Şimdi Ara

*****HTC U11 Kulübü***** (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.102
Cevap
58
Favori
421.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-EBF85AD14

Bazen ekran kilidini açmaya çalıştığımda ekran sürekli açılıp kapanıyor ve bu hiç durmuyor. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor. Bu sorun ile karşılaşan oldu mu?
    Aynı sorun yaklaşık birkaç haftadır bende de olmaya başladı. Bende açıp kapatınca düzeltebiliyorum. Ancak yaklaşık son 3 gündür her gün yapıyor. Nedeni ne acaba çözebilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Bu arada Türkiye alımlı Brightstar garantili telefonlara ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jann Güttenberg

Aynı sorun yaklaşık birkaç haftadır bende de olmaya başladı. Bende açıp kapatınca düzeltebiliyorum. Ancak yaklaşık son 3 gündür her gün yapıyor. Nedeni ne acaba çözebilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Bu arada Türkiye alımlı Brightstar garantili telefonlara ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    Hocam aynı durum bende de var.
    ayrıca bazen ekran simgelerin yeri değişiyor uygulamalar özel yazısı en altta çıkıyor ana ekranda hayalet yer kaplıyor gibi..
    Bu arada Türkiye garantili cihazlara güncelleme gelmiycek gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten mi, Kesin mi? Neden Tr cihazlara gelmeyecek acaba? Öyle bir durum varsa peki garantinin bitmesini mi bekleyeceğiz illa.

• quote:

Orijinalden alıntı: taco_mj

Benim gibi Hindistan CID'li telefona sahip olup ta Android 9 yüklemek isteyen varsa diye her şeyi toparlayayım. Bu bilgileri paylaştıkları için @lawyer25 ve @blkgl 'a teşekkürler. Onların sayesinde yükleyebildim.

Bu işlemler için telefonunuzun root kilidini kaldırmanız ve varsa garantinizi gözden çıkarmanız gerekiyor. Garanti iptal olur.

1.https://androidmakale.com/htc-bootloader-kilidini-kirma-resimli-anlatim/ Bu linkte anlatılanları uygulayın.
    2.https://androidmakale.com/htc-u11-twrp-recovery-yukleme-ve-root-yapma/ Bu linkte anlatılanları uygulayın.
    3.https://drive.google.com/file/d/1ubjDGNqCfIply-aRN8C7IQNb-YVkD4M7/view Bu linkteki uygulamayı indirin, telefonunuzu recovery mod'da açın ve pc'ye bağlayın. Uygulamada "GET ADB DEVİCES" a, sonra "GET DEVICE INFO" ya tıklayın. CID kısmında 60'ı silip 621 yazın (HTC__621 olarak görünmeli), sırayla "SAVE" ve "APPLY ALL CHANGES" a tıklayın. Teli yeniden başlatın. (Telefonu açtıktan sonra CID Getter programı ile değişikliğin uygulandığını teyit edebilirsiniz.)
    4.https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603915972 Bu linkteki stok taiwan rom'unu indirin. Dosya adını "2PZCIMG.zip" olarak düzeltip telefonun hafıza kartına atın.
    5. Telefonu download modda açın, ilk ekranda "2PZCIMG.zip bulundu, yükleyeyim mi" tarzında bir uyarı çıkacak. Ses açma tuşuyla onaylayın. Yükleme tamamlandıktan sonra cihazı yeniden başlatın. Artık güncellemeler gelmeye başlayacak.

Cihaz Recovery Mod'da açmak: Teli tamamen kapatın. Ses kısma tuşuyla birlikte güç tuşuna basılı tutun. Ekranda yazılar gelene kadar da bırakmayın. Ses tuşlarıyla "reboot to bootloader" a gelip güç tuşuyla onaylayın. Yine ses tuşlarıyla ekranın üstünde "Reboot to Recovery" görene kadar gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
    5. Adıma kadar her şeyi doğru yaptım dosyayı telefona attım ama download modda yükleme gelmiyor twrp uygulamasını da güncelledim recovery modundan kendim yüklemeyi de denedim ama file is corrupt diyor ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum yoksa dosya mı bozuk
    *****HTC U11 Kulübü*****

• 9 güncellemesini yükledim ama telefon eskiye göre sanki daha fazla ısınıyor gibi. Bir de ekran çözünürlüğü arttı sanki. Aynı oyunu açtığımda oyun simgeleri daha küçüldü ki 8de böyle değildi. Sizde durum nasıl arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jann Güttenberg

Gerçekten mi, Kesin mi? Neden Tr cihazlara gelmeyecek acaba? Öyle bir durum varsa peki garantinin bitmesini mi bekleyeceğiz illa.
    Hocam öyle demedim bu gidişle gelmez dedim yani verem ettikten sonra gelir o da belki

• quote:

Orijinalden alıntı: redpiika

5. Adıma kadar her şeyi doğru yaptım dosyayı telefona attım ama download modda yükleme gelmiyor twrp uygulamasını da güncelledim recovery modundan kendim yüklemeyi de denedim ama file is corrupt diyor ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum yoksa dosya mı bozuk

