Şimdi Ara

HTC SENSATİON XL'E COK YÜKLENİYORLAR :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
52.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar yaklaşık bir haftadır htc sensation xl kullanıyorum. bütün negatif yorumlara ragmen anladım ki herkes cihazı kullanmadan yorumda bulunmuştu, ve bende cihazı almaya karar verdim...
    öncelikle şunu söylemeliyim ki,
    yok efendim çift çekirdekli değilmiş,
    vay efendim ekranı xe den daha kötüymüş ppi değeri daha düşükmüş vs.

gibi yorumlar evet teoride doğru ancak pratikte kesinlikle yersiz yorumlar. (iphone 4,ipad, htc desire s, htc sensation xe kullanmış biri olarak bunu söylemekteyim.)

uzun zamandır, parasını hakkını verdiğini düşündüğüm tek cihaz. sebebleri ise;
    -çok farklı bir tecrübe 4,7 inch ekran. tablet ile telefon arasında tam olarak bir bağ kurmuş model.

-cihaz gerçekten çok şık, belki de piyasadaki en iddialı akıllı telefon tasarımına sahip cihaz(iç mimar olarak aldığım eğitimde bu konudaki nacizane fikrime referans olucaktır)

-cihaz diğer htc cihazlarının kendine has bazı tasarımsal kusurlardan uzak. öncelikle dokunmatik ekran etrafındaki renkle, arka kapagın renginin farklı olusu filan cok abes bi mevzuidi bu xl de yok ve diğer modellerde bir sekilde ekran derinde görünüyor dokundugunuz yüzeye binaen. xl de böyle bir histe yok.

-xl sense 3.5 ile geldiğinden sanırım, xe, sensation modeline göre cok daha stabil çalışmakta. çift cekirdekli olmaması kesinlikle yavaş olduğunu göstermez ki internette yapılan karsılastırmalı testlerde de, bırakın eksik yanını tek rakibi galaxy s2 denebilir. ve ayrıca

-normalde ios kullancısı olarak, root işlemiyle uğraşıcak da suan vaktim olmadığından, market bana oldukça yeterli geldi.desire s ve xe de acmak istemezdim ancak ekranın büyük olması da herşeyi çok daha cazip kılıyor.

-madem iphone girdi mevzuya şunu belirtmekte de fayda var. xl i elimde gören bütün üst düzey telefonlara sahip kullanıcılar, satıp bundan mı alsam dediler. cünkü şu bir gercek, 1000 lira üstü rakamlar veriyorsanız bir cep telefonuna, sadece performans değil, masaya koydğunuzda da biraz prestij beklersiniz. bu cihaz gercekten herkesin elinde iphone xe galaxy s2 dolandığı bugünlerde kesinlikle kendini gösteriyor.

-gelelim herkesin üstüne basa basa durdugu, teknik verilerde gercekten, xe ile arasında ciddi fark olacagı hissi veren ekran kalitesine...
    ben bu konudaki eksi yorumlar üzerine, htc kesin desire s ve desire hd deki gibi bi fiyasko bekliyodum. malum desire hd gercekten kötü bi ekran kalitesine sahipti.
    ancak xl kesinlikle xe'den alta kalır değil ekran konusunda. xe'ye sahip bir arkadasımla bizde inanamadık ancak bir sekilde htc bu konuda cok güzel hilelelere başvurmuş olucak ki göz kesinlikle algılayamıyor o teknik eksiklikleri...

-son olarak da taşınabilirlik;
    xe yada iphone tasıyabilen herkes bu cihazı taşır arkadaşım :) cepte potluk yapmıyor. aksine, geniş yüzey alanı basıncı azalttıgından gayet rahat taşınabiliyor. evet bildğimiz cepte :)

son söz: demem o ki, anlamsız bir korku htc xl e duyulan korku. cok şık bir cihaz kesinlikle altta kalmıyor digerlerinden performans olarak, ki kalsa da, abicim bir saniye geç açsa nolur internet sayfasını. çift çekirdek değilmiş, yahu nolur olsun olanı kullandık noldu yani?? teknik verilerde çözünürlük yetersizliği; insan gözü algılamadıktan beni hiç ilgilendirmiyor fotograf cekme gps konularında da oldukca iyi. özellikle foto da cok korkuyordum xe gibi olur diye ancak değil.

evet türkiye satılan fiyatı kabul edilemez, ancak 1150 liraya aldım ben o fiyatı cok rahat eder. eğer xl hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen olursa detaylı inceleme yaparım.

