Şimdi Ara

HTC U11'in Türkiye satış fiyatı açıklandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bunu bildiğim için direk en alttan okumaya başladım. ;)

• Peki Nerelerde satılacak !! Büyük tekno mağzalara soruyorum HTC Türkiyeden çekildi diyorlar..Acaba Operatörler üzerinden mi satılacak ? Örnek Lg6

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    649 dolara satıldığı ülkede garanti,servis,tedarik ve personel masrafı yok mu

iphone 7 ve galaxy s8 den 400 lira daha pahalı olması HTC Türkiye'nin ilginç bir tercihi bence.
  • S8 serisine güzel bir rakip geldi,HTC sevdiğim firma inşallah güzel günler geçirirler,ama fiyat pahalı s8 şuan hepsiburada'da daha ucuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

649 dolar fiyatı var. Dolar ortalamasını 3,6 olarak alırsak sadece vergisiz 2336 lira yapıyor. Üzerine KDV ve ÖTV ekleyince (649*1.25*1.18) 3446 lira ediyor. Üzerine garanti, servis, tedarik ve personel masraflarını ekleyince 3799 ediyor.

Fiyat aslında yüksek değil ama yüksek döviz kuru ve vergi ile milletin 649 kağıda aldığı cihazı 3800 kağıda alıyoruz.

Yalnız 649 dolar yurtdışı vergiler dahil, ıvır zıvır dahil satış fiyatı. Vergilendirme ne kadar bilmiyorum ama bizim Türkiye için hesaplamamız gereken Türkiye'ye sadece fabrika karıyla kaça geldiği, ondan sonra vergiyi ve diğerlerini üzerine koymak lazım. Çünkü bu 649 doların içinde saydığınız tüm o ilaveler var. Çıplak fiyatına Türkiy'dekileri ekleyince gerçek rakam çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmlunrssl

quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Yandan sıkıldığı için MI 6 yerine 1700? fazla verip U11 alacağım.

Çok ciddi bir kamera farkı da var ama ne olursa olsun 128/6 mi6 2350tl fiyata satılırken hiç birşey aradaki 1450tl farkı açıklayamaz. Ancak Doğa ile resmi mi6 piyasaya kaça girecek ona da bakmak lazım. Eğer o da 2900-3000 bandında girerse o zaman revize ederim bu mesajı... çünkü yurt dışı 128/6 htc u11 2900 civarı.

Bence bu senenin en iyisi one plus 5 yazilimi mi6 ya gore çok daha stabil testlerdede çok iyi performans veriyor

https://youtu.be/hQtCeAJBp1A

https://youtu.be/OlS18ryxcaE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefon donanım, ses, kamera, ekran, malzeme kalitesi olarak en üst seviyede buna bir de sense arayüzü eklenince gerçekten Android dünyasının en tepe telefonu bu şu an için. Tepe modelleri ortalama bu seviyede gidiyor fiyat olarak. Alınacaksa tek tercih sebebi olur her şeyiyle. (tabi fiyat inmeli biraz daha) Not: vatandaşa 3.500-4000-5000 tl lerde fiyat benimsetememiş olmaları sevindirici. Fiyatlar inmek zorunda. Bugün kaç kişinin elinde G6, S8, 7plus vs görüyorsunuz. Yediremediler millete şimdi takır takır inecek o fiyatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

iphone 7 ve galaxy s8 den 400 lira daha pahalı olması HTC Türkiye'nin ilginç bir tercihi bence.

Samsung Galaxy S8 4400₺'den, plus modeli ise 5000₺'den giriş yaptı Türkiye pazarına. Bir süre fiyatlar böyle kaldı, baktılar ki tık yok; normali 4000₺, plus olanı 4500₺ oldu. Aradan 3 ay gibi bir süre geçti, S8'in fiyatı an itibarı ile 3285₺, plus modeli ise 3650₺. Aynı şey HTC U11 için de olacaktır. Kısa bir süre sonra 3000₺ olmasını bekliyorum.

Apple iPhone 7 (32 GB) 3200₺. Ne zaman Türkiye pazarına girdi? Ekim 2016'da. Neredeyse 1 sene oluyor. Bu cihaza 3200₺ vermek hiç mantıklı değil. 750p ekran, kısıtlı hafıza, kötü pil performansı... İşletim sistemi olarak da bir artısı yok son birkaç senedir. Olaya ticari olarak bakıyorsanız, iPhone almak daha mantıklı tabii ki. Türkiye'de elma logosu iyi prim yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Peki Nerelerde satılacak !! Büyük tekno mağzalara soruyorum HTC Türkiyeden çekildi diyorlar..Acaba Operatörler üzerinden mi satılacak ? Örnek Lg6

HTC, Türkiye'den çekilmedi. HTC Türkiye'nin söylediğine göre, cihaz ilk etapta Türk Telekom ve Vodafone'da olacak. Sonrasında hemen her yerde bulunabilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: marsli61

quote:

Orijinalden alıntı: cmlunrssl

quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Yandan sıkıldığı için MI 6 yerine 1700? fazla verip U11 alacağım.

Çok ciddi bir kamera farkı da var ama ne olursa olsun 128/6 mi6 2350tl fiyata satılırken hiç birşey aradaki 1450tl farkı açıklayamaz. Ancak Doğa ile resmi mi6 piyasaya kaça girecek ona da bakmak lazım. Eğer o da 2900-3000 bandında girerse o zaman revize ederim bu mesajı... çünkü yurt dışı 128/6 htc u11 2900 civarı.

