Şimdi Ara

HTC Touch Diamond 3, bu yılın en şık akıllı telefonu olabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önde gelen akıllı telefon üreticilerinden HTC'nin, Touch Diamond serisini devam ettireceği biliniyordu. Tayvanlı şirketten sızan haberler son modeli 2009'da çıkan serinin yeni akıllı telefonunun Touch Diamond 3 olacağı yönünde. Donanım özellikleri bir yana dursun, cihazın tasarım olarak yılın en şık akıllı telefonu olacağı söylentileri ise bir hayli fazla.

HTC Touch Diamond 3, 2018'in en şık telefonı olabilir

HTC'nin 2018'in sonlarına doğru piyasaya sunacağı bildirilen Touch Diamond 3 modeli, piramit ve elmas detayları ile süslenmiş tasarımı ile dikkat çekiyor. Gelen bilgilere göre cihazın Corning Gorilla Glass ile korunan 1440 x 2960 piksel çözünürlüğe sahip, 5.5 inçlik Super LCD6 kapasitif dokunmatik ekranı olacak. Akıllı telefonda işlemci olarak Snapdragon 835'in yer alacağı söylenirken cihazın 4 GB RAM'le (8 GB olabileceği de iddia ediliyor) gelmesi muhtemel görünüyor.

Touch Diamond 3'te 24 Megapiksel arka kamera yer alırken, alışılmışın dışında bir farkla ön kısımda ise toplam 16 Megapiksellik çift kameranın yer alacağı belirtiliyor. 128 GB depolama alanına sahip olacak cihazın, 3930 mAh gücünde bataryası olacağı da gelen haberler arasında. Cihazla ilgili çıkacak tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    HTC Touch Diamond 3 bu yılın en şık akıllı telefonu olabilir

• İlk HTC Diamond’un konu sahibi olarak bana derin bir nostalji yaşattı bu haber. 10 yıldan fazla oldu. Ne günlerdi..

Cihazın dünyadaki (bu lafı herhangi bir abartı olmadan söylüyorum o konuyu bilenler bilir) ilk review’ini DH forumda yapmıştım ve forumun en büyük başlıklarından biri haline getirmiştik hep beraber.

O zamanlar paylaşım adına forumdan bir üye arkadaş telefonuna ROM atacak diye sabaha kadar ICQ’dan yazışmıştık. ROM’da tarafımdan derlenmiş en iyi HTC Diamond romlarından biriydi bu arada. Rapidshare’den ücretli üyelik almıştım ilk sayfadaki dosyalar sürekli erişilebilir olsun diye.

Yaşlandık beaaaa. :)
    sanırım bizim kuşaktan (80'lerin başlarında dünyaya gelenler) kimse kalmamış buralarda, alabildiğine Z kuşağı dolmuş.

yahu HTC'nin alamet-i farikası bu tasarımdı zaten!

adam kalkmış "HTC'nin tasarım anlayışıyla alakası yok" demiş, bir diğeri aslında son derece eski bir tasarım öğesi olan bir şey için sanki yeni yapılmış/düşünülmüş gibi yorumlamış.

gençler "akıllı telefon" mevhumu ne iOS ne de Android ile başlamadı, ne yazık ki çok büyük gelişim vaad edip MS'in her zamanki ihmalkarlığı ve geliştirip adam etmek yerine yıkıp yeniden var etme çabaları yüzünden tarihe karışan bir Windows Mobile vardı bir zamanlar. HTC'de her ne kadar bir hayli zor günler geçiriyor olsa da gerek donanım gerekse arabirim olarak hepsinden daha önce vardı ve yine hepsinden daha önce büyük bir prestij simgesiydi.

benim gibi ihtiyarlar için bir hayli diş kamaştırıcı bir cihaz olmuş, fakat o Snapdragon 835 mevhumu doğruysa hiç başlamasalar daha iyi. hayır ben yine alırım ve benim gibiler yine alır da, muhtemelen satış rakamları ciddi manada HTC'nin tabutuna çakılan son çivi mahiyetinde olabilir.
  • Önden ve arkadan görünüşü çok güzel ama keşke son trendlere ayak uydursaydı biraz, kullanıcılar 2 sene önceki telefonu alıyormuş gibi olmazdı.
    s845, arka çift kamera gibi ...