• merhaba arkadaş xl bende xe aldım arasındaki tek fark ekran büyüklügü ve xe biraz daha seri okadar başka hiç bir fark yok ikiside canavar gibi telefon ida ediyorum performasta bu 2 telefon tutacak telefon yok şuanda piyasada
  • Galaxy S2 ile karsilastirinca, XL ve XE nin sarjlari ne kadar gidiyor? (tlfonu kullanim yogunlugu ve seklinize gore)

Bir de gorusmelerdeki ses kalitesi nasil, ayrica zil sesi ve hoparlordeki ses kalitesi nasil?

Acikcasi onceki Htc tecrubelerinden agzi yanan biri orarak artik Htc lere bir adim uzak duruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Galaxy S2 ile karsilastirinca, XL ve XE nin sarjlari ne kadar gidiyor? (tlfonu kullanim yogunlugu ve seklinize gore)

Bir de gorusmelerdeki ses kalitesi nasil, ayrica zil sesi ve hoparlordeki ses kalitesi nasil?

Acikcasi onceki Htc tecrubelerinden agzi yanan biri orarak artik Htc lere bir adim uzak duruyorum.

galaxy s2 kullanmadım. o yüzden buna bir cevap veremiycem.
    söyle söyleyebilirim ancak, benim cihazımın 3gsi gpsi ve wifi(her zaman baglı olmasa da) açık.müzik dinliyorum arada oyun oynuyorum. aksama şarja takıyorum. ama telefondan tam performans alıyorum gün içinde...

htc den nasıl diliniz yandı onu acıklarsanız belki daha acıklayıcı bir cevap verebilirim. ben cok uzun zamandır htc cihazları kullandıgım için; malum zamanında üretilen pdaların hepsi htc ürünüdür. ondan sonra da htc g1, desire s, suan xl olmak üzere 3 cihazımdan da cok memnun kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amortiiii -- 6 Şubat 2012; 14:11:05 >

• cevap icin tesekkurler.

Daha once HTC HD, sonrasinda HD2 kullandim. Telefonun zil sesi dusuklugu ve gorusmedeki ses kalitesi sorunu yuzunden, keyifl alamadim cihazlardan. Sonrasinda tlf arizalandi, yurt disi garantisiz oldugu icin servis parasini odemeyi kabul edip Kvk ya verdim. 1200 Tl ye aldigim tlfona 800 Tl isteyince tepem atti, eve geldim, telefonu molekullerine ayrdim ve Htc yi hayatimdan cikardim.

HTC nin akili telefonlarin piri oldugunu ve bu teknolojiyi gelistiren firma olmasina ragmen yeni nesil telefonlarda bile hala ses kalitesi, zil sesi dusuklugu ve sarj suresi dusuklugu yasanan cihazlari cikartmasini kabul edemiyorum.
  • telefonu genelde titreşimde kullanan biri olarak bu konu hakkında cok objektif yorumlar yapamayabilirim ancak sesi acık bıraktıgım zamanlar ben gayet duyuyorum.
    ahize sesi ise bence cok güzel. hiçbir sıkıntım yok onunla ilgili... yanında gelen kulaklıgın mikrofonu da gayet tatminkar. karsı taraf sizi gayet net duyabiliyor...
  • quote:

cevap icin tesekkurler.

Daha once HTC HD, sonrasinda HD2 kullandim. Telefonun zil sesi dusuklugu ve gorusmedeki ses kalitesi sorunu yuzunden, keyifl alamadim cihazlardan. Sonrasinda tlf arizalandi, yurt disi garantisiz oldugu icin servis parasini odemeyi kabul edip Kvk ya verdim. 1200 Tl ye aldigim tlfona 800 Tl isteyince tepem atti, eve geldim, telefonu molekullerine ayrdim ve Htc yi hayatimdan cikardim.

HTC nin akili telefonlarin piri oldugunu ve bu teknolojiyi gelistiren firma olmasina ragmen yeni nesil telefonlarda bile hala ses kalitesi, zil sesi dusuklugu ve sarj suresi dusuklugu yasanan cihazlari cikartmasini kabul edemiyorum.

