir sanat eseri olarak değerlendirilmeli. Benchmark sonuçları da U11 i birinci sırada tutuyor genelde. Sense arayüzünden kaynaklı durum sanırsam. Gelir paralı samsung askerleri (htc one m7 yı yabancı forumlarda kötüleyen samsung paralı askerleri geri döndü) kulaklık girişi yok demeye.

HTC pembe kamera üretiyor (M7) diyenleri buraya davet ediyorum. Zamanında LG'nin G4'de yaptığı patlamayı htc de u11 de yaptı. O zaman G4'e bak bu olmuş diyenler hala U11 e bak bu olmuş demek yerine S8 daha estetik bir kere tamam mı diyenlere dönmüş.

Kamera niye duo değil diyenlere gelsin HTC biraz tek kamera ile övünmek istiyor. Seneye onu da koyar mükemmelin mükemmelini sunar sizlere. Tek kamera ile neredeyse çoğu çift kameralı cihazı ezdi geçti.

Ayrıca o feryat edenler nerede htc iğrenç sanal tuşlarını çıkar ekrandan samsung gibi dışarı koy diyenler.

Xiaomi ve Lenovo ile yalnız başına kaldı htc kapasitif tuş kullanımında. O yüzden eleştirileriniz az tutarlı olsun. Sırf Samsung S8 de bıraktı diye sus pus kesildiniz olabilir sıkıntı olmaz demeye başladınız sanal tuşlar için.

Bence büyük sıkıntı sanal tuşlar, LG UX arayüzündeki gibi tuşları özelleştirme imkanımız yoksa.

XZ Premium da uygulama açılış hızı ve tepki konusunda üstün başarılı konumda onun hakkını yemek doğru olmaz.

Bu cihazı beğenmeyenler tamamen tekel firmalara kurban gitmiş bireyler. Böyle bir şahesere atılan çamur da övündükleri ama kendilerine 5 kuruş para getiremeyecek aksine tutup reklam gösterecek (Samsung Push Service, Pazarlama bilgilerini alın seçeneği, Samsung dosyalarıma erişebilsin izni) hemen kapatırım Note5 de. O kadar korkuyorum ki telefonuma yaptığı S8 reklamından dolayı. Eğer görürsem telefonu duvara fırlatırım. Kendi yüklediğim uygulama isterse gitsin benden 14 lira üyelik alsın ama bu resmen enayi yerine konulmak. Sen bunu aldın tamam sıra bunda buna geç demek oluyor bu.

O zaman sattığın telefonun root yemesine göz yumacaksın türlü türlü haltlar karıştırıyorsan arkamızdan.

Umarım htc ile diğer büyük çinli üreticiler çok zarar etmez de artık biz de bu tuzakçılara karşı tek başımıza çabalamaya mecbur kalmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 11 Temmuz 2017; 23:39:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

U11 harbiden olmuş ya kamerası s8 i de ip 7 plus ıda katlıyor

S7 ile S8 kameraları arasında fark yok denecek kadar az. HTC 10'un kamerası bile S8 ve iPhone 7'ye kafa tutacak düzeyde.

Hocam su samsung un shoplu kameraları çok ilgimi çekiyor. Ha gerçek renkler deil ama hoşuma gidiyor yani . Htc 10 un kamerası youtube de izlediğim videolara göre soluk geliyor renkleri.

Orjinal renkleri veriyor abartmadan. Ha renk diyosan at s7 ye bak bi.

• Cahil cahil konuşma metal yada cam olmasının su geçirmeyle alakası yok telefonun yalıtımıyla ilgisi var.

HTC 10 evo aynı kasa metal kasa ama ip57 var - IP57 certified -
    - Water resistant up to 1 meter and 30 minutes.
    Sony xperia x performandce aynı telefonların arkasını cam yerine metalli olandan yaptı onda da ip68
    - IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

Millette senin gibi kürek el yok normal bir insan normal telefon 5 inçtir . En çok üretilendir. He kasa yine aynı kalır çerçeveden kısıp ekran boyutu arta s8 gibi o zaman tamam derim. Sıradan tasarımlı bir 6 inç telefon olarak geçmez phablet olarak geçer ne cebine sığar adam akıllı ne başka bişey. Önden telefon güzel hoş tasarımı önden ama arkadan ergen pelinsu telefonu. Tak tavşan kulaklı kılıfı janjanlı janjanlı kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: picasso16

Cahil cahil konuşma metal yada cam olmasının su geçirmeyle alakası yok telefonun yalıtımıyla ilgisi var.