Bence bu senenin en iyisi one plus 5 yazilimi mi6 ya gore çok daha stabil testlerdede çok iyi performans veriyor

https://youtu.be/hQtCeAJBp1A

https://youtu.be/OlS18ryxcaE

Video ve fotoğraf testleri işi batırıyor dostum. Maalesef OIS yok. Muhtemel bir OnePlus 5T modelini beklemek daha mantıklı.

Ve katılıyorum, Xiaomi'den daha ön planda OnePlus. Her yönden.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: lido

Samsung Galaxy S8 4400₺'den, plus modeli ise 5000₺'den giriş yaptı Türkiye pazarına. Bir süre fiyatlar böyle kaldı, baktılar ki tık yok; normali 4000₺, plus olanı 4500₺ oldu. Aradan 3 ay gibi bir süre geçti, S8'in fiyatı an itibarı ile 3285₺, plus modeli ise 3650₺. Aynı şey HTC U11 için de olacaktır. Kısa bir süre sonra 3000₺ olmasını bekliyorum.

Apple iPhone 7 (32 GB) 3200₺. Ne zaman Türkiye pazarına girdi? Ekim 2016'da. Neredeyse 1 sene oluyor. Bu cihaza 3200₺ vermek hiç mantıklı değil. 750p ekran, kısıtlı hafıza, kötü pil performansı... İşletim sistemi olarak da bir artısı yok son birkaç senedir. Olaya ticari olarak bakıyorsanız, iPhone almak daha mantıklı tabii ki. Türkiye'de elma logosu iyi prim yapıyor.

dostum atladığın şey samsung'un her sene başına gelen şey o. Çok büyük pazar payı sahibi ve çok fazla paralel ithalat oluyor bu yüzden değer kaybediyor. Android kanadında HTC ve Sony için hiçbir zaman dediğin olmadı hiçbir şekilde öyle hızlı bir değer kaybı yaşamadılar. Değil m7 htc desire hd den beri ilk 3 ay fiyat indirimi olmuyor htc de. Sadece resellerların yaptığı geçici özel kampanyalar oluyor o da ara sıra :) Apple da değer kaybetmez ama onun sebebi piyasada tek oluşu.

• Fiyat konusunu abartmaktan bıkmadınız. %50 vergi var bu ülkede arabalarda %200 vergi var hala gelip buraya o paraya bunu yaparım şunu yaparım diyorsunuz.

Mediamarkt almanyada bu telefon 739 Euro. 739 Euro zaten 4 le çarpınca 3000 TL yapıyor. Fiyatın içinde zaten servis, garanti, kar payı vb. olduğundan ekleme yapmayacağım. Almanya'daki vergi oranı hakkında tam bilgim yok ama bizdekiyle benzer kdv vergilendirmeleri var diye biliyorum. Bizde üzerine %25 ötv ekleniyor. Sonuç olarak çıkış fiyatı bence normal. Yakında fiyat bir miktar düşer tam alınacak kıvama gelir. Telefondan zaten bahsetmeye gerek yok özellikleri en üst seviyede. Kulaklık kalite duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 13 Temmuz 2017; 5:24:55 >
  • Parayı görene kadar herşey güzeldi :D

• Keşke biraz haber etiğine dikkat etseniz de başlıkta vaad ettiğiniz bilgiyi, haber içeriğinin ilk paragrafına yazsanız.

Sayfayı kaydırıp sonuna kadar geliyorum ve bilgi ancak orada...

Diğer detayları zaten defalarca haber yapmıştınız. Merak edip okumak isteyenler için tekrar yazabilirsiniz ama önce başlık için gelen okuyucuya bilgiyi sunun...

İyice milliyet mantığına döndü haberciliğiniz. Ben sayfaya zaten girmişim, sen tıkını almışsın, bari bilgiyi arattırma.
  • Hey maşallah :/

• Çok ucuz bi çamasır bi bulaşık bi buzdolabı alabiliyon. 2.el ciye gitsen evi düzersin.

Bu cam zerdavat acaba yanında 101 ekran tv de veriyomu😀😀😀

Not: yurtdışından alıp burada satacak arkadaşların cihazı övmelerinden kurtulamıcaz..

3799 diyo 3800 diye mi yo. Veririk 1 tl yi haram zıkkım olsun cam zerdavat seni.

• Yeni cihazlara bu kadar para gömmeyin arkadaşlar. Gidin S7 alın Note 5 alın benim Z5 alın vb. ama yeni cihazlara bu kadar para ödemeyin.Ya da ithalatçı garantili alın gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Yeni cihazlara bu kadar para gömmeyin arkadaşlar. Gidin S7 alın Note 5 alın benim Z5 alın vb. ama yeni cihazlara bu kadar para ödemeyin.Ya da ithalatçı garantili alın gitsin.

Zaten HTC Türkiye garantisi adı altında satılan cihazların da garantisi berbat (Teleservice). Bence de ithalatçı garantili almak çok daha mantıklı.

• İyice cılkı çıktı fiyatların. Böyle giderse 2-3 sene sonra 10.000'li fiyatları da konuşuruz.
  • Ctrl+f yapıp direk fiyatı arattım en alttaymış...:D fiyatı gördüktükten sonra yazının oncesinide hiç bakma gereği duymadım...;)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.