Hocam şarj sürelerine yapacak birsey yok. Tüm büyük ekranlı ve donanımlı cihazların şarj süresi aynı. Zil sesi için sana katılamayacağım. Çünkü var olan zil seside yeterli ama biraz daha fazla istiyorsan equo tarzı programlarla yükseltmek yeterli oluyor halada daha az diyorsan apaçimisin diyesim var. Yada ... işte müziği açıp sokaklarda elinde taşıyanlar varya onlardanmısın diyesim var...

• zil sesi kısık olabilir, problem değil çağrı geldiginde ses duyulmasına duyuluyorda mesela elektrik gitti.. açıp 1-2 klip izleyelim gelene kadar dediniz.. o zaman sesin azlığı canınızı sıkıyor.. 1400+ TLye satılan bu icat 400 liralık nokia 5800 'ın cıkardıgı sesin yarısını cıkaramıyor..

XL yi alan arkadaş güle güle kullansın.. o çift çekirdek işlemci daha çok başına kakılacak
    talep olmadıkça telefonun fiyatı diğer adaşlarına göre mecburen düşecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

cevap icin tesekkurler.

Hocam şarj sürelerine yapacak birsey yok. Tüm büyük ekranlı ve donanımlı cihazların şarj süresi aynı. Zil sesi için sana katılamayacağım. Çünkü var olan zil seside yeterli ama biraz daha fazla istiyorsan equo tarzı programlarla yükseltmek yeterli oluyor halada daha az diyorsan apaçimisin diyesim var. Yada ... işte müziği açıp sokaklarda elinde taşıyanlar varya onlardanmısın diyesim var...

Hocam, 50'ye merdiven dayamış apaçi ben hiç görmedim.

Belki benim cihazların ses seviyelerinde bir sorun vardı. Neyse, zaten daha hala bir seçim yapmış değilim. HTC Amaze ile Sony Xperia S bu aralar ilgimi çekiyor.

Arama, inceleme, araştırmaya devam.

• ekran kalitesi nasıl. ekran kalitesi derken çizilmeye karşı nasıl. htc'nin kendi sitesinde gorilla glass olduğunu yazmamış keza gorilla glass kendi sitesinde de belirtmemiş. bun karşılık pek çok inceleme sitesi gorilla glass olduğunu yazmış. xda'da ise topic açılmış ekranım çizildi sizde durum nedir diye. ekranının çizildiğinde şikayetçi insanlar var.
  • quote:

quote:

quote:

cevap icin tesekkurler.

Belki benim cihazların ses seviyelerinde bir sorun vardı. Neyse, zaten daha hala bir seçim yapmış değilim. HTC Amaze ile Sony Xperia S bu aralar ilgimi çekiyor.

Hocam yaş ile ilgili bir bilgim yoktu. Zaten seviyesiz bir sey yazmadım ama genede kusura bakma. Dediğim gibi extra bir iki programla sesleri iyi hale gelebiliyor...

• Bende xl alacaktım ama vazgeçip xe aldım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cevap icin tesekkurler.

Hocam yaş ile ilgili bir bilgim yoktu. Zaten seviyesiz bir sey yazmadım ama genede kusura bakma. Dediğim gibi extra bir iki programla sesleri iyi hale gelebiliyor...

Yazdiginizda zaten rahatsiz edici birsey olmadigi ive hosuma gittigi icin gulen surat koymustum. Asil siz kusura bakmayin yanlis anlasildiysam. Eger yeni bir HTC macerasina girer yeni seri cihazda da ses zayiflik problemi olursa sizin onerdiginiz programlari arastiracagim. O da olmadi forumda iyi bir KBB doktoru tavsiye eden cikar herhalde.

saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: couldi

ekran kalitesi nasıl. ekran kalitesi derken çizilmeye karşı nasıl. htc'nin kendi sitesinde gorilla glass olduğunu yazmamış keza gorilla glass kendi sitesinde de belirtmemiş. bun karşılık pek çok inceleme sitesi gorilla glass olduğunu yazmış. xda'da ise topic açılmış ekranım çizildi sizde durum nedir diye. ekranının çizildiğinde şikayetçi insanlar var.

cok yakın arkadasım da xe var bende de xl var 2side bu ekran çizilmesi konusunda cok sağlamlar. hiçbir sıkıntısı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

zil sesi kısık olabilir, problem değil çağrı geldiginde ses duyulmasına duyuluyorda mesela elektrik gitti.. açıp 1-2 klip izleyelim gelene kadar dediniz.. o zaman sesin azlığı canınızı sıkıyor.. 1400+ TLye satılan bu icat 400 liralık nokia 5800 'ın cıkardıgı sesin yarısını cıkaramıyor..

