Şimdi Ara

Htc Titan vs. Nokia Lumia 800

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba bu iki telefon arasinda kaldim. Neredeyse hemen hemen ayni ozellikler var sadece nokia amoled ekran ve kendi icinde nokia drive gps programi ve muzik programi barindiriyor. SDN sitesinde de yogun kullanima ragmen iki gun batarya goturuyor diyor nokia icin. Ikisini kullanmis olanlar acaba ne dusunur tavsiyeleri dinlemek isterim

• iki telefonu da kullanmadım ama büyük ekran seviyorsan titanı tercih edebilirsin ama nokianın şarj konusunda üstüne görmedim henüz :D
  • evet sarj konusu burada anahtar rolu ustleniyor ve soyle bir sey var arastirdim baya bi tane eleman titan satiyordu onun ekranda olu pixel vardi burada bir eksiyi aldi benden. Sanirim nokia iyi bu sefer :D
  • ölü piksel olayı şans işi biraz her telefonda olabilir ama değişim yaparsın sorun olmaz ama nokia iyidir :D
  • evet uzun bir aradan sonra yeniden nokia telefona donecegim icin garip geliyor ama bu sefer windows isletim sisteminin o guzel isleyisine kapildim.
  • Windows Phone alacaksanız 7.5 lara vereceğiniz paraya yazık olur. Ki tam anlamıyla 8 güncellemesini alamayacaklar. Aceleniz yoksa WP8 li modelleri bekleyin. İllaki ikisinden birini alacaksanız, Nokia yı tercih edin.
  • Aksilik olmazsa yurtdisindan gelecek o yuzden fiyati makul olacak o yuzden bir sıkınti yok ama dediginiz gibi Turkuye bazli olsaydi kesinlikle almazdim ve hala alma gibi bir fikrik yok. Onun disinda WP 8 icin malesef alacagim cihaz icin iyi olmayacak zaten WP 8 dahili bellek arttirimi ve zune uzerinden yonetimi kapatacakmis. Bana lazim olan acikcasi sosyal aglara erisebilen ayni zamande mail alisverisi yapabilecegim iyi bir isletim sistemli telefondu. Ios sistemini ovenler cikacaktir mutlaka ona da zaten ipod touch'dan asinayim. Ondan win phone platformu cok degisik geldi.

Bir de aklima htc'nin cikartilabilen pili ve nokia'nin cikartilmayan pili geldi. Istedigim zaman pili degistiremeyecegim nokia'da ama htc'de arka kapak cikiyor fakat nokia'nin pil omru daha iyi... bu boyle icinden cikilmaz bir hal aliyor bakalim iyisiyle kotusuyle gelirse insallah o zaman neyin ne oldugunu daha iyi anlayacagim

• bu iki cihaz arasında titan lumia 800ü ezer geçer lumia 900üde öyle...

o ölü pikselli cihaz benim cihaz ve ölü piksel işi şans işidir lumia larda da olmicak diye bir kaide yoktur lumia alsan custom rom yükleyemiceksin ve sadece ingilizce kullanmaya mahkum kalıcaksın eylül ayına kadar titan alırsan benim cihazım gibi herseyi beles kurup oynarsın her istedigin şeyi rahatca yaparsın hatta batareyanı dahi çıkarıp takarsın hafızanı 32gb a kadar artırırsın...

820 liraya veriyorum titanı düşünen olursa ilanıma bakabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_62193565/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62193565

ilanımda burada bakabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lanetliforum -- 22 Haziran 2012; 17:30:25 >

• Anladim ama htc titan'in ek hafiza bolumu var mi ? Ben bir suru video izledim arttirilabilir hafiza bolumu goremedim :/ ve neden lumia modeline yeni rom yuklenemiyor orasini anlamadim.
  • çünkü yazılım kilidini kimse kıramadı o yüzden custom rom yok...
    titanın hafıza kartı girişi kasanın içinde yane telefonu sökmen lazım biraz ama 16gbda yeter...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty013

çünkü yazılım kilidini kimse kıramadı o yüzden custom rom yok...
    titanın hafıza kartı girişi kasanın içinde yane telefonu sökmen lazım biraz ama 16gbda yeter...

bilgi icin cok tesekkurler. Seyi sormak istiyorum bir de simde internetten baktim htc titan bu isimde iki farkli kod altinda bulunuyor;

X310A
    X310E

bunlardan yanilmiyorsam ''E'' olani titan 1 ''A'' olani titan 2 degil mi ?
  • Kodlarini bilmem xe310 titanin kodu... Titan 2yi bilmiyorum bakmadim hic suanda titanla yaziyorum zaten ama ust seviyo wp7lerden bir tek titan a custom rom yukleniyor... Titan2 icin bile hardspl cikmadi daha bi 2-3ayda zor gozukuyor cunku dftden cotulla yapiyor hardspl.leri ve suan titan icin bi proje uzerinde calisiyor suan. Bu projede ilanimda yaziyor android 4.0 ve wp7.5 u dual boot olarak calistiricaklar. Bu guzel bi calisma titan icinde mukemmel olucak ama ben microsoftun wp8haberinden sonra birdaha windows kullanmicam gibi gorunuyor ust uste yalan soylediler bize...
  • açıkçası söylemek gerekirse, en son çıkan cihazlara win 8 desteği vermezlerse kötü ama diğer türlü hakikatten alınmaz.
  • Titan wp7.9 a kadar olan butun guncellemeleri alicak belki win8de alir bilemicem ama suan icin almicak deniyor.
    o olmasa bile dft android port edince zaten cihaz microsofta bagli kalmaz artik. Ama suan icin yukarida yazdigim gibi calisma asamasinda
  • Hangisi daha ucuz ise onu al. Yazılım ve donanım olarak aralarında hiç fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en önemli farkları custom rom birinin kilidi kırılamadı halen birinin her türlü modifikasyona acık bi yapısı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lanetliforum -- 23 Haziran 2012; 23:22:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.