Şimdi Ara

HTC U ULTRA ANA KONU (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
14
Favori
55.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oreodaki kasma ve şarj sorunundan muzdarib olanlar için:Htc boost plus adlı uygulamayı silin gerçekten nougat perfotmansını yeniden hissedeceksiniz.Şarjıda gayet iyi gidiyor 30 dk dır forumdayım %5 gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Happygamer97 -- 7 Haziran 2018; 23:42:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HTC U ULTRA ANA KONU

• Şu aldığım skora bakın multi core 200 puan yükseldi

• En fazla ekran süresi veren ROM hangisi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir fikrim yok ancak bence stocj rom dışındaki romlar cihaza zarar veriyor.

• Öyle bi kanıya nerden vardınız hocam ? Yıllardır custom rom kullanırım zaman zaman. Zarardan çok yararı olmuştur cihazın ömrünü uzatma ve performans anlamında.
  • Önceki telefonumda kullanmıştım lineage os 14 telefonu mahvetmişti şarjı dayanmıyodu çok fazla bug vardı telefoncuya vetdim düzeldi.Neyse boost plus uygulamasını silip tekrar bi inceleyin telefonu performansı çok farkediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Happygamer97

Kardeşiö glance plusın ne olduğunu açıklarmısın bende ayarlarda öyle bişey gözükmüyor.
    Oreo ile geliyor. 3. parti bir yazılım aslında. Yakınlık sensörünün önünden elini geçirdiğinde saat, tarih gibi bilgilerin olduğu ekran koruyucu görünüyor. Süresini vs. sen ayarlayabiliyorsun. Samsunglardaki always on screen benzeri birşey ama amoledde siyah renk için pikseller uyuyor, bizim lcd ekranda ise siyah renkte bile pikseller açık. Sürekli ekran açık kaldığında lcd ekranlarda ekran yanması olabiliyor. Bende var mesela, glance plus sonrası başladı ve hala geçmedi. Ama rahatsız edici boyutta değil şimdilik...

• quote:

Orijinalden alıntı: Men Milk

Öyle bi kanıya nerden vardınız hocam ? Yıllardır custom rom kullanırım zaman zaman. Zarardan çok yararı olmuştur cihazın ömrünü uzatma ve performans anlamında.
    Custom romlarda güvenlik sorunu olabilir. Büyük firmaların romları bile güvenlik açıkları ile dolu. Telefonda özel bilgileriniz vs. varsa araştırmadan bilinmeyen bir romun yüklenmesini tavsiye etmem. SnoopSnitch uygulaması ile romun ne kadar güvenli olduğuna bakabilirsin. Verileri nasıl okuyacağını Hardwareplus'tan izleyebilirsin, onlar bu konuyu ele almıştı...

• Merhabalar aranıza dün HTC U Ultra alarak katıldım. Bir sorum olacak 4 sefer güncellendi cihaz ancak hala sürüm 7.0 Oreo güncellenmesini almadı. Yazılım sürümü 1.64.710.11 Avustralya cihazı olarak gözüküyor. Sorun ne olabilir acaba?

• Erkan Sarıkaya NGIVP E kullanıcısına yanıt
    Senin sürümüne henüz oreo gelmemiş kardeşim bekle yakında gelir.Herhangi bir sorun yok

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Pekş masıl kapatılıyor

• Happygamer97 H kullanıcısına yanıt
    Uygulaması var menüde. Açar açmaz en üstte sürüklemeli bir buton var.

• Custom kernel kullanan var mı bu cihazda ? Belki bir nebze iyileştirebilir ekran süresini.

• Taiwan ve Avrupa'da yeni güncelleme dağıtılmaya başlanmış. Facebook'taki U ultra sayfasında paylaşmı?lar...

Bu arada SnoopSnitch uygulaması ile tarattığımda U ultrada güvenlik açığı görünmüyor. Bu güzel haber...
    HTC U ULTRA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 11 Haziran 2018; 0:58:42 >
  • Şu pili de biraz optimize etseler keşke. Gerçi alırken hata yaptık rengine büyülenip patlattım siparişi. İkincil ekran saçmalığı yüzünden günde 2 kez şarj ediyorum telefonu.

• quote:

Custom kernel kullanan var mı bu cihazda ? Belki bir nebze iyileştirebilir ekran süresini.
    Leedroıd rom süper ekran süresi 5 saati rahat geçiyor tavsiye ediyorum

• quote:

Şu pili de biraz optimize etseler keşke. Gerçi alırken hata yaptık rengine büyülenip patlattım siparişi. İkincil ekran saçmalığı yüzünden günde 2 kez şarj ediyorum telefonu.
    İkinci ekran kapatılıyor ama lcd olduğu için arkadan aydınlatma devam ediyor malesef.

• Arkadaşlar ben telefonu aldıktan sonra 2 güncelleme geldi. Şimdi oreo yükleme için hazır ama yüklemeye korkuyorum. :)) Bu arada güncellemeleri yapmadan önce de oreo hazır bekliyordu yüklenmek için :) Ama başı yanan çok olduğundan hala beklemedeyim. Telefon şarjdayken kurcalarsam ateş gibi oluyor. Şarjı günde 2 defa yapıyorum. Maalesef şarj olayı vasat bu telefonda. Ama yine de telefondan çok memnunum fiyatına göre çok iyi. Boost ı sildim az önce ve telefon baya hızlandı. Bu bilgi için teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

Arkadaşlar ben telefonu aldıktan sonra 2 güncelleme geldi. Şimdi oreo yükleme için hazır ama yüklemeye korkuyorum. :)) Bu arada güncellemeleri yapmadan önce de oreo hazır bekliyordu yüklenmek için :) Ama başı yanan çok olduğundan hala beklemedeyim. Telefon şarjdayken kurcalarsam ateş gibi oluyor. Şarjı günde 2 defa yapıyorum. Maalesef şarj olayı vasat bu telefonda. Ama yine de telefondan çok memnunum fiyatına göre çok iyi. Boost ı sildim az önce ve telefon baya hızlandı. Bu bilgi için teşekkür ediyorum
    Oreo konusunda sizleri korkutan bendim. Boost uygulaması yüzünden performans düşmüş ben bunu Oreo'ya mal ettim. Aslında hala bir nebze de olsa 7.0'ın biraz daha akıcı olduğunu düşünüyorum. Pil konusunda ise yorum yapmam yanlış.

8.0 ile benim gözlemlediğim tek sorun kamera uygulamasını açtığımızda ikinci ekranda görünen zoom çubuğu bazen kameradan çıksak dahi orda takılı kalıyor. Onun haricinde ısınma konusu ortadan kalkmış bu iyi yönü.

Zaten kısa süre içinde Oreo'ya da güncelleme gelecek hatta Avrupa ve Asya'da dağıtımına başlanmış bile. O geldiğinde telefon daha iyi bir deneyim sunacaktır diye umut ediyorum...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.