HTC 10 evo aynı kasa metal kasa ama ip57 var - IP57 certified -
    - Water resistant up to 1 meter and 30 minutes.
    Sony xperia x performandce aynı telefonların arkasını cam yerine metalli olandan yaptı onda da ip68
    - IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

Millette senin gibi kürek el yok normal bir insan normal telefon 5 inçtir . En çok üretilendir. He kasa yine aynı kalır çerçeveden kısıp ekran boyutu arta s8 gibi o zaman tamam derim. Sıradan tasarımlı bir 6 inç telefon olarak geçmez phablet olarak geçer ne cebine sığar adam akıllı ne başka bişey. Önden telefon güzel hoş tasarımı önden ama arkadan ergen pelinsu telefonu. Tak tavşan kulaklı kılıfı janjanlı janjanlı kullan.

Bu forumda herkesin birbirine "ergen", "cahil" gibi şeyler söylemesinden gına geldi. Yorumumu beğenmemeniz en doğal hakkınız, bunun için hiçbir şey söyleyecek değilim. Kendi fikrinizi yazın ve konuşalım. Saçma sapan sıfatlar ekleyince tatsız bir ortam oluyor.

Daha önceki yorumlarımı okumadınız sanırım. HTC 10 ya da HTC 10 evo'daki metal ile HTC One M8-M9'daki metal aynı değil. HTC 10'da da IP53 var ona bakarsanız. Ayrıca iki cihazında ön kısmı metal değil, bunu da belirtmek isterim.

gsmarena.com'da bazen bu tarz hatalar olabiliyor. IP53 serfitikası, nispeten toza karşı dayanıklılık ve damla şeklindeki suya dayanıklık (yağmurlu havalar gibi) vaat ediyor. IP57 ise, yine nispeten toza karşı dayanıklılık ve suya dayanıklılık içeriyor. Öyle 1.5 metre derinliğinde suya sokmak gibi şeyler yok. Cihazın üzerine su döküldü diyelim, telaşa gerek yok. IP57 koruması bundan ibaret. Oradaki tanım; IP67, IP68 gibi serfitikalar için. Zaten kendi yazdığınız yorumda da görebilirsiniz, IP57 ve IP68 tanımları aynı şekilde yapılmış.

Bir önceki cihazım 6" idi. Gerçekten kullanılmıyor dostum. 1 senedir HTC 10 kullanıyorum (5.2"), gerçekten de bu boyuttan çok memnunum. Yalnızca video izlediğim zamanlar, "Keşke bir tık daha büyük bir ekran olsaydı." diyorum. Bu da benim için 5.5" demek oluyor. Tamamen kişisel bir düşünce. Size de saygı duyuyorum, 5" bence de genel kullanıma en uygun boyutlardan biri. Hatta bir araştırmada 4.7" ekran boyutunun optimum değer olduğu sonucuna varılmıştı. Sanırım Apple'ın finanse ettiği bir araştırmaydı.

• Mantıklı konuştunuz hakaretim için özür dilerim . O araştırma şöyleydi apple ın lafıyla değilde çok satan iphone 5s ,6,6s,7+diğer küçük ekranlı teller olduğu için ortalama 4.7 ye düşüyordu apple yüzünden. doğru o htc 10 kasasına 5.5 inç ekran sığardı. Metal olunca yine de su geçirmemezlik zor denilemez sony örneğinde o telefonla suyun altına girip fotoğraf çekiliyor rahat hareket ediyorsun ip68 de. sony metal tasarıma koyduysa htc de koyardı. Cam arka olunca ne fark eder metal olsa ne fark eder. İçine sürülen silikonla alakalı oraya laf ettim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: picasso16

Mantıklı konuştunuz hakaretim için özür dilerim . O araştırma şöyleydi apple ın lafıyla değilde çok satan iphone 5s ,6,6s,7+diğer küçük ekranlı teller olduğu için ortalama 4.7 ye düşüyordu apple yüzünden. doğru o htc 10 kasasına 5.5 inç ekran sığardı. Metal olunca yine de su geçirmemezlik zor denilemez sony örneğinde o telefonla suyun altına girip fotoğraf çekiliyor rahat hareket ediyorsun ip68 de. sony metal tasarıma koyduysa htc de koyardı. Cam arka olunca ne fark eder metal olsa ne fark eder. İçine sürülen silikonla alakalı oraya laf ettim ben.

HTC bence bıktı metal kasadaki sorunlardan. Bunlardan en sık karşılaşılanı boya atması/soyulması. Maalesef benim de başıma geldi. HTC 10 ana konusunda da yüzlerce yorum var bununla ilgili. Metal anlayışından vazgeçerek, hem maliyet açısından hem de bu tarz problemlerden kurtulmuş oldular. Haklısınız, metal olunca da toz-su dayanıklılığı imkansız değil ama bu şekilde cam olunca işleri daha kolay oldu diye düşünüyorum. Bu serfitikayı getirmeleri gerekiyordu, rakip Sony 4 sene önce yaptı. HTC bu konuda çok geç kaldı.

• teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.