Şimdi Ara

HTC U ULTRA ANA KONU (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
14
Favori
55.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu arada 2000 tl ye kadar yeni telefon arayışına girdim. bugü tekrar htc u ultra siparişi verdim. kendimce sebeplerimi sıralayayım. telefon çok stabil. güncelleme almadığı için yavaşlama vs. sıkıntımız yok. sesi mükemmel. geçici olarak samsung kullanıyorum müzik dinleyesim gelmiyor htc ses konusunda gerçekten bir başkaymış. dokunmatik ekranı hassas değil ghost screen ve 1 yıl sonra günü çıkarmayan batarya sorunlarından haberim var ben de yaşadım fakat piyasayı araştırdığımda xiaomi modellerini direkt eledim. neticede ben son kullanıcıyım yok onu portla yok şunu şeyap + yüksek sar değerleri yüzünden xiaomiyi direkt eliyoruz. bu cihaz ve samsung galaxy m30s arasında kaldım. m30s in tek cezbedici tarafı 6000mah bataryası. onun dışında ne kalite ne de günlük kullanım performansı htc u ultraya yaklaşamaz. htc u ultra 1690tl samsung galaxy m30s ise 1900 tl ye satılıyor şu an. htc siparişi verdim ama gelir gelmez iade edebilirim. kararsız kaldım sizin de görüşlerinizi almak istedim.

• gordon_shumway G kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığı 480 nit bunun haricinde ekranı çok iyi
    Kamerası iphone 7 ayarında
    Boom sound ve kulaklık ses performansı harika

Benim için aradığım üç kriter de var
    Yukarıdaki paneli de aktif şekilde uygulama ikonu olarak kullanıyorum
    Bu fiyata xiaomi alabilirsiniz ya da meuzi fakat bu tadı vermez
    Bende android 7 de kullanın ama android 8 de de performansı gayet iyi
    Lineage gibi romları kullanmayın ömür törpüsü ekran yanığı yapar, performansı berbat. Orjinal rom en iyisi
    Ekran süresi 3 -4,5 saat arası değişiyor. Genelde 3-3.5 saat
    Ben powervank aldım ve gayet memnunum

Isınma sorunu sizi ne kadar rahatsız eder bilemem ama beni çok rahatsız etmiyor.
    Bencr halen parasını hakeden bir tel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BarvaArtena kullanıcısına yanıt
    Çok garip ama ben de halen bu fiyata bundan daha kaliteli cihaz alabileceğimi düşünmüyorum. Mesela m30s in amoled ekranı var ama ekran camı dragontail. Bi yerden vermişler bi yerden kısmışlar.

• gordon_shumway G kullanıcısına yanıt
    Kardeş u ultra için o para çok fazla. Kronik sorunları olmasa yinede bir ihtimal çok hoşuna gittiyse alınabilir. Ama Bence kesinlikle iade etmelisin. O fiyata Xiaomi redmi note 8 Pro 128gb yurtdışı alabilirsin. Kesinlikle memnun olursun. Yada illa HTC istiyorsan HTC u11 ilanım var. Sıfırdan farkı yok. Bir bak istersen.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-htc-u11-128gb-6gb-sifir-ayarinda-797413224/detay

İki cihazda var bende. U ultra ve u11. Arasında ciddi fark var. Başka u11 ilanlarıda var. 64gb olanlar daha ucuz. Ama o fiyata u ultra yerine kesinlikle temiz bir u11 tavsiye ederim.