• Arkadan görünüşe aşık oldum...

• Bu kamera tasarımını tekrar görmek sevindirici Kameranın üstüne lens koyup bırakmak sadeliği de geçiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyturs_OnSr -- 16 Nisan 2018; 16:58:10 >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    İşlemci değişebilir ama bence çift kameraya gerek yok. Bu tasarım gayet hoş. Köşeli tasarım çok güzel olmuş. Burada en büyük beklenti iyi bir parmak izi okuyucu ve UltraPixel kameranın geliştirilmesi olacaktır.

• S9 ailesi daha şık duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demekki HTC halen orjinal tasarım yapabiliyormuş. Bravo. Ben beğendim.

• Elle tutulmayacak kadar sivri hatlara sahip, 10 dakika sonra elinden bırakma hissi verecek bir telefon daha :)

• Fiziksel olarak öyle olduğunu sanmıyorum. Renk oyunları ile o görünümü vermişlerdir bence.
  • Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Arka tarafı kastetmedim zaten. Arkası büyük ihtimal renk geçişleriyle öyle olmuştur. Çerçeveler çok sıkıntılı, aynı sorun nokia 6'da da var. Ciddi anlamda el acıtan bir tasarım.
  • Harika. Eğer mavi tonlarında da çıkarsa ilk gün alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu çözünürlüğü Full HD yapın be kardeşim. Geçmeyin 2k ve 4k'ya

• Vay be harika görünüyor

• İlk defa beni heyecanlandıran bi tasarım gerçekten güzel.

• Öyle abartılacak bir tasarımı yok bence. Özellikle ön kısmı yine rakiplerinin gerisinde kalmış.

• Tasarımı fena değil ve değişik olmuş biraz, yani gideri var kısaca

HTC'nin tasarım anlayışıyla alakası yok ki

• Eğer geçekse arkadan görünüşü baya iyi.

• snapdragon 835 mi? üzerler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sanırım bizim kuşaktan (80'lerin başlarında dünyaya gelenler) kimse kalmamış buralarda, alabildiğine Z kuşağı dolmuş.

yahu HTC'nin alamet-i farikası bu tasarımdı zaten!

adam kalkmış "HTC'nin tasarım anlayışıyla alakası yok" demiş, bir diğeri aslında son derece eski bir tasarım öğesi olan bir şey için sanki yeni yapılmış/düşünülmüş gibi yorumlamış.

gençler "akıllı telefon" mevhumu ne iOS ne de Android ile başlamadı, ne yazık ki çok büyük gelişim vaad edip MS'in her zamanki ihmalkarlığı ve geliştirip adam etmek yerine yıkıp yeniden var etme çabaları yüzünden tarihe karışan bir Windows Mobile vardı bir zamanlar. HTC'de her ne kadar bir hayli zor günler geçiriyor olsa da gerek donanım gerekse arabirim olarak hepsinden daha önce vardı ve yine hepsinden daha önce büyük bir prestij simgesiydi.

benim gibi ihtiyarlar için bir hayli diş kamaştırıcı bir cihaz olmuş, fakat o Snapdragon 835 mevhumu doğruysa hiç başlamasalar daha iyi. hayır ben yine alırım ve benim gibiler yine alır da, muhtemelen satış rakamları ciddi manada HTC'nin tabutuna çakılan son çivi mahiyetinde olabilir.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Dikkat edersen belirli bir yaş kitlesinin üstü artık forumda yorum yapmıyor. Hatta bir kısmının da foruma girdiğini sanmıyorum. Forumun kafası cidden çok iyi durumda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertDrx -- 16 Nisan 2018; 22:15:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.