XL yi alan arkadaş güle güle kullansın.. o çift çekirdek işlemci daha çok başına kakılacak
    talep olmadıkça telefonun fiyatı diğer adaşlarına göre mecburen düşecek..

valla bu çift cekirdek mevzusunu böyle bu işlerden hiç anlamayan adamlar cok söylüyo. normalde bırakın oyunu programı telefonunun modelini bilmeyen adamlar yani...
    ben tek cekirdekten hiçbi sıkıntı duymadım aksine htc sense cift cekirdekle cok da stabil calısmıyor bütün sensation, evo , xe kullanıcıları söylüyor bunu.

ve gecen satılık diye ilan actım dediginz gibi hiç müsteri cıkmadı neredeyse :D ama elimde gören bütün ip4 kullanıcıları bi takas teklf ediyolar biraz kurcaladıktan sonra.. :)

• XL'in özellikleri biraz daha iyi olsaydı piyasayı dağıtırdı gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scat_lift

XL'in özellikleri biraz daha iyi olsaydı piyasayı dağıtırdı gibi geliyor bana.

işte tam olarak söylemeye çalıştığımda bu...
    cihazın daha fazla özelliğe ihtiyacı yok.. yani bu haliyle piyasadaki diğer cihazlardan kendini ayıracak bicok özelliği bulunmakta...

yani insanlar çift cekirdektir. işlemcidir ramdir böyle seylere takılıyorlar ancak bunlar teori de şeyler arkadaşlar. pratikte gercekten farkını gösteren bir cihaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amortiiii

quote:

cihazın daha fazla özelliğe ihtiyacı yok.. yani bu haliyle piyasadaki diğer cihazlardan kendini ayıracak bicok özelliği bulunmakta...

yani insanlar çift cekirdektir. işlemcidir ramdir böyle seylere takılıyorlar ancak bunlar teori de şeyler arkadaşlar. pratikte gercekten farkını gösteren bir cihaz...

Olurmu hocam simdi bu ap açık ortada. Yani 2 tane model çıkartacağına. XL de içine xe'nin özelliklerini koy bi tek ekranının 720p çözünürlük yap bak bakalım cihaz rekora nasıl kosuyor. Neyse ki htc hatasını anladı az ve öz cihazlarla gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: amortiiii

quote:

Ben desire HD kullanıyorum. XL'in fotoğrafları piyasaya ilk düştüğünde özellikleri belli değildi. Cihazı görünce aşık olmuştum, kesin satın almam lazım diye düşündüm. Tasarım olarak mükemmel, üstelik beyaz rengin en yakıştığı cihaz. Özellikleri gün yüzüne çıkınca telefonumu değiştirmekten vaz geçtim çünkü gerek yoktu. Özellik olarak desire HD bile bana yetiyorken XL'de yeter. Sorun zaten özelliklerinin günümüz için yetirli olup olmaması değil. XL alan bir kişi bir süre sonra keşke özellikleri daha iyi olsaydı diyebilir. Ama aynı süre sonunda bir galaxy s2 ya da XE sahibi böyle düşünmez. Galaxy s2 ya da XE daha uzun bir süre kullanana yeticektir. İşte asıl olay buydu.

Htc'nin yaptığı en büyük hata çok fazla cihaz çıkarması. Hem de özellikleri bir birine yakın. Durum böyle olunca yeni cihaz hemen eskiyor. Biraz daha düşünüp az cihaz çıkarsalar patlama yapıcaklar haberleri yok. Mesela en üst seviyede 2 cihazı olsaydı. XL ve XE bunlarında özellik olarak farkı çok az olsaydı ve günümüz özelliklerini bulunsa. 1gb ram, çift çekirdek, güzel bir ekran (lcd değil) barındırsa tadından yenmezdi.

Kısaca Htc XE'de iyi bir teknoloji sundu. XL'de de sunabilirdi hatta daha iyisinide sunabilirdi belki ama sunmadı kendi kaybetti. İnşAllah akıllanırda Htc'den vazgeçmek zorunda kalmayız.

• kulaklığı beast mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.