Bu arada illa u ultra almak istiyorsan bence ikinci el bakmalısın. Çok Daha uygun fiyata bulabilirsin. Ayrıca bir tane ekranı hafiften çatlak bir tanede ghost screen li arka kapağı çatlak u ultra da elimde var. İstersen onlarada bakabilirsin. Ama almışken u11 alıp keyfine bak derim. Yada redmi note 8 Pro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blkgl -- 5 Mart 2020; 9:26:25 >

• Birkaç mesaj yukarıda bu telefonun custom romlarla kullanılabileceğini yazmıştım. Fikrimi değiştiriyorum, telefon öyle berbat ki ; orjinal romlar zaten bir ton hatayla dolu, custom romlar bile düzeltemiyor. Bir sürü bug ve gecikme yaşatıyor. Tam anlamıyla çöp bir telefon, dün akşam rom değiştirmekten sinirim fırladı parçalayacaktım az daha. Almayın, aldırtmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Venture

Birkaç mesaj yukarıda bu telefonun custom romlarla kullanılabileceğini yazmıştım. Fikrimi değiştiriyorum, telefon öyle berbat ki ; orjinal romlar zaten bir ton hatayla dolu, custom romlar bile düzeltemiyor. Bir sürü bug ve gecikme yaşatıyor. Tam anlamıyla çöp bir telefon, dün akşam rom değiştirmekten sinirim fırladı parçalayacaktım az daha. Almayın, aldırtmayın.
    Ben de asla tavsiye etmiyorum. Gidin bazı özelliklerden feragat edin ve orta segment cihaz alın ama Ultra almayın. Telefon değil, dert kullandım 2 yıl boyunca. Hesap makinesini açarken bile 10 saniye bekliyordum. Oyunları oynamak eziyetti, çünkü grafik işlemci ve işlemci 2k ekranla başa çıkacak düzeyde değil bu da ısınmaya sebep oluyor ve telefon ısınınca ekran hassasiyeti saç baş yolduruyor. 2020 yılında mesaj yazarken harflerin geriden gelmesini kabul edemem. Daha neler neler sayarım. Kesinlikle almayın, orta sınıf bir cihaz alın kesinlikle daha memnun kalırsınız.

• sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Kardeş şuanda elimde iki tane u ultra var. Evet ghost screen, bataryanın az gitmesi gibi sorunları var ama ikiside çok akıcı. Oyun oynamadığım için oyun konusunda söylediklerinle ilgili birşey diyemem ama günlük kullanımda kesinlikle çok akıcı. Hiç donma yada geç açılma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Bence senin telefonda bir sorun vardı.

Sizin telefonda sorun var sanırım. Hiç bir performans sorunu yaşamadım bende android 7 de de 8 de de

• quote:

Orijinalden alıntı: blkgl

Kardeş şuanda elimde iki tane u ultra var. Evet ghost screen, bataryanın az gitmesi gibi sorunları var ama ikiside çok akıcı. Oyun oynamadığım için oyun konusunda söylediklerinle ilgili birşey diyemem ama günlük kullanımda kesinlikle çok akıcı. Hiç donma yada geç açılma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Bence senin telefonda bir sorun vardı.
    Android 8 ciddi sorunlarla dolu, bir pubgy oynamayı fene bana hak vereceksin. Telefondan ziyade yazılım sorunlu, 7'deyken cihazdan memnundum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BarvaArtena

Sizin telefonda sorun var sanırım. Hiç bir performans sorunu yaşamadım bende android 7 de de 8 de de
    Ben birçok kullanıcıdan aynı şikayetleri duydum. Belli serilerde yada belli kullanım koşullarında sorun olabilir. Mesela pubgy mümkün değil oynayamıyordum.

İkisinde de Android 8 var. Oyun dışında ikiside çok akıcı. Pubg için başka yerlerde de okudum sanki. Sanırım pubg ile ilgili yazılım uyumsuzluğu var. Başka sorun yaşadığın daha basit oyun varsa deneyebilirim.

• quote:

İkisinde de Android 8 var. Oyun dışında ikiside çok akıcı. Pubg için başka yerlerde de okudum sanki. Sanırım pubg ile ilgili yazılım uyumsuzluğu var. Başka sorun yaşadığın daha basit oyun varsa deneyebilirim.
    War robots oynardım onda da sorun vardı. Rules of survival yine zor oynanıyordu. Grafik işlemcisine biraz yüklenince 2k ekranla baş etmek için canla başla çalışıyor ve ısınıyor. Isınınca hem ekran hassasiyeti kayboluyor, hem thermal throttling oluyor, hem pilin ömrü kötü etkileniyor ve bence ghost screen sorunu da bu aşırı ısınmadan kaynaklı oluşuyor.