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Sorun indirdiginiz taiwan romundan kaynaklanıyor. Muhtemel indirirken dosya bozulmuş yada indirilen yerdeki dosya bir sebepten bozulmuş. Benim de en fazla vaktimi alan bu sorun olmuştu. Yılmadım farklı kaynaklardan aradım ve bozulmamış bulmayı başardım. Siz de taiwan romu araştırın. Versiyon çok önemli değil, önemli olan taiwan rom olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: taco_mj

Merhaba,
    Sorun indirdiginiz taiwan romundan kaynaklanıyor. Muhtemel indirirken dosya bozulmuş yada indirilen yerdeki dosya bir sebepten bozulmuş. Benim de en fazla vaktimi alan bu sorun olmuştu. Yılmadım farklı kaynaklardan aradım ve bozulmamış bulmayı başardım. Siz de taiwan romu araştırın. Versiyon çok önemli değil, önemli olan taiwan rom olması.

Alıntıları Göster
    Ofc romu twrp ile kuramazsın telefona atarsan download Mode görmez hafıza kartına atıp download modda kuracaksın.

• mavezir kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ekran görüntüsüne dikkat etmemişim.

5. maddede de yazdığı gibi Download Mode'a geçince hafıza kartindaki dosyayı görüp yüklemek için onay isteyecektir.

• Forumdaki arkadaşın verdiği taiwan romunu tekrar indirip karta attim bu kez oldu sistemi kurdum fakat bu sefer de android 9 güncellemesi inmiyor :( güncellemenin olduğunu görüyorum indir dediğimde 70-80 civarı indirilen sistem yazilimi güncellemesi bozuk diyor. Bunu nasıl düzeltirim?

• redpiika R kullanıcısına yanıt
    https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117914455
    Bu dosyayı indirip hafıza kartına atın. Dosya adını 2PZCIMG.zip olarak değiştirin. Telefonu download modda başlatın. Karşınıza çıkan uyarıyı ses açma tuşuyla onaylayarak kurulumu başlatın. Taiwan bölgesi pie sürümüne geçmiş olursunuz böylelikle...

• Daha garantisi dolmadan telefonum çöp oldu maalesef
    geçen hafta fotoğraf makinesi başlatılamıyor sorunu yaşadım 1 kez. Telefonu kapatıp açınca düzelmişti.
    Sonraki gün yine oldu ve o günden sonra artık arka kamera çalışmamaya başladı. Hiçbir kamera uygulaması çalışmıyor. El feneri de dahil çalışmayanlara. Fabrika ayarlarına döndüm, güvenli modda başlattım, SD kartı çıkarıp denedim, yani bütün yolları denemiş oldum. Sorun yüksek ihtimal donanımsal. Instagramı açınca ön kamera çalışıyor sadece. Servis yolu göründü telefona ve maalesef ki bu telefonu servise verirsem çok daha kötü halde geri verecekler bana. O yüzden telefon daha garantisi dolmadan çöp konumuna geçti benim için.
  • An itibariyle TR cihazına pie güncellemesi gelmiştir
    *****HTC U11 Kulübü*****

• Hadi hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Deae

Hadi hayırlı olsun
    Sağol diycem de güncelleme birden yok oluverdi
    *****HTC U11 Kulübü*****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_dünya -- 2 Eylül 2019; 13:47:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117914455
    Bu dosyayı indirip hafıza kartına atın. Dosya adını 2PZCIMG.zip olarak değiştirin. Telefonu download modda başlatın. Karşınıza çıkan uyarıyı ses açma tuşuyla onaylayarak kurulumu başlatın. Taiwan bölgesi pie sürümüne geçmiş olursunuz böylelikle...
    hocam denedim ama 12 ru_zip_error hatası alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: redpiika

hocam denedim ama 12 ru_zip_error hatası alıyorum

Alıntıları Göster
    Bootloader ekranında hosd flashlaman gerekiyor o zaman.

Hangi Sürümü kuracaksan. Download modda değil bootloader modunda Fastboottan önce o sürümün firmaresinde olan hosd_signed.img dosyasını flashlayip daha sonra RUU'yu download modda Kurman gerek

"fastboot flash hosd hosd_signed.img" kullanman gereken komut tabi hosd_signed.img dosyasını firmwareden alıp fastboot dosyasınin klasörüne atacaksın.

Özellikle bu işlemi taiwan - uluslararası dönüşümlerde.
    Sürüm düşürme yükseltme işlemlerinde 12_ru fail de yapmaniz gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavezir -- 3 Eylül 2019; 5:22:8 >

• Arkadaşlar Türkiye cihazlarına pie güncellemesi gelmiş henüz güncellemedim güncelleyen varsa değişiklikleri anlatabilir mi?

• Hindistan cidli kullanıcılar güncellemeleri bi kontrol etsinler...

• Hocam haber verdiğiniz için çok teşekkürler.
    0_60 cidli telefonuma güncelleme gelmiş.

*****HTC U11 Kulübü*****

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.