• BarvaArtena kullanıcısına yanıt
    hocam tek simde 2.19.401.1 yazılımı yok ki. android 7 den sonra 2.21.401.1 numaralı yazılım geldi. telefonun tek sim olduğuna yada yazılım numarasının doğru olduğuna emin misin.

bu arada 2.21.401.1 in yazılım dosyası linktedir.
    https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261625005

lineage os 16 yı denemeyi düşünüyordum ama yazdıkların sonrası kararsız kaldım. aslında los u kurmak istemem durum çubuğunu ikinci ekrana alması. aslında bunu htc yapsaydı çok iyi olurdu. yada ikinci ekrana böyle bir seçenek getirse o bile yeterli ama htc u12 ye bile bakmıyor ki. yoksa android 8 stok rok oldukça stabil ve akıcı. ben bir sorunla karşılaşmadım. gerçi sürekli kullandığım telefon değil ama evde kullanıyorum. öyle internet youtube falan.

• ErrorVerenHesapMakinası kullanıcısına yanıt
    hangisini kurdun. los 17.1 de sorun yok gibi. los 17 ise onda baya bir sorun vardı. zaten 17 bırakıldı. 17.1 den devam ediliyor.
  • blkgl B kullanıcısına yanıt
    Custom rom ekran yanığı , aşırı ısında , cihazda yavaşlama vs yapıyor.
    Şu anda android 8 yazılım 2.21.401.1 kullanıyorum.
    Gayet memnunum hiç maceraya gerek yok bence pişman olursun direk camera performansı ve boom sound da gidiyor

• Android 10 romlarında ekran yanığı çözüldü. Ben zaten sürekli gece ışığı açık kullandığım için karşılaşmıyorum. Kaldı ki ekran yanığı sense romlarda da oluyor, donanımsal bir sorun.

Android 9 custom rom arıyorsanız şuana kadar denediğim en düzgünü AICP14 haftalık sürümleri. Her hafta güncelleme geliyor OTA'dan. Pil süresi de fena değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 28 Mart 2020; 13:26:31 >
  • Los 16 yı biraz denedim. Genel olarak iyi. Tabiki stok 8 gibi akıcı değil. Arayüz kullanışlı. Durum çubuğunun ikinci ekrana alınması güzel olmuş. Ama geekbench ve pcmark ta yaptığım performans testlerinde yüzde 20 kayıp var. Batarya süresindede düşüş var. Aicp nin Los tan farkı ne. Los üzerinden geliştirildi diye biliyorum.

• quote:

Los 16 yı biraz denedim. Genel olarak iyi. Tabiki stok 8 gibi akıcı değil. Arayüz kullanışlı. Durum çubuğunun ikinci ekrana alınması güzel olmuş. Ama geekbench ve pcmark ta yaptığım performans testlerinde yüzde 20 kayıp var. Batarya süresindede düşüş var. Aicp nin Los tan farkı ne. Los üzerinden geliştirildi diye biliyorum.
    Valla Sense kullanmayalı uzun zaman oldu. Stock 8'de de ekran yanığı ve ara sıra takılmalar oluyordu. AICP; Lineage'in özelleştirilmiş hali. Android 9 sürümünün los16'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Geekbench ile pcmark çok birşey ifade etmez soyut testler.

Los bazlı romların dark mode-genişletilmiş durum çubuğu gibi avantajları var. Sense rom, hele ki Android 7 falan kullanmak akıl işi değil sürekli ısınıp reset yiyor cihaz. HTC zaten kepenkleri indirdi, bu saatten sonra anca custom romlar ile yürür.

• Bazi kullanicilarin cihazlarinda lg g4 deki gibi bootloader sorunu cikmis bu sorunu yasayan var mi

• Bu arada benim ekranim kirildi ekran devisimi yapan var mi aramizda

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.